IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Русе може би е най-подходяш, като най-аристократичен град с добра инфраструктура и добри съседски отношения с Букурещ.
    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
      герГЕЙ станиШЕВ нали искаше да мести министерствата от центъра на софия някъде в района на "църна маца" , ако не се лъжа

      и какво стана .................. някой знае ли?
      то и ББ искаше ама.... знам ли, новини не гледам .... само им се смея

      най-вероятно нищо не е станало, то така си е от от години - крачка напред, две назад

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
        С други думи, да се преправя София за да стане лицеприятна ще е много по-скъпо, отколкото чисто и просто да се премести в някое по-лицеприятно градче.
        герГЕЙ станиШЕВ нали искаше да мести министерствата от центъра на софия някъде в района на "църна маца" , ако не се лъжа

        и какво стана .................. някой знае ли?
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Незнам защо са решили да правят от това столица ?

          http://www.capital.bg/blogove/crop/2...aia_na_19_vek/

          Въпреки това, до средата на 20 век, София придобива европейски облик, до ниво където да бъде наричана балканската Виена.

          След като идват другарите обаче, нещата се променят в съвсем друга посока. днес сме в положение където на всеки е ясно, че София никога няма да бъде нормален град, камо ли столица.

          Причините са прости, и ако има архитекти или строителни инженери, ще потвърдят че една недобре планирана сграда/град е по-добре да бъде разрушена и построена наново, отколкото ремонтирана. Ремонта, чисто финансово е по-скъп.

          С други думи, да се преправя София за да стане лицеприятна ще е много по-скъпо, отколкото чисто и просто да се премести в някое по-лицеприятно градче.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
            много си прост, саше

            Само левскии......
            м.. .що така с рогята ?Или така ти идва отвътре. ..трудно да се надскочиш
            що само плюнки по сф?,Административния център си го мести където искаш.Ако искаш и зад Карлово или пред Хисаря-се тая.И защо да не е в Търново например?То ясно ,че темата е за столица,но не всички живеещи в сф са против ,да се измести в друг бг град
            Има други неща заради които си заслужава да се живее в сф,НЕ защото е столица.

            .................................................. .................................................. .................................................. ........
            Марандич,

            така е Сф е последна дупка на кавала в Европа.А кой друг град в бг е по-близко до европейски такъв.Сф има всички показатели да е модерен европейски град,защо не се получава е друга бира.

            .................................................. .................................................. .................................................. ....
            Патилане.

            В СФ не чувам често използване на думата "столичани"(освен филма де ),но извън Сф се използва често..... с неприязън..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Мога и чисто математически да ти докажа, че спомените на Иречек, където 5 хилядно село ( Софето ) си мятало боклуците на центърО на камари ) и т'ва е било преди само 135 години - от 5 хил. на 1.5 милки.

              П.П. Кореняк/столичанин ли си? ( смигам ) от ония 5 хил. село преди 130 години.

              Ъъ ... и станахме последна дупка на кавала в Юръп ( пак смигам )
              Ти много смигаш напоследък!
              Дали да не обявим вместо Кюстендил направо Прилеп примерно за столица. Парламента ще приеме временно Кюстендил, до освобождението на Прилеп.
              Мисля, че ще има интересен отзвук в световните медии и най-накрая всички на кълбото ще разберат, че Македония е бугарска.

              Коментар


              • Мога и чисто математически да ти докажа, че спомените на Иречек, където 5 хилядно село ( Софето ) си мятало боклуците на центърО на камари ) и т'ва е било преди само 135 години - от 5 хил. на 1.5 милки.

                П.П. Кореняк/столичанин ли си? ( смигам ) от ония 5 хил. село преди 130 години.

                Ъъ ... и станахме последна дупка на кавала в Юръп ( пак смигам )

                Коментар


                • За сравнение:
                  --------------------------

                  Обявиха София за най-евтиния туристичeски град в Европа за 2013
                  Класация на Huffington Post подреди българската столица преди Берлин, Лисабон, Киев и Истанбул

                  http://www.economy.bg/bulgaria/view/...Evropa-za-2013
                  -----------------------------

                  Според съвременници, през средновековието Търново е бил новият Йерусалим, Рим и Константинопол, и то взети заедно.[5]

                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...BE%D0%B2%D0%BE
                  -------------------------------

                  Срам ме е, приятелю - па ти се фукай, че си последен в Юръп

                  Напомняш ми чалга-певачките, дет' обсебиха ефирЯ ...

