IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде да набутам КЕШ-а?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от peterkaraivanov
    попитай майка ти къде да го набуташ
    + 10

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
      За какво да опровергавам отявлен измамник от прованса с лош бекграунд, лош продукт и неуравновесен характер? Твоят боклук го рекламираш навсякъде, ама никъде не хваща дикиш. И като гледаш, че в дадена тема се пише за акции, моля да не си навираш кафявия ....ник, когато никой нищо не те пита, не се интересува от теб и твоите проблеми!
      ТЭ ТАВА Э: Мил, уравновесен, и много, ама мнооого "убедителен". Ако се препениш още веднъж, може да се изпереш и без сапун.
      Вижда се, с просто око, и разлика в КЛАСИТЕ.
      Покорно благодаря, че я изтъкна вместо мен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Да речем така, някой да го кара този "лорд" да ме нарича измамник? Сигурно, има данни? Познава ли ме? А някого, измамен от мен? Виждал ли ме е? При това, старателно избягва отговор от вида, в който Hunter of fools го даде. Следователно? Със самостоятелен бизнес се захванах съвсем наскоро след втория си провал, при това, с ред регламентирани от регулации на ЕС подробности, които могат да влудят почти всекиго. Съответно, да се хваля с успех е и рано, и неразумно - не, и докато не си закрия кредитите. Разбирам всичко това и не се пъча с неща, които ги няма. Относно инвестиционния успех, засега, ще изчакам, преди да обявя. На база горчивия си опит и елементарен анализ на думите и действията на този субект, изобщо не бе трудно да стигна до своите заключения. А, ако те ти се струват строги, толкова по-добре. Не съм искал нито да го галя с перо, нито да му се подмазвам. Пък и той не ме опроверга...
        За какво да опровергавам отявлен измамник от прованса с лош бекграунд, лош продукт и неуравновесен характер? Твоят боклук го рекламираш навсякъде, ама никъде не хваща дикиш. И като гледаш, че в дадена тема се пише за акции, моля да не си навираш кафявия ....ник, когато никой нищо не те пита, не се интересува от теб и твоите проблеми!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Може би трябва да търсиш кои ще са кучетата, така като гледам:
          СФТРД
          СФИ
          БСО
          М+С
          АТЕРА
          Албена ИХ
          .....

          п.с. Импе аз гледам да имам разходите си поне за година напред на депозит, иначе не бих си и помислял за БФБ
          Ти пък сега почти ме разубеди бря!
          Насочих се към атерки и БФБ.
          Блазнят ме тези ЕМКА и Албена ИХ, ама се помайвам дали не ме пързаляте и ползвате за опитен мишок , щото нямате от тех пък се облизвате

          Коментар


          • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
            За човек, който не може да се похвали с бизнес или инвестиционен успех, си доста строг съдник...
            Да речем така, някой да го кара този "лорд" да ме нарича измамник? Сигурно, има данни? Познава ли ме? А някого, измамен от мен? Виждал ли ме е? При това, старателно избягва отговор от вида, в който Hunter of fools го даде. Следователно? Със самостоятелен бизнес се захванах съвсем наскоро след втория си провал, при това, с ред регламентирани от регулации на ЕС подробности, които могат да влудят почти всекиго. Съответно, да се хваля с успех е и рано, и неразумно - не, и докато не си закрия кредитите. Разбирам всичко това и не се пъча с неща, които ги няма. Относно инвестиционния успех, засега, ще изчакам, преди да обявя. На база горчивия си опит и елементарен анализ на думите и действията на този субект, изобщо не бе трудно да стигна до своите заключения. А, ако те ти се струват строги, толкова по-добре. Не съм искал нито да го галя с перо, нито да му се подмазвам. Пък и той не ме опроверга...

            Коментар


            • Моля, дръжте се учтиво - бива ли така?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Може би трябва да търсиш кои ще са кучетата, така като гледам:
                СФТРД
                СФИ
                БСО
                М+С
                АТЕРА
                Албена ИХ
                .....

