IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
    Ооо различни хора има, има изключения! Така е! Ама колко фаса има по улицата, колко торбички по дърветата /или са долетели от София?!/. Приключвам темата с това - НИКОГА НЯМА ДА МЕ НАКАРАШ ДА ТИ ПОВЯРВАМ, ЧЕ ВАРНЕНЦИ /говоря за общността/ СА ПО-БЛИЗО ДО ХОЛДСКИЯ ОТКОЛКОТО ДО БАЛКАНСКИЯ МАНТАЛИТЕТ!!!
    Торбички и мръсотия има и по улиците на Барселона,но това не пречи на каталунците да искат автономия.Нали?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Манталитета в София, Добрич, Шумен и Варна няма нищо общо с този в София. Вярвай ми, аз с моите кръстници холандци от Зандаам, намирам повече общ език отколкото с повечето столичани за които най-великия "проблем" на света е къде ще почиват лятото или зимата. Никъде освен в София на купон не съм присъствал на разговор от 2 часа чиято основна тема бе "кой каква сапунерка за баня има в къщи!" Слабо е да се каже, че бях втрещен от темите които вълнуват иначе интелигентни столичани!
      Е това вече си го изсмука от пръстите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Манталитета в София, Добрич, Шумен и Варна няма нищо общо с този в София. Вярвай ми, аз с моите кръстници холандци от Зандаам, намирам повече общ език отколкото с повечето столичани за които най-великия "проблем" на света е къде ще почиват лятото или зимата. Никъде освен в София на купон не съм присъствал на разговор от 2 часа чиято основна тема бе "кой каква сапунерка за баня има в къщи!" Слабо е да се каже, че бях втрещен от темите които вълнуват иначе интелигентни столичани. Виж само темата "кой къде щял да почива по празниците"
        Ооо различни хора има, има изключения! Така е! Ама колко фаса има по улицата, колко торбички по дърветата /или са долетели от София?!/. Приключвам темата с това - НИКОГА НЯМА ДА МЕ НАКАРАШ ДА ТИ ПОВЯРВАМ, ЧЕ ВАРНЕНЦИ /говоря за общността/ СА ПО-БЛИЗО ДО ХОЛДСКИЯ ОТКОЛКОТО ДО БАЛКАНСКИЯ МАНТАЛИТЕТ!!!
        From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
        България Над Всичко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
          Хахахааха как можеш да сравниш нашият извратен балкански манталитет с швейцарският?!
          Манталитета в София, Добрич, Шумен и Варна няма нищо общо с този в София. Вярвай ми, с моите кръстници холандци от Зандаам, намирам повече общ език отколкото с повечето столичани за които най-великия "проблем" на света е къде ще почиват лятото или зимата. Никъде освен в София на купон не съм присъствал на разговор от 2 часа чиято основна тема бе "кой каква сапунерка за баня има в къщи!" Слабо е да се каже, че бях втрещен от темите които вълнуват иначе интелигентни столичани!
          Last edited by Jay Gould; 06.05.2013, 20:45.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Не могат да се променят законите след като 2 милиона софиянци си избират собствен парламент! Това не е възможно и мисля, че мирно решение не е възможно, защото избори у нас се правят на пропорционален принцип, с партии регистрирани по закон в Софийски ГРАДСКИ съд, така София избира най-много депутати и никога софиянци няма да пуснат кокала, понеже Източна България ги храни!

            И не виждам лошо в това Русе да си е отделно, както и Родипите ако искат! Швейцария е конфедерация от независими държави и е номер 1 в света! В София по-умни ли са от швейцарците? Не са! Швейцария по- богата и по-свободна държава ли е от България в сегашния си вид? Да! По-лесно ли се прави бизнес там от тук? Да! По-добре ли живеят швейцарците от нас сега? Да! Целия спор тогава е излишен, тогава! Сегашната система не работи - ясно видимо е, значи остава да приложим това което работи! Швейцарски модел! Независими държави, на доброволен принцип членове на обща конфедерация!
            Хахахааха как можеш да сравниш нашият извратен балкански манталитет с швейцарският?!

            gigow

            Разбрах тееее... не искаш ти железница и трамваи... ти искаш ваше МЕТРООООО...
            Иначе това с поръчките няма да се промени - разбери го! Не и докато народът не раздаде правосъдие! Фирмите ще са същите и в Каспичан и в Търговище, па ако ще и в Кричим да е столицата!
            За трети път - ТРЯБВАТ НОВИ ХОРА! НЕ НОВА ДЪРЖАВА ИЛИ СТОЛИЦА!
            From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
            България Над Всичко

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              Аз съм съгласен Варна ако иска да стане отделна държава, ама да не е столица. Че ще има големи задръствания лятно време и ще ми забави ходенето на море.
              И ще трябва да минавам през Аврен. По далече и пътя е по-лош.
              Не искам да сме столица, затова и споменах един хубав град Търново, но софиянци дори него не искат и познай от раз защо
              Last edited by Jay Gould; 06.05.2013, 20:31.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                Ааа виж... за това, никога не съм успорвал! Ама то пак не е софиянци, а са политиците, щото те ти слагат едни и същи лица 24 години! Сам даде примера с ревизоро! Но проблема няма да се реши и с разцепването на България както ти предлагаш! Гражданска война е по-добре от твоето безумие!
                Гражданска война ще има! Със сигурност до 5 г., ако София не се спре с това безумие! Във Варна тя за малко не избухна тази зима! Защо мислиш полицията не приложи дори опит за насилие във Варна?!
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Аз съм съгласен Варна ако иска да стане отделна държава, ама да не е столица. Че ще има големи задръствания лятно време и ще ми забави ходенето на море.
                  И ще трябва да минавам през Аврен. По далече и пътя е по-лош.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Не могат да се променят законите след като 2 милиона софиянци си избират собствен парламент! Това не е възможно и мисля, че мирно решение не е възможно, защото избори у нас се правят на пропорционален принцип, София избира най-много депутати и никога софиянци няма да пуснат кокала, понеже Източна България ги храни!

