IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ей, ама като почнете така с рогите и направо ме разбивате, честно.
    Да, държавата е централизирана и да, това не е от вчера и няма да се промени лесно и/или скоро - та тази цейнтрализация се гради вече повече от век. В съседните страни е същото: Истанбул, Атина, Белград са дори по-мегаломански и от София.
    Сега, разбирам, че основния ви проблем е кой да води бащината дружина - който и ще да е, само да не е София. Ами те и преди 600 години така са си мислили: по-добре ислямска гъжва, нежели папска тиара. Е, получили са си и гъжвата, и онождането изотзадзе с все екстрите и то за има-няма следващите 500-600 години. Щото са били същите капути като нас сега - това е тема, която джей отлично знае (може да попрочете, ако е позабравил, за обсадата на цариград - там ситуацията е най-показателна).
    Сега по съшество - ние сме парламентрана република и като такава основен орган в държавата ни е парламента (ок, хайде да речем, че президентина ни се води пръв човек в държавата, но това са подробности). А парламента ни се избира от т.нар. народонаселение - ами в това отношение баш София е най-онеправдана: от 240 мандата на София се падат едва 42 т.е. едва 1/6 от всички мандати, при положение, че в София се реализира над 1/4 от БВП (югозападният регион дава почти половината БВП по статистически данни от сайта на НСИ, а средно на човек - два пъти повече, отколкото Варненско и 3 пъти повече от Плевенско. За съжаление не ми се рови да извадя данни само за София, тогава разликите сигурно ще са още по 2) - ами къде е справедливостта тогава та хайде да си говорим с цифри, ама не на ангро, че видите ли 50% от произведеното във Варна било излизало извън варна. Ами бюджета на София е едва 1.3 милиарда при поне 10 пъти по-голям БВП - да си говорим пак за справедливост, а
    Да, София убива малките населени места, така както Варна убива и почти уби Добрич (особено) и слеата в региона и Шумен, заедно с околията му или пък плевен задуши всички градчета около него до степен, че най-големията друг град в областта да е 10 пъти по-малък от него Нека да сравняваме реални величини - в София има бизнес, съответно тук и се инвестира повече. И не, не е като да няма облекчения за инвестиращите по села и паланки - централата на лидл не е в София, а в селата около нея, заради данъчни облекчения (май бяха в елин пелин, да не ровя). лукойл си е в бургъЗ и ако се махне от там става страшно и т.н. Хайде, варненци се вдигнете, нали сте големи звезди и накарайте тимаджиите да си направят централата във варна - нали сте много сме, силни сме, а
    И в заключение - София има 42 депутата, пряко избрани от живущите тук, останалие 198 се избират от страната. Ваша задача е, на хората по места, да си изберете/предложите такива хора, които да са местни и да ви отстояват правата - в крайна сметка мачкате София в съотношение 5:1, какво по-лесно от това?
    П.С. На мен ми е все едно къде ще е столицата - достатъчно съм мобилен да се преместя където и да е. Не съм женен за София, Варна или Каспичан и мисленето ми не е чак толкова ограничено от месетн шовинизъм тип "искам на мен да ми е добре". София е столицата, а пари за експеримент "нова столица" няма, ако се намерят балъц от еуропата, искащи да инвестират 50-100 млрд - ами да заповядат, ще гласувам с 2 ръце за столица в Малък поровец - хем ще е близо и на варненци, шуменци и русенци
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      майко мила, толкова глупости, колкото джей е изпраскал, върло подпомаган от още 2-3 варненци, един шуменец и бат' пеша (а ги уважавам всичките като мнение, при това много, но това тук е уникална дивотия), май и черкеза с неговите светли братя не би могъл да докара
