IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SEBULBA Разгледай мнение
    Дай телефона на чичкото! Къде е земята?
    Правилният въпрос!
    Преди време четох някаква книга с описание на перипетиите, които са мотивирали някои от милионерите в Щатите, за да почнат определена дейност, при което те достигат до първия си милион. Цитирани бяха и имената на милионерите.
    Един от описаните в книгата случаи е с инвеститор с подобен род дейност. Тоя имал някаква начална сума, която се чудел в какво да инвестира, защото бързо може да се стопи, а тя и така не била голяма. Поогледал се за някаква услуга, която се търси в щата, който обитавал, но все не виждал нещо интересно, докато му направило впечатление, че фермерите наоколо се занимават с много непосилен труд-в продължение на седмици копаели различни ями за селскостопански дейности /фуражи, тор…/, както и за основи на различни сгради в стопанството, басейни и т.н. Решил да си купи техника за извършване на земекопна работа, разбира се-срещу поносим кредит. Намерил и първия си клиент, фермерът оценил работата, после мълвата се разнесла бързо и клиентите почнали да се увеличават неочаквано бързо. Разплатил се набързо с банката-кредитодател, защото парите наистина вече сериозно нараствали. Тогава му хрумнала нова идея-ходейки по фермите, решил да купува земя, т.е.–влагал по-голяма част от парите си от работата с багера в земя. Впоследствие дори почнал да изкупува земя в определен район на близко голямо селище, т.е. доколкото е възможно – да я уедрява, а след време се оказва, че градът ще нараства именно в посока на закупените от него земи…Може би оттогава не се е качвал на багера си, или пък да е позлатил старото желязо-историята мълчи.
    Значи ако разширим обсега на инвестирането в земеделски земи, не е лошо да отчетем важният момент на комасацията, а ако бихме предвидили и посоката, в която се разрастват в перспектива градове или пък се изнасят от градовете много производства или услуги...Не сме първите, които ще открием топлата вода.
    Ако можем да вярваме на данните, САЩ са на първо място с около 3 милиона души, които могат да се похвалят като притежатели на активи от 1 милион долара, като това разбира се е нетната стойност на авоарите им. Япония и Германия имат още толкова милионери. Много от тях са били именно достатъчно предприемчиви в точният времеви интервал. Откакто свят светува са били извършени и продължават да се извършват милиарди сделки за смяна на собственост. В такива сделки няма нищо неморално, щом се срещат интересите на двете страни, т.е.-никой никого не ощетява, нито пък прецаква.
    Просто всяка от страните по сделката е изпълнила своите планове или мечти.Мисля,че това е правилният начин на разсъждения и това е отговорът ми на колежката, която ме обвини в ретроградно мислене.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      Въобще не визирам куците акции на фондовете за земя. Не виждам смисъл да купуваш земя и отделно акции на тези фондове, така рискът не се намалява.
      След като много се пише за земята, не е ли добре да обсъдим нещата покрай зърната? Нали от там идва добрата доходност от ренти!?
      Куци са да, ма за тези които нямат от тях. Няма лошо, затова е борса, ако всички бяхме на 1 мнение...
      Но не виждам къде е риска при тях, за разлика от повечето други нямат и грам дълг, от най ликвидните са,червясали са от кеш. За доходността да не приказваме.
      След дивидента другата година ще имам 80дка на 0.70/акция атера. 400% доходност при евентуална ликвидация, 10% от ренти при спиране на продажбите.
      И ако реша още другото лято мога да ги кеширам и изтегля от БФБ за 2 дена и да си купя реална земя,която ще ми излезе 3 пъти по евтино от пазарната цена. Без кредит !
      И всичко това за 18 месеца. Кой може да постигне тези резултати на реалния пазар ? Или кой друг сегмент на БФБ може да бъде толкова профитен при нисък риск ? Е няма...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Дивидентните акции раздават подобни пари предимно от продажби на земя, а не от рента. Ако спрат с продажбите, към днешна дата АТЕРАТА би давала около 6-8 ст. дивидент от рента, а другите са още по-зле. При цени от над 2 лв. това прави смешна доходност, поне за мен. В тази връзка трябва да се знае, че с всеки продаден декар умират дългосрочните доходи.

