IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Да ви умрем за южните квартали.....Голям кеф е у Ливадите Симеоново Драгалевци Бояна и в къщурки сред поляната без канал и инфраструктура.За транспорт и училища изобщо нема да говорим.А в Младост3и4 е върхът.Там имения имат Мадона Елтън Джон въобще световнио елит се мести.Скоро че имат и метро бе направо 6
    Абе,Пешка,а у твое село кой има имение - Бил Гейтс сигурно,а?Ай,поспри се малко,че все повече почва да ми понамирисва,че гроздето ти е кисело май,а?
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
      Може да се изразих неправилно - не, че са странии - създават ми некакъв душевен дискомфорт, ама много бързо изчезва като имам възможност да си упражним покупателната способност, както в София, така и в провинцията.

      София, в южните части под и над околовръстното, е прекрасен град за живеене, предлагащ селска тишина и спокойствие само на 300-400 метра отстояние от най-големите пътни артерии.
      Да ви умрем за южните квартали.....Голям кеф е у Ливадите Симеоново Драгалевци Бояна и в къщурки сред поляната без канал и инфраструктура.За транспорт и училища изобщо нема да говорим.А в Младост3и4 е върхът.Там имения имат Мадона Елтън Джон въобще световнио елит се мести.Скоро че имат и метро бе направо 6

      Коментар


      • София е проблем по две причини.

        Първо, някои хора, макар и неинформирано и найвно, правилно преценяват че София се развива въпреки принвицията. Това което липсва в Б-я е основно разбиране на това как се развиват и урбанизират градове.
        В Европа, и в най-затънтеното градче, знаят че един град не трябва да увеличва населението си прекомерно, за да не се натоварва инфраструктура и администрация.
        Способът за контрол на броят на населението е изключително елементарен - контрол на работните места. Концетрнация на работни места в който и да е град неименуемо води до икономическа миграция към този град, от което седва и презаселването му.
        Имено това се случва със София! В София не се извършва никакъв контрол върху отркиването на работни место, и дори се насърчава поради следните прични
        - не можеш и будка за вестници да откриеш без да платиш на някого под масата
        - повече приходи в софийските общниски бюджети.

        Това поражда колосални демографски изкривявания.
        - поради прииждащите икономически имигранти, се създава глад за нови жилища. Този глад както всички знаем беше изключително набързо и нескопосано компенсиран с безумно строителство. За това разбира се имат вина отново софийска общинска администрация
        - следва транспортен хаос, който разбира се компенсира с нови пътища и метро .
        - недостиг на детски градини
        - претоварване на общниска администрация
        - и много други

        Всичко това е следствие от демографското изкривяване породено от засмукване на работоспособното население.
        Проблемът на всичко това, е че Б-я няма нужда от нови жилища - дори и преди бума на имоти, бяхме на първи место по процент собствени жилища.
        От висчко това следва парадоксите в София да се строят жилища, докато в същото време в провинцията жилищата буквално се разпадат. Не малко градове и села буквално изчезват. Това са били населени места с изградена инфраструктура, детски градини, училища и т.н.
        Абсурдността на ситуацията, е че нищо от това което се строи в София не може да бъде окачествено като прогрес - жилища, пътища, детски градини чисто и просто се преместват от провинция в София.
        Проблемите обаче не свършват до тука. Голяма част от този фиктивен прогрес в София се фианнсира с дестки милиарди евро кредити - особено жилищното стройтелство. Тези кредити се изплащат в момента с лихвите, но с тези пари както виждате не е създадена каквато и да било придадена стойност.
        Това е една от причините за рязкото увеличаване на бедността в момента!!
        В момента сме в петата година от кризата, а средният период на ипотеките е 15-20 години. Всеки може да сметне кога ще има някакво раздвижване и повишаване на жизненият стандарт.

        Второ, за да си обясним какво и защо се случва, трябва да си дадем сметка какво става в София след 1945г. Няма да влизам в подробностти, но на всички е ясно че цялата интелигенция и елит - политически, културен, интелектуален, икономически и дори амдинистративен са меко казано заменени от странници и пришълци с потури.

        Ако оприличим Б-я на едно човешко тяло, то трябва да се запитаме какво расте в едно умиращо тяло?
        Отговорът е - ТУМОР

        Коментар


        • Може да се изразих неправилно - не, че са странии - създават ми некакъв душевен дискомфорт, ама много бързо изчезва като имам възможност да си упражним покупателната способност, както в София, така и в провинцията.

          София, в южните части под и над околовръстното, е прекрасен град за живеене, предлагащ селска тишина и спокойствие само на 300-400 метра отстояние от най-големите пътни артерии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
            Разбира се, че София.

