IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кои град да е столица на България ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    бате, точно това, дето го искаш ти, означава един много добре оформен хед-енд-шолдърс по трудърскому или кОр по нашенски за страната Ами нали, ако от моите пари не отиват за Грамада, Струмяни, Любимец, Славяново и т.н., те ще умрат съвсем от глад, бе Бате Пешо. Аз иначе съм с 3 ръце за това ти предложение, ама 80% от страната, извън 7-8 големи обшини, ще се хване за палците. Щото ти гледаш само инфраструктурата, ама не гледаш социалните плащания, нали? Хайде виж сега малко данни:
    - Плевенска област - заети 60 К човека, средна заплата, на която се осигуряват 582
    - София-град - заети 668К човека, средна заплата, на която се осигуряват - 1114

    иначе казано - средномесечно само от София, постъпват 21,3 пъти повече средства, отколкото от цялата Плевенска област. Ха сега още малко данни:
    - бюджет за 2013 година само на град Плевен (а само в обшина плевен са под половината от цялото население на областта - 128К, спрямо 263к за областта) - 61 милки. Или на ангро сметки, щото не ми се рови за всяка община поотделно) - 120 милки за цялата област
    - бюджет само на град София - 1,20 млрд.

    Или иначе казано - софия внася 20 пъти повече от плевенска област (от гражданите - за фирмите е ясно, там биха се получили фрапиращи резултати), но има едва 10 пъти по-голям бюджет. Е, хайде пак да ми кажеш кой е ощетения, ама с цифрички
    Мога да го сметна и на Джей за Варна, ако иска, но сега ме мързи и нямам време - та преди да започнете да мрънкате за нещо, проверете реално нешата: не Бълагряи храни София, а София храни България, ако трябва да се изразяваме с крайни думички. Сега как, защо и т.н. е отделен въпрос - цифричките показват точно това
    За жалост светли братко не знам дали ще те разберат провинциалистите. Те само им дай да се оплакват. Не са дошли камък върху камък да сложат в Столицата!!
    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Или иначе казано - софия внася 20 пъти повече от плевенска област (от гражданите - за фирмите е ясно, там биха се получили фрапиращи резултати), но има едва 10 пъти по-голям бюджет. това
      И кво се оказа сега? Де факто ревльото бате пешо ни краде яко софианците. Да ги игноркаме селаВИЛИТЕ! Крадци в мощвите с поцинкованата кофа и гумените калеври!
      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от музовир
        Ти на нас софианци, не бери грижа. Гледай си там компирите и да не забравиш да издоиш пръча сутрин. Щом и теб са те качили в 150 значи наистина сме усмихнати и гостоприемни към селинджърите. София е уникална, всички други сте диви селяндури с полуживотински нагони и поведение.
        зарежи ги тез селски хора които не обичат промените.
        Само който не е живял няколко седмици в София, не е почуствал духа на стария, вечен и светъл град. Особено в старата част на София още мирише на синя кръв.
        Според мен другите населени места трябва да минат на собствена издръжка, защото всичко ни е виснало на врата и чака да цица колкото може.
        Ако не купуваме храната на селяните която произвеждат, те ще изпукат до 2 седмици!!
        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Mи нали видяхме Видин и Пелово как са се оправили с парите на софиянци
          За Видин и Пелово, Пешо никой не го е еня...
          Подобно на ЦЯЛАТА СТРАНА !!!
          Знаеш че е така и грачиш, колкот да не зАспиш ...
          Властта щял да взима, София му била крива и подобни полюции ... ???
          Е ся, на дванайсти, има избори. Как мислиш, ще се променят ли нещата ???
          А ???
          И така 24 години...
          ...
          За жалос разбира се ...
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • бате, точно това, дето го искаш ти, означава един много добре оформен хед-енд-шолдърс по трудърскому или кОр по нашенски за страната Ами нали, ако от моите пари не отиват за Грамада, Струмяни, Любимец, Славяново и т.н., те ще умрат съвсем от глад, бе Бате Пешо. Аз иначе съм с 3 ръце за това ти предложение, ама 80% от страната, извън 7-8 големи обшини, ще се хване за палците. Щото ти гледаш само инфраструктурата, ама не гледаш социалните плащания, нали? Хайде виж сега малко данни:
            - Плевенска област - заети 60 К човека, средна заплата, на която се осигуряват 582
            - София-град - заети 668К човека, средна заплата, на която се осигуряват - 1114

            иначе казано - средномесечно само от София, постъпват 21,3 пъти повече средства, отколкото от цялата Плевенска област. Ха сега още малко данни:
            - бюджет за 2013 година само на град Плевен (а само в обшина плевен са под половината от цялото население на областта - 128К, спрямо 263к за областта) - 61 милки. Или на ангро сметки, щото не ми се рови за всяка община поотделно) - 120 милки за цялата област
            - бюджет само на град София - 1,20 млрд.

