IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Ами, за всички е видно, че не е проблема кой град е столица. Проблемът е в клатикурците създаващи продукта бюрократщина и корупция. Тях трябва да изринем, а не да местим столица. Защото клатикурците имат способността да се местят със столицата. И какво, после пак ли ще я местим???
    Как ще ги изринеш като ги бранят 2 милиона софиянци чиито жизнен стандарт зависи от бюрократите? Дори тук в Инвестор половината са държавни служители, а на другата половина столичани жените им работят в държавния сектор. Ако помниш имаше анкета в Инвестор - "Одобрявате ли бонусите за чиновниците!" в нея 58% от хората тук гласуваха "За" - Основно софиянци! Толкоз за патриотизма им в София. Цялата държава ще съсипят, но от парите които влачат от провинциите няма да се откажат! Затова и колкото и да ми е мъчно, мисля, че мирен път за развод със столицата и бюрокрацията няма. Софиянци никога няма да се откажат от парите на Варна, Бургас, Русе, Плевен, Шумен, защото ще им падне жизнения стандарт. Ако не са тези повече от половин БВП наливан в столицата и чиновниците, София ще фалира за 1 година. Помня 90 те години. Тогава жизнения стандарт в София бе наполовина на тоя във Варна, градът приличаше на Луанда (сега е вече като Лагос) а безработицата бе обратната на това което е сега и в София гонеше 18% докато при нас бе 4.5%. В Пловдив бе същата ситуация. И тук въпроса идва - За какво ни е София!? Само да наливаме пари в нея?! Каква е ползата за нас? Никаква! Ако някой от вас може да ни даде адекватен отговор, о.к. но вие дори такива нямате! Избива ви на патриотизъм, а сами ни плюете дори тук, че сме диви селяни, гагаузи, помаци, луди, селяци (нищо, че премиерът ви бе от Банкя) и макар да ви даваме над 50% от доходите си от 10-15 години насам, нито един от вас дори едно "мерси" не се сети да каже в наглостта си!
    Last edited by Jay Gould; 07.05.2013, 17:56.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • В тая тема нежни селски души не могат да преглътнат това, че повечето пари отиват там, където са повечето хора.

      "Столицата трябвало да бъде приблизително в центъра на държавата" - да, щото Виена е в идеалния център на Австрия, а Париж е в идеалния център на Франция... И гледам - закъсали са го яко в селските райони, щото им е далече да стигнат до градО.

