IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е вашата цел в живота?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Коври, бело и Азис...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
      Правилно съм те разбрал, явно. Само че явно ти не си. Нямам намерение да експлоатирам, нито да използвам присъствието на някой за правене/носене на кафе, шофиране на кола и прочее. Целта е да се седне на една маса с два лаптопа и да се започне разработване на примерен продукт, като през това време да се измислят нови и нови промени, за да свикне съответния кадър с реалната работа. Един проект сменя заданието по средно три пъти до финалния етап. А последно като работих по чужди проекти, недай си боже поръчителя да е някой, дето едва се оправя с компютри. Тогава се сменя 10, че и повече, пъти.

      Но имаш добра идея, нямам син или дъщеря, но съм го планувал по същия начин да ги възпитавам.
      Да де, но както ти казваш, аз съм юзър и за мен всички като теб са много велики. И без да омаловажавам познанията на сина ми, не мисля че може да седне на лаптоп и да прави нещо друго освен да играе игри. Та за това казвам да прави кафета. Под правене на кафе разбирам извършване на всякаква работа в един такъв офис, до момента в който може да бъде полезен за нещо по-сериозно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        В абсолютно пряк. Смятам евентуално догодина вече да показвам на синковеца, че парите не ги сере магарето. Та просто се чудя къде да го пратя Да го взема при мен да заработва пари нискоквалифицирано или да ходи да се отърка в брадите на такива като вас за без пари, та белкем прихване нещо
        Правилно съм те разбрал, явно. Само че явно ти не си. Нямам намерение да експлоатирам, нито да използвам присъствието на някой за правене/носене на кафе, шофиране на кола и прочее. Целта е да се седне на една маса с два лаптопа и да се започне разработване на примерен продукт, като през това време да се измислят нови и нови промени, за да свикне съответния кадър с реалната работа. Един проект сменя заданието по средно три пъти до финалния етап. А последно като работих по чужди проекти, недай си боже поръчителя да е някой, дето едва се оправя с компютри. Тогава се сменя 10, че и повече, пъти.

        Но имаш добра идея, нямам син или дъщеря, но съм го планувал по същия начин да ги възпитавам.
        От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
          Това в какъв смисъл го пишеш?
          В абсолютно пряк. Смятам евентуално догодина вече да показвам на синковеца, че парите не ги сере магарето. Та просто се чудя къде да го пратя Да го взема при мен да заработва пари нискоквалифицирано или да ходи да се отърка в брадите на такива като вас за без пари, та белкем прихване нещо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Аз пък се чудя, полезно ли ще е на 14,5 годишно келеменце от СМГ да дойде да ви прави кафетата и евентуално да прихване нещо? Какво ще кажете?
            Това в какъв смисъл го пишеш?
            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

            Коментар


            • Аз пък се чудя, полезно ли ще е на 14,5 годишно келеменце от СМГ да дойде да ви прави кафетата и евентуално да прихване нещо? Какво ще кажете?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                Аз също съм в софтуерният бизнес, бях и преподавател в един от големите университети. Мога да ти гарантирам че без висшата математика излизат само кодери, програмисти няма. И тъй като в момента университетите, в опит да "угодят" на хлапетата които не знаят какво искат, променят програмите за да ги направят по-лесни, отпадат математиките и вкарват разни популярни но чисто практични технологии.
                Нещата се развиват страшно бързо, тези практически знания след 2 години са безполезни ако човек не работи активно, а здравата математическа основа няма как да се промени, завинаги мисленето на човека е променено, дори и да не може да сметне троен интеграл той може да мисли. В момента е трудно да наемеш добър кадър, в бъдеще ще става по-трудно защото качеството пада много бързо, за сметка на количеството кадри които се бълват.

                Ако искаш да си практик изкарваш 1-2 курса по 3 месеца и готово, ставаш за кодер, математиката е за програмистите

                ПП: Аз също бях голям противник на математиките докато бях студент.
                Програмирам от 16 годишна възраст и съответно бях на мнение, че математиката в основното образование е достатъчна. След като влязох в университет ми стана интересно и просто така, не ми пречеше. Като се сблъсках обаче с действителността /още бях студент/ разбрах, че и грам от това, което уча не ми върши работа, просто спрях да отделям време за университета. Учих документациите, четох в интернет ако ми трябваше някоя формула и се чувствам доста по-добре, понеже знам това, което ми е нужно /вече забравям наученото преди 6-7 години, но не е проблем да си го припомня/. Съгласен съм с теб, да. Много от колегите ми се нуждаеха от много часове прекарани в решаване на задачи, за да си размърдат мозъка, но и затова има обяснение - ще работят на заплата и ще изпълняват каквото им се казва. Но не ми трябват такива хора.

                Има много малко кадърни програмисти, 4 месеца сме търсили един, докато накрая го наехме в София и работи от разстояние. Най-вече ни трябват хора, които са отговорни към това, което правят, хора с морал, хора с идея в живота си и хора способни да работят в екип. След това идва нашата част, да плащаме 1 година за тяхното обучение и създаване на лоялен служител. Именно, това имах предвид под "безплатно IT училище". Не съм написал, че имам против да идват бакалавъри, нито магистри. Нито ми пречи ако някой е учил финанси и е решил да смени сферата. Идеята е да се занимаваме индивидуално с всеки един от тях, да оценим човешките качества на първо място и след това да го направим програмист или дори може би по-висока длъжност, а някой ден и съдружник.