                п.с. Импе аз гледам да имам разходите си поне за година напред на депозит, иначе не бих си и помислял за БФБ
                Last edited by tony1975; 15.09.2013, 19:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Значи, Господинът със задвратника е пропуснал да забележи, че не писах Нему, а на Монти. Лошо. Много лошо. Слаба преценка, за начало.
                  Твърденията ти, бай Лорд, по-долу, са направо нелепи. Нюхът ти за измамници не знам как е, ала, като ти гледам преценката, и там , работата ти е такована, та оттървана, мир на праха И. Може да си работил и на Луната /няма лошо/ но, тук се представяш смехотворно та, ще продължа да се смея с теб, вместо да те давам под съд. Забавен си.
                  И това, дето ми приписваш своите уморени разбирания, не може да отиде по-далеч от Дървото. Крушка-опашка-пада-Дърво.
                  А , за какъв те смятам, казах и се подписвам:
                  СЛАБ В ПРЕЦЕНКАТА, БЯГА ОТ ОТГОВОРНОСТ, КОЯТО БЪРЗА ДА СТОВАРИ ВЪРХУ ДРУГИТЕ, ХАЗАРТЕН ТИП СЪС СТРАХ ОТ ВЗЕМАНЕ НА ОТГОВОРНИ РЕШЕНИЯ. ЗАТОВА, ПРИПИСВА НА ДРУГИТЕ /за начало, на критиците си/ СОБСТВЕНИТЕ СИ НЕДОСТАТЪЦИ И ВИЖДАНИЯ. ЗА ДА СЕ ОПРАВДАВА И НИКОГА, ДА НЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА СОБСТВЕНИТЕ СИ /БЕЗ/ДЕЙСТВИЯ.
                  Душичка си ти, Лорде, ах, душичка...
                  За човек, който не може да се похвали с бизнес или инвестиционен успех, си доста строг съдник...

                  Коментар


                  • Не се карайте ,
                    мойто мнение ,че ЕРП ще бъдат добра инвестиция ,зависи обаче от какви стойности ще влезеш...
                    Пример с Енерго про мрежи...
                    Няколко пъти купувам около 130-140 и продавам над 160 ...
                    Сега си ги чакам пак там....над 164 ..
                    Мнението ми е че някой се прави на спяща лисица и при Продажбите чака по голявм пакет на по ниски цени...
                    защото при търгово при Мрежите е готов ,но при Продажбите има доста да събира...
                    Не е препоръка...
                    Иначе ЕМКА ,НИКА , БСО са добра инвестиция ....
                    Даже бих се хванал на цени за тях до три месеца...
                    Емка до 1,8-2.00 лв
                    НИКА- 2,3 - 2,4 лв...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Я недей да ми прилагаш номера да ми пишеш в трето лице, щото ще ти забия един задвратник!
                      Още от първия ти елементъри постинг те разбрах за какво питаш че ще контролирам. Естествено, че не мога да контролирам поведението на мажоритаря, мога да чета само официални финансови отчети. По-лошото е, че такива като теб самозванци въобще не могат да бъдат контролирани, а само постфактум осъдени. На теб не ти трябва да търсиш много акционери. На теб ти трябва да обаеш 1-2 най-много човека с голям КЕШ. След това да изимитираш производство и да ги изпързаляш в последстиве. Нали не си забравил, че съм работил в наказателната система и , че ако ти ме считаш за хазартен тип /което е смехотворно разбира се като твърдение, защото аз съм инвестирал във възможно най-консервативното - НИ/, аз имам безпогрешен нюх за измамниците. Извинявай, сладкодумен човек си, но според мен си по-опасен дори от Александров.
                      Значи, Господинът със задвратника е пропуснал да забележи, че не писах Нему, а на Монти. Лошо. Много лошо. Слаба преценка, за начало.
                      Твърденията ти, бай Лорд, по-долу, са направо нелепи. Нюхът ти за измамници не знам как е, ала, като ти гледам преценката, и там , работата ти е такована, та оттървана, мир на праха И. Може да си работил и на Луната /няма лошо/ но, тук се представяш смехотворно та, ще продължа да се смея с теб, вместо да те давам под съд. Забавен си.
                      И това, дето ми приписваш своите уморени разбирания, не може да отиде по-далеч от Дървото. Крушка-опашка-пада-Дърво.
                      А , за какъв те смятам, казах и се подписвам:
                      СЛАБ В ПРЕЦЕНКАТА, БЯГА ОТ ОТГОВОРНОСТ, КОЯТО БЪРЗА ДА СТОВАРИ ВЪРХУ ДРУГИТЕ, ХАЗАРТЕН ТИП СЪС СТРАХ ОТ ВЗЕМАНЕ НА ОТГОВОРНИ РЕШЕНИЯ. ЗАТОВА, ПРИПИСВА НА ДРУГИТЕ /за начало, на критиците си/ СОБСТВЕНИТЕ СИ НЕДОСТАТЪЦИ И ВИЖДАНИЯ. ЗА ДА СЕ ОПРАВДАВА И НИКОГА, ДА НЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ЗА СОБСТВЕНИТЕ СИ /БЕЗ/ДЕЙСТВИЯ.
                      Душичка си ти, Лорде, ах, душичка...

