Първоначално изпратено от SEBULBA
Разгледай мнение
Преди време четох някаква книга с описание на перипетиите, които са мотивирали някои от милионерите в Щатите, за да почнат определена дейност, при което те достигат до първия си милион. Цитирани бяха и имената на милионерите.
Един от описаните в книгата случаи е с инвеститор с подобен род дейност. Тоя имал някаква начална сума, която се чудел в какво да инвестира, защото бързо може да се стопи, а тя и така не била голяма. Поогледал се за някаква услуга, която се търси в щата, който обитавал, но все не виждал нещо интересно, докато му направило впечатление, че фермерите наоколо се занимават с много непосилен труд-в продължение на седмици копаели различни ями за селскостопански дейности /фуражи, тор…/, както и за основи на различни сгради в стопанството, басейни и т.н. Решил да си купи техника за извършване на земекопна работа, разбира се-срещу поносим кредит. Намерил и първия си клиент, фермерът оценил работата, после мълвата се разнесла бързо и клиентите почнали да се увеличават неочаквано бързо. Разплатил се набързо с банката-кредитодател, защото парите наистина вече сериозно нараствали. Тогава му хрумнала нова идея-ходейки по фермите, решил да купува земя, т.е.–влагал по-голяма част от парите си от работата с багера в земя. Впоследствие дори почнал да изкупува земя в определен район на близко голямо селище, т.е. доколкото е възможно – да я уедрява, а след време се оказва, че градът ще нараства именно в посока на закупените от него земи…Може би оттогава не се е качвал на багера си, или пък да е позлатил старото желязо-историята мълчи.
Значи ако разширим обсега на инвестирането в земеделски земи, не е лошо да отчетем важният момент на комасацията, а ако бихме предвидили и посоката, в която се разрастват в перспектива градове или пък се изнасят от градовете много производства или услуги...Не сме първите, които ще открием топлата вода.
Ако можем да вярваме на данните, САЩ са на първо място с около 3 милиона души, които могат да се похвалят като притежатели на активи от 1 милион долара, като това разбира се е нетната стойност на авоарите им. Япония и Германия имат още толкова милионери. Много от тях са били именно достатъчно предприемчиви в точният времеви интервал. Откакто свят светува са били извършени и продължават да се извършват милиарди сделки за смяна на собственост. В такива сделки няма нищо неморално, щом се срещат интересите на двете страни, т.е.-никой никого не ощетява, нито пък прецаква.
Просто всяка от страните по сделката е изпълнила своите планове или мечти.Мисля,че това е правилният начин на разсъждения и това е отговорът ми на колежката, която ме обвини в ретроградно мислене.
Коментар