                Редакция:

                Нека преминем към същество - каква е целта в живота на инвеститорите в България.
                Last edited by Reptil; 11.09.2013, 10:44.
                От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                  Аз също съм в софтуерният бизнес, бях и преподавател в един от големите университети. Мога да ти гарантирам че без висшата математика излизат само кодери, програмисти няма. И тъй като в момента университетите, в опит да "угодят" на хлапетата които не знаят какво искат, променят програмите за да ги направят по-лесни, отпадат математиките и вкарват разни популярни но чисто практични технологии.
                  Нещата се развиват страшно бързо, тези практически знания след 2 години са безполезни ако човек не работи активно, а здравата математическа основа няма как да се промени, завинаги мисленето на човека е променено, дори и да не може да сметне троен интеграл той може да мисли. В момента е трудно да наемеш добър кадър, в бъдеще ще става по-трудно защото качеството пада много бързо, за сметка на количеството кадри които се бълват.

                  Ако искаш да си практик изкарваш 1-2 курса по 3 месеца и готово, ставаш за кодер, математиката е за програмистите

                  ПП: Аз също бях голям противник на математиките докато бях студент.
                  Много точно, всичко е 100% на място. Поздравления!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                    Основата по математика се дава в основното образование. Не мога да отговарям за обучението на даден кадър до 19 годишната му възраст.

                    А за "такива мечтатели" да ти вмъкна, че вече има пуснат такъв и е на челна позиция, дори е лидер. Току-що доказа българския манталитет. Поздрави и лека от мен, че девойката ме чака в кревата.
                    Аз също съм в софтуерният бизнес, бях и преподавател в един от големите университети. Мога да ти гарантирам че без висшата математика излизат само кодери, програмисти няма. И тъй като в момента университетите, в опит да "угодят" на хлапетата които не знаят какво искат, променят програмите за да ги направят по-лесни, отпадат математиките и вкарват разни популярни но чисто практични технологии.
                    Нещата се развиват страшно бързо, тези практически знания след 2 години са безполезни ако човек не работи активно, а здравата математическа основа няма как да се промени, завинаги мисленето на човека е променено, дори и да не може да сметне троен интеграл той може да мисли. В момента е трудно да наемеш добър кадър, в бъдеще ще става по-трудно защото качеството пада много бързо, за сметка на количеството кадри които се бълват.

                    Ако искаш да си практик изкарваш 1-2 курса по 3 месеца и готово, ставаш за кодер, математиката е за програмистите

                    ПП: Аз също бях голям противник на математиките докато бях студент.
                    Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                      това ми е интересно - да уточниш
                      Бояна - кое по точно в Бояна?
                      Бояна- филмовото студио. Няма да забравя онези огромни порти на които пишеше нещо от сорта "Не влизай, смимки, не преминавай или нещо подобно" Снимаше се филма "Маргарит и Маргарита", който се учудих, че излезе години по-късно!!!!!!!!!
                      Много години по-късно участвах във филма "Спартак" на същото място, но декорите които бяха сложили бяха уникални и мястото неузнаваемо променено за мене!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Според мен си пропуснал Украйнките ........ пък и са толкова ниско морални
                        Прав си но не ги деля с рускините те за мен са едно и влизат в групата на фаворитките.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivancholak
                          Математиката е основа на всичко. Тежко ни от тези АЙТИ-та без основа по математика. Виждал съм ги стотици. Не стават, това запомни от мен. И такива мечтатели за световни софтуери съм виждал. Десетки.
                          Основата по математика се дава в основното образование. Не мога да отговарям за обучението на даден кадър до 19 годишната му възраст.

                          А за "такива мечтатели" да ти вмъкна, че вече има пуснат такъв и е на челна позиция, дори е лидер. Току-що доказа българския манталитет. Поздрави и лека от мен, че девойката ме чака в кревата.
                          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от van05 Разгледай мнение
                            По красиви жени от полякини, рускини и нашенки ,няма.Факт.Западно европейките са меко казано кобили.Мога да напиша докторат по този въпрос.

                            Според мен си пропуснал Украйнките ........ пък и са толкова ниско морални
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от van05 Разгледай мнение
                              Буратино е "всестранна развита личност"
                              Иване защо се заяждаш? Кой факт искаш лично да ти докажа от постинга ми?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Не го броя за бизнес. Работил съм като шлосер, стругар, фрезист и на шепинг машина още като тийнеджър. На 16 кандидатсвах за осветител в "Бояна", чрез "труд и работна сила", но ме отрязаха, че съм непълнолетен. Тогава успях да почна "БТТП 23ДЕКЕМВРИ" първоначално на фреза "Декел" с компютър "Грундиг" и заплата от 200лв., която ми се стори безумно висока. Изчислявах колко десетки касети ТДК мога да си купя с нея или "гърбове" на WASP.
                                Буратино е "всестранна развита личност"

                                Коментар

                                Working...
                                X