IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
    И тъй като ме коментирате, искам да уточня, че това вмятане, че са ми целува ли ръката го казах в преносен смисъл, идеята ми бе да подчертая как никой в този момент не купуваше земя.
    В интерес на истината тези баби през годината винаги имаха пари за храна и лекарства, защото ми продаваха през определени периоди когато закъсат.
    Вие разбирате ли че има хора с по 200 декара земя, които не знаят че тя струва нещо и могат да я продадат, неуки хора които не могат да си извадят документите, скици и т.н, хора които не са излизали от селото поради беднотия и простоватост. Вярно сега фондовете ги изнудват и омагьосват, но преди 10 г. тях ги нямаше и обяви купуваме веднага и ... ние ще ви изготвим документите не съществуваха.

    Но тук вече сме за една друга тема която трябва да създадем.
    Колко е интелигентен и работлив българина но изключително задръстен и финансово неук. До толкова че не знае разликата между дебитна и кредитна карта ... примерно
    Моля модераторите да я добавят имам какво да напиша в нея.
    Написаното от теб вярно е - повечето хора са простаци.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
      : споделилият опита си инвеститор, не трябваше да споменава в поста си за своя морал и за щастието в очите на продавача.
      ++++
      Съгласен съм с това, за не споменаването.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
        т.е. - твърдиш, че инвестирането е тотално разделено от понятия като морал и щастие. Така ли да разбираме?
        Аз пък твърдя, че Дарис именно затова е инвестирал успешно, защото е вложил морал и сълзи на щастие. Той си го е написал - не мога да крада и лъжа.
        Приеми, че има такива хора, които не са съгласни да лъжат, за да печелят. Просто приеми, че има различни инвеститори от теб и всичко ще е ок. . Така както Дарис е приел, че има готови на лъжи, кражби и убийства и се е определил, че не е от тях. Просто е - определяш се като еди какъв си и спираш да даваш акъл на другите.
        Ама той ако можеше да лъже - не 300лв на месец, а 3000лв щеше да докарва? Да - а ако Ботев беше с каска, е Левски с ботуши.. Просто човекът е различен и мен пък ме кефи. Както и доста хора във форума. Аз лично му благодаря за споделената философия (да го наречем така) подкрепена с пример.

        Накрая ще добавя, че очевидно изобщо не разбираш какво се е случило, като човека е купил земята на бабите. Усвоил е един ресурс, който до този момент, ако не беше той нямаше да бъде усвоен. Той по никакъв начин не е попречил на бабите, нито сега им пречи, а и видно е - че нито една баба не идва да си иска земята, защото сама няма какво да я прави. Все едно някой да дойде у вас и да ти купи боклука от кошчето евтино. Няма ли да продадеш с удоволствие? Ама после - в боклука имало златни накити и започваш да ревеш, че купувача ти купил евтино златото? Ами ако ревеш - значи си с увредена психика. А боплни инвеститори не съществуват - вЕрвай ми!

        п.п. мисля си, че най-вероятно си работиш като сейлс някъде - при тях се получават такива отклонения в мисленето, заради огромния товар, който се поема ежедневно, Виж, разпусни и промени малко гледната точка, че ще се съсипеш така. Сейлс, трейдър е различно от инвеститор. При сейлса може да ги има тия неща с игнориране на морала, при инвеститора не е точно така. Не гледай, че много сейлсове пропълзяват към инвеститорите, смисълът на инвестиционната дейност е различен от Търговията.

