IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
    Обоснови се защо?И откъде си сигурен? Аз пък ти казвам че там е най-големия пазар.Обори ме с факти.Всеки може да отрича и да се прави на капацитет без да има информация .
    Мога да се обоснова и с факти и с цифри,но просто ще трябва да ми платиш за тази информация-ще ти дам и средни продажби по формат и тн...ако имаш интерес пиши на лични.
    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

    Коментар


    • Всеки си има мнение. Казах го и преди , казвам го и сега. Но никой от вас не може да ме убеди в противното. Работил съм доста по хотели из Слънчев бряг няколко сезона и знам какво е. Именно че търсят евтина бира.Има вариант да бъде много евтина и пак ще е по-хубава. А пък кой ще се занимава то е ясно.Персонала на кухнята. А и самият процес трае около 3 часа но главния процес става автоматично. има работа само в началото когато трябва да се налее вода (макар че това не е проблем да го автоматизирам също) и да се зареди с малцовата смес. Чак към края на процеса има пак малко работа да се извади остатъка от малца и през определено време да се слага хмела на порции. Но това става за секунди а и зумера на машината със звуков сигнал ти съобщава кога да слагаш хмела.Накрая машината сама спира и трябва пивната мъст да се прехвърли във ферментора.(макар че и това може да се автоматизира)Целия процес е програмиран.
      И е много лесно.В цял свят има сигурно милиони домашни пивовари които правят всичко ръчно.Мерят с ръчен термометър температурите , включват и изключват нагряването. Разбъркват казана с дървена лъжица и после прецеждат и промиват пак ръчно малцовата каша. Те щом могат по този начин , какво остава с този апарат.Ама аз нямам нужда да ви убеждавам просто съм любезен и отговарям на въпросите ви. А колкото до инвеститора едва ли ще го намеря тук. Но след време като видите реклами и/или репортажи по телевизията ще разберете истината.Времето ще покаже.
      Търся сериозен инвеститор за моя проект.
      Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

      Коментар


      • Точно същото искам да ти кажа и аз. Обикалял съм доста хотели като клиент просто. Тези "all inclusive" хотелите гледат да предлагат най-евтината възможно наливна бира, за да им излезе по-голяма печалбата. Разбира се, срещу допълнително заплащане предлагат други, бутилирани марки, ако клиента е претенциозен и иска "нещо по-така".
        Гледах от любопитство филмчето, което даде на немския производител. Че то си трябва един човек да му "бае" цял ден на казана - кофи, цедки, маркучи, чували.... Трябва да се назначи един човек на щат да се занимава само с това по цял ден. И така ще им излезе по-скъпо отколкото да купят варели с наливна бира. Отделно проблеми с акцизи, ХЕИ-та и т.н.

        Другия вариант, за вкъщи.... Първо, цената е малко притеснителна за да си правя бира. Не ме разбирай погрешно, да кажем че толкова наистина струва цялата инсталация. И да кажем имам толкова пари. Но веднага си казвам, заслужавали ли си да инвестирам толкова много пари за една бира да пия, като мога да си купя направо хубава бира, примерно за няколко лева бутилката. А и не ми се пие всеки ден бира. Днес бира, ама утре е студено, сняг... вземе че ми се допие едно вино. И ако все пак го купя, къде да го сложа това голямото в апартамента си. В кухнята?.... Тоя казан, тия кофи, чували... де да ги навра?... Айде, ако имам голяма къща бива, ама в апартамент нещо е тясно за производство на бира.
        Last edited by d333; 22.09.2013, 12:08.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
          Обоснови се защо?И откъде си сигурен? Аз пък ти казвам че там е най-големия пазар.Обори ме с факти.Всеки може да отрича и да се прави на капацитет без да има информация .
          Прав е. Аз съм се опитвал да продавам на хотелиери, един от провалените ми проекти. Хотелиерите са стиснати, защото вече са инвестирали парите, сега чакат да си ги върнат. Те не искат да вкарват още пари в подобрения. Биха купили нещо, само ако им идва наготово. Кой в хотела ще се занимава с управлението на инсталация за бира? Готвача ли, пиколото ли? Кой ще носи отговорност, ако някой от гостите се натрови с продукта, защото някой е объркал процеса от недоглеждане или нарочно?