      Абе хора, вие българи ли сте? Сериозно ви питам? Ако сте резаци - мачът спира до тук и ви разбирам- все пак районът е доста рязан и видния рязан мангал Сдухан е точно от там, да не забравяме и този често забравян факт. Но ако сте българи, не само по паспорт - ами не ви разбирам. Имам много роднини в плевенско и шуменско и досега подобни дивотии не съм чувал от тях
      хайде, отделете се, да ви видя докъде ще стигнете - ще умрете от глад за отрицателно време. Да, да, особено великата варна, дето, ако не са недвижимостите, дето ги купуват омразните (уж) казаци, нямате нищо, ама нищо на квадрат. За Шумен да не отварям реч, че там ако не е безплатната работна ръка на турците (дето умрат от щастие при 300 кинта заплата), районът е фалирал за точно 2 седмици.
      Ами да видим отде ги вадите тези измислени проценти - София внася много повече в бюджета, отколкото изнася от там. факт, безспорен. Ама не, не софия ви е проблема, проблемът ви е, че бургас се развива, а варна се насира. Ами сори, сами сте си виновни. Били си изгонили кмета - ахахаха, ама няма такъв смях. Кой сте изгонили, бре, мишки Сега ще си изберете двойника му от герб и ще рахатясате, нали Смешни сте с този измислен криворазбран шовинизъм
      Апропо - много съм за Черно море (леля ми е сред проектантите), много съм за и хемус, но не можахте ли да схванете защо не се правят. не не е, защото някой мрази варна, шумен и плевен. Не, трасето емного трудно, за разлика от Тракия и Диканя-Дупница. Затова не се прави, щото се искат резултати от Тиквата, а не 5 км виадукти. Умни хора сте, знаете колко време се строи Витиня и Аспаруховия, а мислите като Тикви. И си го заслужавате!!!
      Груйчи да българин съм и то чистокръвен.Дори единия ми родител е софиянец.Ако Северна България се отдели южна ще умре от глад.София нищо не внася зарежи тези приказки.Джея ти го обясни.Да не би държавните чиновници да ги издържа София???Централните офиси на Мтел Глобул Метро Виваком НЕК всички банки и други са в София а бизнеса им е в цяла България.Най много данъци внасят Лукойл и енергетиката.Цяла България работи за София.И метрото ви строят с чужди пари.Та викаш трасето на Хемус било трудно.За пръв научавам че да строиш път в равнина било трудно.Да питам трасето на пътя Плевен Враца трудно ли е на Русе Шумен на Русе Търново на Враца Видин.Искаш ли да се опитащ да пътуваш от Плевен за Враца?За мостове над Дунав да говорим ли?Защо няма мостове при Оряхово Никопол Свищов Силистра?Не са само магистралите.За четири години управление на мутри с фуражки няма един лев инвестиран в Северна България.Хемус е дупки и кръпки.Само като видиш какви знаци има и ще паднеш.Знаци за бабуни ограничение на скоростта до 70 км в час възможна е появата на крави и диви животни тунелите текат.Гащите ни са скъсани а ние сме си сложили панделка на кура.Да не ви харесва това което ви казваме но то рано или късно ще се случи.Писна ни да ни назначават от София депутати да ни съсипват фирмите да ни крадат парите?Данъци трябва да се плащат по местоживеене и съответните общини трябва да могат да ги определят сами.Не може в София да ми определят данъците.А данъците на държавните хрантутници ще се разпределят в цялата страна.Работещите в клонове на големи фирми ще си плащат данъците и осигуровките там където е клона.Метро Варна ще плаща във Варна а АЕЦ Козлодуй в Козлодуй.Говориш за патриотизъм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!От наша гледна точка това е смешно.Опитай се да се поставиш на мястото на хората които живеят на север от Балкана.За да те улесня ще ти кажа че софийските кретени съсипаха всички фирми.Не ми трябват нито Станишев нито Бойко Нито кривата джука ни Янко ни Волен.Вземайте си ги и им се радвайте колкото искате