        Като всяка неразбираща жена, съм длъжна да благодаря на разбиращият и толкова благосклонно настроен за обяснения. Не съм искала да ви притеснявам и да ви губя времето. Диалогът ми приключи с репликите на коментираният пост, но поради формата, в който участваме-нямаше как да не се включат и други мнения.
        Накрая все пак мисля, че говорим за едно и също: споделилият опита си инвеститор, не трябваше да споменава в поста си за своя морал и за щастието в очите на продавача.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
          той е извършил една перфектна инвестиция. Не е трябвало да обвързва покупко-продажбата с морал и сълзи на щастие в очите на купувача, защото сега сълзите може да са по други причини.
          т.е. - твърдиш, че инвестирането е тотално разделено от понятия като морал и щастие. Така ли да разбираме?
          Аз пък твърдя, че Дарис именно затова е инвестирал успешно, защото е вложил морал и сълзи на щастие. Той си го е написал - не мога да крада и лъжа.
          Приеми, че има такива хора, които не са съгласни да лъжат, за да печелят. Просто приеми, че има различни инвеститори от теб и всичко ще е ок. . Така както Дарис е приел, че има готови на лъжи, кражби и убийства и се е определил, че не е от тях. Просто е - определяш се като еди какъв си и спираш да даваш акъл на другите.
          Ама той ако можеше да лъже - не 300лв на месец, а 3000лв щеше да докарва? Да - а ако Ботев беше с каска, е Левски с ботуши.. Просто човекът е различен и мен пък ме кефи. Както и доста хора във форума. Аз лично му благодаря за споделената философия (да го наречем така) подкрепена с пример.

          Накрая ще добавя, че очевидно изобщо не разбираш какво се е случило, като човека е купил земята на бабите. Усвоил е един ресурс, който до този момент, ако не беше той нямаше да бъде усвоен. Той по никакъв начин не е попречил на бабите, нито сега им пречи, а и видно е - че нито една баба не идва да си иска земята, защото сама няма какво да я прави. Все едно някой да дойде у вас и да ти купи боклука от кошчето евтино. Няма ли да продадеш с удоволствие? Ама после - в боклука имало златни накити и започваш да ревеш, че купувача ти купил евтино златото? Ами ако ревеш - значи си с увредена психика. А боплни инвеститори не съществуват - вЕрвай ми!

          п.п. мисля си, че най-вероятно си работиш като сейлс някъде - при тях се получават такива отклонения в мисленето, заради огромния товар, който се поема ежедневно, Виж, разпусни и промени малко гледната точка, че ще се съсипеш така. Сейлс, трейдър е различно от инвеститор. При сейлса може да ги има тия неща с игнориране на морала, при инвеститора не е точно така. Не гледай, че много сейлсове пропълзяват към инвеститорите, смисълът на инвестиционната дейност е различен от Търговията.
          Last edited by verimg; 13.11.2012, 14:42.

          Коментар


          • Еййй да е... тази крива нива.... Нещо за подмладяване не измислихте ли? Какви са тези мераци за пенсиониране?

            Коментар


            • И тъй като ме коментирате, искам да уточня, че това вмятане, че са ми целува ли ръката го казах в преносен смисъл, идеята ми бе да подчертая как никой в този момент не купуваше земя.
              В интерес на истината тези баби през годината винаги имаха пари за храна и лекарства, защото ми продаваха през определени периоди когато закъсат.
              Вие разбирате ли че има хора с по 200 декара земя, които не знаят че тя струва нещо и могат да я продадат, неуки хора които не могат да си извадят документите, скици и т.н, хора които не са излизали от селото поради беднотия и простоватост. Вярно сега фондовете ги изнудват и омагьосват, но преди 10 г. тях ги нямаше и обяви купуваме веднага и ... ние ще ви изготвим документите не съществуваха.

              Но тук вече сме за една друга тема която трябва да създадем.
              Колко е интелигентен и работлив българина но изключително задръстен и финансово неук. До толкова че не знае разликата между дебитна и кредитна карта ... примерно
              Моля модераторите да я добавят имам какво да напиша в нея.

              Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
              Трудно ще ни разбереш, защото ако ловиш глупаци, ще ти трябва да четеш с разбиране и осмисляш прочетеното. Ти не влагаш смисъл в три прочетени изречения.
              Например, осмислил ли си добре изречението, че "инвестициите са си инвестиции", т.е. - сделката е сключена, а хипотетичното "връщане" е една фантазия?
              Друг пример: ако би се изпълнила такава фантазия - дали моралът, който изповядва някой в началото - не би го накарал да се почувства много по-извисен, дори това да го прави с 300 лв.месечно по-беден?
              Да повторя ли още веднъж, или всичко е ясно?
              Хайде отново: някой твърди, че са му целували ръка щастливо, когато им е купил земята, защото са имали пари за лекарства. Ако сега опита да направи обратното - хипотетично, дали бабите няма да са двойно по-щастливи, ако и сега имат отново пари за лекарства.
              Нали все пак не бива да ми се преписват неказани думи. Никъде не твърдя, че е откраднал земята, нито, че я е окупирал или заграбил. Той е изповядал законни сделки.
              Да подскажа, все пак какво трябва да видите в моите думи: той е извършил една перфектна инвестиция. Не е трябвало да обвързва покупко-продажбата с морал и сълзи на щастие в очите на купувача, защото сега сълзите може да са по други причини.
              Не твърдя, че си разбрал женското мислене, но поне си разбрал, че трябва да четеш внимателно.
              Last edited by daris; 13.11.2012, 14:04.
              Мнението ми не е препоръка!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                Гледната ти точка е много правилна, но ... ще ти кажа точната истина за бабичките,
                ... на тях им трябваха парите точно в този момент, за операции и лекарства, а никой не желаеше да им купи земята, а те имаха само нея - наследство в огромно количество, много земя, а нямаха никакви пари. От рента през далечната 2001 г. получаваха не повече от 5-6 лв.
                Някои от тях починаха, така че в момента няма как да им ги върна, каквато е твоята идея.
                ... но си прав морала в инвестирането е важен, сигурен съм че човек може да е богат и честен.

                Не си ме разбрал - никъде не съм казала, че при инвестирането е важен морала, но това, че човек може да е богат и понякога - честен - може да се изпълни, т.е. двете твърдения нямат никаква връзка. Инвестирането в тоя му вид у нас- е прецакване на някого и няма как да се получи, без да има ощетена страна.
                Не съм имала идея да върнеш земята, но казах, че такава фантазия би те накарала да си двойно по-щастлив от гледна точка на непромененият ти морал.
                Все пак не пропуснах да отбележа, че критериите ти за морално и неморално - вече са променени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                  Това жените сте......
                  Нищо лично към теб!
                  Но ако ми поразясниш мисловния си процес и идеята си - ще бъде полезно!
                  Въпроса ми е: Защо по дяволите да връща земята???
                  Той да не я е откраднал? Или насилственно окупирал,иззел,заграбил?!
                  Има сделка,има споразумение за покупко продажба....?
                  Питам те тези неща защото и в къщи си имам една с подобни мисли по някой въпроси
                  и ме хвърля в шах-пешка с идейте си - та се мъча аз,мъъъъъничко да ви поразбера.

                  Трудно ще ни разбереш, защото ако ловиш глупаци, ще ти трябва да четеш с разбиране и осмисляш прочетеното. Ти не влагаш смисъл в три прочетени изречения.
                  Например, осмислил ли си добре изречението, че "инвестициите са си инвестиции", т.е. - сделката е сключена, а хипотетичното "връщане" е една фантазия?
                  Друг пример: ако би се изпълнила такава фантазия - дали моралът, който изповядва някой в началото - не би го накарал да се почувства много по-извисен, дори това да го прави с 300 лв.месечно по-беден?
                  Да повторя ли още веднъж, или всичко е ясно?
                  Хайде отново: някой твърди, че са му целували ръка щастливо, когато им е купил земята, защото са имали пари за лекарства. Ако сега опита да направи обратното - хипотетично, дали бабите няма да са двойно по-щастливи, ако и сега имат отново пари за лекарства.
                  Нали все пак не бива да ми се преписват неказани думи. Никъде не твърдя, че е откраднал земята, нито, че я е окупирал или заграбил. Той е изповядал законни сделки.
                  Да подскажа, все пак какво трябва да видите в моите думи: той е извършил една перфектна инвестиция. Не е трябвало да обвързва покупко-продажбата с морал и сълзи на щастие в очите на купувача, защото сега сълзите може да са по други причини.
                  Не твърдя, че си разбрал женското мислене, но поне си разбрал, че трябва да четеш внимателно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                    И аз да се изкажа, тази идея ме осени преди доста време, работих си като учител по музика в едно малко село. Преподавах си и си мислих ... заплатата ми мизерна, за да си направя ремонт в къщи трябва да взема кредит, след кредита, заплатата ще стане още по мизерна, ... никаква сигурност, а по скоро обреченост до края на моя трудов път.
                    ... а пенсията на един учител след 40 г. трудов стаж, ... те обрича на абсолютна мизерия.

