IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    ... Допълнителните суми няма да са еврофинансиране, а ще са от бюджета
    Ей... това пак лошо !!!
    Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

    Коментар


    • Строителството на магистралите: по-бавно и по-скъпо

      в-к Капитал Daily

      Миналогодишната тежка зима се оказа критична за строителството на магистрали. По данни на Агенция "Пътна инфраструктура" почти няма неприключена отсечка по "Тракия", "Марица" и "Струма", за която изпълнителите да не са заявили форсмажорни обстоятелства. В ролята на непреодолимо препятствие влизат обилните снегове от миналата зима, които са разрушили част от изградените съоръжения, а на места са довели до преовлажняване на почвите.

      В част от случаите ефектът ще е удължаване на срока за изпълнение, в друга – оскъпяване на отсечките заради възлагането на допълнителни работи по укрепване на почвите. Или и двете. Допълнителните суми няма да са еврофинансиране, а ще са от бюджета

      Коментар


      • Вестник Труд

        "Само 163 млн. лв. от приватизация"

        Приходи от само 136 млн. лв. са заложени в план сметката на Агенция за приватизация и следприватизационен контрол. Заложената прогноза изглежда странно ниска предвид очакваните големи приватизационни сделки. Дори през 2013 година да се продаде единствено Агенция дипломатически имоти в страната приходите би следвало да са от този порядък. Оценката на активите е за над 110 млн. лв. , но експерти от бранша са категорични, че при няколко кандидати и истинско състезание за АДИС биха могли да се вземат много по-добри пари. Освен това в средата на март би трябвало да приключи продажбата на БДЖ-Товарни превози. Третата голяма продажба, която се очаква, е на ВМЗ-Сопот.

        Коментар


        • Кефете се

          http://www.pik.bg/valentin-nikolov-g...i-aets-belene/

          Много ми е неприятно като чета - това не е изчислено или това не е предвидено... а се правят ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ и РЕШЕНИЯ (УЖ) за инвестиции от порядъка на Е10млрд...

          Абе аз за покупка 50-100лв - чета избирам смятам... а тук направо все едно че жената чехли ще купува!

          Извинявам се на целокупните гласоподаватели, ама ... поне малко да му мяза де
          Last edited by iivanoff; 01.02.2013, 09:07.
          Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

          Коментар


          • „Бойко Борисов е страхлив политик и немощен лидер” – споделя психиатърът д-р Николай Михайлов