      Коментар


      • Чудно как всички ги избива на голям патриотизъм, дойде ли момента да се плащат кюфтетата изядени в София! Момчета "патриоти" като сте такива родолюбци в тая столица, защо не вземете да отворите една сметка и да съберете пари за магистрала Черно море, или да се откажете от тия 53 % които политиците ви замъкват към София от моя град? Как не сте патриоти като харчите парите на варненци, а веднага ставате големи българи когато някой иска да ви отреже привилегиите? Казвам го най-сериозно пак! Ако не дадете развод мирно и тихо на областите в страната - те някой ден и то скоро ще поискат такъв с вас, но с подялба на имуществото! Дори идея си нямате колко им е писнало на хората от наглите ви политици. Вие от провинцията виждате само едно море лятото и едни ски зимата и то ако не забиете в Гърция. За какво сте ни момчета? Дайте ми една причина да искаме да сме с вас?! С нещо били ли се полезни вие и столицата ви като ви храним толкова години?!

        ПС: И не сте ли забелязали, че от 5 години, особено последните месеци, на каквото сте се смели, то е взело, че се е случило?! Затова по-полека със тая наглост и ако имате конструктивни предложения, давайте, а ако не - значи и с това не може да сте полезни.
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Хахахаа

          Ама Груйо, ти наистина се връзваш. Забавлявай се бе !

          Обаче ако преместят столицата тъдява, само земите да продам ша гушна 2-3 милиончета. А пък и бизнеса как ще тръгне! И от там ще дойде някое милионче-две...
          a, добре, така може. В такъв случай предлагам столицата да я преместим в Царев брод. Аргументи: близо е до първите български столици (така ще имаме континуитет след над хилядолетен хиатус); близо е до Варна и Шумен (така задоволявам исканията на форума), има специфичен микроклимат , ще има отлично заведение за настаняване на цялата столична държавна машина - само трябва малко да го разширят. А, да, и един роднина има земи в региона, та берекет берсин, както се кзва
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            майко мила, толкова глупости, колкото джей е изпраскал, върло подпомаган от още 2-3 варненци, един шуменец и бат' пеша (а ги уважавам всичките като мнение, при това много, но това тук е уникална дивотия), май и черкеза с неговите светли братя не би могъл да докара
            Абе хора, вие българи ли сте? Сериозно ви питам? Ако сте резаци - мачът спира до тук и ви разбирам- все пак районът е доста рязан и видния рязан мангал Сдухан е точно от там, да не забравяме и този често забравян факт. Но ако сте българи, не само по паспорт - ами не ви разбирам. Имам много роднини в плевенско и шуменско и досега подобни дивотии не съм чувал от тях
            хайде, отделете се, да ви видя докъде ще стигнете - ще умрете от глад за отрицателно време. Да, да, особено великата варна, дето, ако не са недвижимостите, дето ги купуват омразните (уж) казаци, нямате нищо, ама нищо на квадрат. За Шумен да не отварям реч, че там ако не е безплатната работна ръка на турците (дето умрат от щастие при 300 кинта заплата), районът е фалирал за точно 2 седмици.
            Ами да видим отде ги вадите тези измислени проценти - София внася много повече в бюджета, отколкото изнася от там. факт, безспорен. Ама не, не софия ви е проблема, проблемът ви е, че бургас се развива, а варна се насира. Ами сори, сами сте си виновни. Били си изгонили кмета - ахахаха, ама няма такъв смях. Кой сте изгонили, бре, мишки Сега ще си изберете двойника му от герб и ще рахатясате, нали Смешни сте с този измислен криворазбран шовинизъм
            Апропо - много съм за Черно море (леля ми е сред проектантите), много съм за и хемус, но не можахте ли да схванете защо не се правят. не не е, защото някой мрази варна, шумен и плевен. Не, трасето емного трудно, за разлика от Тракия и Диканя-Дупница. Затова не се прави, щото се искат резултати от Тиквата, а не 5 км виадукти. Умни хора сте, знаете колко време се строи Витиня и Аспаруховия, а мислите като Тикви. И си го заслужавате!!!

            Хахахаа

            Ама Груйо, ти наистина се връзваш. Забавлявай се бе !

