IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бате, говорим за едно и също, само дето ти още не можеш да схванеш, че махалото на фуко е задвижено и не може да се спре отведнъж. и не, не си прав - баш местните реднеци са си виновни, хеле пък за текеесетата, както им викаха по този край. Бил съм свидетел как се проведе едно такова връщане на земята - точно любимите ти селяци преебаха всичко. Дойде баща ми и дядо ми, предложеиха им на селяндурите да не се раздава в реални граници, да се запази, но под друга форма и т.н. и знаеш ли какво стана - обявиха ги за мръсни софиянци, дето не можели да си работят земята,а местните селяци си искали да си я орат с коня и каручката, щото през балканската война баба му я била орала земята. Е, сиакха си земяата - получиха си я. Сега или са я продали и пустее (селото е в предбалкана и едва в поселдната година-две започнаха да я орат: само я орат заради субсидиите, нищо друго) или просто се драпат по макарите - старите с кончетата и каручките измряха, малдите или са в испания/италия или са пропаднали пияници. Това е, не ми я пей тази песен за миличкия отруден селяндур, дето мръсните софиянци го били прецакали - сами се прецакаха с омразата и злобата си се прецакаха. И си го заслужават!!! Знаеш ли, че бяха стигнали дотам в оскотяването си, че са отрязали на пра-прадядо ми крушата - вековно дърво, ориентир и маркер. ей-така, защото някой си минал с каружцата и резачката и му харесало Шибани изроди - малко им е, още мачкане заслужават. Нямам жал за подобна измет!!!

    И не ми обяснявавай за пелово (поновому Искър, а по-стараму махалата) - там винаги си е било леш и народът е леш. Не обяснявай и за пътя - знам го, минавал съм наскоро. Имате си представители във властта, при това никак не малко - ами искайте си от тях. Аз се осигурявам на максимума - няма какво повече да искате от мен. Метро не ползвам, щото ходя пеша, а и мразя гмежта и аромата на пръжки с лук, смесен с пот. Копторът ми е скъп, но и данъдЗите му са 100 пъти повече от курника на село, а пред нас пак е разбито. Аз да се оплача ли, че зашото северозапада разчита на социални помощи поради мързел/имбецилност/пустинячество, трябва моите данъци да отиват натам, а не, за да ми се оправи улицата пред нас.

    Ами много ви е на дребно мисленето, а уж в шоплука било измислено, че не сакали да са доре, а вуте да бил зле. Аз искам всички да са добре, но ако имам 100 кинта и рябва да оправя път в Пловдив или в Плевен, ще го оправя в Пловдив, просто мащаба е по-голям и е по-приоритетен и толкова. Комунизмът с уравновиловката му отдавана си замина. Сега просто по-слиният изяжда по-слабия и толкова.

    П.С. И като сте толкова ербап, що не протестирахте, ще не свалихте някой с камъни, що не вдигнахте революция нещо си? Що? Дойде ви Бойко и пак му налапахте пишката, после ще лапнете на Гея и накрая пак ще квичите, че София ви била виновна - ами не е виновна софия, чипа е виновен, а няма кой да го смени.

    Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Груйчи нещо не се разбираме.Няма никакъв местен шовинизъм и изобщо не е проблем кой да води бащина дружина.Просто искаме страната да се развива равномерно.Не може да се инвестира само в западна и южна България.Не може данъците които плащаме да отиват в столицата която и да е тя.Не може централната власт да мисли само за София.Тиквата строял детски градини и незнам си какво.На север няма пътища и то никакви.Не обвинявай хората от Видин Монтана Враца и Плевен щото те са жертви.Централната власт разсипа Плевен тотално.Унищожи всички заводи остана само шивашката идустрия.Именно софиянци ни натресоха драгалевския циганин и комунистическите некадърници.Точно софиянци ни натресоха тиквата и шлифера.Между Плевен и Враца няма път.Искаш ли да отидеш в Пелово и да видиш за какво става дума?Искаш ли да видиш как се заряват едни тръби за да се откраднат едни пари и на никой не му пука за пътя.Минавал ли си по моста на река Искър да видиш какви дупки има и как се вижда водата?Кой попита плевенчани искат ли да разтурят текезесетата?Кой им приватизира заводите?Кой подари Плама Нефт и газ Кирков Ядрения Вапцаров Алуминиеви отливки Ломоносов Родопа на Кочо кокошките и в Бохот?Кой съсипа Циментовия стъкларския завод ами Ганецки?Кой унищожи електрокарниуя КЗУ ПМУ Домостроителния Илинден Тракторния Заводски строежи.Плевен произвеждаше всичко с изключение на коли.Дрехи плодове зеленчуци машиностроене животни бензин нафта електроника.Плевенчани ли унищожиха всичко това?Човек трябва да има малко срам поне.Е това ни го натресоха софиянци.Те определят какво да работи къде кой колко данъци да плаща и за какво.Е аз не искам.Искам всичко да зависи от местната власт.И данъците по места.Отворил си бизнес в Плевен данъците при кмета.Никакъв финансов министър никакви пет лева.Не може в София коптор да струва 100000 евро а в Плевен къща с двор 20000.Искаш ли да пробваме аз да взимам решенията 10-15г в тая страна?Обещавам ти че София ще остане 50 000.На село кмета ми казва че за цялата година имал 2000 лева за благоустрояване.Е аз по толкова ще отпускам на София.Ще преместя правителството и парламента в Търново и софиянци да ходят да врякат на Герена.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Убаво де, тука ся деалога за данъчна реформа ле е, ели за столица ?
      За разрухата, дето долу описвате твърде добре, не са виновни СОФИЯНЦИ, баш Пешо, я целата "управа" на държавата, "ръководила" България от как избухна демокрацията... Та дерта, който (е факт) не е в градовете или селата...
      Стига бе, това е България !!! Колко държава ???
      Просто народа се изроди и живее без мисъл за родината си...
      И Долно уйно да е столица, ОБЩОТО положение пак щеше да е същото ... Ако у Силистра стане рай, а софето западне, по-добре ли ще е ???
      Единствено да силистренци (произволно, отдалечен избор за град афкорс)
      Мисла, че в момента, местене на менистерства и секвото му там администрациЙ е абсолютно безсмислено КРАДЕНЕ на пари...
      да.
      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

