IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-РЕТРОГРАДНОТО Правителство!Спасете АО Рожен!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • само така, малко, но от сърце
    важното е да изнемогваш и Борисов да се яви на бял кон като спасител, преди удавянето

    "Единият договор е подписан и още днес ще получите парите, за да може да си платите заплатите и режийните. С другите развивате научната си дейност, и ще дойдат най-късно в петък", каза премиерът.

    "Една звезда не искам да се изпусне", очевидно с ирония заяви накрая премиерът.

    Иронията е точно на място...
    Същата и Инквизицията е използвала, преди да принуди Галилей да се съобрази с Нея.

    Но хората, искащи да докоснат звездите не намаляват, а са готови да полетят като Леонардо да Винчи

    Коментар


    • Вожда се намеси ! Честит ви договор.... "За да не изпуснем нито една звездичка, Борисов намери пари за обсерваторията" http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/1...oriiata.173042

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Аман от ненормалници!!!По цял свят се работи за пари бе овнюююю!!!
        . Приятен нормален ден тогава. Нали не те притесних нещо? Някой ден ще ти дам едни пари да свършиш една работа - така става ли? Мир, а? Доволен?
        Last edited by verimg; 14.11.2012, 11:21.

        Коментар


        • Колко е лесно да седиш отстрани и да викаш:


          "ей ти там я дай веднага пари на оня там, защото аз така ги виждам нещата "

          аз бих извикал - "Ей ти там с призивите , защо не вземеш да дадеш ТИ на оня там и да спреш да даваш акъли и на чуждо магаре чуш да викаш "


          баба ми казваше на времето - " ГЪЗ ДЪНО НЯМА и НА ЧУЖД ГЪЗ и 100 ТОЯГИ СА МАЛКО "

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Аман от ненормалници!!!По цял свят се работи за пари бе овнюююю!!!
            И ти ли бруте !?
            Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
              Не съм гледал линковете, ама я кажи коя им е шапката на тези институти-дружества в Германия така да се каже германския БАН?
              Имам чувството че няма да го откриеш.
              а и друго -


              Според теб наука само в БАН ли се прави?

              Виж само за СУ и ТУ по-долу:
              Бюджет на СУ за 2011 - 34 млн. лева
              Бюджет на ТУ за 2011 - над 28 млн. лева

              Бюджет на МОН за 2011 - над 763 млн, от които за държавни ВУЗ - над 333 млн.
              В същия този бюджет БАН е съвсем отделно перо! - за 2011 - над 61 млн


              Лични мнението ми е, че БАН трябва да се ликвидира, и да се замени със специализирани агенции и институти.
              Тези са като доскорошния шеф на НДК, топлофикация и много други знайни и незнайни паразити.
              Ми, то си пише...коя е шапката )
              В Германия има цели групи от научни институти обединени в дружества (асоциации или общества) на имената на Лайбниц, Хелмхолц, Макс Планк и Фрауенхофер. Всичките са на издръжка на федералния бюджет в основната си част с изключение на Дружеството за приложна наука Фрауенхофер в което само 1/3 от постъпленията са държавни.
              а ако разгледаш нещата в линка, ще видиш и % на финансиране от държавата
              Те самите са няколко БАН вероятно, с по-тясна специализация в различни области, не съм запозната

              Колкото до бюджетите на университетите - малко сложна работа - там са включени и заплати, и издръжка на студенти, субсидии за стол и общежитие и един куп други неща.
              Но основната задача е насочена към Образованието.
              Малко са уни-тата у нас, които имат поне макък научен център, занимаващ се конкретно с наука.
              Отделно, например за химическия факултет на СУ и химическия институт, често дежурен проблем е липсата на реактиви, дори стъклария в лабораториите за упражнения на студенти...т.е. съществува недоимък дори за образование, камо ли за наука

              Коментар


              • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                Видях ги момчетата и момичетата там - млади на по 25-26 , макс 30 години, весели и работещи с желание явно за никви пари. Естествено спортуват в свободното си време. Нищо чудно ако ритат мач да бият охранените тигри. Важно е кой ще е съдията. Така и не разбрах къде има насиращи се учени на Рожен. Аз не видях - честно. Не разбирам и защо трябва едни хора, които се кефят на работата си трябва да я загубят и да отидат да работят за много кинти в мрачни офиси в София или Ню Йорк? Икономическа целесъобразност? Евала на момчетата - разбрали са че най-големия капитал е в главата и в живота, който водиш. Не всеки е длъжен да бъде борсов спекулант. Всеки трябва да бъде това, което най-добре му пасва. Винаги съм бил против инженерите, които заминаха да мият чинии в Германия за 4-ни и петорни заплати. За мен те не са истински инженери. И животът го доказва. Който пък не става за управник - на БАН, на държава, на каруца - и това ще бъде доказано - убеден съм
                Аман от ненормалници!!!По цял свят се работи за пари бе овнюююю!!!

