IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    1. Разплащателна сметка(спешни пари) - до 10%
    2. Свободен депозит в ПИБ(може да теглиш без да губиш лихва) - 15%
    3. ВФ - 20%
    4. ДПО - 25%
    5. Акции на БФБ - 30%

    п.с. към момента допълвам само точки 3,4,5!!!
    Успех и дано се пенсионираш преди мен!
    Абе Тони, имах те за по пекан бе ( изкл.на фармата дето влагаш много емоции )
    Пък и си по отдавна на БФБ от мене.
    Как не те досрамя да напишеш точки 3 и 4 ?
    Искаш да спонсорираш мерцедесите и сейшелите на едни убави хора ли

    Не че и аз не съм бил там, ма точно защото тотално ме разочароваха почнах да се ослушвам предната пролет що е туй борса и има ли почва у нас и за мене....

    При мене в момента свободния ми ресурс (извън имоти) е разпределен приблизително така:
    = БФБ - 40-45%
    = банки - 15-20%
    = злато - 3%
    = резервен фонд (секрет) - 35%

    Земици/гори имам наследствени(некомасирани) около 50дка. Засега имам тройно повече на БФБ които ми носят доста по добра доходност.
    Но в плановете ми за следващите 2 години влиза и закупуването на реална земя преди да са дошли след пълната либерализацията ония с големите пачки.
    Например ако вземат да решат утре да ликвидирват и атерата веднага реинвестирам печалбата в земя. Добре ще ми дойдат около 80-100дка на на 1/3 от пазарната им стойност

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Много са имам и дивидентни непублични. В Хима и Емемона нямам в момента и не мисля скоро да влизам. Опита ми показва, че трябва бързо да се освобождаваш от акции на мажоритари измамници- няма нужда да се надяваш да се поправят
      ееееееее много са!
      кажи кои са най- и си заслужават!!!
      20 години експириънс са това - знаеш ли колко време можеш да ми спестиш?

      Коментар


      • Много са имам и дивидентни непублични. В Хима и Емемона нямам в момента и не мисля скоро да влизам. Опита ми показва, че трябва бързо да се освобождаваш от акции на мажоритари измамници- няма нужда да се надяваш да се поправят

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Не само дивидентни сега и около 20% спекулативни при много ниски цени и разпродажби. Да не става бързо, но момента и цените са много подходящи за скок на инвестициите в пъти в близките 5-7 години. За мен това ще е третия подобен скокОт парите от акции купувах и земя само с рента в кооперациите
          Респект!
          остава на лични да ми кажеш, кои акции оправдаха доверието ти толкова години???

          Коментар


          • Не само дивидентни сега и около 20% спекулативни при много ниски цени и разпродажби. Да не става бързо, но момента и цените са много подходящи за скок на инвестициите в пъти в близките 5-7 години. За мен това ще е третия подобен скокОт парите от акции купувах и земя само с рента в кооперациите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Импе те и самите собственици на банките нямат сухо в тях..но пък колко много излъгани има !
              Няма друга алтернатива за личния капитал освен имотите. В САЩ Бернанке спука имотния балон за да забави пукането на валутния им балон. Сега разправят вече вицове - ще изнасят шистов газ и петрол. Агония някаква и по добре да и се сложи край.
              Що подценяваш Бен. Знаеш ли че е регионален шампион до 12 клас на Южна Каролина по сричане .
              I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

              Коментар


              • Импе те и самите собственици на банките нямат сухо в тях..но пък колко много излъгани има !
                Няма друга алтернатива за личния капитал освен имотите. В САЩ Бернанке спука имотния балон за да забави пукането на валутния им балон. Сега разправят вече вицове - ще изнасят шистов газ и петрол. Агония някаква и по добре да и се сложи край.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Аз на практика съм постигна до голяма степен тази пенсия за която говорите- след повече от 20г борсова търговия. От дивиденти и ренти за зем земя имам годишен доход 3 пъти повече от максималната за БГ ПЕНСИЯ. ЗАПОЧНАЛ СЪМ ИНВЕСТИЦИИТЕ СИ В АКЦИИ ОТ СУМА ПРИБЛИЗИТЕЛНО РАВНА НА 300 ДОЛАРА
                  е да ама 20години купуваш - пък аз едва от 2008г.!!!
                  Браво дано наистина си докарваш хубав приход!
                  Само дивидентни казваш, ама всички дивидентни ли? Енемона? Хим?

                  Коментар


                  • Аз на практика съм постигна до голяма степен тази пенсия за която говорите- след повече от 20г борсова търговия. От дивиденти и ренти за зем земя имам годишен доход 3 пъти повече от максималната за БГ ПЕНСИЯ. ЗАПОЧНАЛ СЪМ ИНВЕСТИЦИИТЕ СИ В АКЦИИ ОТ СУМА ПРИБЛИЗИТЕЛНО РАВНА НА 300 ДОЛАРА

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Импе на комунизма скоро , ще ми се види края..Само имотите са сигурна лична инвестиция , парите на хората в банките са загубени...фондовата борса е ментаризирана от банките. Още месец..... Съжалявам за стреса , който ще преживеят хората.
                      Я сухо в бамката немам.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        1. Разплащателна сметка(спешни пари) - до 10%
                        2. Свободен депозит в ПИБ(може да теглиш без да губиш лихва) - 15%
                        3. ВФ - 20%
                        4. ДПО - 25%
                        5. Акции на БФБ - 30%

                        п.с. към момента допълвам само точки 3,4,5!!!
                        Успех и дано се пенсионираш преди мен!
                        1. Акции на БФБ - 40%;
                        2. Златце - 35%;
                        3. Сребърце - 15%;
                        4. Човекозастраховки - 5%;
                        5. Елмази - 5%.

                        Горе-долу такваз излиза структурата при мене.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Европейски банки, в момента италиански, австрийски и немски скоро и испански пък де да зная може и гръцки. Тази евро криза е направо дар от бога

                          Коментар


                          • Импе на комунизма скоро , ще ми се види края..Само имотите са сигурна лична инвестиция , парите на хората в банките са загубени...фондовата борса е ментаризирана от банките. Още месец..... Съжалявам за стреса , който ще преживеят хората.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                              Може една висока инфлация да ни помогне още веднъж. Ама е до късмет работата.

                              Теглил си здраво кредитче ли

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                еееееее подвеждаш с коментар!!!
                                ами във нашите фирми(СФАРМ и М+С) кой ще работи, като останат само джипсита?
                                Под имот сигурно визираш акции на АТЕРА? - ако е така нека не забравяме че очаквания дивидент е в следствие на продажба на притежаваната земя, а не от рентата! т.е. като свърши тая след 3-4години едва ли ще може да разчиташ на каролци за пенсия!
                                Няколко стотин души ще се намерят да работят. А под земя, разбирам притежание на такава в буквален смисъл, не през Атерката.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X