      Коментар


      • уф, ама като почнете център, та център - ами дайте да го направим на Узана тогава, че да е баш в географския център на центъра Париж в центъра на Франция ли е? Москва (пък да не говорим за Петербург едно време, дето е бил баш на края на края, че чак тафтология тип баден-баден стана)? Вашингтон? Лондон? Примери - бол? Един такъв експеримент имаше - новата столица на Бразилия (я, хайде сега да ви пообразовам, че сигурно 90% от вас си мислят, че столицата е Рио или Сао, ама нъцки), която пак я кръстиха Бразилия, че да не се объркват местните реднеци и дотам.
        И понеже все ревете за центъра, ами центъра на Балканския полуостров е точно... Я, изненада, ами баш София била, ай стига бе. Те затова и преди 134 години, по предложение на Драган Цанков, са избрали София - от Белград до София е колкото от Одрин до София, От Охрид до София е колкото от Варна до София, от Солун до София, е колкото от Видин до София и т.н. Ами не сме успели да си реализираме националния идеал, не сме се събрали с останалите българи и затова софия е толкова на запад спрямо сегашните граници, а трябваше да е в средата....
        П.С. И малко ърбан леджънд за търсачите на конспирациите сред вас - изборът (първоначалния) е измежду Пловдив, Русе, Търново и София. Пловдив не е в тогавашните ни граници и отпада, Русе отпада на следващият кръг (пак с този мотив - било в единия край) и остават Търново и София, като забележете, гласуването е в Търново. И какво (ето тук е забавно-легендарната част) - дядо ви петко Славейков да вземе да заспи по време на гласуването (оттогава е обичая да се спи в народното събрание, то онова даже е било и учредително, ама на кой му дреме) и се сепнал баш по време на вота за София, та разбрал-неодразбрал гласувал за омразния шоплук, вместо за китните боляри - тцъ, тцъ, тцъ, ти да видиш
        Та така - сами сме си избрали София с мисълта за бъдешето развитие и изборът е бил отличен (дори и в чисто фортификационен план няма друг толкова удобен за отбрана град от всички страни - Пловдив е поле, Русе - и то, Варната и т.н., а любимото търново е незащитимо от север). Дори и сега е отличен - нали ще ставаме евробалканска федерация, та София би бил прекрасен, чисто стратегически център. И щеше да е транспортен хъб, ако някой имаше малко акъл в празните тикви, но това е друга тема.
        П.П.С. Пък ако се решите за нова столица - да не ме забравите да си понакупя малко земица в Малък Поровец, Царев брод или в краен случай в Карлуково
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • София е гадно място за живот, но се намира в центъра на историческите български земи и е вече утвърдена инфраструктурно столица.
          Тук никой не казва кой ще плати преместването на столицата във Велико Търново - варненци ли, дето не щат да си плащат сметката за тока за 40 дни? Аре моля ви се, преди да плещите такива неща се замислете само колко ще струва едно модерно летище в "новата столица"... Или ще се ползва Летище Варна (дето е като селска автогара от 80-те) и хората ще се извозват през Каспичан с автобуси...
          Виж, идеята на Дянков за постепенна децентрализация заслужаваше по-голямо внимание. Тя обаче ясно показа, че и дребни опити за промяна на статуквото се посрещат лошо от администрацията и май че като цяло обществото не ги подкрепя (справка: отпорът срещу местенето на Агенция Митници в Русе). А сега си представете как нареждате на цялата централна администрация да се понася към хълма Царевец - ми то ще стане война бе хора, няма политик, който да рискува да организира такова нещо, камо ли да фалира държавата, като финансира такава авантюра.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            ей, ама като почнете така с рогите и направо ме разбивате, честно.
            Да, държавата е централизирана и да, това не е от вчера и няма да се промени лесно и/или скоро - та тази цейнтрализация се гради вече повече от век. В съседните страни е същото: Истанбул, Атина, Белград са дори по-мегаломански и от София.
            Сега, разбирам, че основния ви проблем е кой да води бащината дружина - който и ще да е, само да не е София. Ами те и преди 600 години така са си мислили: по-добре ислямска гъжва, нежели папска тиара. Е, получили са си и гъжвата, и онождането изотзадзе с все екстрите и то за има-няма следващите 500-600 години. Щото са били същите капути като нас сега - това е тема, която джей отлично знае (може да попрочете, ако е позабравил, за обсадата на цариград - там ситуацията е най-показателна).
