IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Най-РЕТРОГРАДНОТО Правителство!Спасете АО Рожен!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
    Съжалявам, но ние - дамите - обикновено четем задълбочено мненията, преди да ги коментираме, но ти вероятно си пропуснала смисълът на моята забележка, а този смисъл е следният: няма дружество, което - ако е изпълнило процедурата за листването му на БФБ - да получи отказ от регулаторния орган. Процедурата включва и представяне на проспект за публично предлагане на акции, който - сам по себе си е един голям препъни-камък. Това казах аз, а твоят отговор не е върху моето уточняване думите на колегата.
    Оттук натам мога да разширя смисълът на коментара, като кажа, че не винаги публични дружества правят за миноритарните си акционери онова, което те са очаквали, когато са "инвестирали". Това, че ще потекат реки от мед и масло - някак се забравя впоследствие.
    Политико-икономическото състояние в страната не е предмет на моя пост, а в това, че може да се търси връзка - съмнение няма. Едва ли - обаче - политико-икономическото състояние в страната е решаващо за това, една компания да изработи проспекта си за публично предлагане на акции на фондовата борса.
    Благодаря за поздравите-бяха навременни, защото тъкмо бях решила за звъня на личния си гинеколог.
    Нямах впечатление, че дамите залагаме основно на формата, не на съдържанието...

    Решаващото за една компания, отговаряща на условията за листване са точно Политико-икономическото състояние на страната!
    Когато бизнес условията са потиснати, първото място на което се отразява това е фондовата борса, от което следва, че става безпредметна възможността за листване, ако очакванията не са позитивни.
    Доверието в работата и регулацията на борсата - също е от важните фактори.
    Last edited by съни(тя); 13.11.2012, 15:35.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
      Ти пък си вярваш, че големият бизнес успява да набира капитали чрез БФБ.Днес?
      Вярвам в това, че малкият бизнес първо няма средствата, за да рекламира дейността си, за да е достатъчно атрактивен на борсата.Дори и да би успял да излезе там, мислиш ли, че лично ти би си купил акции от нещо,което не познаваш? Хайде, вкарайте малко повече мисъл в произволните си твърдения, защото иначе не стигаме до нищо конструктивно-най-много пак да обърнем всичко на политика и да се гледаме намусено.
      Докато не опозная фирмата не бих закупил, но да не забравяме, че развиващите се са по-дашни въпреки рисковете, а относно твърдението за рекламата също е така за това чакаме бъдещ инвеститор да вземе борсата и да видим ще стимулирали развитието и...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
        Наистина си вярваш, че малкия бизнес успява да набира капитали чрез БФБ
        Ти пък си вярваш, че големият бизнес успява да набира капитали чрез БФБ.Днес?
        Вярвам в това, че малкият бизнес първо няма средствата, за да рекламира дейността си, за да е достатъчно атрактивен на борсата.Дори и да би успял да излезе там, мислиш ли, че лично ти би си купил акции от нещо,което не познаваш? Хайде, вкарайте малко повече мисъл в произволните си твърдения, защото иначе не стигаме до нищо конструктивно-най-много пак да обърнем всичко на политика и да се гледаме намусено.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
          Това понятие "микро-емитент" - не ми е така познато. Какво пречи, дори да е мини-микро-емитент - да си подготви цялата документация и същата да бъде подадена на регулаторният орган?
          Наистина си вярваш, че малкия бизнес успява да набира капитали чрез БФБ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            Надя, съжалявам, че така обстойно коментираш вметката ми и нулево внимание по въпроса, който те е интересувал
            Нищо лично и добре дошла в този форум
            Съжалявам, но ние - дамите - обикновено четем задълбочено мненията, преди да ги коментираме, но ти вероятно си пропуснала смисълът на моята забележка, а този смисъл е следният: няма дружество, което - ако е изпълнило процедурата за листването му на БФБ - да получи отказ от регулаторния орган. Процедурата включва и представяне на проспект за публично предлагане на акции, който - сам по себе си е един голям препъни-камък. Това казах аз, а твоят отговор не е върху моето уточняване думите на колегата.
            Оттук натам мога да разширя смисълът на коментара, като кажа, че не винаги публични дружества правят за миноритарните си акционери онова, което те са очаквали, когато са "инвестирали". Това, че ще потекат реки от мед и масло - някак се забравя впоследствие.
            Политико-икономическото състояние в страната не е предмет на моя пост, а в това, че може да се търси връзка - съмнение няма. Едва ли - обаче - политико-икономическото състояние в страната е решаващо за това, една компания да изработи проспекта си за публично предлагане на акции на фондовата борса.
            Благодаря за поздравите-бяха навременни, защото тъкмо бях решила за звъня на личния си гинеколог.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
              Съни, не знаех, че трябва да се явя на гинекологичен преглед, за да бъде установен и документиран полът ми. Вероятно това е било обструкция при твоето регистриране в сайта, която вече не съществува.Ако лично ти се съмняваш в пола на пишещите тук-редно е да се обърнеш към администраторите на сайта.
              Надя, съжалявам, че така обстойно коментираш вметката ми и нулево внимание по въпроса, който те е интересувал
              Нищо лично и добре дошла в този форум