      Имало измет на село, имало измет в града - ми разбира се, че има - селото е малко по-благосклонно към нехранимайковците, но щом на едното място има боклук, много ясно, че и на другото ще има... Боклукът ще бъде изринат от следващите поколения, необременени от робско мислене и дребни далаверки.
      Last edited by Дебнем на замаушка; 07.05.2013, 17:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
        С какво по-точно в момента София ви пречи да си копате плодородната земя?!
        Така като те слушам,каквото и да стане,каквато и свобода да имате,ще си останете същото мизерно място - все нещо ще ви пречи.
        Пречи тотално със законите субсидиите проектите с пазарите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Панелкин а сигурен ли си?
          Селски, ами ти самия си написал, че врънкаш братовчед си от години да си продаде апартамента в Лозенец и да не го остави на детето си. Забрави ли що лъготи преди малко? Как един такъв разсипник да му се вярва, че ще остави нещо на собствените си деца освен декар компири и много ненужна "философия"?
          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Още нещо. Ако се премести столицата другаде феноменът "елитна бюрокращина" може хептен да се уроди.
            Преди няколко дни ви казах, как трябва да си вадим едни документи за имотно състояние. Бюрократите са го кръстили "Удостоверение за декларирани данни"
            Та няма как да си извадиш от едно място за всички имоти в България.
            В София струва 6 лева за седмица, 9 за 3 дни и 12 за един ден. Във Варна жена ми го е извадила за един ден за 3 кинта.
            Е как да местим столицата във Варна???? Като дойдат бюрократите и там няма да има евтина бюрокрация
            Има едно нещо викат му е-правителство.Няма значение къде е столицата и къде си ти.В някои държави са го направили а личната карта играе ролята на е подпис.Но именно заради тъпите и нагли софиянци това не се въвежда,Съпротивата е неистова щото много боклук ще бъде изгонен.Администрацията в София се състои от стрини и чичовци които не умеят да работят с компютри и не знаят чужди езици.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Ти явно си много упорит.И не ти изнася истината.Незнам дали има статистика къде са най високите пенсии за да видиш какво е било а не да ми бръщолевиш глупости.Я се замисли какви ще са пенсиите в Козлодуй ако данъците отиваха в община Козлодуй?Плевен не го мисли.Отърве ли се от София ще дръпне за отрицателно време.Когато местните хора си изберат местен парламент местни съдии прокурори и шеф на полицията без да ходят в София нещата бързо ще тръгнат в друга посока.Ще бъде създадена съвсем друга организация и ред.Земята е плодородна и ражда всичко.Има реки язовири.За няколко години градът и областта ще бъдат удавени от плодове зеленчуци мляко месо храни.Ще намерим и инвеститори от чужбина но трябва промишлените площадки да са под плевенско управление и гнусните софийски управници да не могат да се разпореждат с нищо което е на територията на Плевенска област.За половината бивши фабрики да намерим сериозни инвеститори и софиянци ще ни гледате със завист.Ще си направим и мост над Дунав и ще привлечем и румънски фирми.А и Букурещ не е чак толкова далече.Наблизо са Търново Русе Ловеч Габрово Враца.Няма да плачем за София бъдете сигурни.Не ви искаме подаянията.Вие ни таковахте мамата сега ще ни залъгвате с трохите.
              С какво по-точно в момента София ви пречи да си копате плодородната земя?!
              Така като те слушам,каквото и да стане,каквато и свобода да имате,ще си останете същото мизерно място - все нещо ще ви пречи.
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                Е, нали се сещаш, че бате пешо там си НЯМА ИМОТ
                Панелкин а сигурен ли си?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  бате, виж сега, принципно си прав, но това твоето е пожелателно мислене тип: ако беше, щеше. Ами не беше, а е токова, така че дай да видим какво искате черно на бяло, щото не е като да сте ощетени от София - ето ти още малко данни:
                  - живущи в област Плевен - 263К, работещи - 60К или имате едва 23% заети от цялото население, което да издържа другите 77%
                  - жувищи в София-град - 1 300К, работещи - 668К или имаме над 51% заети от цялото население, което да издържа останалите 49%

                  А сега ми кажи, като знаем от предните данни, че заплатата, на която се осигуряват хората в София е 2 пъти по-висока от тази в Плевенска област, кой кого издържа с данъците си и какво би станало, ако се остави плевенска област на самотек. Аз ще ти кажа - ще фалира за отрицателно време. И това е само констатация на база цифри - аз харесвам Плевен, но каквото сам си направиш и Господ не може да ти го направи. Иначе казано - осрано е навсякъде, но вместо да благодарите, че ви се подава тоалетна хартия, за да се обършете, вие ревете, че не са ви предупредили да не ядете зелени джанки - ами трябва и малко акъл, не мислиш ли
                  Ти явно си много упорит.И не ти изнася истината.Незнам дали има статистика къде са най високите пенсии за да видиш какво е било а не да ми бръщолевиш глупости.Я се замисли какви ще са пенсиите в Козлодуй ако данъците отиваха в община Козлодуй?Плевен не го мисли.Отърве ли се от София ще дръпне за отрицателно време.Когато местните хора си изберат местен парламент местни съдии прокурори и шеф на полицията без да ходят в София нещата бързо ще тръгнат в друга посока.Ще бъде създадена съвсем друга организация и ред.Земята е плодородна и ражда всичко.Има реки язовири.За няколко години градът и областта ще бъдат удавени от плодове зеленчуци мляко месо храни.Ще намерим и инвеститори от чужбина но трябва промишлените площадки да са под плевенско управление и гнусните софийски управници да не могат да се разпореждат с нищо което е на територията на Плевенска област.За половината бивши фабрики да намерим сериозни инвеститори и софиянци ще ни гледате със завист.Ще си направим и мост над Дунав и ще привлечем и румънски фирми.А и Букурещ не е чак толкова далече.Наблизо са Търново Русе Ловеч Габрово Враца.Няма да плачем за София бъдете сигурни.Не ви искаме подаянията.Вие ни таковахте мамата сега ще ни залъгвате с трохите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                    Елитна бюрократщина, ти шмъркаш ли?!
                    Не, не шмъркам. Ежедневно се опитвам да се боря с тези полу-хора, полу-идиоти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      феноменът елитна бюрокращина(
                      Елитна бюрократщина, ти шмъркаш ли?!
                      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                        Абе това което го описа е общо за цяла България! В Плевен съм израснал на края на градът в панелка по-близо до Гривица отколкото до центъра, и там има боклуци и пликчета по дърветата. Но няма смисъл да обиждаш хора дошли да търсят препитание и по един или друг начин да помагат на градът ти. Тъпо е, щото маса народ от Ясен и Опанец работят в Плевен, ама никой не им е казал, че са селяндури дето искат да омажат Плевен.
                        А по стечение на нещата сега живея в Лозенец и не е толкова зле колкото го описа...
                        Щото не знаеш какво беше Лозенец преди 35-40 години.На мен лично по ми харесва долната част към римската стена и горе между семинарията и Черни връх.Района над южния парк не ме кефи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                          Бигла е супер като локация, живея на 200 метра и това е най-якото място за живот като локация, ама като шосейна мрежа е може би на дъното! Там ако имаш имот не го продаваш, ако си умен човек!
                          Е, нали се сещаш, че бате пешо там си НЯМА ИМОТ
                          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                          Коментар