            Сега по съшество - ние сме парламентрана република и като такава основен орган в държавата ни е парламента (ок, хайде да речем, че президентина ни се води пръв човек в държавата, но това са подробности). А парламента ни се избира от т.нар. народонаселение - ами в това отношение баш София е най-онеправдана: от 240 мандата на София се падат едва 42 т.е. едва 1/6 от всички мандати, при положение, че в София се реализира над 1/4 от БВП (югозападният регион дава почти половината БВП по статистически данни от сайта на НСИ, а средно на човек - два пъти повече, отколкото Варненско и 3 пъти повече от Плевенско. За съжаление не ми се рови да извадя данни само за София, тогава разликите сигурно ще са още по 2) - ами къде е справедливостта тогава та хайде да си говорим с цифри, ама не на ангро, че видите ли 50% от произведеното във Варна било излизало извън варна. Ами бюджета на София е едва 1.3 милиарда при поне 10 пъти по-голям БВП - да си говорим пак за справедливост, а
            Да, София убива малките населени места, така както Варна убива и почти уби Добрич (особено) и слеата в региона и Шумен, заедно с околията му или пък плевен задуши всички градчета около него до степен, че най-големията друг град в областта да е 10 пъти по-малък от него Нека да сравняваме реални величини - в София има бизнес, съответно тук и се инвестира повече. И не, не е като да няма облекчения за инвестиращите по села и паланки - централата на лидл не е в София, а в селата около нея, заради данъчни облекчения (май бяха в елин пелин, да не ровя). лукойл си е в бургъЗ и ако се махне от там става страшно и т.н. Хайде, варненци се вдигнете, нали сте големи звезди и накарайте тимаджиите да си направят централата във варна - нали сте много сме, силни сме, а
            И в заключение - София има 42 депутата, пряко избрани от живущите тук, останалие 198 се избират от страната. Ваша задача е, на хората по места, да си изберете/предложите такива хора, които да са местни и да ви отстояват правата - в крайна сметка мачкате София в съотношение 5:1, какво по-лесно от това?
            П.С. На мен ми е все едно къде ще е столицата - достатъчно съм мобилен да се преместя където и да е. Не съм женен за София, Варна или Каспичан и мисленето ми не е чак толкова ограничено от месетн шовинизъм тип "искам на мен да ми е добре". София е столицата, а пари за експеримент "нова столица" няма, ако се намерят балъц от еуропата, искащи да инвестират 50-100 млрд - ами да заповядат, ще гласувам с 2 ръце за столица в Малък поровец - хем ще е близо и на варненци, шуменци и русенци
            Груйчи нещо не се разбираме.Няма никакъв местен шовинизъм и изобщо не е проблем кой да води бащина дружина.Просто искаме страната да се развива равномерно.Не може да се инвестира само в западна и южна България.Не може данъците които плащаме да отиват в столицата която и да е тя.Не може централната власт да мисли само за София.Тиквата строял детски градини и незнам си какво.На север няма пътища и то никакви.Не обвинявай хората от Видин Монтана Враца и Плевен щото те са жертви.Централната власт разсипа Плевен тотално.Унищожи всички заводи остана само шивашката идустрия.Именно софиянци ни натресоха драгалевския циганин и комунистическите некадърници.Точно софиянци ни натресоха тиквата и шлифера.Между Плевен и Враца няма път.Искаш ли да отидеш в Пелово и да видиш за какво става дума?Искаш ли да видиш как се заряват едни тръби за да се откраднат едни пари и на никой не му пука за пътя.Минавал ли си по моста на река Искър да видиш какви дупки има и как се вижда водата?Кой попита плевенчани искат ли да разтурят текезесетата?Кой им приватизира заводите?Кой подари Плама Нефт и газ Кирков Ядрения Вапцаров Алуминиеви отливки Ломоносов Родопа на Кочо кокошките и в Бохот?Кой съсипа Циментовия стъкларския завод ами Ганецки?Кой унищожи електрокарниуя КЗУ ПМУ Домостроителния Илинден Тракторния Заводски строежи.Плевен произвеждаше всичко с изключение на коли.Дрехи плодове зеленчуци машиностроене животни бензин нафта електроника.Плевенчани ли унищожиха всичко това?Човек трябва да има малко срам поне.Е това ни го натресоха софиянци.Те определят какво да работи къде кой колко данъци да плаща и за какво.Е аз не искам.Искам всичко да зависи от местната власт.И данъците по места.Отворил си бизнес в Плевен данъците при кмета.Никакъв финансов министър никакви пет лева.Не може в София коптор да струва 100000 евро а в Плевен къща с двор 20000.Искаш ли да пробваме аз да взимам решенията 10-15г в тая страна?Обещавам ти че София ще остане 50 000.На село кмета ми казва че за цялата година имал 2000 лева за благоустрояване.Е аз по толкова ще отпускам на София.Ще преместя правителството и парламента в Търново и софиянци да ходят да врякат на Герена.