                      Коментар


                      • Хесовицата е по-слабата фабрика от Любовното послание, но е почти на същата цена. Това обаче е ного скоклива акция, която рано или късно пак ще слезе до поносими нива.

                        Сега трябва внимателно да се пазарува - ного акции се балонизираха, но това може да е временно. Допускам, че основна причина са сериозните дивиденти, снесени от ного-ного читави компании (статия в Инвесторът говореше за около 0.5 МБ дивиденти, което хич не е малко) - мнозина инвеститори реинвестираха и така надуха цените... но дори 0.5 МБ рано или късно свършват - от "моите" компании само Жабоците и Имотаджийската Софарма чакам да снесат... а и иде може би тежка зима, в която мнозина ще кешират, за да си платят токът, така че цените вероятно ще паднат.

                        Иначе да - сочите нелоши компании. Емка никога не съм имал, макар че ного пъти в последните години съм я наблюдавал внимателно, Брефчето нещо не ми харесват последните резултати, тоже и на Честната игричка, затова там съм с минимални пакети сега. Унифарм не зная докога ще бъде отделна компания - кога г-н Донев ще я прилапа чрез Софарма. Това само ме колебае дали да вляза и в нея - а тя има един огромен актив, който някак остава извън вниманието - и това е теренът. Фабриката и административната част е в Дървеница - на площ на която може да се построи цял жилищен комплекс - тая земя е златна... хм-м-м-м - май пак ще се замисля за.

                        Имотаджийската Софарма - да - ного задължения, но и сосен потенциал - а и тия кули са ного секси. Трейдингът - ного ме кефи ръководството - млади хора, работещи с огромен хъс - неслучайно резултатите растат с бръзи темпове. Като сравним доходността на тази акция с цената и - спрямо компанията Майка - виждаме подценеността и.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          И, да поясня:
                          Лордът така и не разбра, че го питам не своите акции как ще контролира, ами работта на онези, в които си влага парите. Работата им, глупостите, които могат и вършат, от време на време, и пазарите, на които стоят и оперират. Оттам, излиза,не може да контролира и резултатите а, значи, залага урдуляшката. Ако човек влиза в СЪЮЗ с някого, това означава висока взаимност по стратегически въпроси та, може да е добре, че не се обвързах с толкова хазартен и рисков "играч".
                          Това, дето се опита да ме захапе, е халтава дивотия, т.к. продуктът си е у мен и аз лично му наблюдавам поведението. Да се доказва сред клиентите, той ще почне, след като бъде въведен в производство /още се боря да обезпеча финансирането/. Дотогава, обаче, твърденията на милия Лорд са и си остават гола вода и кал по ушите.
                          Я недей да ми прилагаш номера да ми пишеш в трето лице, щото ще ти забия един задвратник!
                          Още от първия ти елементъри постинг те разбрах за какво питаш че ще контролирам. Естествено, че не мога да контролирам поведението на мажоритаря, мога да чета само официални финансови отчети. По-лошото е, че такива като теб самозванци въобще не могат да бъдат контролирани, а само постфактум осъдени. На теб не ти трябва да търсиш много акционери. На теб ти трябва да обаеш 1-2 най-много човека с голям КЕШ. След това да изимитираш производство и да ги изпързаляш в последстиве. Нали не си забравил, че съм работил в наказателната система и , че ако ти ме считаш за хазартен тип /което е смехотворно разбира се като твърдение, защото аз съм инвестирал във възможно най-консервативното - НИ/, аз имам безпогрешен нюх за измамниците. Извинявай, сладкодумен човек си, но според мен си по-опасен дори от Александров.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            +1

