IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всеки друг град, ама да не е София. Ако ще Каспичан да е.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Велико Търново - На въпроса "защо" не бива да се отговаря. Ако един човек сам не си направи сметката защо Търново отново трябва да е столица, то и стотици обяснения няма да помогнат.
      Съгласен, Джей! Идеален център, богата история, отвсякъде лъха на българско, хубава природа, и всичко това съпътствано с изцяло завършване на Хемус, скоростен път Русе-Свиленград (през Хаимбоаз) и още малко инфраструктура в региона. Много добра идея, според мен

      П.П. А, да добавя и големия административен опит, макар и от преди няколко века Иначе съвсем сериозно - с две ръце ЗА!
      Last edited by kev; 06.05.2013, 16:00.

      Коментар


      • Велико Търново - На въпроса "защо" не бива да се отговаря. Ако един човек сам не си направи сметката защо Търново отново трябва да е столица, то и стотици обяснения няма да помогнат.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Prosperity Разгледай мнение
          Ако Пловдив стане столица аз лично ще даря 4дка земя в Беломорски квартал за изграждането на нов парламент. Пловдив е раждала ражда и ще продължава да ражда светли лидери и интелектуалци, защо пък да не разположим столицата тук?? Да не говорим, че икономиката на града върви стремглаво нагоре от 2010г насам, когато Пастор Светослав Петров създаде чевоколюбивата компания SCI.

          Какво мислите???
          Много мъдрост има в думите ти светли братко, ако позволиш, бих разширил мисълта ти като предложа Пастор Петроф за Президент.

          Коментар


          • Само да не е София, това гнездо на червени змии. София се провали.

            Коментар


            • Ако Пловдив стане столица аз лично ще даря 4дка земя в Беломорски квартал за изграждането на нов парламент. Пловдив е раждала ражда и ще продължава да ражда светли лидери и интелектуалци, защо пък да не разположим столицата тук?? Да не говорим, че икономиката на града върви стремглаво нагоре от 2010г насам, когато Пастор Светослав Петров създаде чевоколюбивата компания SCI.

              Какво мислите???
              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

              Коментар


              • Суяци: рекох - "в райнонът на", а не "на мястото на".

                Язовир да сме изпразвали - ха-ха-ха-ха.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  как си представяш да изпразнят язовир и в дупката да направят нов град

                  .................... да не си мислиш, че се намираме в холандия където земята е дефицит

                  не случайно посочих по-долу Хисаря ................. перфектен климат през цялата година; минерални извори; празни ниви колкото искаш; не случайно римляните са основали точно там град, а преди тях и траките са имали селище в района -> за справка гробницата в с.Старосел .................... навремето хората са имали усет къде да се установят да живеят и къде да се построи дом ...
                  За столица не знам дали да сменяме, обаче Хисаря наистина е уникално градче. А и в момента са го барнали много хубаво.

                  Коментар


                  • брато , ударИл си единайска с този пост - Десетка ти е малко

                    Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                    A защо сте пропуснали Карлуково или може би Подгумер?

                    Хем е близко до сегашната столица,хем може да получи подкрепа на голяма част от пишещите тук
                    Карлуково и Подгумер са столици на БГ от 1944 год - защо да се мести столицата ?

                    нема никакви обективни причини - да не са поумнели българите,че да им требе нова столица ??

                    хората са си същите........
                    съотв и столиците треба за отговарят на матРялните и духовни потребности на народонаселението

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                      как си представяш да изпразнят язовир и в дупката да направят нов град

                      .................... да не си мислиш, че се намираме в холандия където земята е дефицит

                      не случайно посочих по-долу Хисаря ................. перфектен климат през цялата година; минерални извори; празни ниви колкото искаш; не случайно римляните са основали точно там град, а преди тях и траките са имали селище в района -> за справка гробницата в с.Старосел .................... навремето хората са имали усет къде да се установят да живеят и къде да се построи дом ...
                      Императивния е избрал Севтополис може би заради уникалния проект който разкрива древния град насред язовир Копринка, без да се източва. Може би има предвид новата столица да е до него за да черпи авторитет от комплекса.
                      Всеки проект обаче за изграждане на нова столица е многомилиарден и по-скоро утопичен за БГ-стан. Има толкова прости неща обаче които могат да се направят без пари, а обикновен декрет. Примерно ми прави впечатление липсата на табелки с имена на улиците и номера на сградите. Тази анархия може лесно да се тушира със закон защото пречи на цели отрасли в икономиката.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Аз мислил ного по тоз въпрос - и ако ме турите Дуче - ще построя нова столица в районът на древен Севтополис. Всичко - проектирано наново и направено както му прилича - там - в центърът на нашето Отечество и на място със секси климат. Транспорт - 90% градски, никакви пушливи работи - място идеално за живеене.

                        Население - максимум 400 000 броя.
                        как си представяш да изпразнят язовир и в дупката да направят нов град

                        .................... да не си мислиш, че се намираме в холандия където земята е дефицит

                        не случайно посочих по-долу Хисаря ................. перфектен климат през цялата година; минерални извори; празни ниви колкото искаш; не случайно римляните са основали точно там град, а преди тях и траките са имали селище в района -> за справка гробницата в с.Старосел .................... навремето хората са имали усет къде да се установят да живеят и къде да се построи дом ...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • A защо сте пропуснали Карлуково или може би Подгумер?Хем е близко до сегашната столица,хем може да получи подкрепа на голяма част от пишещите тук
                          За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Аз мислил ного по тоз въпрос - и ако ме турите Дуче - ще построя нова столица в районът на древен Севтополис. Всичко - проектирано наново и направено както му прилича - там - в центърът на нашето Отечество и на място със секси климат. Транспорт - 90% градски, никакви пушливи работи - място идеално за живеене.

                            Население - максимум 400 000 броя.
                            Къде е това?!
                            П.П.
                            Един ден нашата нова столица ще бъде Тесалоники, помнете ми думата.
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • Аз мислил ного по тоз въпрос - и ако ме турите Дуче - ще построя нова столица в районът на древен Севтополис. Всичко - проектирано наново и направено както му прилича - там - в центърът на нашето Отечество и на място със секси климат. Транспорт - 90% градски, никакви пушливи работи - място идеално за живеене.

                              Население - максимум 400 000 броя.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Дянков искаше да мести министерства, като начин да се освободят от дългогодишни плужеци, "бетонирани" от КТ, очакваше се сами да се откажат пред перспективата да заживеят в друг град ... какво да стане, стачки и протести, после Тишина ....

                                Местенето на министерства е възможно само с работещо електронно правителство.

                                Трудна работа с това "лицеприятно" градче, всичките ни градове са от един соц-тертип, площад с плочки и ех - партиен дом, превърнат в община? Никой не е мислен за разрастване в мащаб ...
                                Yeah

                                Коментар

                                Working...
                                X