            Вече разполагаме с инфраструктура, която другите градове няма да видят още 100 години, а може и никога - метро, университети, магистрали за където ти е кеф, убаво летище.

            Не мислим, че столицата се крепи от чиновниците - дано ги разкарат всички министерства и агенции по провинцията.

            София продължава да засмуква младежи от цялата страна заради учебните заведения, а впоследствие и заради несъразмерно големите сравнено с провинцията възможности (които не са свързани с администрацията).

            И на мен са ми странни дисбалансите с провинцията, ама докато съм от правилната страна, че си траем.
            Нишо странно нема Пастирка,
            Просто в момента в провинцията няма поминък ... нема пари, много труд за нищо ...
            добави прекупвачи-бандити, озверелите мангали, окопали се по градчетата неприкосновени местни феодали ...
            В момента в Софето просто стандарта на живот е манага по-висок...
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Разбира се, че София.

              Вече разполагаме с инфраструктура, която другите градове няма да видят още 100 години, а може и никога - метро, университети, магистрали за където ти е кеф, убаво летище.

              Не мислим, че столицата се крепи от чиновниците - дано ги разкарат всички министерства и агенции по провинцията.

              София продължава да засмуква младежи от цялата страна заради учебните заведения, а впоследствие и заради несъразмерно големите сравнено с провинцията възможности (които не са свързани с администрацията).

              И на мен са ми странни дисбалансите с провинцията, ама докато съм от правилната страна, че си траем.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Адски много мангизи бе човек. Безсмислено упражнение
                БАШ !!!
                това ща са пари на вятъра ...
                Подкрепям казаното за кратипишковците ...
                да
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • София трябва да си е нашата столица, по този въпрос не може да има друго мнение. След няколко десетилетия Перник може да стане квартал от столицата, която вече може да се е разрастнала до 4-5 милиона население, да е мегаполис и икономическия тигър на балканите, което е напълно възможно при нашия стабилитет, който оддържаме. Нека да свършим с прехода и реформите, предполага се за 20г., после вече ще можем да дръпнем пред съседите. Лошо ли ще е сърби, румънци и гърци да идват и те да емигрират към нашата столица и да купуват имоти по 3-4 хил.евро квадрата ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                    Ами как да има по-предприемчиви хора на село бе да ги ева? Виж, че всички са като бате пешо, седят и си клатят краката като инкасатори в някаква фирма-монополист, а през останалото време само за лично стопанство- бурканье. Нали трябва мащабно мислене.
                    Не ме мисли.И не ми хвали два панеляка получени по наследство.Е те това ти е предприемчивостта на тебе.И на всичкото отгоре са на жена ти.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Че то си е за стрес Я виж у Варна има ли СИК аджии

                      Те това имах предвид като казах Евала на ТИМ
                      АЙ, ся не се оправдавай! ТИМ-аджиклъка ти е в кръвта. Не обичаш да плащаш данъци, обсебваш много теми /бизнеси/. Ти си аджеба ТИМ-емблема. Ако утре баннат свободното слово, разгледайте Фнимателно този хищен МАМУН-ски образ! Алармирам и смигам както зове Марандиньо..
                      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение

                        Затова харесвам Мечо Биков. Той се бори срещу цяло ято ястреби, а пък аз от един тимаджия вече се стресирам.
                        Че то си е за стрес Я виж у Варна има ли СИК аджии

                        Те това имах предвид като казах Евала на ТИМ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Ей ся като ти резна профилите и ке я вапцаш

                          Затова харесвам Мечо Биков. Той се бори срещу цяло ято ястреби, а пък аз от един тимаджия вече се стресирам.
                          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                            Глупости ама, фактите те оборват. А че си станал между собствениците на инвестора, мога да те поздравя, но няма да се уплаша от теб говорителю на ТИМ!
                            Ей ся като ти резна профилите и ке я вапцаш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Глупости на търкалета.
                              И си избий от главата, че имам нещо общо с ТИМ
                              Глупости ама, фактите те оборват. А че си станал между собствениците на инвестора, мога да те поздравя, но няма да се уплаша от теб говорителю на ТИМ!
                              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                                Знаеш ли какво смятам? Смятам, че колкото повече в една държава има страхопочитание и ред, респект към спазване на законите и вкарване на шоу звезди в затвора за неплатени данъци, толкова тази държава е богата и ще пребъде.
                                А в държава в която никой няма страхопочитание към изброените от мен неща, винаги ще тъне в мизерия и ще бъде на опашката заради монополи , чийто ти си представител.
                                Глупости на търкалета.
                                И си избий от главата, че имам нещо общо с ТИМ

                                Коментар

                                Working...
                                X