IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-РЕТРОГРАДНОТО Правителство!Спасете АО Рожен!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
    искам да кажа ,че цялата тази диария е БСП компромат и умишлено БСП лайнерите от БАН не отпускат необходимите средства за Рожен за да създават брожения сред избирателите. Аз съм сигурен ,че в бюджета на БАН има достатъчно средства за Рожен, но ако се управляват от кадърен Управител.
    А комунист такъв досега не се е родил. Виж БДЖ. Историята на БАН е от същото естество. Много непродуктивни маймунки на клона опоскват паричките и за кадърните и можещите както и за важните за държавата научни изследвания няма средства.
    Доколкото прочетох, телескопите в Рожен са дефектирали от поне 10 години, а защо този проблем не го реши БСП като бяха на власт а сега реват като вдовици за хой.
    В тази структура трябват сериозни реформи, атестации, конкурси и голяма метла. иначе и 1 милиард да им отпусне правителството ще потъне като чаша вода в пустинният пясък на Сахара.
    Разбира се, че това е истината. Обсерваторията не се издържа от правителството, а от бюджета на БАН. Честно казано ми втръсна от стотиците компромати на комунистите. Е'гати лайнометите!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      Прости си признай, че си прототип на роботизиран коментатор .. докато имаш собствено мнение по някой въпрси за личността ти
      Грешиш, Живееш още в миналото на социализма и не си се осъзнал.
      Или си се осъзнал но си некадърен, сам да захванеш бизнес. Затова защитаваш комунистическите непродуктивни структури източващи бюджета и плюеш срещу реформаторите от ГЕРБ. Вярно , че не са това което бих искал, но засега на поолитическата сцена по-добри от тях не са се появили! Ако мислиш,. че има по добри управленци(политици) - сподели да чуем кои са те .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4un4o
        Защото , съм кадърен и изкарвам достатъчно, за да ида аргатин на западните бизнесмени. А некадърни лайномети като теб реват с крокодилски сълзи по БСП и социализма.
        Ти ако беше кадърен щеше да успееш навсякъде.

        Просто си признай, че си прототип на роботизиран коментатор .. докато имаш собствено мнение по някой въпрси за личността ти
        Last edited by IvanG; 12.11.2012, 15:54.
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
          ОПАСНА И ВРЕДНА Е КОМУНИСТИЧЕСКАТА ЧУМА. Където е имало комунизъм стандарта на живот е мизерен.
          Карал ли си ЗАЗ, ВАЗ, Москвич, ГАЗ, КРАЗ,? Защо не си купиш сега едно комунистическо возило с висока качество?Да не говорим ,че по времето на Соца , докато си купя ВАЗ ми омекна лоста.
          Абе ти верно имаш ли сиво вещество с което мислиш или живота ти е минал в събиране на коли от дъвки 'Турбо'. Какъв ти е грамадния проблем, че всеки ден трябва да ти гледаме помията - едно време си чакал за ВАЗ. Е кат си искал - чакал си, кво ревеш. Като не искаше да чакаш що не се омете от държавата както го направиха доста хора.
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            А я ти ми кажи,като си толкова "отворен",ако тия учени се бяха пръкнали в България,с настоящето масово обществено мислене, каква щеше да е съдбата им?Според мен,повече от трагична
            Ето сам стигна до извода ,че в БАН освен хрантутници други учени няма. Ако е имало или има такива с потенциал, досега щяха да ги откраднат да работят за чужди фирми и държави. Затова правителството иска реформи в БАН, да имаме не 2700 учени хрантутници а, да имаме 300 учени, които да получават добро заплащане но и да произвеждат наука. Примерно, метериолозите, какво им пречи да са на самоиздръжка. Продукта им е търсен и могат да го продават успешно.
            В медиите като си поръчаш реклама си плащаш солено, а прогнозата за времето си я взимат безплатно или за смешни цени.
            Last edited by 4un4o; 12.11.2012, 15:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
              Чунчев ти си опасен и вреден. Не защото си тъп а защото си тъп и се мислиш за умен.
              ОПАСНА И ВРЕДНА Е КОМУНИСТИЧЕСКАТА ЧУМА. Където е имало комунизъм стандарта на живот е мизерен.
              Карал ли си ЗАЗ, ВАЗ, Москвич, ГАЗ, КРАЗ,? Защо не си купиш сега едно комунистическо возило с висока качество?Да не говорим ,че по времето на Соца , докато си купя ВАЗ ми омекна лоста.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                защото е продуктивен. Направил е научни открития. Я сега кажи колко души работят в БАН и колко открития са направили и какво е спечелила дъравата и бизнеса от тях.
                А я ти ми кажи,като си толкова "отворен",ако тия учени се бяха пръкнали в България,с настоящето масово обществено мислене, каква щеше да е съдбата им?Според мен,повече от трагична

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                  защото е продуктивен. Направил е научни открития. Я сега кажи колко души работят в БАН и колко открития са направили и какво е спечелила дъравата и бизнеса от тях.

