IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето какво следва, ако (колкото и да е невероятно това) ГЕРБ не спечели изборите:

    "...По думите му (на Данчо Ментата) ДПС ще бъде коалиционен партньор на БСП, ако социалистите успеят да спечелят изборите.
    Той изтъкна, че БСП са успели да възстановят кондицията, да преодолеят конфликтите през последните три години и навлизат в много добро организационно и експертно състояние в изборите..."
    http://news.ibox.bg/news/id_1571919217

    Честита ви отново най-крадливата коалиция в българската история!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
      Това проучване е стъкмено.
      А и не подценявайте 35%, които не знаят какво да правят.
      Синпатизантите на БСП и ДПС не ползват интернет....така че там са по три процентите който имат. ... ДСБ и толкова малко и там е преиначено.
      Последните изследвания са преднина за БСП пред Борисов и в рамките на статистическата грешка...Даже и не ги коментират да може да спи спокойно Величеството...
      Дилетант ,Дилетант .... Циганите ли без интеернет ще купувате както се говори...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
        Това проучване е стъкмено.
        А и не подценявайте 35%, които не знаят какво да правят.
        Хи, хи, хи! Не е стъкмено! Това ще бъде резултатът от изборите. А вие си плюйте във вентилатора. Нали знаете ефекта от това?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
          Хи, хи, хи! Вие си плюйте във вентилатора!

          ...Анализ на допитването показва, че за ГЕРБ биха гласували 21,4%, 11,2 на сто дават подкрепа на „Движение България на гражданите”, а 11% - на БСП. Подкрепата за партия „Атака” е 3,8%, по 3% биха дали гласа си за СДС и Нова алтернатива на Николай Цонев. Другата дясна партията - Демократи за силна България на Иван Костов, събира едва 1,4 от гласовете на участвалите в допитването, а Движението за права и свободи - 1,2%....
          http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1023426
          Това проучване е стъкмено.
          А и не подценявайте 35%, които не знаят какво да правят.

          Коментар


          • Проф. Иван Ангелов, Член-кор. на БАН прави анализ на темата за спестяванията...
            http://www.scci.bg/modules.php?op=mo...ticle&sid=7676
            Кой спестява в България?

            Проф. Иван Ангелов, Член-кор. на БАН прави анализ на темата за спестяванията. Около 60% от българите нямат спестявания. От тези които имат 9,2 млн. депозита са със среден размер 114 лв., а 625 депозита със среден размер 2 410 658 лв. Високопоставени български политици често се хвалят, че благодарение на тяхната мъдра политика народът ни живеел добре, въпреки най-голямата световна криза. Другите страни от Европейския съюз (ЕС) трябвало да се учат от нашата политика на финансова дисциплина и стабилност. Доказателство за това били огромните спестявания в банките, които растели ежегодно. Българите живеели все по-добре и спестявали все повече. Вярно ли е това? Аз се прекланям пред езика на числата, а не пред думите на политиците. Нека чуем какво ни казват числата.

            Общият размер на спестяванията е един от показателите за добро качество на живота и предпоставка за успешно развитие само в нормални условия. В България обаче няма такива, защото:

            Първо, в кризисна ситуация и несигурно бъдеще открай време хората заделят „бели пари за черни дни”. Те пестят не от благоденствие и пресищане, а от страх за утрешния ден. Това са отложени покупки за неотложни бъдещи потребности, когато животът може да е още по-труден от днешния. Така е навсякъде по света в условия на несигурност. Така е сега и у нас.

            Второ, в такива тежки условия около 1,8-2,0 млн. български пенсионери късат от залъка си да спестяват за погребение, за да не тежат на своите мизерстващи близки (безработни и/или работещи бедни), когато настъпи фаталното събитие. Озъбената реставрация на бандитския балкански капитализъм принуди тези възрастни хора дори към края на техния изстрадан жизнен път, да продължават да се грижат за децата си, вместо да е обратното според вековните български и общочовешки традиции. Моите ограничени анкети показват, че това е един от главните мотиви на много спестители в най-ниската депозитна група.

            Трето, обобщените и осреднените величини трябва да се приемат винаги предпазливо, защото подвеждат. Това е известно на всички, които притежават макар и елементарни знания по статистика. При големите контрасти в доходите и спестяванията зад такива величини съжителстват оскотяваща бедност на стотици хиляди и дори милиони хора и неописуем разкош на няколко хиляди преситени богаташи. То, изглежда, не е известно на нашите министри и на придворните икономисти, които не се уморяват да жонглират с обобщените и осреднени числа за демагогски цели.

