IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
    Проект за нова конституция не съм видял. Като го постнеш тук всички колеги да го обсъдим, тогава ще коментирам

    А това за гражданския контрол на всички нива ми звучи като "Вся власт советом". Знаем как свърши това
    На 15 януари 2009 г. го пуснах проекта за конституционна реформа ТУК ВЪВ ФОРУМА. Малцина форумци ме подкрепиха, а вие милиционерите не го припознахте. А тогава му беше времето в контекста на януарските протести срещу тройната коалиция. А беше толкова просто .... В следващите години си мълчахте като гъзове и оставихте лудото Яне да плещи глупости за нова конституция, без обаче да има реални намерения за това. Защото, дори само орязването на депутатите наполовина и изваждането на прокуратурата от съдебната власт, е способно да наруши съня на партийните кариеристчета. Що не я прегърнахте тази идея тогава, Стамболов?

    П.С. Понеже темата отново става актуална, си позволявам отново да я предложа на вниманието на форума. Четете какво съм написал преди 4 (четири) години. При това, предложението ми е напълно съобразено с действащата Конституция, спазва всички срокове, и няма и намек за нещо противоконституционно с елемент на улична революция. Ако наистина някой смята, че това трябва да се обсъжда, нека повдигне темата. Дал съм линка. Аз няма да го направя от скромност ....

    КОНСТИТУЦИОННА РЕФОРМА
    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
      лъвовете са овце... Евалла

      скоро ще разбереш в какво участваш!
      А какво е твоето мнение за правилния ход в това статукво?

      Коментар


      • Мая Славова
        Искаме си Бойко - скандират !!! Ами , взимайте си го в къщи - ние НЕ го искаме !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vladislavvv Разгледай мнение
          Всъщност го натресе на всички, на цяла България.
          Оказа се много малък човек, големият Борисов...
          Анон повтаря думите на вожда си от вчера на пресконференцията с днешна актуалност
          Много лошо го натресе на БСП, ДПС и най-вече на Костов и Сидеров.
          вчера Борисов каза, цитирам по памет:
          Няма да ми го натресат БСП, ДПС и най-вече на Костов, няма да подам оставка....след което се скара на журналистите, че били много нахални...че го питали
          Явно, днес се приема, че той им го е натресъл

          Мисля, че наша грижа е да се опитаме да минимизираме щетите от общото...натресване

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            ....Хората разбраха истината за източването на България и вече не вярват нито на ГЕРБ нито на БСП нито на ДПС. Осъзнаха се бре. Винаги идва един такъв момент.....
            Хората нищо не са осъзнали!

            И по долу Стамболов правилно е дал примера с "Вся власть советом!",само че не е важно как е свършила историята,а как е започнала!

            Ако трябва да направя исторически паралел между Февруари 1917 г . в Русия и БГ-февруари 2013 г.,в момента ние сме до абдикацията на Николай Втори....Оттам насетне чети уйкипедията....Но и без четене на всеки що-годе нормален човек му става ясно,че протестите на тълпата активно се болшевизират - в частност исканията за свикване на Велико Народно Събрание;смяна на избирателната система и др.подобни са абсолютно неизпълними при сегашната База,дори и от европейска гледна точка.

            И това за гражданския контрол на институциите е пълен смях и наистина е реална форма на совет рабочих и солдатских депутатов,за която споменах още миналата седмица когато Варна първа се вдигна на бунт срещу Е.ОН.

            Оставката на мутрата също не е изненада - в понеделник вечерта писах,че е въпрос на часове борисоф да абдикира и той дори малко закъсня ...

            Най-лошото е,че самия Брюк-селски Коминтерн е в патова ситуация относно случващото се у нас,щото падането на васала му Борисоф е пряко отношение на българите към целия ЕСъ и политиката спрямо новите му колонии!

            ПС: Вероятно при един сегашен референдум - "Одобрявате ли членството на БГ в ЕС" - резултатът да е сходен с този като на Белене,особено като се има предвид,че бандата на мутрата минаваше за членка на европейската народна партия и дори има внедрени елементи в европейския парламент
            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
              АФЕРИМ , МАШАЛА ДРУГАРИ ТРОЛОВЕ
              Ето, така се организира народната любов...

              Коментар


              • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
                БРАВО ДРУГАРИ ГЕРБОЛШЕВИКИ

                Коментар


                • Някой да не си въобрази нещо: ЦЪК


                  Българските граждани са на правия път, макар да им липсва водач. Другите виждат само проблемите в България, но либералите съзират възможности, се посочва в изявлението. Според Уотсън най-голямото предизвикателство сега е подобряването на демокрацията и върховенството на закона в нашата страна.

                  М/у другото, Щом тия ти намират правия път, не знам за какво се бориш
                  Last edited by iivanoff; 20.02.2013, 16:09.
                  Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Образовани са. И осъзнати. Филма с юпитата вече сме го гледали. И те са го гледали и няма да допуснат юпита !!! Имат САМОЧУВСТВИЕ децата. Евалла. Лъвове са. Не са овце.
                    Не надценявай мнозинството. Да тези под 30 се политизираха - нещо което до сега не се е случвало и с това резултатите от изборите стават доста непредсказуеми. Но най-вероятния сценарии е силно фрагментиран парламент с много партии и коалиционна правителство от доста широка коалиция. Дали тази коалиция ще е от ляво или от дясно още е доста трудно да се каже.

                    Според мен голямата изненада на тези избори ще е влизането на Зелените в парламента. Последните години те се доказаха като единствената партия с принципни позиции, макар и в доста тясна област. Но точно тази област обхваща избиратели, които до момента просто не са се интересували от политика.

                    Коментар


                    • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
                      АФЕРИМ , МАШАЛА ДРУГАРИ ТРОЛОВЕ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                        Тези, които вчера искаха оставката на г-н Борисов (Станишев и сие) днес заявяват че това е егоистичен ход. Ех, червени демагози
                        Разбира се, че е егоистичен ход.
                        Имаше и друг сценарий, да покани Кристалина Георгиева да оглави експертен кабинет подкрепен от герб, който да продължи част от политиките на партията, да заздрави институциите, да възстанови резерва на едно приемливо ниво, да положи основата на нови политики по отношение на малкия и среден бизнес и разбира се да подготви и проведе едни честни и демократични избори...
                        Това е национално отговорно поведение.

                        Коментар


                        • http://news.bgnes.com/view/1067547

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Образовани са. И осъзнати. Филма с юпитата вече сме го гледали. И те са го гледали и няма да допуснат юпита !!! Имат САМОЧУВСТВИЕ децата. Евалла. Лъвове са. Не са овце.
                            лъвовете са овце... Евалла

                            скоро ще разбереш в какво участваш!
                            Last edited by iivanoff; 20.02.2013, 16:04.
                            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
                              Ти гледай лева да не скъса синджиря...
                              Що какво лошо има в това

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ghettoff Разгледай мнение
                                Това хубаво Мечо, ама пак на книга. Много неграмотни тия младежи бе. Те не могат да пишат и да говорят правилно, пък ти държава да възраждат...

                                Единственият шанс на България са образованите юпита. Такива като мен будали дето са се върнали за добро са малко. Ако се върнат повече ще има лъч надежда. Ама и затова трябва политика.
                                Образовани са. И осъзнати. Филма с юпитата вече сме го гледали. И те са го гледали и няма да допуснат юпита !!! Имат САМОЧУВСТВИЕ децата. Евалла. Лъвове са. Не са овце.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X