                Коментар


                • Бях там през август от 21 до 23 часа/ на децата им се приспа иначе е продължило до 01ч/, разбрах случайно , нещо като апокрифно туристическо посещение.Около 30 човека , на малка площадка с малък проф. телескоп беседа + наблюдение . Платих 26 или 28 лева /2 възрастни + 2 деца/, документ не получих. Имаше по същото време и "среща на клуба на любителите астрономи" 20-30 човека с коли и собствени телескопи - не знам дали са плащали. Комплекса е огромен 3 големи телескопа + прилично голяма спална база. Парите си струваха без въобще да ми дреме за астрономията - просто децата да видят нещо различно , за маниаците за такова нещо на някой от големите телескопи и 100 кинта на вечер няма да ги спре - всички приказки за " високата" наука са ми смешни има 3 големи телескопа или пък - правиш си записи докато зяпат плащачите и после през деня си ги гледаш. При малко от малко желание не само няма да плачат за издръжка , но и ще са на печалба. По-смешен плач има само за СУ.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                    ...

                    Хайде сега да поровим интернет и да видим колко е прав министъра. Да започнем от очевидните глупости.

                    ...

                    „…наука по света се развива в университетите, а не в центрове като БАН.”
                    Абсолютно невярно.
                    В Германия има цели групи от научни институти обединени в дружества (асоциации или общества) на имената на Лайбниц, Хелмхолц, Макс Планк и Фрауенхофер. Всичките са на издръжка на федералния бюджет в основната си част с изключение на Дружеството за приложна наука Фрауенхофер в което само 1/3 от постъпленията са държавни. Отделно имат два големи държавни института по стандартизация PTB и BAM. Франция има CNRS - също система от научни институти из цялата страна. САЩ имат 21 големи национални лаборатории. Така че това което Райчев и Дянков повтарят просто не е вярно. А и да е, парите пак трябва да се дават - само че на университетите. Но смесването на преподавателска и научна дейност не винаги е ефективно. Таблица 1 дава представа за размера и източниците на финансиране на научни институти извън университетите.
                    Средният дял на държавното финансиране на тези институти е 81% като само дружеството за приложна наука Фраунхофер прави изключение. Това дружество работи в тясна връзка с индустрията на Германия и получава финансирането си от нея. Пита се обаче къде е българската индустрия, която би финансирала подобно нещо?

                    Таблица 1 Сравнение на финансирането на БАН с несъществуващите според министър Дянков научни институти в Германия и Франция.[/B]
                    Вижте тук таблицата:
                    http://antipropaganda.comxa.com/BAS.html
                    ...
                    Темата за БАН се подхваща периодично при всяко правителство. Целта разбира се е собствеността на БАН.
                    Подробности -> пак в горния линк
                    За "феодалните старци" -> също
                    Не съм гледал линковете, ама я кажи коя им е шапката на тези институти-дружества в Германия така да се каже германския БАН?
                    Имам чувството че няма да го откриеш.
                    а и друго -

                    Първоначално изпратено от съни(тя)
                    ...В проектобюджета на образователното министерство за 2013 година за НАУКА са предвидени 51.17 млн. лева – равняващи се на 0.06% от БВП на България за 2011...
                    Според теб наука само в БАН ли се прави?