                  В БАН - малко учени, много персонал
                  http://www.webcafe.bg/id_584652911
                  Чунчев ти си опасен и вреден. Не защото си тъп а защото си тъп и се мислиш за умен. Вече подозирам, че си експеримент за създаване на алгоритъм бълващ коментари имитиращ реален юзър без да мисли а само като търси категории фрази във всеки пост преди да го коментира.
                  Last edited by IvanG; 12.11.2012, 15:31.
                  I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    Е..,и аз т"ва се чудя,братята хамериканци защо още не са го съкратили тоя-
                    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B8%D0%BD%D0%B3
                    .....или пък тоя http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...9D%D0%B0%D1%88,дето постоянно с него се "мъкнат" (ако си гледал филма за него) поне още трима-четирима души.....
                    защото е продуктивен. Направил е научни открития. Я сега кажи колко души работят в БАН и колко открития са направили и какво е спечелила дъравата и бизнеса от тях.

                    В БАН - малко учени, много персонал
                    http://www.webcafe.bg/id_584652911
                    Last edited by 4un4o; 12.11.2012, 15:24.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                      ................ Да съкратят 30% от непродуктивните си "професори" насиращи се и с алцхаймер .............
                      Е..,и аз т"ва се чудя,братята хамериканци защо още не са го съкратили тоя-
                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...B8%D0%BD%D0%B3
                      .....или пък тоя http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...9D%D0%B0%D1%88,дето постоянно с него се "мъкнат" (ако си гледал филма за него) поне още трима-четирима души.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Абе, чунчов - ти нормален ли си? Какво искаш - астрономите да сеят компири ли, та да е щастлив Картофоглавият вожд?

                        Нищо не произвеждали били учените... те и мангасарите нищо не произвеждат (освен нови мангали и л.йна), ама кретенът борисов налива милиарди за издръжката им, нали? Ама ще налива - щото мангалите са точно като него - малоумни, тъпи, мръзеливи и негодни за нищо - и гласуват под строй.

                        Или според тебе един астроном е много по-малоценен от един дрислив и крадлив циганин?
                        искам да кажа ,че цялата тази диария е БСП компромат и умишлено БСП лайнерите от БАН не отпускат необходимите средства за Рожен за да създават брожения сред избирателите. Аз съм сигурен ,че в бюджета на БАН има достатъчно средства за Рожен, но ако се управляват от кадърен Управител.
                        А комунист такъв досега не се е родил. Виж БДЖ. Историята на БАН е от същото естество. Много непродуктивни маймунки на клона опоскват паричките и за кадърните и можещите както и за важните за държавата научни изследвания няма средства.
                        Доколкото прочетох, телескопите в Рожен са дефектирали от поне 10 години, а защо този проблем не го реши БСП като бяха на власт а сега реват като вдовици за хой.
                        В тази структура трябват сериозни реформи, атестации, конкурси и голяма метла. иначе и 1 милиард да им отпусне правителството ще потъне като чаша вода в пустинният пясък на Сахара.
                        Last edited by 4un4o; 12.11.2012, 14:35.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                          Е какво искаш да кажеш сега - че трябва да се закрие БАН? Заради това, че имало насиращи се. Насиращи се с алцхаймер или повръщащи от преяждане и препиване глупаци - не е ли все тая? Ако с магическа пръчка изчезне целия персонал примерно над 65 години от БАН - какво ще се случи? Кого ще сложат?
                          Или идеята ти е - да се "приватизира" БАН, за да не е "комунистически" ?
                          Ами аз мога да дам доста примери за приватизирани предприятия, които пак си работят по "комунистически". То конкретните хора по места определят какво се случва. По частните фирми има доста "нищоправници", точно по същия начин, както и в държавните учреждения се срещат и "работяги" - всеки може да даде пример. Приватизацията не е панацея.

                          Но така само си мелим и всеки е прав, а се отклноняваме от темата:

                          На мен (а и на повечето нормални хора) ми е за съоръжението, което не се строи току така всяко десетилетие. Иначе, съм свидетел на унищожаването на завод 6-ти септември и построяването на някакви увеселителни паркове на мястото му и т.н. - всеки може да даде пример на унищожена индустрия от последните години. Извинението - ами това беше комунистическо, затова го унищожихме е много, много смешно. И то смешно - защото трябва да бъдем положителни, не за друго,.