            Обаче ако преместят столицата тъдява, само земите да продам ша гушна 2-3 милиончета. А пък и бизнеса как ще тръгне! И от там ще дойде някое милионче-две...
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              И аз като теб, само че във форум "Бойна слава". Някой от темата 30+ беше дал линк с коментар от там и ми стана интересно.
              бойна слава е ултра академична и рядко се търпи мнение, различно от това на модитата - казавм ти го от 10+ годишния си опит там и познаннството с някои хора. Ако искаш малко по-либерален форум (и по-патриотарски), форумът на наука.бг е мястото. А най-добре е комбинация от двете, то и без това огромната маса от единия форум пише/чете и в другия. Определено и двата са доста качествени
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • майко мила, толкова глупости, колкото джей е изпраскал, върло подпомаган от още 2-3 варненци, един шуменец и бат' пеша (а ги уважавам всичките като мнение, при това много, но това тук е уникална дивотия), май и черкеза с неговите светли братя не би могъл да докара
                Абе хора, вие българи ли сте? Сериозно ви питам? Ако сте резаци - мачът спира до тук и ви разбирам- все пак районът е доста рязан и видния рязан мангал Сдухан е точно от там, да не забравяме и този често забравян факт. Но ако сте българи, не само по паспорт - ами не ви разбирам. Имам много роднини в плевенско и шуменско и досега подобни дивотии не съм чувал от тях
                хайде, отделете се, да ви видя докъде ще стигнете - ще умрете от глад за отрицателно време. Да, да, особено великата варна, дето, ако не са недвижимостите, дето ги купуват омразните (уж) казаци, нямате нищо, ама нищо на квадрат. За Шумен да не отварям реч, че там ако не е безплатната работна ръка на турците (дето умрат от щастие при 300 кинта заплата), районът е фалирал за точно 2 седмици.
                Ами да видим отде ги вадите тези измислени проценти - София внася много повече в бюджета, отколкото изнася от там. факт, безспорен. Ама не, не софия ви е проблема, проблемът ви е, че бургас се развива, а варна се насира. Ами сори, сами сте си виновни. Били си изгонили кмета - ахахаха, ама няма такъв смях. Кой сте изгонили, бре, мишки Сега ще си изберете двойника му от герб и ще рахатясате, нали Смешни сте с този измислен криворазбран шовинизъм
                Апропо - много съм за Черно море (леля ми е сред проектантите), много съм за и хемус, но не можахте ли да схванете защо не се правят. не не е, защото някой мрази варна, шумен и плевен. Не, трасето емного трудно, за разлика от Тракия и Диканя-Дупница. Затова не се прави, щото се искат резултати от Тиквата, а не 5 км виадукти. Умни хора сте, знаете колко време се строи Витиня и Аспаруховия, а мислите като Тикви. И си го заслужавате!!!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Tи нали живееш в София.То е ясно че като се отделим няма да има от къде да смучете.Така че ми дреме на желязото колко софиянеца щели да ме уволняват.
                  Ооо да... говори ми
                  Личи си колко си не наясно с всичко изписано до тук
                  From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                  България Над Всичко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
                    А ти говориш от името на...?!?!?! Цяла цеверна България едва ли... Не знам кой те е назначил за говорител, ама аз те уволнявам! : )
                    Tи нали живееш в София.То е ясно че като се отделим няма да има от къде да смучете.Така че ми дреме на желязото колко софиянеца щели да ме уволняват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Не, не пиша. Но ги преглеждам, защото като се отсее плявата има много полезно инфо по всякакви теми. Воаьорствам един вид
                      И аз като теб, само че във форум "Бойна слава". Някой от темата 30+ беше дал линк с коментар от там и ми стана интересно.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Не, не пиша. Но ги преглеждам, защото като се отсее плявата има много полезно инфо по всякакви теми. Воаьорствам един вид
                        Е мами... разбирам те защо воайорстваш
                        From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                        България Над Всичко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Не, не пиша. Но ги преглеждам, защото като се отсее плявата има много полезно инфо по всякакви теми. Воаьорствам един вид
                          И аз само воайорствам там.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                            А списваш ли по някой ред там?
                            Не, не пиша. Но ги преглеждам, защото като се отсее плявата има много полезно инфо по всякакви теми. Воаьорствам един вид

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              . Имам чувство, че половината мами са изперкали и смятат да направят същото с децата си
                              Това е обща болест, но мисля, че се дължи на скапаното образование последните 24 г. и на всички тия врачки и еленковци по ТВ. Когато правиш от патица като Гала звезда и промиването на мозъци е държавна политика, няма как да очакваме друго.
                              Last edited by Jay Gould; 06.05.2013, 21:18.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Малиииий, по обясними причини наблюдавам темите в БГ-мама за образование. Имам чувство, че половината мами са изперкали и смятат да направят същото с децата си
                                А списваш ли по някой ред там?

                                Коментар

                                Working...
                                X