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                БАН е гнездо на комунистическата зараза. Трябва да бъде ликвидиран незабавно.
                На който му трябват научни разработки, той ще си намери кой да му ги направи.и ще си плати.
                Като сте толкова вещи, я някой да каже примерно 10 научни открития направени в БАН и приложени в българската икономика. през последните 60 години!
                Няма такова животно.
                Звездобройци, без икономически ефект не ни трябват. Научните знания не са самоцел. Те служат на икономиката и на развитието на технологиите.
                Както казах и преди ние създаваме наука и плащаме за нея ,за да я ползват чужди нации. Всяко научно откритие направено и платено от Българската държава изчезва в западните институти и ползата за нашата икономика е само разходите.
                ако греша дайте тези 10 открития патентовани и използвани от нашата държава и фирми и ще се извиня публично на всички!
                Само ГЕРБЕРАСТ може от науката да очаква веднага и моментен икономически ефект. Пак да ти повторя:

                Науката не е овчарлък и да можеш всеки ден да преброиш колко овце си остригал!


                Ето МАЛКА ЧАСТ от ПАТЕНТИТЕ в БАН: (макар науката да не е само патенти )

                С П И С Ъ К на патентите от звената от науките по физика и за земята на БАН 25 броя и други в процедура

                С П И С Ъ К на патентите от звената от Химически науки и Биологически науки 43 броя

                С П И С Ъ К на патентите от звената от инженерните науки

                Друго:
                Две открития на български физици са включени в Златната книга – откритието на акад. Георги Наджаков фотоелектретно състояние на веществатаи откритието на чл.-кор. Павел Марков за изменението на силното взаимодействие на протони при високи енергии. Изобретенията на двама физици от ИФТТ са включени в Златната книга. Това са акад. Никола Съботинов – за изобретения в областта на квантовата електроника и на лазерната физика и техника, и на ст.н.с. Крум Коленцов – за изобретения в областта на физиката на полупроводници и диелектрици, променливотоковата електролуминисценция и дисплейното приборостроене. Разгледана е изобретателската и рационализаторска дейност на автора на книгата от чл.-кор. Стефан Кънев и чл.-кор. Лозан Спасов.
                Новини само от месец Октомври 2012г.

                Изобретение на БАН спира кражбите на ток

                БАН създава робот, който да помага на възрастните хора

                Това е само малка част от работата и от областите, в които се работи в БАН.

                В заключение - такива сте ГЕРБЕРАСТИТЕ - първо омаскарявате, обезличавате, сривате със земята някого или нещо и после ние да доказваме - кой и дали има сестра

                Коментар


                • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                  ще ти отговоря накратко, Надя...(дано не си поредния мъж със склонност към женски ник...от новите калинки )

                  За да функционира нормално една борса, първото и главно е определящата я законова рамка и стриктното й спазване.
                  Когато има отклонения, които не се санкционират законово, то доверието намалява и инвеститорите бягат от подобни борси.
                  Разбира се, цялостното политико-икономическо състояние на страната също е свързано с въпросното доверие и оптимизъм - двигателя за всяка борса

                  Съни, не знаех, че трябва да се явя на гинекологичен преглед, за да бъде установен и документиран полът ми. Вероятно това е било обструкция при твоето регистриране в сайта, която вече не съществува.Ако лично ти се съмняваш в пола на пишещите тук-редно е да се обърнеш към администраторите на сайта.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
                    Имам предвид просто да се работи в насърчаването на микро-емитенти. "Standart" допуска, но конкуренцията в сегмента може да е небесна..Къде е разграничението?
                    Това понятие "микро-емитент" - не ми е така познато. Какво пречи, дори да е мини-микро-емитент - да си подготви цялата документация и същата да бъде подадена на регулаторният орган?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4un4o Разгледай мнение
                      Защо тези млади и учени хора не отидат да хванат за гушата дебелосерковците в БАН София, и ги изгонят от управлението и с конкурс да назначат Управител който първо да управлява имотите на БАН без да краде, и второ да реформира институцията така, че да се стимулират продуктивните учени и новаторските идеи. а са седнали да реват срещу правителството.
                      Защо не се изправят срещу истинските виновници ,за лошото управление на активите на БАН. По лесно е под диктовката на БСП лайнерите да отидат да реват за пари. Да запазим работните места . А това ,че има хрантутници в системата които за 45 години трудов стаж в БАН нямат една научна разработка с ефект за икономиката ни? Длъжни ли сме данъкоплатците да ги храним?
                      Ако бюджетът на БАН беше поне наполовината на ушевият бюджет - щяхме да кажем, че парите се управляват зле, щом няма 250 Б за обсерваторията... но да се твърди, че проблемът е в самата БАН, при положение, че бюджетът за наука е по-малък от кучешкият бюджет, е смехотворно.