            Или иначе казано - софия внася 20 пъти повече от плевенска област (от гражданите - за фирмите е ясно, там биха се получили фрапиращи резултати), но има едва 10 пъти по-голям бюджет. Е, хайде пак да ми кажеш кой е ощетения, ама с цифрички
            Мога да го сметна и на Джей за Варна, ако иска, но сега ме мързи и нямам време - та преди да започнете да мрънкате за нещо, проверете реално нешата: не Бълагряи храни София, а София храни България, ако трябва да се изразяваме с крайни думички. Сега как, защо и т.н. е отделен въпрос - цифричките показват точно това


            Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Груйчи точно това мислене направи страната клоака.Пловдив ще се оправя с парите на пловдивчани а Плевен с парите на плевенчани.Не може да взимаш парите на целия народ и да оправяш един град.Плевен никога не е имал представители във властта.За леля Цеца не ми споменавай от нея нищо не е зависело.За да се оправят нещата трябва коренна промяна.Силно местно самоуправление с местен парламент който определя данъците по места и взема важните за района решения.Иди в Кайлъка да видиш държавата как се грижи за парка и ще си говорим.Общината е безсилна щото парка е държавен.Няма един забит пирон вече 25 години.Не ми говори за мързел.Аз също се осигурявам върху максимума и плащам данъци но не получавам нищо.Е точно пред нас пътя не е разбит но като тръгна за града леле майко.И не обиждай Пеловчани щото надали знаеш за какво става дума.Леша е в София мързели и алкохолици.Само погледни центъра на какво прилича цигани мизерия за женския пазар и Д.Петков да говоря ли.Ами Люлин?А улица цар Симеон Пиротска.Погледнете се па после говорете за другите.То ендекато опикахте и осрахте.Да ти обяснявам ли нещо за автобус 150.Там за пръв път разбрах какво човек да мирише на пикня чесън и пот.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от музовир
              Ти на нас софианци, не бери грижа. Гледай си там компирите и да не забравиш да издоиш пръча сутрин. Щом и теб са те качили в 150 значи наистина сме усмихнати и гостоприемни към селинджърите. София е уникална, всички други сте диви селяндури с полуживотински нагони и поведение.
              Панелкин изобщо не ме е грижа за вас.Само няма да ме крадете и да си навирате мутрите извън гетото.И не само в 150 е така.Из цяла София е мръсно и опикано.А центъра е уникален с мизерията си.Мога да те уверя че в село дори и циганите се къпят поне лятос на реката.Ма софиянци това баня не сте виждали.А по Граф Игнатиев като тръгнеш имаш чувството че си Африка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                ами не е виновна софия, чипа е виновен, а няма кой да го смени.
                Има кой - просто естествените природни закони.... Жалко, че трябва да чакаме толкова... Това което е прецакано последните 70-80 години ще трябва да минат поне 70-80, за да ПОЧНЕ да се оправя... Защото изродите направиха така, че да гласуват само бай сиган и сюрията му за БСП-ту, или за герберастите (същите, само че Б отбора им)...
                Както е тръгнало след 20 години столица ще бъде Факултето, докато се джафкаме за глупости...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                  Бат' Пешо, ти май повечко си опънал смукача на обяд, нещо почва да се дави маторя ми се струва?!?

                  Значи поне един университет да се разположи в Тетевен викаш? А всичко излишно да се оправя кеш?

                  Ай добре, с теб съм в туй свято дяло, да жювей Майка България!!!

