IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Колеги,до тук нищо конкретно не казахте!Питах за сигурни инвестиции а не за хартии и цойни!
    Кажете нещо за златото и среброто и за други метали!Те поне са бързо ликвидни за разлика от имотите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Купуването и инвестирането в кредити може да ти донесе подобна доходност.
      Не за себе си търся такава доходност. Не ме привлича фиксиран %, (може да си забелязал, че дори не ми допадат и лимитирани отгоре книжа, дори като чез и спиди, въпреки, че са добри акции и може да носят печалба ) Просто се зачудих, как се ползват биткойните от тези които ги ползват назаем. Вършат ли някаква полезна дейност/услуга с тях или е за някаква търговия.
      Тези дни Мъск ни учуди с купуване на най-скъпото крипто и ми е чудно, с каква цел го прави и какво бъдеще е видял. Не знам много за практическите приложения на тези парични чекове, реализирани алгоритмично. За мен най-близкото определение е това, - нещо като електронен чек за кеш, което е много по-различно от валутата зад чека. Мислех че основно за спекула, за друго едва ли е толкова практично приложим койна и го игнорирах. Май тр. да зачета книжле по въпроса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        да заради риска те попитах, дали имаш яснота, каква дейност може да стои за тези 15%. Може да е рисковa, но вероятно да е доходна
        Купуването и инвестирането в кредити може да ти донесе подобна доходност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tani1992 Разгледай мнение
          Здравейте. В произведения на изкуството, в картини. Разбира се цените например на картини, на Рубенс или Леонардо да Винчи са непосилни дори за супер богатите българи. Но може да се насочите към съвременни български художници например един Светлин Русев и много други или художници от старата школа като Владимир Димитров-Майстора и други известни имена. Картините могат да се купуват от доказани аукционни къщи и галерии, като задължително картината е придружена със сертификат за автентичност, в който са се подписали поне пет доказани експерта изкуствоведи. Една картина най-малкото запазва стойност във времето, а и цената й никога не пада и само се покачва.
          Между другото, не е невъзможно човек да се сдобие с нещо излязло от ръката на световно известен художник. Например мой познат преди две години от известен аукцион в Англия с търг на живо успя да спечели малка рисунка на Реноар с размер приблизително на лист формат А5 само за 10 000 паунда. Рисунката е била придружена с 3 сертификата от английски културни институции. През тези две години е отказал няколко оферти на хора, които са искали да я купят и то за двойно по-висока сума. Вярно е и това, че тези потенциални купувачи не са били от България.
          Експат на Ники Василев мисля, че имат фонд, който инвестира в предмети на изкуството.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Той да си обяснява, аз на консерва кат теб предлагам депозит в доларез на тия лихви
            Изобщо не съм подходящ таргет за офертата, но оценявам добронамереността в предложението

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Покаях се още снощи ама не помня дали беше заради тема - бфб. Принципно се покаях, то е по страшно от публично
              Сега обаче 7% е малък %. Хазард споменава за до 15, затова се замислих за тези с високия %
              Той да си обяснява, аз на консерва кат теб предлагам депозит в доларез на тия лихви

              Коментар


              • Здравейте. В произведения на изкуството, в картини. Разбира се цените например на картини, на Рубенс или Леонардо да Винчи са непосилни дори за супер богатите българи. Но може да се насочите към съвременни български художници например един Светлин Русев и много други или художници от старата школа като Владимир Димитров-Майстора и други известни имена. Картините могат да се купуват от доказани аукционни къщи и галерии, като задължително картината е придружена със сертификат за автентичност, в който са се подписали поне пет доказани експерта изкуствоведи. Една картина най-малкото запазва стойност във времето, а и цената й никога не пада и само се покачва.
                Между другото, не е невъзможно човек да се сдобие с нещо излязло от ръката на световно известен художник. Например мой познат преди две години от известен аукцион в Англия с търг на живо успя да спечели малка рисунка на Реноар с размер приблизително на лист формат А5 само за 10 000 паунда. Рисунката е била придружена с 3 сертификата от английски културни институции. През тези две години е отказал няколко оферти на хора, които са искали да я купят и то за двойно по-висока сума. Вярно е и това, че тези потенциални купувачи не са били от България.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  Както ти казваш, със риска, пада и сигурността, сам си си отговорил.
                  Тия по-стабилните засега, плащат малко, и обратно.
                  Явно за арбитраж/трейдинг се ползват от фирмите.
                  да заради риска те попитах, дали имаш яснота, каква дейност може да стои за тези 15%. Може да е рисковa, но вероятно да е доходна