            Коментар


            • Велико Търново е най-добрия вариант за столица, реално има всички предимства за това: на централно място е, има отлични дадености за пътища във всяка посока (не се смейте, знаете ли какъв кошмар е връзката на централата на голяма компания с клоновете си, например ако има клон в Силистра или Царево, само с кола пътя е едно 4-5 часа в една посока, ако столицата е Велико Търново пътя ще е до 3 часа най-много), има исторически дадености, и т.н.
              Докато София е на единия край на страната, отвсякъде планини, само тунели за една камара пари се построиха, че да има пътища ...

              Коментар


              • Столицата на страната ни трябва да е град, който е разположен сравнително около центъра на територията ѝ. Например, Пловдив и Велико Търново са добри примери. Габрово не става, защото се намира в планината и достъпа до него е труден.
                А защо трябва да е сравнително централен град? Ами най-малкото за да се развива инфраструктурата равномерно, а не като сега, всички пътища да водят до столицата и цели региони да нямат добри пътища, защото всчики пари отиват на Тракия, че да може ние столичани да ходим на море у нас, а не у гръцко.Ако столицата ни беше Търново, мислите ли че още нямаше да имаме тунел под Шипка за да има добра връзка на севера и юга, и дали щеше да има мост при Видин, което си е недоразумение на природата отвсякъде, почти никой няма да минава от там, защото мястото е в девета глуха.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                  Защо ли тази тема ми прилича много на спортните?Дето младите чорбарчета с промити мозъци ,проглушиха ушите на всички ,как всички други им били виновни и най вече Левски за това ,че са смотаняци но не и те.Той бащицата не е умен но от време има прозрения.МАТИРЯЛА ЛОООШ.
                  Чета ти поста и наистина разбрах, че материалът ти е лош!!!
                  From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
                  България Над Всичко

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Данъци трябва да се плащат по местоживеене и съответните общини трябва да могат да ги определят сами.Не може в София да ми определят данъците. А данъците на държавните хрантутници ще се разпределят в цялата страна. Работещите в клонове на големи фирми ще си плащат данъците и осигуровките там където е клона...
                    +++ Точно това е идеята..
                    Last edited by Jay Gould; 07.05.2013, 12:19.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Защо ли тази тема ми прилича много на спортните?Дето младите чорбарчета с промити мозъци ,проглушиха ушите на всички ,как всички други им били виновни и най вече Левски за това ,че са смотаняци но не и те.Той бащицата не е умен но от време има прозрения.МАТИРЯЛА ЛОООШ.
                      За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

                      Коментар




                      • Графиката е малко стара, но сравнително актуална. Сега Бургас е номер 2, а Варна номер 3. Това обаче е графика за областите, единствено град София е даден като БВП. Може обаче да се види, че въпреки субсидите с които областите захранват столицата (за Варна тия субсидии за столицата са 53%), то София-област въобще не се представя добре и не цъфти, както би се очаквало от милиардите налети там последните 10 г. Колкото до показателите на София град (единствен град показан тук) то те се дължат за мен основно на това, че в 58 % от домакинствата има член служител в държавния сектор. Тоест икономиката на столицата е пряко субсидирана, а ако се махнат субсидиите и остане само на бизнеса, то София би паднала под нивата на Варна и Бургас както бе в 90 те години.
                        Last edited by Jay Gould; 07.05.2013, 12:00.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Бате, знаеш, че ценя мнението ти, но тук не съм съгалсен - каквото произвежда северна, южна го прави почти по 2 - каквам ти го в качеството си на човек, който милее много повече за севера, отколкото за юга, макар да имам имоти и на двете места. помня какво беше плевенско преди, знам какво е и сега, но за това си има и обективно причини, особено за инфрата, които ще се пробвам да изброя:
                          - магистрала Хемус - трудна магистрала, ако случайно не си запознат, трасето между Ябланица и Белокопитово е брутално гадно и минава почти изцяло в предбалкана, т.е. хълмче, след хълмче, а до него ридче, следвани от тепе. Това не е като да ди ожънеш житото на Тракия и да пуснеш хасфалта до Асково. Просто крив терен, а е крив, защото минава южно от плевен, че да хване и така лелеяното търново, а не северно - ако минаваше северно, щеше да се направи за отрицателно време
                          - Русе-Шумен - ами той пътя и в моемнта си е слънце, за мен това е безумна отсечка, но я правят, защото е лесна за изпълнение - май имаше само 1-2 падини, там около Цар Колоян, дето се скъса язовира, а другото е равно
                          - мостовете на дунава - не бе, не че ние не искаме да ги правим - мамалигите се дършат. да, и и ние се мотаем, но самите мамалиги не ги щат, щото си искат трафика да минава през Кюстенджа и тяхната магистрала, като вход на стоките, а не през Бг. А за такъв мост се искат 2 страни - не става само с българската. Минавал ли си през русенския мост на мира и дружбата или както там се казва: българската страна е слънце, а румънската е брутални дупки. да не говорим, че вземат 3 пъти по-висока такса , ако минеш през румънската, спрямо българската част, за едно и също съоражение
                          - Плевен-Враца през КнежЪ винаги си е било междуселски път и ще си остане такъв
                          - Видин-Ботевград ще се направи, само въпрос на време е

