IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е вашата цел в живота?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    Целта е ясна- да разполагаш с времето си както намериш за добре ,без това да ти нарушава душевния и финансовия покой

    Много ми харесва една мисъл на Рокфелер: Ако работиш постоянно,няма да ти остане време за правене на пари

    Познавам,хора,които притежават,повече от колкото могат да изхарчат,но........от работа
    не им остава време да си харчат парите-това живот ли е?
    -Именно!
    И умират по-евтини, отколкото са...

    Коментар


    • Целта е ясна- да разполагаш с времето си както намериш за добре ,без това да ти нарушава душевния и финансовия покой

      Много ми харесва една мисъл на Рокфелер: Ако работиш постоянно,няма да ти остане време за правене на пари

      Познавам,хора,които притежават,повече от колкото могат да изхарчат,но........от работа
      не им остава време да си харчат парите-това живот ли е?
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • А ... очертава ли се среща скоро, ако да то, кога и къде?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
          Тука явно сме малко хората, които имаме хубави цели в живота. Останалите СТЕ пълни отпадъци!
          Не мисля. Всеки има хубави цели за себе си, въпросът е че на някои им се струва много под нивото да го пишат в даден форум. А тя темата и затова беше създадена, да проверя и да се запозная като цяло какви хора посещават тук.

          Другия път, ако има и изобщо присъствам на форумна среща, следва стъпката с алкохола.
          От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            Тука явно сме малко хората, които имаме хубави цели в живота. Останалите СТЕ пълни отпадъци!
            Предлагам, Лордич, да не се дуеш: Моята цел и от твоята е по-хубава - ще ли ти хареса, да те обявя за...как беше? "Отпадък"?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Тука явно сме малко хората, които имаме хубави цели в живота. Останалите СТЕ пълни отпадъци!
              Целите сме си ги постигнали .Сега само жънем резултатите и се наслаждаваме на живота..Да му мислят лендлордовци и прочие повтарячи.

              Коментар


              • Тука явно сме малко хората, които имаме хубави цели в живота. Останалите СТЕ пълни отпадъци!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivancholak
                  дано успееш. Преди време продавах услуга по 2 лв. на година. Услуга която като беше безплатна ползваха стотици. Не ми се говори колко се абонираха.
                  Благодаря.

                  Голяма грешка. За да говориш за 2 лв, явно става дума за България и български пазар. Като стане дума за българин и да си плати - бягай. Да умира, пари няма да даде.
                  От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivancholak
                    никой не е казал че си егоист, всичко това което го говориш е много хубаво но е далеч от реалноста. Ако си фирма с неограничени финанови възможности : да ще го направиш. Но когато програмистите чакат заплата, когата клиентите забавят плащания , когато те натискат обстоятелствата от всички страни за пари друга песен ще пееш и въобще няма да ти е до това как дигаш нивото на т.нар. програмисти отишли да работят в друга фирма....
                    Пиша от телефона, затова ще опитам да съм кратък. Неслучайно в предния пост написах "в по-късен етап". И отделно държа да отбележа, че пари не се печелят от фирми, които са клиенти и поръчители, а от стотици и хиляди малки потребители. Много по-платежоспособни са 30 000 души по 5 евро на година от колкото някой надут селяк с 300 000 зад себе си, кой знае как спечелени. И за да не кажеш, че пак мечтая, написаното е реален пример.
                    От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ivancholak
                      Всичко това е много хубаво на теория, ама на практика не е така. В един момент все на някой няма да му е удобно, ще издигнете някой за прожект менажер, другия ще се почувства ощетен и т.н. Или след година ще намери фирма която плаща малко по-добре и ще ви зареже без да му мигне окото. Като ви избоммбят няколко така ще ви мине бързо мерака за такова IT училище. Това могат да си го позвоолят само много големите като microsoft или google, дай боже някой ден да станете като тях, ама....
                      Преди да напусна последната си работа, когато наехме двама души, които да ме заместят /бях се уговорил с шефа си, че ще обуча кадрите, за да не оставям фирмата без програмисти/, се занимавах два месеца, за да ги обуча и това ми отне доста енергия. Обучението на даден човек е доста трудна работа, не съм преподавател, никога не съм преподавал, освен един ден, когато замествах учителя си по информатика в училище 11 клас. Но разликата тук е съвсем огромна.

                      Когато си в училище или в университета групата от ученици или студенти са всякакъв тип характери, всякакъв тип интереси, всякакъв тип хора като цяло. Шум, разконцентрирани физиономии. Когато обаче си сам с 3ма души, които са при теб, защото искат да работят това, което им предлагаш, нещата стоят по друг начин. Когато ти си им бъдещия шеф и от техните резултати ще зависят заплащането им /понеже съм против твърдо заплащане и еднакъв месечен доход/, нещата стоят по съвсем друг начин.

