IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 22.02.2013 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    И кво значи това - ами нищо, докато не кажа колко квадрата ми е хапартамента и как е изолиран и с кво изложение
    Ама чакай малко. Ти, ако имаш апартамент от 300 квадрата и си тръгнал да се оплакваш, че са ти малки доходите, нали разбираш какво следва?

    Ние тук сме средни граждани с по 80-100 квадрата жилища. Ако някой има 3-4 стаи с по 7-8 пеленачета - да, трябва да е с по-голяма консумация, но тези обикновено си крадат тока.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
      изолиран съм ,като за световно.дограми последна мода...ще ми разправя той...40лв декември...не се къпе...мен само бойлера ми гори 80лв...кви са тия смешните ви сметки...само аз ли съм луд да плащам толкоз...вярно,всичко ми е на ток
      Ева ли го. Имай предвид, че на мен главният разход ми е топлата вода. Защото лятно време плащам по 100 кинта само за вода. Ама тва си е благодат баси, аз като отида във Варна или другаде, никога не ми стигат бойлерите когато съм на бойлер
      Е става въпрос и за малък 90 квадрата южен апартамент, идеално изолиран Дограмата ми обаче нещо се е прецакала и влиза свеж въздух

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
        изолиран съм ,като за световно.дограми последна мода...ще ми разправя той...40лв декември...не се къпе...мен само бойлера ми гори 80лв...кви са тия смешните ви сметки...само аз ли съм луд да плащам толкоз...вярно,всичко ми е на ток
        Когато става дума за политика Анон лъже и изкривява данни и факти. Фино, но ги изкривява и понякога направо лъже. Предполагам, че е заинтересован, но не мога да го докажа. На същата позиция като Чунчо е, само че е много по умен.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
          отоплявам се със два климатика дайкин хипер-инвертор-японски не европейски.бойлер,миялна ,фурна.ток 340лв...климатиците харчат макс по 0.800 вата ток на час...ти къпеш ли се...еле декември колко пъти...аман от дървени философи
          Ами хайде сметни го:
          Имаш хладилник по 15 лева на месец.
          Колкото и да готвиш, повече от 20-30 лева месечно не можеш докара. Аз съм на газ и затова не ми е много ясен разхода зе готвене. Пране, осветление, черна техника - сложи ги още 30 лева. Стават към 70 лева.

          Остават климатиците - ако си ги надул 24 часа в денонощието, сметката е 0,8*24*30,5 дни = 585 kWh. Ама това е преко сили и в къщи да държиш денем и нощем както се казва "баня". Та тези климатици едва ли ще ти изхарчат на този максимален режим повече от 100-120 лева.

          Не знам колко харчи бойлера.

          Сметката става 200-215 лева и явно си без парно.

          И много ли ти е това за отопление и изобщо разход за енергия?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Еййй вие като във Форекса го подкарахте. Всеки хвърля цифри, а никой не съобщава подробности.
            Моите цифри
            60
            60
            80 за ток
            180
            240
            220 парно със вода
            И кво значи това - ами нищо, докато не кажа колко квадрата ми е хапартамента и как е изолиран и с кво изложение
            изолиран съм ,като за световно.дограми последна мода...ще ми разправя той...40лв декември...не се къпе...мен само бойлера ми гори 80лв...кви са тия смешните ви сметки...само аз ли съм луд да плащам толкоз...вярно,всичко ми е на ток
            Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

            Коментар


            • Еййй вие като във Форекса го подкарахте. Всеки хвърля цифри, а никой не съобщава подробности.
              Моите цифри
              60
              60
              80 за ток
              180
              240
              220 парно със вода
              И кво значи това - ами нищо, докато не кажа колко квадрата ми е хапартамента и как е изолиран и с кво изложение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Сметките ми за ток са следните:
                Ноември 40 лв.
                Декември - 42 лв.
                Януари - 79 лв.
                Февруари (засякох електромера. Още няма фактура) - 41 лв.

                За парното (без топлата вода) са ми подобни сумите. С топлата вода са още 30-на лева отгоре.


                Ами какви сте вие, дето сте тръгнали на калорифери от 68-ма година да се топлите и да искате сметки от по 100 лева???!!!
                Ще си плащате по 300 лева и това е. Хората ви казват - ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ. Няма Правителство, което да ви направи сметката за ток по 50 лева, ако си топлите водата за къпане на бързовари и стаите с дограма от 30-та година с калорифери!!!!

                Стойте си на въглища, но не пускайте тока.

                Аман от пролетариат, но без ДонБас.
                отоплявам се със два климатика дайкин хипер-инвертор-японски не европейски.бойлер,миялна ,фурна.ток 340лв...климатиците харчат макс по 0.800 вата ток на час...ти къпеш ли се...еле декември колко пъти...аман от дървени философи
                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Това няма как да стане, бизнесът си е бизнес и той винаги ще лобира за своите бизнес интереси. И колкото повече промени настъпват, толкова повече ще иска запетайката да се измества. Действително въпросът е в т.нар. "Обществено обсъждане".
                  Абсолютно.
                  Вчера за пореден път на Вал й описах основни неща, които трябва да се променят в системата, затова сега не ги пиша...
                  ето
                  Искам промяна на статуквото, а не на играчите в него!