        п.с. Такива, същите теории са защитавали през 90те в Америка за .com компаниите и въпреки, че като цяло се оказа добра инвестиция цял град фалира и безброй инвеститор и/ чета и от тогава се възприе думата "балон"
        това ми хареса!
        Да определено АТЕРА ако спре да продава(а тя рано или късноще спре) ще прави доход колкото АГРО или около 3-4%! Всъщност има само един земеделски АДСИЦ(който е сложен а не чисто земеделски), който почти без продажби на активи, тази година ще докара над 10% доходност!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Дивидентните акции раздават подобни пари предимно от продажби на земя, а не от рента. Ако спрат с продажбите, към днешна дата АТЕРАТА би давала около 6-8 ст. дивидент от рента, а другите са още по-зле. При цени от над 2 лв. това прави смешна доходност, поне за мен. В тази връзка трябва да се знае, че с всеки продаден декар умират дългосрочните доходи.

          п.с. Такива, същите теории са защитавали през 90те в Америка за .com компаниите и въпреки, че като цяло се оказа добра инвестиция цял град фалира и безброй инвеститор и/ чета и от тогава се възприе думата "балон"

          Въобще не визирам куците акции на фондовете за земя. Не виждам смисъл да купуваш земя и отделно акции на тези фондове, така рискът не се намалява.
          След като много се пише за земята, не е ли добре да обсъдим нещата покрай зърната? Нали от там идва добрата доходност от ренти!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hunter of fools
            Мисли!
            Сериозно, наистина не те разбирам.
            Просто кажи, че Бойко е тъп, управлението е лошо и това е!
            Или Бойко е добър, искам да продължи.
            Last edited by 15%; 14.11.2012, 00:33.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Ловецо, какво искаш да кажеш, смели го за по-ограничените, за да можем да те разберем?
              Пътека се прави камък по камък!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                Аз съм голям фен на Бъфет и когато видя че много хора се насочват към дадена акция, съм много предпазлив, ама много ... в момента се озъртам за нова ракета
                Разбира се в земята има още хляб, но балона се надува. Скоро исках да купя някой и друг декар и чичкото ми изтърси цена от 1000 лв. /бил гледал телевизия и знаел колко струва земята/. О.К - може и 1000 лв. да не са много, ако се гледа след 10 г., но аз си мисля, че в момента за 1000 лв. могат да се купят страшно много и евтини неща.
                Моята мечта е да си инвестираме спокойно на БФБ, без много зор, ... но по-големи мафиоти от българските мажоритари, като чета вашите коментари май няма.
                Ако съдя от ограничеността на българина в финансов аспект, то всички ние знаем да инвестираме само в едно - в банка и ... в апартаменти. Всички мои приятели които работят в чужбина говорят само за едно, как ще съберат пари и ще си купят апартаменти. В момента те са безбожно евтини, до догодина ще паднат още. Това ще е новата земя, но уточнявам в София или Варна. България в момента е оскотяла, глада ще накара хората да се придвижат към големите градове с все по-голяма скорост ... ще има нужда от апартаменти за под наем.
                Аз обаче няма да инвестирам поне засега в апартамент, ... мечтател съм и много ми се иска да инвестирам в бизнес който да донесе работни места, чрез които да препитание на моите приятели и на техните семейства. Разбрах, че сега като "пенсионер" печелещ достатъчно за да живея скромния си живот и да отглеждам двете си деца ... не мога да съм щаслив, щом хората около мен са без работа, без средства и нещастни.
                Вчера се върнах от командировка в Швеция, повярвай те ми - там наистина няма бедни хора, съществува такава държава.
                Дай телефона на чичкото! Къде е земята?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                  Може и да си прав за това, но защо според теб се вдигнаха толкова рентите /допускам, че няма продукция, но субсидия има/?
                  Моята теория е, че усвоемоста на ЕС пари в този сектор се вдигна главоломно и оттам идва балона на земята.
                  Аз не знаех защо така се вдигна цената на земята, затова попитах директно тези които я продават и тези които я купуват.
                  Какво ми казват хората:
                  Няколко са факторите, разбира се ЕС и субсидиите. Рентите се повишиха защото хората произвеждат продукт, който се изкупува веднага, без ограничение и с постоянно увеличение на изкупните цени.
                  И сага всъщност този тъй ценен продукт който произвеждат нашите фермери се казва - зърнени и маслодайни култури.
                  Не се изисква - работници, комбайните са на лизинг, почвата идеална и суша да има новите сортове са стабилни - раждат

                  Знаете ли защо няма български боб зеленчуци е т.н по пазарите, защото никой, ама никой не ще да го произвежда, на българските фермери им липсват работници и пазари с високи цени на боба и зеленчуците, нямат и технологии и един куп проблеми.
                  Ако приемат с закон цена от догодина на боба 20 лв., то ви гарантирам всички български фермери ще сеят боб.
                  вижте какво се случи с възобновяемите енергии