                          Та така - и на мен ми стана криво, че тъкмо бяха започнали един много хубав проект за канализация и колектор в едно село, в което имам имот, но дойде тиквата и джанакат го спря: нямало било наорд там вика (около и малко над 1000 човека е селото). Ами тъпичко, ама е прав - по-добре е да се даде за градчета с по 5К население, отколкото за 1К село. та и със северна Бг е така - то хора не сотанаха в северозапада, вие хасфалт и мостове искате. Малко е цинично, но е факт, а големият въпрос е: защо е факт. Ами факт е, защото хората са такива там - пустиняци и си осраха земеделието и свързаната с него промишленост. На юг нещата се развиха малко по-другояче и сега не са чак толкова зле, затова и се инвестира там и се получава ефекта на доминото - при едните няма и още повече ще няма, шри другите има и още повече ще има. Щото спасението на давещият се е дело на самият давещ се, нали така ни учеха едно време...
                          Мъчно ми е, като погледна плевенския регион, но такива са фактите - по селата и малките градчета, пък и в самия плевен, е леш, а беше цветна градина. И не, не е като да нямате хора във властта - 3-тия човек в държавата по ранг, леля ви тетка тачева, е от там, Фидоската - и тя, министърчето московски, оново черничкото - и то и т.н.. та просто няма желание сред самите северозападни хора да се оправят и тогава никой не ви е виновен. Реалност
                          Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Груйчи да българин съм и то чистокръвен.Дори единия ми родител е софиянец.Ако Северна България се отдели южна ще умре от глад.София нищо не внася зарежи тези приказки.Джея ти го обясни.Да не би държавните чиновници да ги издържа София???Централните офиси на Мтел Глобул Метро Виваком НЕК всички банки и други са в София а бизнеса им е в цяла България.Най много данъци внасят Лукойл и енергетиката.Цяла България работи за София.И метрото ви строят с чужди пари.Та викаш трасето на Хемус било трудно.За пръв научавам че да строиш път в равнина било трудно.Да питам трасето на пътя Плевен Враца трудно ли е на Русе Шумен на Русе Търново на Враца Видин.Искаш ли да се опитащ да пътуваш от Плевен за Враца?За мостове над Дунав да говорим ли?Защо няма мостове при Оряхово Никопол Свищов Силистра?Не са само магистралите.За четири години управление на мутри с фуражки няма един лев инвестиран в Северна България.Хемус е дупки и кръпки.Само като видиш какви знаци има и ще паднеш.Знаци за бабуни ограничение на скоростта до 70 км в час възможна е появата на крави и диви животни тунелите текат.Гащите ни са скъсани а ние сме си сложили панделка на кура.Да не ви харесва това което ви казваме но то рано или късно ще се случи.Писна ни да ни назначават от София депутати да ни съсипват фирмите да ни крадат парите?Данъци трябва да се плащат по местоживеене и съответните общини трябва да могат да ги определят сами.Не може в София да ми определят данъците.А данъците на държавните хрантутници ще се разпределят в цялата страна.Работещите в клонове на големи фирми ще си плащат данъците и осигуровките там където е клона.Метро Варна ще плаща във Варна а АЕЦ Козлодуй в Козлодуй.Говориш за патриотизъм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!От наша гледна точка това е смешно.Опитай се да се поставиш на мястото на хората които живеят на север от Балкана.За да те улесня ще ти кажа че софийските кретени съсипаха всички фирми.Не ми трябват нито Станишев нито Бойко Нито кривата джука ни Янко ни Волен.Вземайте си ги и им се радвайте колкото искате
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                            Това темата за преброяване на комплексарчетата ли е?
                            Абсолютно!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              ей, ама като почнете така с рогите и направо ме разбивате, честно.
                              Да, държавата е централизирана и да, това не е от вчера и няма да се промени лесно и/или скоро - та тази цейнтрализация се гради вече повече от век. В съседните страни е същото: Истанбул, Атина, Белград са дори по-мегаломански и от София.