            Четвърто, след няколкогодишна стагнация и на границата на рецесия десетки хиляди малки и средни фирми фалират или са пред прага на фалит. Те търсят по-сигурно убежище за останалите си неизпепелени от кризата пари. Други продават имоти и също търсят сигурно убежище за парите си, защото знаят, че е много рисковано да започват днес бизнес с тях. Трети - предприемчиви хора с финансови възможности биха започнали свой бизнес при нормални условия, но не го правят сега поради несигурния икономически климат и още по-несигурно бъдеще и също търсят надеждно убежище за парите си. Немалка част от средните и особено от големите спестявания се дължат и на това.

            Пето, в тукашните[i] търговски банки спестяват не само български граждани, но и чужденци, работещи у нас или от чужбина. Те получават тук над два пъти по-висока лихва по депозитите си, отколкото в своите страни. Статистиката не публикува данни за техния брой, нито за валутата в която спестяват. Това изкривява допълнително картината за спестяванията на българските домакинства и деформира връзката между доходи и спестявания у нас. И още по-важно, банките тук са свръхликвидни - техните привлечени средства не се използват пълноценно за кредитиране на българската икономика поради слабо търсене на заеми от нефинансовия сектор и предпазливост на банките да кредитират вследствие на кризисната ситуация. Чужденците получават над два пъти по-голям доход от депозираните тук почти мъртви капитали с което изтощават допълнително банковата система и икономиката ни. Мога да продължа с изреждането на причините, но ще спра до тук.

            Коментар


            • http://www.svobodnoslovo.eu/?p=110197

              Коментар


              • Хи, хи, хи! Вие си плюйте във вентилатора!

                ...Анализ на допитването показва, че за ГЕРБ биха гласували 21,4%, 11,2 на сто дават подкрепа на „Движение България на гражданите”, а 11% - на БСП. Подкрепата за партия „Атака” е 3,8%, по 3% биха дали гласа си за СДС и Нова алтернатива на Николай Цонев. Другата дясна партията - Демократи за силна България на Иван Костов, събира едва 1,4 от гласовете на участвалите в допитването, а Движението за права и свободи - 1,2%....
                http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1023426

                Коментар


                • http://www.scci.bg/modules.php?op=mo...rder=0&thold=0

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Дянков предлага заплатата на премиера да стане 8000 лв.
                    Станишев: Цинично е!

                    Премиерът, президентът и председателят на парламента да получават по 8000 лв. заплата на месец. Това предвижда проектозакон на Министерството на финансите, съобщава вестник "Преса".
                    Дянков иска и рязко увеличаване на заплатите на вицепрезидента и на вицепремиера - те ще получават между 5000 и 6000 лева.
                    Министри, кметове и областни управители ще получават сходни заплати от по 4000 лв. За кметовете на по-малките общини най-ниската сума ще е 3000 лв.
                    В момента най-висока е заплатата на президента – 4392 лв. Държавният глава получава две депутатски заплати. Премиерът се подписва срещу 3403 лв. Същото възнаграждение получава и председателя на Народното събрание. Заплатите на министрите са под 2854 лв.
                    От финансовото министерство твърдят, че новите заплати ще влязат в сила само след няколко месеца - от първи август.
                    Зам. министърът на финансите Владислав Горанов признава пред "Преса", че законопроектът е готов отдавна, но не е внасян, за да не си помислят хората, че в условия на криза политическата власт си решава проблема с доходите. Коментарът на премиера Бойко Борисов пред министрите бил “нали сме с кауза”, затова законопроектът скоро щял да бъде внесен.
                    Желанието на Бойко Борисов да промени заплащането на членовете на кабинета е от 2011 г. “Смешно е да поемам цялата отговорност в държавата и то срещу 1500 евро на месец”, възмути се тогава той на заседание на кабинета. И обясни, че на колегите му от Европейския съюз заплатите са по 250 000 евро, а неговата е най-ниската.
                    "Цинично е, когато хората тънат в мизерия да се вдигат заплати на министри и депутати", каза в Стара Загора лидерът на БСП Сергей Станишев, цитиран от БГНЕС. Той припомни едно от първите решения на кабинета "Борисов" - да увеличи заплатите с 15% на министрите и на политическите кабинети. "Тогава г-н Борисов каза, че решението на моя кабинет по време на криза, като израз на солидарност с гражданите на страната, беше да се намалят заплатите на всички кабинети с 15%, в това число и на премиера, и на министрите, и на заместник-министрите. Те си ги вдигнаха. Не смятам, че по време на такава криза, когато хората живеят толкова тежко и бедно, и са вкарани в мизерия, е морално правителството, депутатите да получават много по-високи заплати, отколкото получават сега. Не е справедливо просто", заяви лидерът на социалистите
                    ТОВА Е НАГЛОСТ И ПОДИГРАВКА С МИЗЕРИЯТА НА НАРОДА
                    Има достатъчно много статистика и информация в нета, на база на която да си направят заплатите. Другото е сиктирдаш.