                  Конкретиката, много пъти е коментирана, може и да се допълва, затова не я повтарям
                  - гражданско участие в регулаторните комисии,
                  - публичност на всички действия по обществени поръчки,
                  - реални референдуми по важни въпроси( задължителна промяна на закона за това)
                  - промяна на един куп закони, които нарушават правния принцип за равнопоставеност на страните и дават предимство на определени участници
                  - възможност за отзоваване на депутати - не разбирам, защо ако някой е заблудил избирателите в изборния процес това трябва да остава ненаказано 4 години(партиите не могат да бъдат арбитър, явно)
                  ....има още много неща
                  Дори малко от това да се постигне ще е голяма крачка напред.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Добре де, Мечо и Vmankov, не е ли по-добре да се елеминират тези, които плащат системата да е такава?
                    Махаме тези в парламента, но задкулисието ще си напазарува по-евтини и по-семпли народни трибуни.
                    Това, което предлагаш е хубаво, но то може да се осъществи единствено с протести до дупка и победа на гражданското общество над политиците. Всъщност протестиращите искат това, което и ти. За да предложиш нещо първо трябва да извиеш ръцете на свинските маймуночовеци. Иначе ще ти се присмиват с мазните си усмивки и ще продължават да крадат.

                    Разрушаване на системата може да стане само от улицата. Никой няма да ни помогне ако не си помогнем сами. Пряка демокрация и граждански контрол. Не са проблем финансите. България е богата страна. Трябва да се спре източването. За да го спрем трябва да победим.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                      аз пък имам чувството,че стоиш някъде отстрани и гледаш сеир.това ви правят онова еди кво си.питах те веднъж.тук ли живееш или просто изказваш мнение за човек за който нищо не знаеш...БОЙКО....цветанов пък...ЦВЪЧКО...ти знаеш ли лой с кво се занимава...аз знам...не пиши глупости...всичките са долни..ама не предлагай някави...щот ти се виждали нещо си ...ПО от другата измет.
                      Сметките ми за ток са следните:
                      Ноември 40 лв.
                      Декември - 42 лв.
                      Януари - 79 лв.
                      Февруари (засякох електромера. Още няма фактура) - 41 лв.

                      За парното (без топлата вода) са ми подобни сумите. С топлата вода са още 30-на лева отгоре.


                      Ами какви сте вие, дето сте тръгнали на калорифери от 68-ма година да се топлите и да искате сметки от по 100 лева???!!!
                      Ще си плащате по 300 лева и това е. Хората ви казват - ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ. Няма Правителство, което да ви направи сметката за ток по 50 лева, ако си топлите водата за къпане на бързовари и стаите с дограма от 30-та година с калорифери!!!!

                      Стойте си на въглища, но не пускайте тока.

                      Аман от пролетариат, но без ДонБас.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                        Менда с разговорите с Ваньо Танов.
                        Даааам, още едно потвърждение, че съм най-лошия физиономист на света Писнало ми е да ми казват "минаваш покрай мен и едно здрасти не казваш". А аз просто много трудно помня физиономии

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Съни, в момента се пазаруват "хора от народа", за да му бъдат рупор/представителство. Знам за такъв, който е отказал.
                          Примерът ти затвърждава думите ми.

                          не го ли разбираш?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            МИНИМИЗИРАНЕ на възможностите за налагане на тесни партийни и бизнес интереси чрез властта
                            Това няма как да стане, бизнесът си е бизнес и той винаги ще лобира за своите бизнес интереси. И колкото повече промени настъпват, толкова повече ще иска запетайката да се измества. Действително въпросът е в т.нар. "Обществено обсъждане".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              Дясномислещите сме изначално малко.
                              Избирателите, които им е приятно да се зоват десни, всъщност са мимикриращи към евентуалните победители- могат да са всякакви.
                              Може ли някакво ясно и пълно определение на "Десен"?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                надявам се, не е проблем да повторя пак и моето мнение

                                Ти все говориш за промяна на ИГРАЧИТЕ - вътре или вън от Парламента.
                                И като ликвидираш(как ли става точната им идентификация и само едни ли са?) кукловодите, на тяхно място не идват ли други?

                                Истината е в смяна на СИСТЕМАТА.
                                МИНИМИЗИРАНЕ на възможностите за налагане на тесни партийни и бизнес интереси чрез властта!
                                Съни, в момента се пазаруват "хора от народа", за да му бъдат рупор/представителство. Знам за такъв, който е отказал.

                                Коментар

                                Working...
                                X