                      Да, животът не ми е дал опита да имам хора, които са напускали след 10 години работа във фирмата ми, но това не ми е чуждо - приятели са ме предавали след 10 години услуги и приятелски отношения. И? Заради такива случаи трябва да се откажа ли? Тук не говорим да задържа всеки кадър, нито да го правя само за себе си. Дори да напусне мен, той ще отиде в друга фирма. Там ще се представи добре, което ще трупа плюсове за мое име. Това също трябва да се отчете като факт. Не забравяй, че най-добрата реклама за един продукт, в случая кадър, е добрата продуктивност. Без значение за кого и къде работи. Не съм толкова голям егоист за колкото ме мислиш.
                      От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivancholak
                        Всичко това е много хубаво на теория, ама на практика не е така. В един момент все на някой няма да му е удобно, ще издигнете някой за прожект менажер, другия ще се почувства ощетен и т.н. Или след година ще намери фирма която плаща малко по-добре и ще ви зареже без да му мигне окото. Като ви избоммбят няколко така ще ви мине бързо мерака за такова IT училище. Това могат да си го позвоолят само много големите като microsoft или google, дай боже някой ден да станете като тях, ама....
                        Майстор,калфа,чирак!Те това е формулата!!!
                        А ,и прав е Рептила!И пари!!!Една година!!!
                        Скоро това ще е валидно за всички сфери!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                          Малко не разбирам защо го подкара на иронизиране, но както и да е. Никъде не съм написал, че си "юзър", имайки предвид, че не знам никой от тук с какво се занимава съществено, не мога да определям никого по никакъв начин. Написал съм от средностатистическа гледна точка намеренията ми.

                          Поздрави!
                          Ти може да не си писал, но аз съм си Юзър Може да иронизирам себе си, но никога няма да си го позволя с други хора, освен ако не са публични личности
                          Та, говорейки за детето си, аз смятам че той е точно средно статистически в горното ниво на сегмента Демек, няма да има никакви проблеми да влезе в който и да е университет в БГ и в повечето в чужбина. Губи се обаче практиката, която би му дала някакво относително предимство, и евентуално да предизвика или засили някакъв интерес към някаква материя.
                          Успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dsx500 Разгледай мнение
                            Аз наемах бакалаври и първите 3 месеца имаха знанията на секретарка, следващите 3 влизаха в материята и след първата година си вадиха заплатата вече
                            Ти сам го написа: "В момента е трудно да наемеш добър кадър, в бъдеще ще става по-трудно защото качеството пада много бързо". Ако ние не се захванем с обучението на нашите кадри, няма кой друг да го направи. Повечето са мързеливи и чакат на готово. Това не означава, че не биха се променили. В университета ходят, за да отбият номера, пият, дрогират се и тряскат какички по чалготеките. Има изключения, да, но са толкова малко, че на випуск излизат по 1-2ма стойностни бакалавъри. Искам да остават в България, а не да щъкат навънка. Затова съм готов при по-добри финанси да отделям от времето и парите си, за да останат тук. Начина, който си написал, че си правил преди с всяка година ще става все по-труден и по-неосъществим.
                            От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Да де, но както ти казваш, аз съм юзър и за мен всички като теб са много велики. И без да омаловажавам познанията на сина ми, не мисля че може да седне на лаптоп и да прави нещо друго освен да играе игри. Та за това казвам да прави кафета. Под правене на кафе разбирам извършване на всякаква работа в един такъв офис, до момента в който може да бъде полезен за нещо по-сериозно
                              Малко не разбирам защо го подкара на иронизиране, но както и да е. Никъде не съм написал, че си "юзър", имайки предвид, че не знам никой от тук с какво се занимава съществено, не мога да определям никого по никакъв начин. Написал съм от средностатистическа гледна точка намеренията ми.

                              Поздрави!
                              От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Reptil Разгледай мнение
                                Има много малко кадърни програмисти, 4 месеца сме търсили един, докато накрая го наехме в София и работи от разстояние. Най-вече ни трябват хора, които са отговорни към това, което правят, хора с морал, хора с идея в живота си и хора способни да работят в екип. След това идва нашата част, да плащаме 1 година за тяхното обучение и създаване на лоялен служител. Именно, това имах предвид под "безплатно IT училище". Не съм написал, че имам против да идват бакалавъри, нито магистри. Нито ми пречи ако някой е учил финанси и е решил да смени сферата. Идеята е да се занимаваме индивидуално с всеки един от тях, да оценим човешките качества на първо място и след това да го направим програмист или дори може би по-висока длъжност, а някой ден и съдружник.

                                Редакция:

                                Нека преминем към същество - каква е целта в живота на инвеститорите в България.
                                Аз наемах бакалаври и първите 3 месеца имаха знанията на секретарка, следващите 3 влизаха в материята и след първата година си вадиха заплатата вече

                                Иначе моята краткосрочна цел е да имам достатъчно стабилен приход от инвестициите ми за да спра да бачкам по цял ден и нощ. Дългосрочно имам само духовни цели, нищо особено в материален план.

                                Наивник, според мен е добре детето да поработи малко на село, в обора, на нивата.... просто да знае какво е
                                Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                                Коментар

                                Working...
                                X