                  Дидо смукача от сутринта го дърпат само в София.Не си мисли че като не живея в София не ходя там и нямам роднини и приятели.Искаш ли да отидеш утре към 13 часа по кръчмите на Дондуков.И да видим кой има обедна почивка по един час и кой дърпа смукача.И да проверим кой в Плевен има обедна почивка един час и си позволява да пие на обяд.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                    Аха .. Видин, ш се опраи с парите на видинчани, а Пелово с парите на пеловчани сигурно ???
                    Аре малко по-серьозно...
                    Mи нали видяхме Видин и Пелово как са се оправили с парите на софиянци

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Преместването ще се плати от целия народ.И не обвинявай варненци щото те си плащат и тока и парното.Софиянци са научени на аванта.Не само че не си плащат тока ами и водата и парното не плащат.Цялата държава ще компенсира софийското парно щото в София сваляли власта.Ми затова никой не ви иска.Не може да се грабят парите на целия народ за една шепа тарикати.За администрацията не се притеснявай.Пълно е със свободни сгради и в Търново и в Русе и в Ловеч в Пловдив и в Плевен.Но не си мисли че ще се мести половин София.Администрация не повече от 15000.Другото да си търси работа у най големио град.За големите данъкоплатци ще се грижи държавата и ще им ходи на крак ще има европейско обслужване.Електронно правителство и шут в гъза на мазните софийски стрини.Министерство на земеделието в Плевен в Търново финансите отбраната и МВР.Другите из цялата страна.И не само това ами и университетите ще трябва да се преместят в Карлово Правец Троян Тетевен.На София един университет е достатъчен.Болниците и те съобразно населението.Всичко излишно да се оправя кеш.А София нито е център на българските земи нито пък има някакво кой знае какво положение.Варна е на 500км източно в западна посока на 500км няма българи.
                      Бат' Пешо, ти май повечко си опънал смукача на обяд, нещо почва да се дави маторя ми се струва?!?

                      Значи поне един университет да се разположи в Тетевен викаш? А всичко излишно да се оправя кеш?

                      Ай добре, с теб съм в туй свято дяло, да жювей Майка България!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Груйчи точно това мислене направи страната клоака.Пловдив ще се оправя с парите на пловдивчани а Плевен с парите на плевенчани.Не може да взимаш парите на целия народ и да оправяш един град.Плевен никога не е имал представители във властта.За леля Цеца не ми споменавай от нея нищо не е зависело.За да се оправят нещата трябва коренна промяна.Силно местно самоуправление с местен парламент който определя данъците по места и взема важните за района решения.Иди в Кайлъка да видиш държавата как се грижи за парка и ще си говорим.Общината е безсилна щото парка е държавен.Няма един забит пирон вече 25 години.Не ми говори за мързел.Аз също се осигурявам върху максимума и плащам данъци но не получавам нищо.Е точно пред нас пътя не е разбит но като тръгна за града леле майко.И не обиждай Пеловчани щото надали знаеш за какво става дума.Леша е в София мързели и алкохолици.Само погледни центъра на какво прилича цигани мизерия за женския пазар и Д.Петков да говоря ли.Ами Люлин?А улица цар Симеон Пиротска.Погледнете се па после говорете за другите.То ендекато опикахте и осрахте.Да ти обяснявам ли нещо за автобус 150.Там за пръв път разбрах какво човек да мирише на пикня чесън и пот.
                        Да,бе,а по селата са едни трезвеници и работяги!
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Груйчи точно това мислене направи страната клоака.Пловдив ще се оправя с парите на пловдивчани а Плевен с парите на плевенчани.Не може да взимаш парите на целия народ и да оправяш един град.Плевен никога не е имал представители във властта.За леля Цеца не ми споменавай от нея нищо не е зависело.За да се оправят нещата трябва коренна промяна.Силно местно самоуправление с местен парламент който определя данъците по места и взема важните за района решения.Иди в Кайлъка да видиш държавата как се грижи за парка и ще си говорим.Общината е безсилна щото парка е държавен.Няма един забит пирон вече 25 години.Не ми говори за мързел.Аз също се осигурявам върху максимума и плащам данъци но не получавам нищо.Е точно пред нас пътя не е разбит но като тръгна за града леле майко.И не обиждай Пеловчани щото надали знаеш за какво става дума.Леша е в София мързели и алкохолици.Само погледни центъра на какво прилича цигани мизерия за женския пазар и Д.Петков да говоря ли.Ами Люлин?А улица цар Симеон Пиротска.Погледнете се па после говорете за другите.То ендекато опикахте и осрахте.Да ти обяснявам ли нещо за автобус 150.Там за пръв път разбрах какво човек да мирише на пикня чесън и пот.
                          Аха .. Видин, ш се опраи с парите на видинчани, а Пелово с парите на пеловчани сигурно ???
                          Аре малко по-серьозно...
                          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                          Коментар