          Ти си технолог и разбираш от варене на бира. Другото е надежди и wishful thinking. Аз каквото можах, направих да ти покажа, че няма да стане така, както го виждаш. Никой не може да те убеди, докато не си счупиш сам главата; но и ти няма как да убедиш някой, да ти даде шестцифрена сума.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
            щом си се насочил към хотелите ми става ясно ,че нямаш представа за пазара на бира - там нищо няма да продадеш
            Обоснови се защо?И откъде си сигурен? Аз пък ти казвам че там е най-големия пазар.Обори ме с факти.Всеки може да отрича и да се прави на капацитет без да има информация .
            Търся сериозен инвеститор за моя проект.
            Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

            Коментар


            • щом си се насочил към хотелите ми става ясно ,че нямаш представа за пазара на бира - там нищо няма да продадеш






              Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
              Мога да ги направя да изглеждат много по-добре. Но кой те кара да купуваш определено количество машини аз мисля че с определено количество кеш могат да се хванат клиенти хотели които да въртят оборот от консумативите много повече от колкото са дали за оборудването.
              мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                Колкото до акциза той е 0,75 лв на хектолитър за градус Плато. Просто смешен макар за големите пивовари е голяма сума но те продават и големи количества.А и печелят много поради това.Друг е въпросът колко градуса Плато всъщност има тя:х:ната пивна мъст?
                Като ти сложат един водомер от данъчното за 1000 кинта, друга песен ще запееш И едни справки всеки ден за произведеното количество

                Коментар


                • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                  Не че нещо но и в Китай са чували за това
                  http://www.alibaba.com/trade/search?...t=brewing+beer

                  P.S. Aко почнеш да вариш бира за заведение не се ли дължи и акциз?
                  http://beer2beer.org/index.php/news/...-v-evropa.html
                  Колкото до акциза той е 0,75 лв на хектолитър за градус Плато. Просто смешен макар за големите пивовари е голяма сума но те продават и големи количества.А и печелят много поради това.Друг е въпросът колко градуса Плато всъщност има тя:х:ната пивна мъст?
                  Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                  Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                    Не че нещо но и в Китай са чували за това
                    http://www.alibaba.com/trade/search?...t=brewing+beer
                    Видя ли им цените? Това са големи инсталации , многосъдови за луди пари но и с голяма производителност. Да виждаш между тях едносъдова система?
                    Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                    Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                      Ами направи си щом мислиш че е толкова елементарно защо в Европа а и в света само германците произвеждат подобен апарат? Казах ти че си склонен да опростяваш нещата ама нещата не са толкова прости и лесни както си мислиш.
                      Не случайно преди няколко месеца в личен разговор със директния вносител на тези апарати той ми каза."Бирата е живо същество.Дори много опитни и с дългогодишен опит пивовари не могат да получат един и същи резултат въпреки че ползват едни и същи материали и използват едни и същи условия" Направи поне едно кисело мляко по домашному или някакъв друг ферментационен продукт качествено пък тогава говори. Всичко не е техника. технологията е важна.И много пъти "дребните камъчета обръщат колата".
                      Не че нещо но и в Китай са чували за това
                      http://www.alibaba.com/trade/search?...t=brewing+beer

                      P.S. Aко почнеш да вариш бира за заведение не се ли дължи и акциз?
                      http://beer2beer.org/index.php/news/...-v-evropa.html
                      Last edited by equal; 21.09.2013, 22:07.
                      |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                      |___________||__|___|)
                      (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
                        … това с уискито може да спечели доста дискотеки по морето, стига себестойността да е по долу от това дето е в тубите и го сипват вече повече от 10 години - по същите тези местенца… мисля в това е фокуса ... но и за лично ползване, съвсем не е за пренебрегване, ... и не те иронизирам ... ама длъжен съм да отворя една скоба ( май ще навлезеш в една съвсем не здравословна територия ) ... но нали знаеш, оня обича смелите ...
                        Себестойността на уискито може да падне под 3 лв литъра.Как ти се струва?
                        Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                        Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hunter of fools