                    И изчислих че за да имам месечен доход от 200 лв. /т.н -та пенсия/ с която ще ми се наложи да живия, с която се налага да живеят хиляди пенсионирани учители/ за 12 месеца това са

                    2400 лв.

                    Значи ако притежавам актив от 24000 лв. и той ми носи 10% годишна печалба - ... то аз ще се пенсионирам.
                    Да бъдем песимисти и да пресметна актив с 5% годишна доходност - ... ще са ми нужни за да се пенсионирам 48000 лв.

                    В този момент аз се зачудих как да изкарам тези 48000 лв.

                    Мизерната ми заплата стигаше да си плащам сметките и да се храня внимателно, без да се разпускам, нямаше кой да ми ги даде подари тези пари, морален човек съм и идеята секс за пари също е отхвърлих веднага, като най бръз вариант, не мога да крада и т. н.

                    Реших се обаче да си изкарвам допълнителни доходи, които много упорито да инвестирам, да продължа да живея с досегашния стандарт, но да спестявам и инвестирам.

                    В началото изкарвах допълнително мизерни суми, но единственото което знаех е да купувам земя от бабичките в селото, първата си земя купувах по 150 лв. , след това и по 200 лв., като събера 600 - 700 лв. веднага правих сделка, бабичките ми целуваха ръка, толкова бяха щастливи. В момента съм горд собственик на 100 декара земя, плодородна и в кооперация която всяка година ми дава рента от близо 3000 лв.
                    Разбира се апетита идва с яденето, научих се и на други чалъми да се инвестират малки средства, защото аз винаги съм разполагал с малки средства, не можех да си купя апартамент, но се научих да инвестирам и купувам акции. Реших като евреите да разнообразя инвестициите си но се придържах към стратегията която съм избрал, изчислих че като купувам акции на фондове за земя, един декар ще го купя на много ниски цени и без такси за нотариус, а след като се запознах с закона за фондовете, разбрах че са задължени и да дават дивидент единствено те. Годината бе 2010 началото на моето инвестиране на борсата.

                    ... от там нататък вие знаете какво се случи, и можете да прецените вече колко е моя портфейл.

                    .... моята мечтана пенсия от 200 лв. отдавна съм я задминал. И като послеслов ще кажа, че отдавна не работя като учител по музика. Имам си своя фирма за озвучаване на концерти, работят за мен Dj, озвучители и т. н.

                    Успех на всички бъдещи пенсионери

                    Браво за този пост, просто не бива да бъде подминат без коментар!!!
                    Реална история, практична, поучителна и най-вече обнадеждаваща за всички обикновени хора!
                    Много станаха "макроикономистите", които по цял ден обясняват колко хиляди и милиони акции притежават, как ги били купили по на 10 ст., а продали на 1,10 лв и никаква конкретика, предистория, фактология и още по-малко поука!

                    Успех Дарис!

                    Коментар


                    • Гледната ти точка е много правилна, но ... ще ти кажа точната истина за бабичките,
                      ... на тях им трябваха парите точно в този момент, за операции и лекарства, а никой не желаеше да им купи земята, а те имаха само нея - наследство в огромно количество, много земя, а нямаха никакви пари. От рента през далечната 2001 г. получаваха не повече от 5-6 лв.
                      Някои от тях починаха, така че в момента няма как да им ги върна, каквато е твоята идея.
                      ... но си прав морала в инвестирането е важен, сигурен съм че човек може да е богат и честен.


                      Първоначално изпратено от nadyia Разгледай мнение
                      Адмирации за предприемчивостта!
                      Все пак у мен остават въпросите: какви са доходите на бабичките днес, които са продали тогава земята си на безценица, дали те получават някаква рента и дали днес - ако им възстановиш продадените земи, то те няма да ти целуват двойно повече ръка? Това все пак са фантазии - инвестициите са си инвестиции, защото и моралът след инвестирането вече е различен, нали? Всъщност моралът е един и същ, критериите за морално са променени.
                      Мнението ми не е препоръка!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                        И аз да се изкажа, тази идея ме осени преди доста време, работих си като учител по музика в едно малко село. Преподавах си и си мислих ... заплатата ми мизерна, за да си направя ремонт в къщи трябва да взема кредит, след кредита, заплатата ще стане още по мизерна, ... никаква сигурност, а по скоро обреченост до края на моя трудов път.
                        ... а пенсията на един учител след 40 г. трудов стаж, ... те обрича на абсолютна мизерия.

