IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-РЕТРОГРАДНОТО Правителство!Спасете АО Рожен!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Безумието ескалира:

    Дано се намери поне един храбър млад учен, който да строши краката на онуй банкянско говедо.
    Чичо доктор ще го прегледа и ша каже даи тука за марля гипсче прегледче една дваиска и вожда ше прехълца че не си носи джобни...

    Коментар


    • Безумието ескалира:

      Астрономите ще ритат топка с бойкоборисов:

      Роженските мечки предизвикват на теренът бистришките тигри, в опит да финансират обсерваторията си:

      http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/1...za-pari.172864

      Дано се намери поне един храбър млад учен, който да строши краката на онуй банкянско говедо.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Аз не моа разбера как не се яви партия, политик, държавник, който като вземе пицата, почне да я смята както в нормалните подредени държави. За здраве ни повече ни по малко от 6% За образование също, след това да редят всичко останало!
        ТОзи смешник Дянкоглу, щеше да даде 10 % повече на аскера, а на учителя /будителя/ просветителя едни мижави 4%. След това явно се усетиха колко са безумни и минаха на ръчно и щяли да вдигат повече на учителите. Смях!
        Един офицер от БА взема три пъти колкото един учител, а учителя трябва да се равнява поне на старши офицер като заплащане, сержантите в БА с началните даскалици и мед. сестрите, а проф. войници наред съ чистачките в училище и санитарите в болниците. Елементарно Дянкуотсън!
        Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
          Поуката е че на пущинака пра пра пущинак внука опустоши пущинака НРБ Императоре трябва да се прекрати този фарс начело с циркаджиите...
          Направо носталгически си спомняма за Тошо, който също бе прост, ама по Чорбаджи-марковски прост.


          (Уж) встрани от темата - току що по телевизорът - 38 от 50-те хематолози в кръвният център във Варна, също както своите колеги от Стара Загора, колективно са подали молби за напускане, поради нищожните заплати. Според министърката, не можело да напуснат, щото застрашавали националната сигурност... ми като зависи националната сигурност от тях, дайте им по 1 Б заплата поне !!! Интересно, как ще накара министърката 38 свободни граждани да и работят ангария?

          Ся Чунчов ще обясни как някакви пущиняци, дето точат кръвчичката на хората, тоже са икономически неефективни, също както ония звездобройци в Родопите.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • За НАО Рожен - това е изследователския център и база на института по астрономия към БАН.
            Изследванията в него са в областта на астрономията и астрофизиката.

            Когато няма пари за цялата академия, парите хронично не достигат до различни части и области.
            Нима забравихте, че в същото положение е и Института по сеизмография?!
            ...Бертрам, как да се правят разработки в института по генетика, или в областта на медицината без пари? Това са скъпи разработки...
            Една елементарна лаборатория за анализ на елементи и състав струва няколко милиона...за консумативи и материали за проби, годишно още толкова
            А БАН е комплекс от институти в целия спектър на науката.

            Но въпросът за АО Рожен.
            Да, комунистите изградиха не малко и добри основи за наука...

            Това, което има в Рожен ще е престъпление да се остави да амортизира, както е и престъпление, че там от години учените взимат смешни пари.
            Да, Новакът, кажи каква е заплатата на няколкото учени там?
            Сравни я с тази в най-западналия, изостанал университет или подобна структура в Европа!

            НАО Рожен има едно уникално географско разположение. В тази област има най-много дни със слънцегреене.
            А самата природа е уникална!
            Може би, това е големият му проблем, че някой си е харесал мястото и малко по малко рушим...
            Рушим всичко градивно, за да се задоволят безкрайните мераци на шепа властимащи

            В момента, проблемът е за 250хил.лв, които не достигат, както са писали за довършване на проекти и разходи за ток и води...
            250хил. лв. са малка част от разходите на Борисов за рязане на ленти под път и над път....вероятно толкова са периодичните трансфери на Бистришките тигри...(къде е емотикона за повръщане)

            малко за обсерваторията http://www.astro.bas.bg/index_bg.php
            Last edited by съни(тя); 12.11.2012, 20:16.

            Коментар


            • Поуката е че на пущинака пра пра пущинак внука опустоши пущинака НРБ Императоре трябва да се прекрати този фарс начело с циркаджиите...
              Last edited by vembata; 12.11.2012, 20:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
                Съни само да не забравяме и този прост г-н заместник-министърът на финансите Владислав Горанов какво рече...
                "БФБ ни интересува по-малко от черешовия пазар в Кюстендил"
                То остана ли някой от това правителство, дето да не е ръсил чудовищни идиотщини? Имам чувството, че са ги насъбрали от домове за умствено изостанали или от лудници... очевидно е, че бойкоборисов и някои от министрите му живеят в другото измерение, до което, според коментаторите на Световната федерация по кеч, уж само Ренди Ортън имал достъп... ама Ренди отива в туй измерение (в което чува гласове в главата си) само като избеснее, а боко, тотю, маймуната, гномът и сие там си живеят по принцип...
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Подобно нещо се е случило, разбира се и ного преди отдавна.

                  Някакъв богат селтак завел келешът си при ученият Зенон и му рекъл:

                  - Тарикат, те това е моя изтърсак, колко кинти ще ми искаш, та да го изучиш на твоето изкуство на спорът и философията, щото чувам че си много начетен?
                  - 10 таланта в златце - рекъл Зенон.
                  - 10 таланта ??? Стига бе, че то аз за толкова пари ще си купя вол !!!
                  - Ми купи си бе, пущиняк, тъкмо ще ти станат два - присмял му се Зенон и си отишъл по работата - т.е. да си разсъждава.