                      Значи не само хъхряците, ами и уличните кучета са по-ценни за държавата от Българската наука !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                        Вън от спора ви и обидите, на мен ми стана интересно-кой точно е причина и "не позволява" на малък и среден бизнес да се листва на БФБ? Дори няма пречка за листването и на която и да е друга борса. Има си регламент, прави се проспект за публично предлагане на акции, процедура...Кой е забранил и какво трябва да означава "да позволят" - да се кара "през пръсти", ли, или нещо друго?
                        ще ти отговоря накратко, Надя...(дано не си поредния мъж със склонност към женски ник...от новите калинки )

                        За да функционира нормално една борса, първото и главно е определящата я законова рамка и стриктното й спазване.
                        Когато има отклонения, които не се санкционират законово, то доверието намалява и инвеститорите бягат от подобни борси.
                        Разбира се, цялостното политико-икономическо състояние на страната също е свързано с въпросното доверие и оптимизъм - двигателя за всяка борса

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                          Вън от спора ви и обидите, на мен ми стана интересно-кой точно е причина и "не позволява" на малък и среден бизнес да се листва на БФБ? Дори няма пречка за листването и на която и да е друга борса. Има си регламент, прави се проспект за публично предлагане на акции, процедура...Кой е забранил и какво трябва да означава "да позволят" - да се кара "през пръсти", ли, или нещо друго?
                          Имам предвид просто да се работи в насърчаването на микро-емитенти. "Standart" допуска, но конкуренцията в сегмента може да е небесна..Къде е разграничението?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                            Видях ги момчетата и момичетата там - млади на по 25-26 , макс 30 години, весели и работещи с желание явно за никви пари. Естествено спортуват в свободното си време. Нищо чудно ако ритат мач да бият охранените тигри. Важно е кой ще е съдията. Така и не разбрах къде има насиращи се учени на Рожен. Аз не видях - честно. Не разбирам и защо трябва едни хора, които се кефят на работата си трябва да я загубят и да отидат да работят за много кинти в мрачни офиси в София или Ню Йорк? Икономическа целесъобразност? Евала на момчетата - разбрали са че най-големия капитал е в главата и в живота, който водиш. Не всеки е длъжен да бъде борсов спекулант. Всеки трябва да бъде това, което най-добре му пасва. Винаги съм бил против инженерите, които заминаха да мият чинии в Германия за 4-ни и петорни заплати. За мен те не са истински инженери. И животът го доказва. Който пък не става за управник - на БАН, на държава, на каруца - и това ще бъде доказано - убеден съм
                            Защо тези млади и учени хора не отидат да хванат за гушата дебелосерковците в БАН София, и ги изгонят от управлението и с конкурс да назначат Управител който първо да управлява имотите на БАН без да краде, и второ да реформира институцията така, че да се стимулират продуктивните учени и новаторските идеи. а са седнали да реват срещу правителството.
                            Защо не се изправят срещу истинските виновници ,за лошото управление на активите на БАН. По лесно е под диктовката на БСП лайнерите да отидат да реват за пари. Да запазим работните места . А това ,че има хрантутници в системата които за 45 години трудов стаж в БАН нямат една научна разработка с ефект за икономиката ни? Длъжни ли сме данъкоплатците да ги храним?
                            Last edited by 4un4o; 13.11.2012, 10:07.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
                              Ами трябваше да бъде първа грижа "умнико" защото можеха да подкрепят малкия и среден бизнес вместо да се правят на финансисти тия 3 години, като променят условията на БФБ и позволят на малкия и среден бизнес да се листва на борсата защото борсата стабилизира фирмите! http://gpw.pl/root_en Там се получи защото явно няма тикви в Полша!
                              Много тъп постинг!!! Надя го е "скастрила" много точно.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vembata Разгледай мнение
                                Ами трябваше да бъде първа грижа "умнико" защото можеха да подкрепят малкия и среден бизнес вместо да се правят на финансисти тия 3 години, като променят условията на БФБ и позволят на малкия и среден бизнес да се листва на борсата защото борсата стабилизира фирмите! http://gpw.pl/root_en Там се получи защото явно няма тикви в Полша!


                                Вън от спора ви и обидите, на мен ми стана интересно-кой точно е причина и "не позволява" на малък и среден бизнес да се листва на БФБ? Дори няма пречка за листването и на която и да е друга борса. Има си регламент, прави се проспект за публично предлагане на акции, процедура...Кой е забранил и какво трябва да означава "да позволят" - да се кара "през пръсти", ли, или нещо друго?

                                Коментар

                                Working...
                                X