            Годината ще е под знака на изборите. Не съм сигурен, че става дума за надежда в собствен смисъл на думата, колкото за интерес свързан с предстоящите избори. Изходът от тях не е ясен дори за тези, които по силата на професионалната си принадлежност трябва да знаят това. Има неяснота кой ще управлява България. От една страна това е политически въпрос. От другата страна е развитието на кризата и ефектите й върху българското състояние. Страната е в една бих казал „глуха” криза, защото няма достатъчно ярка, площадна улична активност на недоволство, но има стаено много голямо разочарование на предприемчивите хора от това управление. Картината е по-скоро свързана с тревоги и с въпроси. Всички обещават, но никой не съумява да изпълни обещанията си. ГЕРБ дойде на власт с две основни идеи – да накаже виновните и да въдвори ред в страната. Българите имаха надежда да преживеят една метаморфоза към едно по-добро общество, но това не се случи. Аз не вярвам в ускорения, защото фундаменталното условие на българския живот е много трудно променимо. Става дума за националния манталитет, за начина по който хората преживяват живота си, по който мислят, чувстват, оценяват. Това условие не се коригира лесно. Иначе беше съвършено ясно от самото начало, че Борисов няма профила на човек, който може да извърши радикални реформи към по-добро. Той произтича от подземните нива на българския преход и няма морална и политическа сила. Той не може да се сблъска с тези, от които собствено произхожда и да реформира България. Този човек няма нито капацитета, нито мотива. Той не може да преживее тази инфраструктура на прехода като скандална, за да се сблъска с нея на собствен политически риск. Аз мисля обаче, че Бойко Борисов ще получи достатъчно за да участва в управлението, ако намери коалиционен партньор, което не е сигурно. Има партии, които заявиха твърдата си позиция срещу такъв тип коалиция. Управление между левица и десница е невъзможно, защото тук има много дълбоко ешалониран конфликт и той е свързан с властови злоупотреби, както от Тройната коалиция, така и от Борисов. Тези две страни на класическия сблъсък ляво-дясно са непримирими, защото злоупотребяват с власт когато са на власт. Следователно те не могат да управляват в национален интерес и в договор помежду си. Затова Борисов ще направи всичко възможно да представи една дилема пред българския гласоподавател за собственото му управление като продължение на строителния му ангажимент в полза на България. От друга страна ще бъде изтъкнат рецидив към управлението на Тройната коалиция, което той описва като бедствие на корупцията и грабежа. Въпросът е, че неговият изумителен PR-талант успява до голяма степен да покрие злоупотребите на собственото му управление, които рано или късно ще бъдат разкрити. Той в последна сметка ще инкасира негативите. Този човек работи като своеобразна политическа икона, която е морално недосегаема, като свръх институция на България и прехвърля отговорността за управлението на страната на ресорни министри и дребни чиновници, които инкасират всички негативи дори най-ярките безобразия. За съжаление често той успява да справи с отиграването на такива къси пасове. Дали ще успее да заблуди публиката на предстоящите избори зависи от състоянието на хладилника, от безработицата, от глада, от диспропорцията между надеждите и резултатите. Бях казал, че икономиката е тази, която тича по петите на Борисов, но засега все не го застига. Не става, защото българският избирател е дълбоко и трайно разочарован. Той питае известни надежди, когато избира управление, но основното за него е реванша. Той иска предходното управление да бъде наказано чрез инструмента на тези, които избира. Чрез Бойко Борисов българите пожелаха голяма болка за Станишев и Доган, но нито един от двамата не пострада. Борисов не е направен от това тесто, защото той е страхлив политик. Той има много ярки популистки жестове, сценично е много енергичен, словесно умее да се заканва, но на практика не може да предприема действия. Той е немощен лидер, така си мисля аз. Лошото е, че българският избирател знае, че обитава страна, в която нищо съществено не може да се случи през политиката. Това е основно „завоевание” на прехода. Преходът разочарова българите от политиката, защото политиците съумяват да се договорят отвъд бойните линии, които публично ги изправят един срещу друг. Фактически това е една игра за пред публиката и заради клакьорите долу, т.нар. твърди ядра от фанатизирани фенове. Има една голяма разочарована, резигнирана политическа маса, която е обзета от голям политически цинизъм, от гражданска апатия и от себеразрушително мърморене. Хората не виждат никакъв начин да се ориентират. Те свеждат всичко до битовата грижа и семейния интерес. Когато обаче не успяват и там, работата придобива много травматични измерения. Хората започват да се разочароват не само от политиката, но и като цяло от българския живот. Ако са млади отпрашват по четирите посоки на света. Ако не са, слизат под земята. България е във властта на голяма демографска криза. Има социолози, които знаят това, но то не звучи нормативно обнадеждаващо и затова не се афишира. Ние всички живеем през тези особени илюзии, но те не ни вършат работа. Прогнозата на европейски институции за нас българите, е че в края на века ще бъдем 4 милиона! Ние сме най-бедната страна в Европа и т.н. Какво да говорим повече? Една неписана история на политическото задкулисие би трябвало буквално да ни порази с прехвърлянето на всякакви граници и на всякакво приличие. Политиката е изкуство за хармонизиране на интереси, но в случая те са само на политиците, а не на хората в безпътица на България. Гледах присъединилите се Цветан Цветанов и Цецка Цачева към протестите в Банско. Лицата на властта протестираха срещу себе си.Това изобщо не ме изненада, защото това е почерка на самия Борисов. Той има изумителното нахалство и светлия почин да протестира срещу себе си, напълно солидарен с тези, които протестират срещу него. Борисов управлява от името на някаква абстрактна политическа власт, която обитава по силата на народен вот и играе двойната роля на човек, който представлява тази анонимна власт, но и тези които са го изпратили там. Когато не успява да откликне на народното очакване, той казва: „Политическата власт е тежко ограничение за мен. Аз съм заобиколен от хора, които саботират по силата на това което са. Аз обаче съм праведникът на разположение, аз винаги ви чувам, аз съм простодушен, един от вас съм.” Тази илюзия е политическата му сила. Това е дълбока безвкусица.Това е ужас. Има някакъв морален интелектуален ценз за упражняване на политическа власт. Това в България е абсолютно потъпкано. Страшното е, че това става по силата на народен вот. Народът ги предпочита такива каквито са, т.е. народът заслужава точно това. Той просто не различаваме реалностите, а те са видими.