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                    Покаях се още снощи ама не помня дали беше заради тема - бфб. Принципно се покаях, то е по страшно от публично
                    Сега обаче 7% е малък %. Хазард споменава за до 15, затова се замислих за тези с високия %
                    Както ти казваш, със риска, пада и сигурността, сам си си отговорил.
                    Тия по-стабилните засега, плащат малко, и обратно.
                    Явно за арбитраж/трейдинг се ползват от фирмите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                      Мое ти го обясня и аз, ако публично се покаеш заради хулите ти в БФБ темата Въпрос за 7% годишна лихва.
                      Покаях се още снощи ама не помня дали беше заради тема - бфб. Принципно се покаях, то е по страшно от публично
                      Сега обаче 7% е малък %. Хазард споменава за до 15, затова се замислих за тези с високия %
                      Last edited by precakanoto; 13.02.2021, 17:23.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                        Интересен въпрос ми възникна, а тъй като не се интересувах от койни, не знаех че могат да се ползват като депозит с лихва, та ако си по-наясно, искам да попитам, как се ползват от реномираната фирма койните ? Вероятно ги ползва в своята дейност, което й позволява да прави печалба и да изплаща лихви.
                        Мое ти го обясня и аз, ако публично се покаеш заради хулите ти в БФБ темата Въпрос за 7% годишна лихва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                          Колега, и аз тва се чудя,в какво да инвестирам така че хем да е сигурно хем печелившо във времето!
                          Ами вероятно се сещате, че когато има голяма сигурност, печалбите не са големи и обратно. Общо взето всеки от форумците има своя търпимост към риска. Традиционно някак за българина е разбирането, да търси сигурност в имоти, земи, злато....
                          Ако говорим за акции - и при тях може да се направи условна класификация според риск и печалба. Адсиц например върху земя не растат осезаемо като цена, но раздават редовен дивидент (елана, атера). Според закона раздават 90% от печалбата. Други производствени дружества пък не са длъжни да раздават дивидент, но сами решават да го правят и вече имат традиции на "дивидентни" компании. Не са много но има. Набор от 10тина дивидентски често бият индекса, както го доказа анализ на нашия уважаван форумец - BigBear.
                          А с по-голям риск и евентуално печалба, са трета категория книжа, за които обикновено печалбите се ползват за растеж на компанията, вместо да се раздават като дивидент (за себе си мога да кажа, че повече ми допадат тези дружества, като се търси условие за подцененост на компанията) Така че, първо може да си определите вашата настройка към риск и доход и после да избирате активa в някоя категория. Това накратко
                          Last edited by precakanoto; 13.02.2021, 17:22.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            Купи си биткойн и ги сложи на депозит във реномирана фирма, плащат от 1% до 15% лихва.
                            Така, че капиталова печалба + лихва.
                            Естествено, говорим само за пари, за които можеш да си позволиш да загубиш теоретично.

                            П.П.Binance плаща ниска лихва.
                            Интересен въпрос ми възникна, а тъй като не се интересувах от койни, не знаех че могат да се ползват като депозит с лихва, та ако си по-наясно, искам да попитам, как се ползват от реномираната фирма койните ? Вероятно ги ползва в своята дейност, което й позволява да прави печалба и да изплаща лихви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                              Колега, и аз тва се чудя,в какво да инвестирам така че хем да е сигурно хем печелившо във времето!
                              Купи си биткойн и ги сложи на депозит във реномирана фирма, плащат от 1% до 15% лихва.
                              Така, че капиталова печалба + лихва.
                              Естествено, говорим само за пари, за които можеш да си позволиш да загубиш теоретично.

                              П.П.Binance плаща ниска лихва.

                              Коментар


                              • Е как къде, кеша под дюшека или в бурканбанк, и 20-30г. след като сме приели еврото продавате

                                Коментар

                                Working...
                                X