IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
    Ппфрарарах, това е нормален кредит за човек с нормален доход , но за пибели/пудели/, явно е огромен кредит. Аз имам един цървулански кредит от 50 хилки, дето не го броя дори за потребителски.
    из тези теми бродят едни юнаци неземни - 50 хилки , джобни парици....

    море - море една тояга море ......

    иначе към ранната пенсионерка ... единствения вариант за това е да си красива ( едва ли ) , умна ( очевидно не много ) и да знаеш как да си искаш ( също не ) ..... ами ще си работиш до 65 г. така че фокусирай се към реални цели

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Хъх - ако имаше фонд, дето да се справя по-добре от мене, веднага щях да му поверя поне 38% от активите си... ама няма.
      Е аз казах 90%, колко са като теб осъмнали в началото на кризата с софком, мсх, албена и софарма

      Масовия портфейл на спекулант се е сринал с 90-95% от върха. И ако все пак е паднал по-малко е само защото постоянно са усреднявали по пътя надолу. Масово рисковите фондове са на 65-70% от върховете си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Опита очевидно не ти е достатъчно. фондовете и ПФ и взаимните се справят по-добре от 90% от спекулантите на борсата преизчислено през риска. Разбира се и от фондовете има много дето не се справят никак добре
        Хъх - ако имаше фонд, дето да се справя по-добре от мене, веднага щях да му поверя поне 38% от активите си... ама няма.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

          от моя опит - не разчитайте на други да ви управляват парите, визирам всякакви фондове. всички имате одстатъчно акъл, за да се оправяте сами доста по успешно.
          .
          Опита очевидно не ти е достатъчно. фондовете и ПФ и взаимните се справят по-добре от 90% от спекулантите на борсата преизчислено през риска. Разбира се и от фондовете има много дето не се справят никак добре

          Коментар


          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
            Ппфрарарах, това е нормален кредит за човек с нормален доход , но за пибели/пудели/, явно е огромен кредит. Аз имам един цървулански кредит от 50 хилки, дето не го броя дори за потребителски.
            като се замисля сега - използвах кредита като лост в инвестициите в периода 2004-2006г, оказа се успешно до момента
            няма да е лошо да има инфлация все пак, да се обезцени кредитът, а и икономиката по света малко да живне

            от моя опит - не разчитайте на други да ви управляват парите, визирам всякакви фондове. всички имате одстатъчно акъл, за да се оправяте сами доста по успешно.
            трупането с годините е начинът да стане нещо по-голямо и значимо, което да ви храни години наред.
            и все пак парите са средство да се живее по-добре - едни живеят по-добре сега, други по-нататък, а трети винаги.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              малък - 80 хилки
              Ппфрарарах, това е нормален кредит за човек с нормален доход , но за пибели/пудели/, явно е огромен кредит. Аз имам един цървулански кредит от 50 хилки, дето не го броя дори за потребителски.
              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                Теглил си здраво кредитче ли
                малък - 80 хилки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Щото Алианц играят заешката, няма да им простя как в началото на Осма година ми сринаха Хесовиците. Ама сигур 2 световни войни са ги научили на предпазливост.
                  А Инговците са смешници, поне в моят бранш, доста клиенти съм им отмъкнал.
                  Алианц, нямат по-добра доходност от другите, ако и да са известни като Поп Алианц Кръстев, да не говорим колко са Алианц изобщо!

                  В КФН има статистика, ако някой въобще се интересува, наистина

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                    И двата са декември 2007 и 08, по едно и също време,една и съща сума във двете. И аз мислех че ИНГ са върхът, а Алианц са много зле.НО фактите са факти. Алианц поне даде същото,а ИНГ уж беше по едно време с 20% доходност....
                    Явно ИНГ са прах в очите, уж са най великите а са на загуба. А Алианц е част от германският,докато за ИНГ...
                    Щото Алианц играят заешката, няма да им простя как в началото на Осма година ми сринаха Хесовиците. Ама сигур 2 световни войни са ги научили на предпазливост.
                    А Инговците са смешници, поне в моят бранш, доста клиенти съм им отмъкнал.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                      ДПО 2007-2008г. , според мен, трябваше да се изтеглят заедно с натрупаната доходност до момента. Имаше смисъл , когато ДОД беше по-голям от 20%. На входа ти дерат кожата на всяка вноска по 3,5% за обслужване . Не знам какви нерви си имал да гледаш 5 години как те ограбва.
                      Не е точно така, обикновените хора не осъзнават че се срина цяла финансова система / балон или както искате наричайте последиците от налаганата инфлация, а при това парите им са още живи, и даже са номинално на печалба, ако вече имат статут на пенсионери и са спестили 10% данък.

                      В последните 3 години, предимно по независещи от нашата страна причини, всеки пенсионер е обеднял с не по-малко от 25%, що касае покупателна способност от пенсия, факт, но при възстановяване на икономиката, малко правителства биха им вдигнали пенсиите с толкова, а средствата по частните партиди ще скочат рязко, може би над 10% годишно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                        И аз това го питам ама не отговаря, вафли ли вакъфи ли?
                        Взаимни фондове(Mutual funds) бе братлета !
                        п.с. аз съм доволен от ПОК Доверие към момента съм + 15% някъде, май!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                          Тони, какво имаш в предвид ВФ?
                          И аз това го питам ама не отговаря, вафли ли вакъфи ли?
                          Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                            Странно, Алианц не са по добре, особено с толкова проценти, по едно и също време ли си ги взимал ?

                            Както и да е, важното е че не си опукал парите, я кажи от дадените в НОИ/Й какво си взел, че да сметнем осигурителна стрегия под зоркото око на държавата майка дали се котира
                            И двата са декември 2007 и 08, по едно и също време,една и съща сума във двете. И аз мислех че ИНГ са върхът, а Алианц са много зле.НО фактите са факти. Алианц поне даде същото,а ИНГ уж беше по едно време с 20% доходност....
                            Явно ИНГ са прах в очите, уж са най великите а са на загуба. А Алианц е част от германският,докато за ИНГ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                              ИНГ ги смятах за по -добри от Алианца и смятах да си местя пенсионите фондове там.

                              Тони , след като си 4 г. на борсата не знам защо инвестираш и във ВФ - ако сам ги инвестираш можеш да реализираш доста по висока печалба от тях ,а пък ако се набуташ по -добре сам отколкото друг да ти прави загубите
                              Поздрави
                              О, да Валка до момента ги бия по доходност! Но и като падах - падах повече от тях! За това си искам да си имам и там и аз да си управлявам. Вече имам доста повече във моя портфейл на БФБ, но продължавам да слагам и там - ей така за диверсификация!
                              Успех!

                              Коментар


                              • Тони, какво имаш в предвид ВФ?

                                Коментар

                                Working...
                                X