                  П.П. Кой беше ти ( Софето ), че не мога да се сетя? ( освен последна дупка на кавала в Юръп за столици )

                  Срам ме е от такива кифли, които парадират .... ( че последен било повод за гордост ) ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                    Поредната глупава тема! БГ си има столица и на който не му харесва да се маха от "Софето" (що за тъпо хрумване?!) и да си обира комплексаския г*з от хубавия ни град! Сега по празниците като ги няма селяните да видиш какво спокойствие, чистота и ред цари! Честно малки комплексарчета ако не ви харесва в нашата столица, стойте си там където сте се пръкнали на бял свят и копайте арпаджика, имаме нужда от вас по родните ви места и по нивите!! Нема майтап! Не може всички да сме граждани!
                    Мой мили, мухльо!

                    И да те питам в кои страни от цял свят делят населението си на столица/прованс съм сигурен, че няма да успееш да ми споделиш ( смигам ).

                    2 страни от над 200 страни ( едната е БГ-стан ).

                    П.П. Не се ебавайте с Търновград - че сте смешни на фона на Историята - вечно последни в Юръп, откакто стана Софето столица.

                    Срам ме е колко сте прости в цяла Европа и най-бедни, па не знам .... ( кат' издириш нещо, че не си най-евтиният в Юръп ми се обади ).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                      Тоя форум съвсем олеква - само глупости.
                      Гласувам с имам друго предложение - предлагам темата да се закрие.
                      Хора верно по-добре правете деца или копайте нивите, стига сте отваряли глупави теми!
                      podpis

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                        Не си разбрал идеята братко.
                        В един момента България ще управляна Македония и по-голямата част от Сърбия, и тогава Кюстендил или Радомир ще бъдат наистина подходящи за столици.
                        А преди наистина да ги направим такива, трябва наистина да прегазим Македония с танковете и след това Сърбия. Най-малкото ще ги спасим от Албанците и Косово които са се нагледали на Охридското езеро.
                        Опаа, а хапчетата от кога не сме си вземали?
                        podpis

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Според тебе Волен ако стане премиер след 4г., ще има ли смелост да приобщи с мощ Скопие към България?
                          Той няма смелост да пръдне, ти ми говориш за военна мощ Летс стей реалистик май френд - що не мои да се пише на латиница тукаааа бееее, админеминеминее?!
                          podpis

                          Коментар


                          • Поредната глупава тема! БГ си има столица и на който не му харесва да се маха от "Софето" (що за тъпо хрумване?!) и да си обира комплексаския г*з от хубавия ни град! Сега по празниците като ги няма селяните да видиш какво спокойствие, чистота и ред цари! Честно малки комплексарчета ако не ви харесва в нашата столица, стойте си там където сте се пръкнали на бял свят и копайте арпаджика, имаме нужда от вас по родните ви места и по нивите!! Нема майтап! Не може всички да сме граждани!
                            podpis

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              Аз съм за някой много западнал град, като Горна Оряховица например.
                              Пловдив и Велико Търново не заслужават да бъдат толкова замърсени и поругани като най-мизерната столица на Европа а и на други континенти предполагам.
                              Черкезов,

                              т'ва, че си анти-булгар не е проблем - проблем е, че го демонстрираш публично

                              П.П. Търнов град ви е столицата на БГ-стан над 600 години.

                              Смешното е, че когато Търнов град ви е столица е сравняван като вторият Рим и Константинопол по великолепие .... за епохата си.

                              В момента Софето се води най-евтината тур. дестинация от десетилетия за Европа и гледам, че доста народ се фука, че е най-евтинджос в Юръп.

                              П.П.П. Няма как да ни обидиш с тъпите си изцепки мой, търговищки/поповски приятелю

                              Пожелавам ти някой ден да достигнеш великолепието и фактор в Европа и Азия на "западналото" Търново и Горна ( монетния двор ) - където са се сечяли всички кинти за Империята.

                              Иначе за протокола БГ-стан е имала 27 столици - само 2-3 от тях са били сравнявани като чудо на свИтъ .... за нея епоха ...мой селски приятелю

                              Дадохме на Софето щафетата с много любов и те се закотвиха последни в Юръп ... като столица. Да се смея ли или да плача? Телл ми ...?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                - Ама и с двата ли танка да ги прегазим, Дохтуре?
                                Според тебе Волен ако стане премиер след 4г., ще има ли смелост да приобщи с мощ Скопие към България?
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X