                        И изчислих че за да имам месечен доход от 200 лв. /т.н -та пенсия/ с която ще ми се наложи да живия, с която се налага да живеят хиляди пенсионирани учители/ за 12 месеца това са

                        2400 лв.

                        Значи ако притежавам актив от 24000 лв. и той ми носи 10% годишна печалба - ... то аз ще се пенсионирам.
                        Да бъдем песимисти и да пресметна актив с 5% годишна доходност - ... ще са ми нужни за да се пенсионирам 48000 лв.

                        В този момент аз се зачудих как да изкарам тези 48000 лв.

                        Мизерната ми заплата стигаше да си плащам сметките и да се храня внимателно, без да се разпускам, нямаше кой да ми ги даде подари тези пари, морален човек съм и идеята секс за пари също е отхвърлих веднага, като най бръз вариант, не мога да крада и т. н.

                        Реших се обаче да си изкарвам допълнителни доходи, които много упорито да инвестирам, да продължа да живея с досегашния стандарт, но да спестявам и инвестирам.

                        В началото изкарвах допълнително мизерни суми, но единственото което знаех е да купувам земя от бабичките в селото, първата си земя купувах по 150 лв. , след това и по 200 лв., като събера 600 - 700 лв. веднага правих сделка, бабичките ми целуваха ръка, толкова бяха щастливи. В момента съм горд собственик на 100 декара земя, плодородна и в кооперация която всяка година ми дава рента от близо 3000 лв.
                        Разбира се апетита идва с яденето, научих се и на други чалъми да се инвестират малки средства, защото аз винаги съм разполагал с малки средства, не можех да си купя апартамент, но се научих да инвестирам и купувам акции. Реших като евреите да разнообразя инвестициите си но се придържах към стратегията която съм избрал, изчислих че като купувам акции на фондове за земя, един декар ще го купя на много ниски цени и без такси за нотариус, а след като се запознах с закона за фондовете, разбрах че са задължени и да дават дивидент единствено те. Годината бе 2010 началото на моето инвестиране на борсата.

                        ... от там нататък вие знаете какво се случи, и можете да прецените вече колко е моя портфейл.

                        .... моята мечтана пенсия от 200 лв. отдавна съм я задминал. И като послеслов ще кажа, че отдавна не работя като учител по музика. Имам си своя фирма за озвучаване на концерти, работят за мен Dj, озвучители и т. н.

                        Успех на всички бъдещи пенсионери

                        Адмирации за предприемчивостта!
                        Все пак у мен остават въпросите: какви са доходите на бабичките днес, които са продали тогава земята си на безценица, дали те получават някаква рента и дали днес - ако им възстановиш продадените земи, то те няма да ти целуват двойно повече ръка? Това все пак са фантазии - инвестициите са си инвестиции, защото и моралът след инвестирането вече е различен, нали? Всъщност моралът е един и същ, критериите за морално са променени.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Е аз казах 90%, колко са като теб осъмнали в началото на кризата с софком, мсх, албена и софарма

                          Масовия портфейл на спекулант се е сринал с 90-95% от върха. И ако все пак е паднал по-малко е само защото постоянно са усреднявали по пътя надолу. Масово рисковите фондове са на 65-70% от върховете си.
                          Да - и ти си прав - то който е пазарувал 2000-2002 година - хем качествени акции - надали е слязъл и в най-дълбокото криза под цените, на които е влизал - поне с мен бе тъй.

                          Но и аз - ного ядосвам, че подцених избушването - а октомври Седма година имах "щурата" идея да избягам и да си зема златце - десетки сосни монети и да си ги ровя като Скруч - ся си бием тимберицата у стената - що не сторих тъй.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Всеки трябва да обърне внимание на стабилността на схемата,която се старае да направи.

                            Отделно от това - аз за себе си съм решил, че ако мога да работя без прекалено натоварване и ако съм здрав ще го правя. Но е важно да имам избор - ако се наложи и да не работя.