                          • Още нещо. Ако се премести столицата другаде феноменът "елитна бюрокращина" може хептен да се уроди.
                            Преди няколко дни ви казах, как трябва да си вадим едни документи за имотно състояние. Бюрократите са го кръстили "Удостоверение за декларирани данни"
                            Та няма как да си извадиш от едно място за всички имоти в България.
                            В София струва 6 лева за седмица, 9 за 3 дни и 12 за един ден. Във Варна жена ми го е извадила за един ден за 3 кинта.
                            Е как да местим столицата във Варна???? Като дойдат бюрократите и там няма да има евтина бюрокрация

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Груйчи ти едно си знаеш едно си баеш.Спора е безсмислен.Омръзна ми да ти обяснявам защо числата изглеждат по този начин но на теб не ти уйдисва.Когато се разкарат офисите на ниционалните фирми от София тези цифри ще са други.Кога се разкарат университетите и държавната администрация която издържат всички българи ще има други числа.Каква икономика има София и какво произвежда?Освен лайна и боклук.А забравих и Станишевци и Бойко борисовци.Какво произвеждате зърно мляко месо плодове зеленчуци ток машини електроника бензин?Шменти капели тарикати бакалии гумаджийници и тем подобни.
                              бате, виж сега, принципно си прав, но това твоето е пожелателно мислене тип: ако беше, щеше. Ами не беше, а е токова, така че дай да видим какво искате черно на бяло, щото не е като да сте ощетени от София - ето ти още малко данни:
                              - живущи в област Плевен - 263К, работещи - 60К или имате едва 23% заети от цялото население, което да издържа другите 77%
                              - жувищи в София-град - 1 300К, работещи - 668К или имаме над 51% заети от цялото население, което да издържа останалите 49%

                              А сега ми кажи, като знаем от предните данни, че заплатата, на която се осигуряват хората в София е 2 пъти по-висока от тази в Плевенска област, кой кого издържа с данъците си и какво би станало, ако се остави плевенска област на самотек. Аз ще ти кажа - ще фалира за отрицателно време. И това е само констатация на база цифри - аз харесвам Плевен, но каквото сам си направиш и Господ не може да ти го направи. Иначе казано - осрано е навсякъде, но вместо да благодарите, че ви се подава тоалетна хартия, за да се обършете, вие ревете, че не са ви предупредили да не ядете зелени джанки - ами трябва и малко акъл, не мислиш ли
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Братчеда е на Бигла.Навремето много ми харесваше сега е западнало по зле от село.Викам му да се маха ама не иска щото трябвало нещо да остави на детето.А то детето мъж 2 метра и се оправя отдавна само.Няма лошо щом ти харесва и си решил да живееш там
                                Бигла е супер като локация, живея на 200 метра и това е най-якото място за живот като локация, ама като шосейна мрежа е може би на дъното! Там ако имаш имот не го продаваш, ако си умен човек!
                                From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                                България Над Всичко

                                Коментар

                                Working...
                                X