                    Виж само за СУ и ТУ по-долу:
                    Бюджет на СУ за 2011 - 34 млн. лева
                    Бюджет на ТУ за 2011 - над 28 млн. лева

                    Бюджет на МОН за 2011 - над 763 млн, от които за държавни ВУЗ - над 333 млн.
                    В същия този бюджет БАН е съвсем отделно перо! - за 2011 - над 61 млн


                    Лични мнението ми е, че БАН трябва да се ликвидира, и да се замени със специализирани агенции и институти.
                    Тези са като доскорошния шеф на НДК, топлофикация и много други знайни и незнайни паразити.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      Надя, и аз приключвам дискусията с това, че съставянето и защитата на проспекта за публично предлагане на акции е задача, успешно изпълнявана от различни фирми и финансови посредници...т.е. това е част от формата, която ще се запълни със съдържание и смисъл за бизнеса, когато са налични условия за това.
                      Проспектът за публично предлагане е шаблонна форма която се запълва с данни в момента. Естествено и правилният човек за внасянето му. Ееееех млади години, къде сте когато се каляваше стоманата и пишехме проспекти

                      Коментар


                      • Надя, и аз приключвам дискусията с това, че съставянето и защитата на проспекта за публично предлагане на акции е задача, успешно изпълнявана от различни фирми и финансови посредници...т.е. това е част от формата, която ще се запълни със съдържание и смисъл за бизнеса, когато са налични условия за това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Парламентът си е раздал допълнителни бонуси в размер на 540 000 лева http://pravda.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%80%...B%D0%BD%D0%B8/

                          Това е повече от 2 пъти от искания бюджет, но щом българите смятат, че на депутатите парите са нужни, а на науката не, това си е за тяхна сметка
                          мдаа, допълнителни, извън бюджета за това...

                          Ето го пак и сравнението:

                          БЮДЖЕТ НА ПАРЛАМЕНТА за 2011г.
                          53 милиона лева

                          http://www.parliament.bg/pub/NS_Budg...grams-2011.pdf
                          (за 2013, вероятно са повече)
                          Толкова, колкото са и парите за цялата наука в България!!!

                          В проектобюджета на образователното министерство за 2013 година за НАУКА са предвидени 51.17 млн. лева – равняващи се на 0.06% от БВП на България за 2011

                          53 млн.лв. за парламент с 240 депутати + хххх бр. секретарки и помощен персонал и нови коли и нови лаптопи и нови.....

                          52 млн.лв. за 7000 човека, работещи към БАН, в парите са включени, освен заплатите им и разходите за Наука, ремонтите на стари сгради, подръжка и т.н.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Нямах впечатление, че дамите залагаме основно на формата, не на съдържанието...

                            Решаващото за една компания, отговаряща на условията за листване са точно Политико-икономическото състояние на страната!
                            Когато бизнес условията са потиснати, първото място на което се отразява това е фондовата борса, от което следва, че става безпредметна възможността за листване, ако очакванията не са позитивни.
                            Ако си нямала това впечатление, то е по причината, че ние залагаме и на съдържанието, но и на формата.Все пак единствено на съдържанието залага по-улегналата част, но такава тук по условие няма достъп.
                            Очевидно все пак е, че искаш да ме насочиш отново към политиката, а аз споменах вече, че политико-икономическото състояние не е без значение за която и да е страна.Не е без значение и конкретната международна конюнктура.
                            Акцентът в постовете ми в конкретната тема е, че дори да сме "построили" перфектният политико-икономически строй, дори и международната криза да е отшумяла, то няма как да не седнем, за да съставим и защитим проспекта за публично предлагане на акции-щом желаем да се листваме на БФБ.
                            Съжалявам,но приключвам участието си тук-един момък вече напира да приключвам с тия простотии,които ми губят времето в дискусии, а аз го убеждавам, че това е част от професионалното развитие и политическото ограмотяване на всяка от нас.Нали ги знаеш мъжете: толкова искат да са водещи,но само ние си знаем, къде точно са в схемата на нашите компетенции.

                            Коментар


                            • Парламентът си е раздал допълнителни бонуси в размер на 540 000 лева http://pravda.bg/%D0%BF%D0%B0%D1%80%...B%D0%BD%D0%B8/

                              Това е повече от 2 пъти от искания бюджет, но щом българите смятат, че на депутатите парите са нужни, а на науката не, това си е за тяхна сметка
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Нещо по темата и митовете, които налагат различни Герберасти:

                                Веднага след изборите написах един скептичен текст относно правителството на Бойко Борисов. Когато писах, че в него има три неудачни назначения обаче въобще не очаквах, че едно от тях ще се окаже чак такава издънка. Предполагам се досещате за кого става дума.
                                Намерението ми да опиша комичното поведение на това правителство засега се осуетява от липсата на време, но не мога да подмина наглостта и невежеството на човека заел поста финансов министър. Да наричаш хората с обидни епитети и определения е признак на ниска култура. Да обиждаш граждани на страната на която си министър и то от позицията на министър е не просто липса на култура. Това е наглост и безочие, което с много надминава тези на ония които „разваляха седянката”.