                          Честно казано - емоции няма в тая работа икономиката - човек трябва да е готов да говори по един и същ начин и да е с еднакво отношение към:
                          1. насиращ се професор от БАН
                          2. 20-годишно девойче назначено от герб за управител на голямо предприятие

                          Всеки си получава заслуженото накрая. Важи и за нас, това което в момента можем да направим е да се включим като граждани в спасяването на Обсерваторията. Аз лично ще се включа. Останалото са (само)разрушителни идеи.
                          Както се казва - всеки сам преценява как да помогне.
                          Пък и съм сигурен, че запазването на обсерваторията е добре за всеки интересуващ се от икономика и инвестиции. Дори ето така, просто като нещо вдигащо ценността на този район - Родопите. Нещо неправилно ли разсъждавам ?
                          Пак не вдяваш за какво иде реч.
                          Тук става въпрос, че ако бюджета на БАН е 60 милиона, трябва да се направи преценка кое е нужно и кое не и да се вместят в тези пари, а не да се правят на добряги и да хранят непродуктивни и некадърни кадри. ако бюджета е 120 милиона трябва да се вместят в него. СЛЕД КАТО УПРАВИТЕЛИТЕ НА БАН СА СМЕТНАЛИ ,ЗА НЕОБХОДИМО ДА ЗАКРИЯТ РОЖЕН , ЗНАЧИ ТОЙ НЕ ИМ Е НЕОБХОДИМ.
                          ИМА ЕДИН ТЕРМИН КОЙТО СЕ НАРИЧА, ИКОНОМИЧЕСКА ЕФЕКТИВНОСТ . Без тази ефективност никой не може да остане на конкурентният Пазар, Това е капиталистическият начин на производство, който е доказал ефективността си като погреба целият комунистически лагер и СИВ
                          Ке ти го рекнем и по турецки:
                          Интереса клати феса!

                          Коментар


                          • Знам, че собствеността е голяма отговорност, че често поражда огромни проблеми и разправии (и разходи), но я уважавам и обичам

                            Та, винаги разсъждавам по даден казус, след като съм и изяснил, кой какъв го играе.
                            За съжаление тематиката около БАН е далеч от мен.
                            В съобщението по-долу се казва, че Институтът по астрономия УПРАВЛЯВА НОА Рожен. Управлението е акт, който се извършва на основание на договор, а може и да произтича от институт на правото, който съставлява собствеността.
                            Та, кой е собственик на НАО Рожен?
                            Ако собственик е БАН, защо са го изтъпанили този д-р Петров. Той е директор на НАО, не е директор на Институт по астрономия, не е шеф на БАН. Редно е Петров да каже: институтът не ми дава пари, които са планирани коректно от мен и са договорени.
                            Защо той се оправдава с Дянков?
                            Шефовете, които са над Петров, говорят ли, мълчат ли?

                            Собствеността задължава!!!!
                            Заедно с информирането за проблемите трябва да има и ясен план за извеждане от експлоатация, консервиране, охрана и т.н.
                            Някому през ноември светва ламБата, че след месец трябва да се затварят кепенците и почва плач. Е, те могат да плачат и отдавна, но ние да не знаем.

                            Иначе, случващото се е СРАМНО и ЖАЛКО.
                            Не можаха ли толкова време да назначат някакъв CFO, който да е на висок пост директно при Дянков и който в директен диалог с академиците да осигури истинско съществуване на приоритетите в работата на БАН.
                            А иначе, във всички области на човешкото познание една държава трябва да има хора, които поне на теор. ниво са запознати с всичко важно, което се случва в съответната област.
                            И да няма никакво рушене и разхищаване!

                            За НАО няма да говоря повече, че имам и известна емоционална обвързаност, която може да изкривява преценката ми.

