IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
    Лорде, един съвет от мен- взимай ипотечни кредити вместо потребителски когато можеш- лихвата е по- малка а потребителския пак го гарантираш с цялото си имущество.
    Зависи за колко време ще го върне. Аз съм взимал също потребителски за 5 месеца, защото сметката показваше, че разходите по ипотечния са доста повече от по-високата лихва.

    Коментар


    • Лорде, един съвет от мен- взимай ипотечни кредити вместо потребителски когато можеш- лихвата е по- малка а потребителския пак го гарантираш с цялото си имущество.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

        А защо не го "набута" в акции?Предполага се,че доходността ще е по-добра.
        И на мен това ми стана много чудно, в 5-6 банки питах дали приемат обезпечения в акции, ама те тъпанарите приемат само такива в имоти...и аз като най- простия тъпанар, приех сделка с имот и потребителски кредит, който ми одобриха заради притежания на други имоти и на нито една от акциите ми, нито грам от златото ми. Казах им на банкерите, че акциите ми ще са с по-добра доходност, но не искаха и да чуят за акции, ебати тъпите банкери, как не се вслушват в инвеститорите в акции?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
          Набутах кеша в морски имот. Целия кеш, че взех и кредит. Оставих си в резерв само акциите на БФБ и физическото злато. Писна ми от тези нулеви лихви по депозитите от години
          А защо не го "набута" в акции?Предполага се,че доходността ще е по-добра.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Мерси! Честит и на теб имот в Банско! Много приятни мигове там морски
            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

              Честито! Добре си направил.Аз щото съм морски си взех планински имот.
              Мерси! Честит и на теб имот в Банско! Много приятни мигове там морски

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                Набутах кеша в морски имот. Целия кеш, че взех и кредит. Оставих си в резерв само акциите на БФБ и физическото злато. Писна ми от тези нулеви лихви по депозитите от години
                Честито! Добре си направил.Аз щото съм морски си взех планински имот.
                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                Коментар


                • Набутах кеша в морски имот. Целия кеш, че взех и кредит. Оставих си в резерв само акциите на БФБ и физическото злато. Писна ми от тези нулеви лихви по депозитите от години

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                    Колеги,до тук нищо конкретно не казахте!Питах за сигурни инвестиции а не за хартии и цойни!
                    Кажете нещо за златото и среброто и за други метали!Те поне са бързо ликвидни за разлика от имотите.
                    Кактусов, какво им е сигурното на металите? Какво ти ГАРАНТИРА, че непременно, ще си на печалба? Само смъртта и данъците са сигурни...уж. Поне така казват разни хора.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                      Предполагаш, че заради това ли основно е взел койните. Има логика, да шокирва света, ама все си мисля, че може и да ползва за нещо. Пък ако му трябваха за по-приложна дейност със сигурност има по-евтини алтернативи.
                      Какво да предполагам, това му е поведението от години на него.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                        Колеги,до тук нищо конкретно не казахте!Питах за сигурни инвестиции а не за хартии и цойни!
                        Кажете нещо за златото и среброто и за други метали!Те поне са бързо ликвидни за разлика от имотите.
                        Приятел, нищо сигурно няма на тоя свят...утре на 2-я сфетофар някой луд...да не дава господ. Камо ли пък инвестиции.
                        И какво конкретно чакаш след като не си дал първо ти нищо конкретно като параметри, хоризонти и т.н. Алтернативите могат да бъдат съвсем различни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Биткойн е в пъти по-евтин от най-скъпата крипто-валута 42-coin Мъски създава бранд Мъск, не търси логика зад самия койн или действията.
                          Предполагаш, че заради това ли основно е взел койните. Има логика, да шокирва света, ама все си мисля, че може и да ползва за нещо. Пък ако му трябваха за по-приложна дейност със сигурност има по-евтини алтернативи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                            Колеги,до тук нищо конкретно не казахте!Питах за сигурни инвестиции а не за хартии и цойни!
                            Кажете нещо за златото и среброто и за други метали!Те поне са бързо ликвидни за разлика от имотите.
                            Те не носят доходност. Купуването им не и инвестиция, а:

                            1. спекула
                            2. застраховка

                            Да не говорим, че планът да насочат златарите към крипто изглежда успява.
                            ~~

                            Инвестиция сигурна и доходна няма в момента. Да се държат пари обаче е още по-голямо безумие. Ако са много парите - земя, хубав имот, строеж на къща... Ако са по-малко - борсата + застраховка в злато. Среброто не става - заема място, трудно се носи, ддс...

                            При всички варианти обаче не е сигурно, че инфлацията няма да изпреварва доходността.

                            Това е според мен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cactusa Разгледай мнение
                              Колеги,до тук нищо конкретно не казахте!Питах за сигурни инвестиции а не за хартии и цойни!
                              Кажете нещо за златото и среброто и за други метали!Те поне са бързо ликвидни за разлика от имотите.
                              А какво толкова за злато и сребро? Като си ги избрал вече, защо ни питаш къде да инвестираш. Метали - купуваш, държиш. Айде златото иди дойди, ама Среброто може да се окаже -волатилно колкото адсиц. Имат разходи по съхранение.
                              Last edited by precakanoto; 13.02.2021, 19:54.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Не за себе си търся такава доходност. Не ме привлича фиксиран %, (може да си забелязал, че дори не ми допадат и лимитирани отгоре книжа, дори като чез и спиди, въпреки, че са добри акции и може да носят печалба ) Просто се зачудих, как се ползват биткойните от тези които ги ползват назаем. Вършат ли някаква полезна дейност/услуга с тях или е за някаква търговия.
                                Тези дни Мъск ни учуди с купуване на най-скъпото крипто и ми е чудно, с каква цел го прави и какво бъдеще е видял. Не знам много за практическите приложения на тези парични чекове, реализирани алгоритмично. За мен най-близкото определение е това, - нещо като електронен чек за кеш, което е много по-различно от валутата зад чека. Мислех че основно за спекула, за друго едва ли е толкова практично приложим койна и го игнорирах. Май тр. да зачета книжле по въпроса
                                Биткойн е в пъти по-евтин от най-скъпата крипто-валута 42-coin Мъски създава бранд Мъск, не търси логика зад самия койн или действията.

                                Коментар

                                Working...
                                X