            Коментар


            • Картина на Бойко Борисов на търг
              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1749272

              Какво ли се случило в Тиквата на премиера, за да се стигне до тази полюция върху платното.... Може би това е новата корупционна схема... Купилите произведенията на изкуството да печелят обществени поръчки

              Коментар


              • Блогърът Асен Генов
                преди 7 минути

                Борисов в социалните мрежи...

                http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Plamen Darakchiev
                  Ето още едно потвърждение на тезата ми, че в отбора на огняроинтелигентите, втората компонента вече е "класово чужд елемент". Не че кой знае колко симпатизирам на гнилият интелигент, но и бокса не можа да му помогне. Убеден съм, обаче, ако утре той реши да се преквалифицира, от него може да да стане добър пожарникар. Обаче от Борисов медиевист или египтолог - никога.

                  http://komitata.blogspot.com/2013/01...ata+%28mmmi%29
                  the post: За наука грух
                  komitata.blogspot.com
                  Комитата и Стойчо – първенючат по разни театри и художествени галерии, с което да се самоизтъкват като интелектуалци

                  Коментар


                  • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Театрална разпоредителка отхвърлила 628 проекта от фонд "Научни изследвания"
                      Секретарка на партия и среднист също се писали главни експерти
                      Публикувано: 31 ян. 2013, 21:39 | Обновено: 31 ян. 2013, 21:39
                      Разпечатай
                      прочитания: 924 | коментари: 5
                      София, България

                      Разпоредителка от драматичен театър в столицата, секретарка на политическа партия, както и мъж със средно специално образование са трима от 6-членна комисия от главни експерти, отстранили още на входа 628 от 1094 кандидатстващи научни предложения.Решили са съдбата на учените още преди разглеждането по същество в конкурса от последната сесия на фонд "Научни изследвания" на министерството на образованието.

                      Това показа проверката на инспектората на Министерския съвет, назначена от премиера Бойко Борисов, разкриват от образователната комисия в парламента. В доклад от 101 страници са разнищени редица нарушения, заради които изхварчаха министърът на образованието Сергей Игнатов, шефът и управителят на фонда.

                      Тримата посочени експерти от комисията, сред които и театралната разпоредителка, са част от комисията по административно несъответствие на проектите и изобщо не отговарят на изискванията за нужен 3-годишен професионален опит.

                      Скандален момент в доклада е фирма, която е регистрирана в 10,23 часа, а е подала заявление за конкурс с тема Млечен път в 15,30 часа.