                            А иначе обвързването на случая с целевата субсидия на БНТ е доста удачно нацелена.
                            Частните телевизии отдавна викат на БФС, че продукцията му не си струва исканите пари! Изведнъж обаче, стиснатата и принципна държава в лицето на същия този Дянков, който вика едни работи за БАН, вади парите и ги дава целево.
                            Пък аз се питам, защо ?
                            Да не би защото футболните фенове са много важни за бъдещето на една държава?!
                            Това, че са по-важни от учените го знаем, а ако не го знаем, усещаме го. Че то иначе Великият вожд нямаше да акцентира на битността си на футболист, а да забравя, че е и учен.
                            Или пък запалянковците са важни защото идат избори?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                              ...Нямало електроника - ами това е разрешимо, макар и електрониката да е специализирана и малко по-скъпа - все пак ако някой ден има пари за електроника, тя ще е безсмислена без оптиката. Ама наистина безсмислена.
                              Даже и електрониката не им толкова проблем - да пратят двама аспиранти от техническия и да им я оправят Даже ще им набутат хардуерно вътре и wavelet анализ освен спектралния
                              Не е препоръка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
                                Две неща се бъркат явно тук в споровете:
                                1.) Не се прави разлика между астрономия и астрофизика
                                2.) Не се прави разлика между ФИЗИК ( по обективни причини тук няма да сложа степен Научен работник иначе така трябва да се казва) , Инженер физик , и преподавател физик.
                                ФИЗИК ( От наука не се забогатява ) пример
                                Един познат отиде в американски научен център покрай университета в които работи и защитава дипломна по астрофизика. Човека е направил бая голяма работа , като е обработвал дадените му данни, относно някаква супернова. Той забелязал че в спектралният анализ има многоплетни линии в спектралната картина ( значи това са дължини на вълните с много малка разлика между тях и при много сложно разлагане могат да се видят , отделят една от друга и той използвал нов подход на при анализа им) от няколко химични елемента. Оказва се че "новите линии" са от Fe +14( а може и +12 да са били, значи атом на желязото с 14 електрона по малко в електронната му обвивка излъчва електромагнитни вълни ). Защитил си работата и малко пообъркал теориите за супернови ( защото в този стадии в звездите не би трябвало да има наличието на желязо в какви то и малки количества да са били).
                                От научна гледна точка това си е Велико откритие, но спрямо ежедневните нужди на човек , все тая. Може след стотина години това му откритие да служи за нещо но сега жалост не.
                                Инженер физик:
                                Примери всякакви , от инженерните решения за какви да са прътите с гориво за АЕЦ до , всякакви аеродинамични решения, буквално всичко. Е тук вече неговите инженерни решения се патентоват и може да се печели от тях. Те взимат описаните физични явления от горните и работят по тях , в зависимост дали ще се спечели нещо или не
                                Преподаватели физици : тук вече е ясно какво правят

                                Та на база горното вие какво решение искате да се вземе за Рожен ?
                                Ясно е че Физици по описаният критерии там вече нямат работа( в предишният си пост описах защо), остават инженери и преподаватели.
                                Е аз още в самото начало казах, че ще съм за музеи, училищен център, архитектурна забележителност, специализирани затвори и т.н.
                                Защо да не се направят като зелени училища и от време на време от цялата страна да идват ученици на групи и да им се дават някакви задачки/закачки и да се карат да им се развива мозъка. и прочие, но да се обявява като научна дейност и прочие и да се хвърлят пари на вятъра, е айде моля ви се дайде по сериозно , поровичкайте се в гугъл да видите до къде са стигнали развитите страни и тогава говорете за наука и Рожен
                                Успех и лека ден на всички
                                Е добре де, значи най-големия телескоп на Балканите не може да се използва за нищо? Чак за нищо?
                                С първото търсене в Гугъл, попадам на това:
                                http://lfvn.astronomer.ru/news/2008/11/0002/index.htm
                                Обсерваторията е участвала в проект на много обсерватории за наблюдение на "еди какво си", но през 2008-ма. Може би това е астероидния пояс, за който споменаваш.
                                И сега, като няма проекти, да вземем да я затворим, та като се появят проекти, да не участва? И то - най-голямата на Балканите. То е ясно, че откакто вдигнаха Хъбъл на орбита, наблюденията са основно оттам, но какво правим с обсерваториите на земята. Никой не ги закрива! Руснаците дори са имали проект да преместят тяхната на друго място отдалечено от населените места през 2006-та г. В същото време има бум на частни обсерватории в Русия. Естествено никоя от частните не може да постигне размерите на Рожен. Обаче, щом има частни, очевидно е, че имат работа. Дали не сме пак по път да направим нещо непечелившо, за да може някой (наш човек) да го купи евтинко? Не е за вярване, ама щом с болници се случва даже.
                                Ами логично е - ако имаш обсерватория - влизаш в някакъв международен пул и започваш да събираш данни от Космоса (срещу пари разбира се). Имаш 2-метрово огледало разбира се. Освен това е снимка - а както знаем снимката е момент. Като имаш много снимки - вероятността да си "запечатал точния момент" се повишава. Какво значение има, че апаратът ти не е супер модерен.. Според мен навсякъде по Света , обсерваториите щракат непрекъснато. Поправете ме ако греша.

                                Ако не са взети най-добрите проекти за телескопа и е трябвало примерно да се наблюдава Сатурн или Луната или друго - то затова едва ли е виновно съоръжението. Нямало електроника - ами това е разрешимо, макар и електрониката да е специализирана и малко по-скъпа - все пак ако някой ден има пари за електроника, тя ще е безсмислена без оптиката. Ама наистина безсмислена.
                                Last edited by verimg; 12.11.2012, 13:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X