                          • Груйчи точно това мислене направи страната клоака.Пловдив ще се оправя с парите на пловдивчани а Плевен с парите на плевенчани.Не може да взимаш парите на целия народ и да оправяш един град.Плевен никога не е имал представители във властта.За леля Цеца не ми споменавай от нея нищо не е зависело.За да се оправят нещата трябва коренна промяна.Силно местно самоуправление с местен парламент който определя данъците по места и взема важните за района решения.Иди в Кайлъка да видиш държавата как се грижи за парка и ще си говорим.Общината е безсилна щото парка е държавен.Няма един забит пирон вече 25 години.Не ми говори за мързел.Аз също се осигурявам върху максимума и плащам данъци но не получавам нищо.Е точно пред нас пътя не е разбит но като тръгна за града леле майко.И не обиждай Пеловчани щото надали знаеш за какво става дума.Леша е в София мързели и алкохолици.Само погледни центъра на какво прилича цигани мизерия за женския пазар и Д.Петков да говоря ли.Ами Люлин?А улица цар Симеон Пиротска.Погледнете се па после говорете за другите.То ендекато опикахте и осрахте.Да ти обяснявам ли нещо за автобус 150.Там за пръв път разбрах какво човек да мирише на пикня чесън и пот.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                              Виж, идеята на Дянков за постепенна децентрализация заслужаваше по-голямо внимание. Тя обаче ясно показа, че и дребни опити за промяна на статуквото се посрещат лошо от администрацията и май че като цяло обществото не ги подкрепя (справка: отпорът срещу местенето на Агенция Митници в Русе). А сега си представете как нареждате на цялата централна администрация да се понася към хълма Царевец - ми то ще стане война бе хора, няма политик, който да рискува да организира такова нещо, камо ли да фалира държавата, като финансира такава авантюра.
                              Прав си за администрацията, никой не иска да се променя, и хортува и чака някой да го оправи.

                              ако се замислим какво е това животно администрация, ще се окаже че това са стотици хиляди нормални българи, както и политците бай дъ уей. Всичко познаваме хора от администрацията - това са наши приятели роднини. С други думи, ВСИЧКИ НИЕ ЗНАЕМ защо администрацията не иска нещата да се променят !!!

                              а ако се замислим малко повече, ще се окаже, че никой не иска да се променя, ни всички искат промяна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                                София е гадно място за живот, но се намира в центъра на историческите български земи и е вече утвърдена инфраструктурно столица.
                                Тук никой не казва кой ще плати преместването на столицата във Велико Търново - варненци ли, дето не щат да си плащат сметката за тока за 40 дни? Аре моля ви се, преди да плещите такива неща се замислете само колко ще струва едно модерно летище в "новата столица"... Или ще се ползва Летище Варна (дето е като селска автогара от 80-те) и хората ще се извозват през Каспичан с автобуси...
                                Виж, идеята на Дянков за постепенна децентрализация заслужаваше по-голямо внимание. Тя обаче ясно показа, че и дребни опити за промяна на статуквото се посрещат лошо от администрацията и май че като цяло обществото не ги подкрепя (справка: отпорът срещу местенето на Агенция Митници в Русе). А сега си представете как нареждате на цялата централна администрация да се понася към хълма Царевец - ми то ще стане война бе хора, няма политик, който да рискува да организира такова нещо, камо ли да фалира държавата, като финансира такава авантюра.
                                Преместването ще се плати от целия народ.И не обвинявай варненци щото те си плащат и тока и парното.Софиянци са научени на аванта.Не само че не си плащат тока ами и водата и парното не плащат.Цялата държава ще компенсира софийското парно щото в София сваляли власта.Ми затова никой не ви иска.Не може да се грабят парите на целия народ за една шепа тарикати.За администрацията не се притеснявай.Пълно е със свободни сгради и в Търново и в Русе и в Ловеч в Пловдив и в Плевен.Но не си мисли че ще се мести половин София.Администрация не повече от 15000.Другото да си търси работа у най големио град.За големите данъкоплатци ще се грижи държавата и ще им ходи на крак ще има европейско обслужване.Електронно правителство и шут в гъза на мазните софийски стрини.Министерство на земеделието в Плевен в Търново финансите отбраната и МВР.Другите из цялата страна.И не само това ами и университетите ще трябва да се преместят в Карлово Правец Троян Тетевен.На София един университет е достатъчен.Болниците и те съобразно населението.Всичко излишно да се оправя кеш.А София нито е център на българските земи нито пък има някакво кой знае какво положение.Варна е на 500км източно в западна посока на 500км няма българи.

                                Коментар

                                Working...
                                X