                                Да, става дума за изказването на Дянков за Българската Академия на Науките (1). Нека цитираме великия финансист „В БАН не правят наука, а работят „феодални старци".” „Според него [Дянков] с упреците си, че в Бюджет 2010 се съкращават средствата за наука, президентът всъщност защитава своите приятели в БАН. По думите на Дянков наука по света се развива в университетите, а не в центрове като БАН. „Самата идея за БАН е от сталинистко време", отбеляза той.” Четири изречения и всичките неверни. Макар и по-умерено Борисов подкрепи изцепката на министъра си (2). И накрая, през „Дойче веле” в същия дух абсолютно неадекватно се изказа социолога Андрей Райчев и в типичния за него омотан стил прави заключението, че Дянков бил прав (3).

                                Хайде сега да поровим интернет и да видим колко е прав министъра. Да започнем от очевидните глупости.

                                „Самата идея за БАН е от сталинистко време", отбеляза той.”
                                Дянкооов Дянков, миналия месец чествахме 140 години от основаването на БАН (4). Явно Дянков е проспал събитието. Да беше поне попрочел някъде та да не се излагаш. „БАН е създадена като Българско книжовно дружество (БКД) от Общо събрание, проведено на 12 октомври 1869 г…. На 6 март 1911 г. БКД се преименува в Българска академия на науките.” Но може би Дянков не знае кога е управлявал Сталин? Нека му кажем от 3 април 1922 до 5 март 1953. И да е искал да даде идеята за академия на науките не би могъл. Роден е на 18 декември 1878 9 години след създаването на БКД. БАН няма нищо общо и със социализма. БКД се прекръщава на БАН 6 години преди Великата октомврийска социалистическа революция. Дянков се проявява като невежа.

                                „…с упреците си, че в Бюджет 2010 се съкращават средствата за наука, президентът всъщност защитава своите приятели в БАН”
                                Това въобще е недоказуемо твърдение. Кои са приятелите на Първанов в БАН? Може ли да ги посочи поименно? И дори да са приятели на Първанов това не означава, че са лоши учени. „Приятели на Първанов” е ненаучен критерий. Логиката на Дянков не показва държавническа мъдрост, а детинска груповщина. Тия са от нашата улица,а ония са чуждите. Счупи им ченето. Къде тук е мисълта за българските наука и образование?

                                „…наука по света се развива в университетите, а не в центрове като БАН.”
                                Абсолютно невярно.
                                В Германия има цели групи от научни институти обединени в дружества (асоциации или общества) на имената на Лайбниц, Хелмхолц, Макс Планк и Фрауенхофер. Всичките са на издръжка на федералния бюджет в основната си част с изключение на Дружеството за приложна наука Фрауенхофер в което само 1/3 от постъпленията са държавни. Отделно имат два големи държавни института по стандартизация PTB и BAM. Франция има CNRS - също система от научни институти из цялата страна. САЩ имат 21 големи национални лаборатории. Така че това което Райчев и Дянков повтарят просто не е вярно. А и да е, парите пак трябва да се дават - само че на университетите. Но смесването на преподавателска и научна дейност не винаги е ефективно. Таблица 1 дава представа за размера и източниците на финансиране на научни институти извън университетите.
                                Средният дял на държавното финансиране на тези институти е 81% като само дружеството за приложна наука Фраунхофер прави изключение. Това дружество работи в тясна връзка с индустрията на Германия и получава финансирането си от нея. Пита се обаче къде е българската индустрия, която би финансирала подобно нещо?

                                Таблица 1 Сравнение на финансирането на БАН с несъществуващите според министър Дянков научни институти в Германия и Франция.

                                Вижте тук таблицата:
                                http://antipropaganda.comxa.com/BAS.html
                                ...
                                Темата за БАН се подхваща периодично при всяко правителство. Целта разбира се е собствеността на БАН.
                                Подробности -> пак в горния линк
                                За "феодалните старци" -> също
                                Last edited by съни(тя); 13.11.2012, 15:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X