                    И не виждам лошо в това Русе да си е отделно, както и Родипите ако искат! Швейцария е конфедерация от независими държави и е номер 1 в света! В София по-умни ли са от швейцарците? Не са! Целия спор е излишен, тогава!
                    Ааа виж... за това, никога не съм успорвал! Ама то пак не е софиянци, а са политиците, щото те ти слагат едни и същи лица 24 години! Сам даде примера с ревизоро!
                    Но проблема няма да се реши и с разцепването на България както ти предлагаш! Гражданска война е по-добре от твоето безумие!
                    From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                    България Над Всичко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Ами...... няма бизнес Дай работещите варненски фирми да ги преброим
                      Ама ти за ТИМ не си ли чувал?
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                        С тази теза ще кажа така - Държава Варна, ще има и тя администрация - харч, след години от Добрич решават да се отделят, последват ги и Русе и к'во? Ще си правим градове държави ли?! Това е нелепо! Мисля, че е по-лесно да се променят законите отколкото да чакаш пред посолство за виза да идеш до Родопите
                        Не могат да се променят законите след като 2 милиона софиянци си избират собствен парламент! Това не е възможно и мисля, че мирно решение не е възможно, защото избори у нас се правят на пропорционален принцип, с партии регистрирани по закон в Софийски ГРАДСКИ съд, така София избира най-много депутати и никога софиянци няма да пуснат кокала, понеже Източна България ги храни!

                        И не виждам лошо в това Русе да си е отделно, както и Родипите ако искат! Швейцария е конфедерация от независими държави и е номер 1 в света! В София по-умни ли са от швейцарците? Не са! Швейцария по- богата и по-свободна държава ли е от България в сегашния си вид? Да! По-лесно ли се прави бизнес там от тук? Да! По-добре ли живеят швейцарците от нас сега? Да! Целия спор тогава е излишен, тогава! Сегашната система не работи - ясно видимо е, значи остава да приложим това което работи! Швейцарски модел! Независими държави, на доброволен принцип членове на обща конфедерация!
                        Last edited by Jay Gould; 06.05.2013, 20:26.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Ами...... няма бизнес Дай работещите варненски фирми да ги преброим
                          Е тва е най-тъпото на цялата ситуация в БГ.Град с пристанище да има по-малък алъш-вериш НА КНИГА от Софето.Когато това започне да се променя,тогава и държавата ще тръгне на оправяне

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                            Метрото е почти с изцяло с Европари... за магистралите и аз псувам, щото Хемус е окаяна до където я има, а след това се изпреварвам с ромънски тирове в селата, ама това е...
                            А и съгласи се, че голямата част от републиканският бюджет се пълни от София пореди по-високото БВП.
                            Това с кмета на Шумен го изтрелях ей така, просто защото не софианците са ти виновни, че няма работа в Шумен /като казвам Шумен, но имам предвид и Плевен и всички провинциални градове/, а кметът. Той е човекът, който да се бори за Европрограми, да се среща и привлича инвеститори и инвестиции. Не споря, че за София се прави повече, но за това не са виновни софиянци, а кметовете ни, които са мишки и си крадът общините и ги е страх да искат пари за тяхната община.
                            Метрото е с европари, които бяха предназначени за инфраструктура, ама НЕ НА СОФИЯ.

                            Големите данъчни постъпления в София са защото централите на големите фирми са там, а предприятията им са из страната. Провинциалните глупаци работят, а софийските тарикати лапат баница.

                            А европроектите последните 4 години се печелят от общини на ГЕРБ.
                            Та дори и при нас почти всички търгове се "печелят" от софийски фирми. И естествено те си наемат за подизпълнители местните фирми. Ама големите пари отиват в София. Ако не спечели софийска фирма, сбогом поръчка. Няма...

                            Затуй искам новата столица да е Каспичан. Белки и ние се облажим малко.
                            И ако Каспичан ти се струва много малък, може да се обедини с Нови пазар. Под името Нов Каспичански пазар. Дори има и жп линия между Нови пазар и Каспичан. По нея ще пуснем модерен трамвай. Широкорелсов.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              Тия дни бях с приятели около Търново. От 3 семейства освен моето, две са за отделяне. Едното от Варна, другото от Добрич! Тезата е, "от София полза нямаме, а само вреди", с което съм напълно съгласен! Харесвам софиянци, но аз и англичаните и руснаците харесвам. Не ги чувствам съграждани от години. Това са инвеститори, приятели, роднини, но не и мои сънародници, дори манталитета им е друг там на 500 км от нас! Нищо общо нямат с нас! Нищичко! Най-важното обаче са парите! Не виждам смисъл Варна и областта да плащат над 50% от приходите си за да издържат софийско правителство и администрация.
                              С тази теза ще кажа така - Държава Варна, ще има и тя администрация - харч, след години от Добрич решават да се отделят, последват ги и Русе и к'во? Ще си правим градове държави ли?! Това е нелепо! Мисля, че е по-лесно да се променят законите отколкото да чакаш пред посолство за виза да идеш до Родопите
                              From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                              България Над Всичко

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                                Кой са те нашите хора бре Че нали скоро купиха част от Софийското летище, само преди 2-3 седмици, строено пак с пари от Варна, а техни са и Зала Армеец и половината ви хотели с които се гордеете
                                Е то това ясно
                                Много кофти, че вече не мое се фърка до Варна за трийсе лева
                                Обаче Уиз ги прецака с Кипър

                                Коментар

                                Working...
                                X