                              Сега, разбирам, че основния ви проблем е кой да води бащината дружина - който и ще да е, само да не е София. Ами те и преди 600 години така са си мислили: по-добре ислямска гъжва, нежели папска тиара. Е, получили са си и гъжвата, и онождането изотзадзе с все екстрите и то за има-няма следващите 500-600 години. Щото са били същите капути като нас сега - това е тема, която джей отлично знае (може да попрочете, ако е позабравил, за обсадата на цариград - там ситуацията е най-показателна).
                              Сега по съшество - ние сме парламентрана република и като такава основен орган в държавата ни е парламента (ок, хайде да речем, че президентина ни се води пръв човек в държавата, но това са подробности). А парламента ни се избира от т.нар. народонаселение - ами в това отношение баш София е най-онеправдана: от 240 мандата на София се падат едва 42 т.е. едва 1/6 от всички мандати, при положение, че в София се реализира над 1/4 от БВП (югозападният регион дава почти половината БВП по статистически данни от сайта на НСИ, а средно на човек - два пъти повече, отколкото Варненско и 3 пъти повече от Плевенско. За съжаление не ми се рови да извадя данни само за София, тогава разликите сигурно ще са още по 2) - ами къде е справедливостта тогава та хайде да си говорим с цифри, ама не на ангро, че видите ли 50% от произведеното във Варна било излизало извън варна. Ами бюджета на София е едва 1.3 милиарда при поне 10 пъти по-голям БВП - да си говорим пак за справедливост, а
                              Да, София убива малките населени места, така както Варна убива и почти уби Добрич (особено) и слеата в региона и Шумен, заедно с околията му или пък плевен задуши всички градчета около него до степен, че най-големията друг град в областта да е 10 пъти по-малък от него Нека да сравняваме реални величини - в София има бизнес, съответно тук и се инвестира повече. И не, не е като да няма облекчения за инвестиращите по села и паланки - централата на лидл не е в София, а в селата около нея, заради данъчни облекчения (май бяха в елин пелин, да не ровя). лукойл си е в бургъЗ и ако се махне от там става страшно и т.н. Хайде, варненци се вдигнете, нали сте големи звезди и накарайте тимаджиите да си направят централата във варна - нали сте много сме, силни сме, а
                              И в заключение - София има 42 депутата, пряко избрани от живущите тук, останалие 198 се избират от страната. Ваша задача е, на хората по места, да си изберете/предложите такива хора, които да са местни и да ви отстояват правата - в крайна сметка мачкате София в съотношение 5:1, какво по-лесно от това?
                              П.С. На мен ми е все едно къде ще е столицата - достатъчно съм мобилен да се преместя където и да е. Не съм женен за София, Варна или Каспичан и мисленето ми не е чак толкова ограничено от месетн шовинизъм тип "искам на мен да ми е добре". София е столицата, а пари за експеримент "нова столица" няма, ако се намерят балъц от еуропата, искащи да инвестират 50-100 млрд - ами да заповядат, ще гласувам с 2 ръце за столица в Малък поровец - хем ще е близо и на варненци, шуменци и русенци

                              Благодарско за лекцията, има много неща върху които хората тука тррябва да се замислят има и някои недомислия
                              Прав си че ролята на София в избора на парламент е много малка, но пък още по-малка е ролята на държавата в (пре)застрояванто на даден град/село. Нямам си идея коя държавана агенция или министерство се занимава с градско благоустройство, (пре)застрояване и урбанизация.... Това на мене ми се струва е роля на градска/общинска управа - поправи ме ако греша ...

                              Както казваш, като се вгледаш. съществуват същите проблеми и във Варна и Плевен .... на мене ми е струва проблемът да е, че навсякъде живеят еднакво некоментенти и корумпирани хора

                              Коментар


                              • Това темата за преброяване на комплексарчетата ли е?
                                Don't work hard, work smart!

                                Коментар

                                Working...
                                X