                      Според организаторите на протеста за неуредиците във фонда, фирма за производство на кашкавал и бръснарница също печелили проекти от научния фонд. Както БЛИЦ съобщи, уредила се дори фирма за опаковка на музейни експонати, собственост на преподавателка от НБУ, която получила 300 000 лева за допитване сред хората на въпроса какво им е отношението към музейното дело./БЛИЦ

                      Коментар


                      • Театрална разпоредителка отхвърлила 628 проекта от фонд "Научни изследвания"
                        Секретарка на партия и среднист също се писали главни експерти
                        Публикувано: 31 ян. 2013, 21:39 | Обновено: 31 ян. 2013, 21:39
                        Разпечатай
                        прочитания: 924 | коментари: 5
                        София, България

                        Разпоредителка от драматичен театър в столицата, секретарка на политическа партия, както и мъж със средно специално образование са трима от 6-членна комисия от главни експерти, отстранили още на входа 628 от 1094 кандидатстващи научни предложения.Решили са съдбата на учените още преди разглеждането по същество в конкурса от последната сесия на фонд "Научни изследвания" на министерството на образованието.

                        Това показа проверката на инспектората на Министерския съвет, назначена от премиера Бойко Борисов, разкриват от образователната комисия в парламента. В доклад от 101 страници са разнищени редица нарушения, заради които изхварчаха министърът на образованието Сергей Игнатов, шефът и управителят на фонда.

                        Тримата посочени експерти от комисията, сред които и театралната разпоредителка, са част от комисията по административно несъответствие на проектите и изобщо не отговарят на изискванията за нужен 3-годишен професионален опит.

                        Скандален момент в доклада е фирма, която е регистрирана в 10,23 часа, а е подала заявление за конкурс с тема Млечен път в 15,30 часа.

                        Според организаторите на протеста за неуредиците във фонда, фирма за производство на кашкавал и бръснарница също печелили проекти от научния фонд. Както БЛИЦ съобщи, уредила се дори фирма за опаковка на музейни експонати, собственост на преподавателка от НБУ, която получила 300 000 лева за допитване сред хората на въпроса какво им е отношението към музейното дело./БЛИЦ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                          Глупости. Цветанов работи в МВР от 1997 г.
                          Ха ха и кво е работил у системата докато стане министър .Я дай подробен отчет


                          И между впрочем, откога ти започна да рекламираш бившия шеф на Агенцията за малки и средни предприятия, който щял да строи Белене Заради теб трябва да обръщаме внимание на всеки нов Остап Бендер...

                          Поне се научи да лъжеш умно. В противен случай постовете ти са обида за интелигентността на участниците във форума.
                          Стамби това ,че съм пуснала в другата тема инфо за някой си ,който даже незнам къв е не следва,че правя нему реклама.Просто ми направи впечатление и за туй я сложих.И никой не те е бил по тиквата за да и обръщаш внимание.Просто си я подминаваш ,а не да ми плещеш поредната си простотия.
                          Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                            ..
                            Хохегер
                            дрън дрън..
                            Ако има престъпление защо полицията още не е арестувала Моника? Вие командвате полицията.


                            Ама не ми отговори на въпросите.

                            Защо Бойко Борисов е имал общи фирми с известни мафиоти?

                            Как така Бойко е въртял общ бизнес с престъпници? И какъв общ бизнес може да е имал с престъпници освен престъпен?
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Valentin Georgiev
                              НАГЛЕЦИ, ХОДЕТЕ СИ С МИР!!!!!!

                              Само няколко министерства са си раздали бонуси за над 5.5 млн. Това се казва в официална справка поискана от Дарик радио по Закона за достъп до обществена информация. Сред рекордьорите са Министерствата на Лиляна Павлова и това на Нора Караджова. Бонусите са раздавани в момент, когато Симеон Дянков отказа коледни добавки за пенсионерите. Самият Дянков обаче отказал да предостави справка за бонусите в неговото министерство.

                              http://news.bgnes.com/view/1062977
                              Агенция БГНЕС - Бонуси за министерства, не за пенсионери
                              news.bgnes.com
                              Само няколко министерства са си раздали бонуси за над 5.5 млн. Това се казва в официална справка поискана от Дарик радио по Закона за достъп до обществена информация.

                              Коментар


                              • https://www.facebook.com/photo.php?f...eek::eek::eek:

                                Все по силна народна обич

                                Коментар

                                Working...
                                X