                    Ако средната заплата в Германия е 70К еврака и Меркелче взема 210000, следователно на Тиквоч заплатата трябва да бъде 2100, щото средната е 700. Това е положението.

                    Нямам претенции да съм изряден с цифрите. Ако ми възложат мога до утре да кажа каква точно трябва да е заплатата на Бойко.

                    Вземат се всички държави в ЕС, изчислява се коефициент за всяка страна по отделно, Прави се средна на този коефициент и заплатата на Бойко е готова.
                    Иначе ще продължава да си стои аут от ситуацията в страната.

                    Коментар


                    • Дянков предлага заплатата на премиера да стане 8000 лв.
                      Станишев: Цинично е!

                      Премиерът, президентът и председателят на парламента да получават по 8000 лв. заплата на месец. Това предвижда проектозакон на Министерството на финансите, съобщава вестник "Преса".
                      Дянков иска и рязко увеличаване на заплатите на вицепрезидента и на вицепремиера - те ще получават между 5000 и 6000 лева.
                      Министри, кметове и областни управители ще получават сходни заплати от по 4000 лв. За кметовете на по-малките общини най-ниската сума ще е 3000 лв.
                      В момента най-висока е заплатата на президента – 4392 лв. Държавният глава получава две депутатски заплати. Премиерът се подписва срещу 3403 лв. Същото възнаграждение получава и председателя на Народното събрание. Заплатите на министрите са под 2854 лв.
                      От финансовото министерство твърдят, че новите заплати ще влязат в сила само след няколко месеца - от първи август.
                      Зам. министърът на финансите Владислав Горанов признава пред "Преса", че законопроектът е готов отдавна, но не е внасян, за да не си помислят хората, че в условия на криза политическата власт си решава проблема с доходите. Коментарът на премиера Бойко Борисов пред министрите бил “нали сме с кауза”, затова законопроектът скоро щял да бъде внесен.
                      Желанието на Бойко Борисов да промени заплащането на членовете на кабинета е от 2011 г. “Смешно е да поемам цялата отговорност в държавата и то срещу 1500 евро на месец”, възмути се тогава той на заседание на кабинета. И обясни, че на колегите му от Европейския съюз заплатите са по 250 000 евро, а неговата е най-ниската.
                      "Цинично е, когато хората тънат в мизерия да се вдигат заплати на министри и депутати", каза в Стара Загора лидерът на БСП Сергей Станишев, цитиран от БГНЕС. Той припомни едно от първите решения на кабинета "Борисов" - да увеличи заплатите с 15% на министрите и на политическите кабинети. "Тогава г-н Борисов каза, че решението на моя кабинет по време на криза, като израз на солидарност с гражданите на страната, беше да се намалят заплатите на всички кабинети с 15%, в това число и на премиера, и на министрите, и на заместник-министрите. Те си ги вдигнаха. Не смятам, че по време на такава криза, когато хората живеят толкова тежко и бедно, и са вкарани в мизерия, е морално правителството, депутатите да получават много по-високи заплати, отколкото получават сега. Не е справедливо просто", заяви лидерът на социалистите
                      ТОВА Е НАГЛОСТ И ПОДИГРАВКА С МИЗЕРИЯТА НА НАРОДА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
                        Аз пък казвам - има и добри новини.

                        Коментар


                        • Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Интересно е . Най-значимата и често срещана дума - "контрол".
                            Хубавото е че си в грешка - човека говори за Македония, Албания и Сърбия . Сигурно много са плакали във фирмата, когато ни приеха в евросъюза
                            Освен че говори за Македония,Албания Сърбия ,он си е изказал и гледната точка за самият регион в който влизаме и ние.Дори и да не сме визирани като страна ,нима написаното ,че САЩ и ЕС искат послушни политици,не отговаря на истината ?Нима не сме най-бедните ?Аман от коне с капаци които са си наденали розовите очила и не виждат каква е реалността в страната ни.
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Николай Колев - Босия: УРА! РОДНОТО НЕБЕ НАЙ-ПОСЛЕ Е СВОБОДНО!

                              с Подзаглавие: ХРАБРИЯТ ВОЙНИК ШВЕЙК ОТНОВО ОЦАПА ПАМПЕРСА
                              http://bosia.blog.bg/politika/2013/0...obodno.1041352
                              Не мога да се стържа да не пусна Финала:
                              "Това е, братя мили! Ние пак плащаме големи пари, за да могат една свинска банда селяндури да си пълнят гушата."
                              remember remember the fifth of november

                              Коментар


                              • Е записахме си ги вече. Дан вземат да изчезнат нейде Ама много дълго. Не ми се чете. Ще изчакам първи коментари

                                Коментар

                                Working...
                                X