IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Странно, Алианц не са по добре, особено с толкова проценти, по едно и също време ли си ги взимал ?

    Както и да е, важното е че не си опукал парите, я кажи от дадените в НОИ/Й какво си взел, че да сметнем осигурителна стрегия под зоркото око на държавата майка дали се котира
    Сакън НЕДЕЙ! 5% от портмонето ми е в АЛИАНЦ!
    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение


      Днес ликвидирах точка 4. Договори от 2007 и 2008 със Алианц и ИНГ. За Алианц до тука е 0%, взех каквото дадох. А ING е -15%.
      Дано при теб да се полу4и.

      ДПО 2007-2008г. , според мен, трябваше да се изтеглят заедно с натрупаната доходност до момента. Имаше смисъл , когато ДОД беше по-голям от 20%. На входа ти дерат кожата на всяка вноска по 3,5% за обслужване . Не знам какви нерви си имал да гледаш 5 години как те ограбва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение


        Днес ликвидирах точка 4. Договори от 2007 и 2008 със Алианц и ИНГ. За Алианц до тука е 0%, взех каквото дадох. А ING е -15%.
        Дано при теб да се полу4и.
        ИНГ ги смятах за по -добри от Алианца и смятах да си местя пенсионите фондове там.

        Тони , след като си 4 г. на борсата не знам защо инвестираш и във ВФ - ако сам ги инвестираш можеш да реализираш доста по висока печалба от тях ,а пък ако се набуташ по -добре сам отколкото друг да ти прави загубите
        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение


          Днес ликвидирах точка 4. Договори от 2007 и 2008 със Алианц и ИНГ. За Алианц до тука е 0%, взех каквото дадох. А ING е -15%.
          Дано при теб да се полу4и.
          Странно, Алианц не са по добре, особено с толкова проценти, по едно и също време ли си ги взимал ?

          Както и да е, важното е че не си опукал парите, я кажи от дадените в НОИ/Й какво си взел, че да сметнем осигурителна стрегия под зоркото око на държавата майка дали се котира

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            аз съм тъп и упорит - продължавам!
            А какво е ВФ? Доброволните пенс фондове са си за мен чист подарък на разни гладници. ВФ-то обаче ми се струва някаква магия!
            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

            Коментар


            • аз съм тъп и упорит - продължавам!

              Коментар


              • дано ама надали

                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                1. Разплащателна сметка(спешни пари) - до 10%
                2. Свободен депозит в ПИБ(може да теглиш без да губиш лихва) - 15%
                3. ВФ - 20%
                4. ДПО - 25%
                5. Акции на БФБ - 30%

                п.с. към момента допълвам само точки 3,4,5!!!
                Успех и дано се пенсионираш преди мен!
                Днес ликвидирах точка 4. Договори от 2007 и 2008 със Алианц и ИНГ. За Алианц до тука е 0%, взех каквото дадох. А ING е -15%.
                Дано при теб да се полу4и.

                Коментар


                • Точно така е за земята, а застраховките за много пари ги ликвидирах когато започна кризата и сега сме на годишни застраховки с добро покритие и по голяма премия- по е изгодно и парите от разликата в акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                    Да. Въртим сучем и все до земята опираме. Всичко друго е вятър и мъгла, само този актив може да се запази от няколко поколения. Другото прелива от ръце в ръце, от пусто в празно и т.н. С ипотека бих заграбил и 1000 дка, винаги ще се върне ценово.
                    Така е, това е истината, стига сме летели, back to earth.
                    Хилядолетия са се водели войни и хиляди тонове човешка кръв е пролята за земя, не за нещо друго. И сега е така, само че за ресурсите. Които пак са свързани с нея.

                    Коментар


                    • дано ама надали

                      Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      1. Разплащателна сметка(спешни пари) - до 10%
                      2. Свободен депозит в ПИБ(може да теглиш без да губиш лихва) - 15%
                      3. ВФ - 20%
                      4. ДПО - 25%
                      5. Акции на БФБ - 30%

                      п.с. към момента допълвам само точки 3,4,5!!!
                      Успех и дано се пенсионираш преди мен!
                      Днес ликвидирах точка 4. Договори от 2007 и 2008 със Алианц и ИНГ. За Алианц до тука е 0%, взех каквото дадох. А ING е -15%.
                      Дано при теб да се полу4и.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Абе Тони, имах те за по пекан бе ( изкл.на фармата дето влагаш много емоции )
                        Пък и си по отдавна на БФБ от мене.
                        Как не те досрамя да напишеш точки 3 и 4 ?
                        Искаш да спонсорираш мерцедесите и сейшелите на едни убави хора ли

                        Не че и аз не съм бил там, ма точно защото тотално ме разочароваха почнах да се ослушвам предната пролет що е туй борса и има ли почва у нас и за мене....

                        При мене в момента свободния ми ресурс (извън имоти) е разпределен приблизително така:
                        = БФБ - 40-45%
                        = банки - 15-20%
                        = злато - 3%
                        = резервен фонд (секрет) - 35%

                        Земици/гори имам наследствени(некомасирани) около 50дка. Засега имам тройно повече на БФБ които ми носят доста по добра доходност.
                        Но в плановете ми за следващите 2 години влиза и закупуването на реална земя преди да са дошли след пълната либерализацията ония с големите пачки.
                        Например ако вземат да решат утре да ликвидирват и атерата веднага реинвестирам печалбата в земя. Добре ще ми дойдат около 80-100дка на на 1/3 от пазарната им стойност
                        Е брат, просто съм честен и откровен!
                        през 2008г имах ВФ и ДПО и почнах с левчета експериментрално на БФБ - вече имам на БФБ повече от колкото във ВФ и ДПО. Искам да ги имам и там(не ги закривам) защото ми се ще да имам и диверсификация в мнението . Иначе ако зависи от мен всичко ще е в СФАРМ и Евро Инс!

                        Коментар


                        • Да земята със сигурни ренти е много сладка работа

                          Коментар


                          • Да. Въртим сучем и все до земята опираме. Всичко друго е вятър и мъгла, само този актив може да се запази от няколко поколения. Другото прелива от ръце в ръце, от пусто в празно и т.н. С ипотека бих заграбил и 1000 дка, винаги ще се върне ценово.
                            Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Още месец..... Съжалявам за стреса , който ще преживеят хората.
                              Супер, ма ти верно здраво застъпваш апокалиптизма, няма лабаво.
                              Фен на маите ли си ?

                              Коментар


                              • Аз много пъти съм ги казвал- ФПП,БРЕФ.ЛАНД, АТЕРА,МЦХ,ХЕС, ДРУПЛ, СОФТРЕД, ЕЛХИМ, БУЛБАНК, ЗАГОРКА, СОДИ, АЛИАНЦ, ТРАКИЯ ПАПИР.. ОТ ДРУГИТЕ ПО ПО МАЛКО- А И БТ ХОЛДИНГ, НО ТАМ ГИ НАМАЛЯМ И ПРЕДПРИЯТИЯ

                                Коментар

                                Working...
                                X