                  Аз мисля, че бойкоборисов е пра-пра-пра-пра-пра-пра-пра-пра....правнук и на тоя пущиняк. То генът си е ген.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Съни само да не забравяме и този прост г-н заместник-министърът на финансите Владислав Горанов какво рече...
                    "БФБ ни интересува по-малко от черешовия пазар в Кюстендил"

                    Коментар


                    • Съни - един селяк, макар и анонимен, е останал в историята с негодуващият си възглас:

                      Много нахален тоя даскал, бе !!! Седи си в школото - зимата на топло, лятото на сянка - дъжд го не вали, слънце го не пече, пък иска по-голяма плата от говедаря !!!

                      Аз мисля, че картофоглавият дебил е внук на тоя селяк.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Ще обясня защо съм използвала и превъзходна степен към достатъчно силната сама за себе си дума - ретроградност.

                        За първи път чувам при това управление, Премиер да омаловажава проблемите на студентите, приканвайки ги да пасат овце или да садят картофи...
                        За първи път чувам финансов министър да решава кадрови въпроси и въпрос за съществуване на НАЦИОНАЛНА Академия на Науките.
                        За първи път виждам и чувам, министър на образованието и науката да не само да не защитава интереса на учените, които в България стават все по-малко, но и да настройва мнозинството срещу тях.

                        Парите за наука в България са 50млн.лв. - по-голям е бюджета на държавната телевизия и....да, толкова колкото е бюджета на Българския Парламент!!!

                        БЮДЖЕТ НА ПАРЛАМЕНТА за 2011г.
                        53 милиона лева

                        http://www.parliament.bg/pub/NS_Budg...grams-2011.pdf

                        Толкова, колкото са и парите за цялата наука в България!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                          защото е продуктивен. Направил е научни открития. Я сега кажи колко души работят в БАН и колко открития са направили и какво е спечелила дъравата и бизнеса от тях.

                          В БАН - малко учени, много персонал
                          http://www.webcafe.bg/id_584652911
                          Затова е най-РЕТРОГРАДНОТО това УПРАВЛЕНИЕ, защото не само не уважавате науката и образованите хора, но и всячески се опитвате да ги омаловажите, неглижирате и да ги приравните към вашите норми на елементарно консуматорство.

                          Линкът, който си дал е СРАМ за министъра на Образованието и НАУКАТА!
                          Същият отказва да отиде на общото събрание на Българската Академия на науките, защото нямал време, но да обикаля и да реже лентички с премиера има предостатъчно време.
                          И е срам, защото не знае, че зад труда на един учен, стои колектив от хора - лаборанти и технически екип, отделно и помощен персонал без който не могат и във всяко министерство. Дай един разчет на персонала в МОН...

                          Срам е да се хвърля кал върху един научен институт, при положение, че учените в него взимат нищожни заплати.
                          Как се привличат млади кадри с 300лв. заплата???

                          За сравнение - най-ниско ефективната и уж, държавна, но работеща в частен интерес ДКЕВР се състои основно от председателя й Семерджиев и 5ма членове.
                          Бюджета й за заплати за 2011г. е над 2 милиона лева!


                          В БАН, работят 7000 човека и е с бюджет 50млн.лв.....от които трябва да има и за наука - техника, консумативи, материали, проекти, мотивация....
                          Last edited by съни(тя); 12.11.2012, 19:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                            Пак не вдяваш за какво иде реч.
                            Тук става въпрос, че ако бюджета на БАН е 60 милиона, трябва да се направи преценка кое е нужно и кое не и да се вместят в тези пари, а не да се правят на добряги и да хранят непродуктивни и некадърни кадри. ако бюджета е 120 милиона трябва да се вместят в него. СЛЕД КАТО УПРАВИТЕЛИТЕ НА БАН СА СМЕТНАЛИ ,ЗА НЕОБХОДИМО ДА ЗАКРИЯТ РОЖЕН , ЗНАЧИ ТОЙ НЕ ИМ Е НЕОБХОДИМ.
                            ИМА ЕДИН ТЕРМИН КОЙТО СЕ НАРИЧА, ИКОНОМИЧЕСКА ЕФЕКТИВНОСТ . Без тази ефективност никой не може да остане на конкурентният Пазар, Това е капиталистическият начин на производство, който е доказал ефективността си като погреба целият комунистически лагер и СИВ
                            Ке ти го рекнем и по турецки:
                            Интереса клати феса!
                            Пак те питам, каква е "икономическата ефективност" от мангалите, които твоят вожд развъжда. Вчера четох интервю, в който Кочът се фука, че бил обхванал с "програмите си за заетост" над 70 000 броя. тоест плаща минимум 200 000 000 от нашия джоб на над 70 000 циганки да се подпират на метлите. Бих искал да ми обясниш каква е ИКОНОМИЧЕСКАТА ЕФЕКТИВНОСТ от това? Ако същите тия учени астрономи метат плочките около обсерваторията по два пъти на ден, гнусният Тотю ще им плаща ли по една минимална заплата за това?

                            Аз пък смятам, че програмите на Тотю не са необходими и ефективни и трябва да се закрият.
                            Last edited by Императорът; 12.11.2012, 19:39.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Който е против ГЕРБ е против България

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                                Грешиш, Живееш още в миналото на социализма и не си се осъзнал.
                                Или си се осъзнал но си некадърен, сам да захванеш бизнес. Затова защитаваш комунистическите непродуктивни структури източващи бюджета и плюеш срещу реформаторите от ГЕРБ. Вярно , че не са това което бих искал, но засега на поолитическата сцена по-добри от тях не са се появили! Ако мислиш,. че има по добри управленци(политици) - сподели да чуем кои са те .
                                Бе ти си по-зле и от развален грамофон. Кога съм защитавал или плюл някой. Говорих конкретно на теб - толкоз си лумпенизиран че сигурно си забравил и как се казваш.
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X