                          Абе, "трудна" е тази работа......труд има и това, и онова и....
                          Скоро купих подарък - и се видях в приключение с опаковането му - елементарно и простичко - лист хартия и една лентичка - да ама не! Навъртях към 65км и загубих 3h време докато намеря, кой да го направи Ходих по разни магазинчета за подаръци - като им обясня какво търся - те ме гледат като извънземно....започват да ми дрънкат; как да, те можели да го направят - НО! само от тях ако съм го купил? - Викам им, добре, бе! ПЛАЩАМ СИ! кажи цена и го направи! Не. Не можело, не ставало - уникум е....
                          Смених безплодните ми напъни и се ориентирах към цветарски магазинчета - след ПЕТ на брой, накрая намерих една мадама да го завие.......
                          Разправям го това защото и бираджията го кара със същия подход и манталитет - простите работи трябва да са сложни - или поне така да изглежда - БГ традиция!
                          Ами направи си щом мислиш че е толкова елементарно защо в Европа а и в света само германците произвеждат подобен апарат? Казах ти че си склонен да опростяваш нещата ама нещата не са толкова прости и лесни както си мислиш.
                          Не случайно преди няколко месеца в личен разговор със директния вносител на тези апарати той ми каза."Бирата е живо същество.Дори много опитни и с дългогодишен опит пивовари не могат да получат един и същи резултат въпреки че ползват едни и същи материали и използват едни и същи условия" Направи поне едно кисело мляко по домашному или някакъв друг ферментационен продукт качествено пък тогава говори. Всичко не е техника. технологията е важна.И много пъти "дребните камъчета обръщат колата".
                          Last edited by krasinet; 21.09.2013, 21:54.
                          Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                          Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                            Поздравление за това. Но освен контролера който има специално написан не много около 2000 реда софтуер. Има маркова помпа и няколко неръждаеми съда. Нужни са и доста заварки на аргон. Така че не е играчка.
                            Точно това се опитвам да ти обясня и аз от два дни - че контролера е елементарен (ето ти и "красив" http://brewpi.com/#jp-carousel-556), софтуера е елементарен, останалото какво е - варел от неръждаема стомана, трябва ти една помпа - не ме карай и това да търся, маркова-немаркова, и заварки.

                            И това, което е ценно е някакво know-how за производството, но има достатъчно информация, процеса е известен, нали така?

                            Така че, ти си взел няколко готови неща, добавил си малко личен поглед, сглобил си продукт - супер! Но, да искаш за това шестцифрена инвестиция и да разправяш как гарантираш възвращаемост... Не тук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от krasinet Разгледай мнение
                              Поздравление за това. Но освен контролера който има специално написан не много около 2000 реда софтуер. Има маркова помпа и няколко неръждаеми съда. Нужни са и доста заварки на аргон. Така че не е играчка.
                              … това с уискито може да спечели доста дискотеки по морето, стига себестойността да е по долу от това дето е в тубите и го сипват вече повече от 10 години - по същите тези местенца… мисля в това е фокуса ... но и за лично ползване, съвсем не е за пренебрегване, ... и не те иронизирам ... ама длъжен съм да отворя една скоба ( май ще навлезеш в една съвсем не здравословна територия ) ... но нали знаеш, оня обича смелите ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                                Не, но съм писал софтуер за управление на цех за производство, с 4 обработващи машини, портален кран и две поточни линии.
                                Поздравление за това. Но освен контролера който има специално написан не много около 2000 реда софтуер. Има маркова помпа и няколко неръждаеми съда. Нужни са и доста заварки на аргон. Така че не е играчка.
                                Търся сериозен инвеститор за моя проект.
                                Каквото и да ти говорят, знай че става въпрос за пари !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X