                            БФБ - МОНОПОЛИСТ, без задължения, с 7-8млн. кеш, 50човека персонал, голям обем свободно търгувани и тепърва с повишаващи се обороти.
                            къде забравихте :
                            СОФАРМА и СФТРД - добър марж, дивидент, сектор здравеопазване!
                            М+С е скъпо, но може да погледнеш ХЕС
                            Тони, БФБто не съм го вкючил, защото за мен прави твърде малка печалба /ако не е на загуба/, дори и в години като последните 2 /които скоро няма да се повторят/. Да не забравяме, че се продадоха ЕРДтата, КАО, на практика Еларг и др. Въпреки това, печалбата е твърде незадоволителна и единственото положително е евентуална приватизация, която кой знае кога ще стане. Дори след като стане, в БГ няма достатъчно пари и едва ли и след това ще цъфне и върже. Това с късите, маржините и др. не го виждам да стане на практика в следващите 2-3 год. поне.
                            Софарма и СФТРД не съм ги писал, защото цената им в момента е висока според мен. Следя ги, но на тези нива ми се струва неразумно. Иначе ги харесвам.
                            ХЕС - допреди 1-2 месеца висяха аскове на 7 - 7 и нещо. Сега вече също ми се вижда скъпичко.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • И, да поясня:
                              Лордът така и не разбра, че го питам не своите акции как ще контролира, ами работата на онези, в които си влага парите. Работата им, глупостите, които могат и вършат, от време на време, и пазарите, на които стоят и оперират. Оттам, излиза, той не може да контролира и резултатите им и, значи, залага урдуляшката. Ако човек влиза в СЪЮЗ с някого, това означава висока взаимност по стратегически въпроси, вкл. производство, продажби, пазарни практики и т.н. та, може и да е добре, че не се обвързах с толкова хазартен и рисков "играч". Та, той себе си трудно управлява...
                              И това, дето се опита да ме захапе, е халтава дивотия, т.к. продуктът си е у мен и аз лично, си му наблюдавам поведението. Физически, като машина. Да се доказва сред клиентите, този продукт ще почне, след като бъде въведен в производство и започнат продажбите /още се боря да обезпеча финансирането/.
                              Дотогава, обаче, твърденията на милия Лорд са и си остават гОла вОда и кал по ушите.
                              Last edited by Pyramid; 15.09.2013, 18:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Пирамидка, упорито предлагаш продукт, който не се е доказал от години, въпреки големите ти и разнообразни усилия Как да му повярвам и да преценя, че не е високорисков?? Освен това го рекламираш чрез доста нископлатен сайт. Веднъж се опита да ме излъжеш, че си го качил на друга платформа!
                                Понеже няколко пъти ме питаш как ще контролирам акциите които ще купя от БФБ, отговарям ти, че така ще ги контролирам както ако вляза в съдружие с теб.
                                Пирамидка, ако един продукт упорито не се доказва във времето, това означава само едно- НЕ СТРУВА! Виж автора му може да страда от най-различни варианти на психически разстройства и да поддържа мита до самата си смърт.
                                И аз ще наблюдавам размитието на акциите които купя сравнени с развитието на "уширителя"
                                - Казах ли ти, Монти? И - право в десетката.съм улучил. получавам оргазъм, когато съм толкова прав

                                Коментар

                                Working...
                                X