                            Коментар


                            • Вече пенсионер ...

                              И аз да се изкажа, тази идея ме осени преди доста време, работих си като учител по музика в едно малко село. Преподавах си и си мислих ... заплатата ми мизерна, за да си направя ремонт в къщи трябва да взема кредит, след кредита, заплатата ще стане още по мизерна, ... никаква сигурност, а по скоро обреченост до края на моя трудов път.
                              ... а пенсията на един учител след 40 г. трудов стаж, ... те обрича на абсолютна мизерия.

                              И изчислих че за да имам месечен доход от 200 лв. /т.н -та пенсия/ с която ще ми се наложи да живия, с която се налага да живеят хиляди пенсионирани учители/ за 12 месеца това са

                              2400 лв.

                              Значи ако притежавам актив от 24000 лв. и той ми носи 10% годишна печалба - ... то аз ще се пенсионирам.
                              Да бъдем песимисти и да пресметна актив с 5% годишна доходност - ... ще са ми нужни за да се пенсионирам 48000 лв.

                              В този момент аз се зачудих как да изкарам тези 48000 лв.

                              Мизерната ми заплата стигаше да си плащам сметките и да се храня внимателно, без да се разпускам, нямаше кой да ми ги даде подари тези пари, морален човек съм и идеята секс за пари също е отхвърлих веднага, като най бръз вариант, не мога да крада и т. н.

                              Реших се обаче да си изкарвам допълнителни доходи, които много упорито да инвестирам, да продължа да живея с досегашния стандарт, но да спестявам и инвестирам.

                              В началото изкарвах допълнително мизерни суми, но единственото което знаех е да купувам земя от бабичките в селото, първата си земя купувах по 150 лв. , след това и по 200 лв., като събера 600 - 700 лв. веднага правих сделка, бабичките ми целуваха ръка, толкова бяха щастливи. В момента съм горд собственик на 100 декара земя, плодородна и в кооперация която всяка година ми дава рента от близо 3000 лв.
                              Разбира се апетита идва с яденето, научих се и на други чалъми да се инвестират малки средства, защото аз винаги съм разполагал с малки средства, не можех да си купя апартамент, но се научих да инвестирам и купувам акции. Реших като евреите да разнообразя инвестициите си но се придържах към стратегията която съм избрал, изчислих че като купувам акции на фондове за земя, един декар ще го купя на много ниски цени и без такси за нотариус, а след като се запознах с закона за фондовете, разбрах че са задължени и да дават дивидент единствено те. Годината бе 2010 началото на моето инвестиране на борсата.

                              ... от там нататък вие знаете какво се случи, и можете да прецените вече колко е моя портфейл.

                              .... моята мечтана пенсия от 200 лв. отдавна съм я задминал. И като послеслов ще кажа, че отдавна не работя като учител по музика. Имам си своя фирма за озвучаване на концерти, работят за мен Dj, озвучители и т. н.

                              Успех на всички бъдещи пенсионери
                              Мнението ми не е препоръка!!!

                              Коментар


                              • Ето хубав пример за "ранно" пенсиониране.
                                Тия хем си клатят краката, хем после получават по Е6500 пенсийка.
                                Хартийките бяха довреме, преди 5 години. Останаха малко, колкото за дамазлък и да не се руши вечното приятелство с Кобосът.
                                "Вече свърши хубавото време", както пееше Марги...
                                ВФ - паралелно с хартиите, нищо от там, най-велики бяха Капманци!
                                ПОКчетата бяха изгодни във времето, когато ДОД беше 26-28% по старата скала.
                                Не знам tony1975 от къде ги извади тия 15%, може би пресмята, че ще бъдат толкова като се пенсионира през 2040-та г. Законово регламентирани софри за недоказани портфолио мениджърчета, ама това е друга тема...
                                Добри доходи от депозити в периода 2008-2011. После пазарът натисна лихвите по депозити надолу, но картелът остави лихвите по кредити високи.

                                Babbitt, не очаквай от тук да научиш нещо повече от това, което научил Рокфелер от ваксаджийчето. Но си струва да се прочете, има интересни мисли...

                                Коментар

                                Working...
                                X