                  За да произвеждат нещо хората, имат нужда от спокойствие че ще си върнат парите, ... а засега това спокойствие го има само в обработката на земя и то като се сеят зърнени култури и разбира се ако се застраховат против градушки и т.н
                  ... а и още нещо, не съм виждал да се краде пшеница, ама фасул съм виждал ... сещай те се какво искам да кажа.
                  Мнението ми не е препоръка!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от silistra Разгледай мнение
                    Това, че няма бедни, не значи че са щастливи.
                    При цените на алкохола там, щастието е невъзможно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                      Ти май ще да имаш в предвид някоя "средна" земя
                      Кажи и на нас - къде е
                      Щото с всеобщите ни любимци,и най вече на теб - хъхрещите - не знам какви лозя и пчели ти се привиждат да завъдиш
                      Месоядни, дето жилят само мангали

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                        Още в началото на телефоно/бутоно натискането на главния лентокрояч на Ръ-Бъ той взе,че каза нещо вярно - цялата бегетовица е схема от схеми!
                        В тази работа е същото - схема за крадене - скоро ще свърши.
                        Не можах да разбера какво имаше предвид от сектора, оцветен в червено.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hunter of fools
                          Идва то.. та направо ще ни прегази....бегааай
                          Скоро ходих по пазарите у село София да си търся боб - имаше някакъв...НО! Египетски,Киргизстански,Украински и т.н. Аз искам Български по дяволите! Продавачите ме гледат като извънземно, на тази ми претенция и ми викат,че те такова нещо НЯМА?!

                          То само боба да беше - вече няма нищо произведено тук.
                          Може и да си прав за това, но защо според теб се вдигнаха толкова рентите /допускам, че няма продукция, но субсидия има/?
                          Моята теория е, че усвоемоста на ЕС пари в този сектор се вдигна главоломно и оттам идва балона на земята.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Дреме ми на самолетът, че разпродавали Атера земицата, за да снасят дивидент - ако щат утре да обявят ликвидация - навитак съм - с якото кинти дето зема, може да си купя няколко декара истинска земя и да си направя лозенце и пчелинец, щото разбирам и от лозарство и от пчелици.
                            Само че в последните години земята се вдига благодарение на вдигането на рентите, което е следствие от по-високите печалби на обработвателите, което пък е следствие на еврофондовете или по скоро от започването на усвояването им! Жалкото е, че всички специалисти плюят ГЕРБ, но дори те не си дават сметка АДЖЕБА защо точно сега /в най-голямата криза/ се повишават земите с този огромен %!!! Не ви ли е хрумвава теорията, че отпушиха парите за земеделие и оттам идва всичко?

                            п.с. Утре ще дойдат други /като гледам настроенията/ и ще видим какво ще се случи със земята, с рентата, със субсидията, с Атерата и т.н.
                            Last edited by 15%; 13.11.2012, 23:36.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                              Съжалявам мисълта ми е разкъсана и това е тема за много дълъг разговор.
                              Но последно ще кажа, че ако на света има щастлив човек, то това е моята баба, която живее с 250 лв. и ако ви разкажа как разпределя пенсията си ще паднете, тя винаги и стига и даже спестява, но нейното е изкуство.
                              Не само трябва да се "пенсионираш", но за да си щастлив пенсионер трябва и да се научиш да живееш според чергата си, за съжаление хората сме алчни искаме повече и повече и затова някой цял живот не могат да се пенсионират. Въпрос на избор.
                              Прескочил съм ти поста,
                              Моята баба, Бог да я прости горката, само колко ми липсва, как се радваше жената когато я посещавах и носех сладолед или пък дини... Тук на запад хората не умеят да се радват на простите неща, каквото и да имат все малко или нищожно им се вижда.

                              П.С. Радвай се и почитай баба си, защото това са истинските Хора.
                              Last edited by silistra; 13.11.2012, 23:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                                Дивидентните акции раздават подобни пари предимно от продажби на земя, а не от рента. Ако спрат с продажбите, към днешна дата АТЕРАТА би давала около 6-8 ст. дивидент от рента, а другите са още по-зле. При цени от над 2 лв. това прави смешна доходност, поне за мен. В тази връзка трябва да се знае, че с всеки продаден декар умират дългосрочните доходи.

                                п.с. Такива, същите теории са защитавали през 90те в Америка за .com компаниите и въпреки, че като цяло се оказа добра инвестиция цял град фалира и безброй инвеститор и/ чета и от тогава се възприе думата "балон"
                                Дреме ми на самолетът, че разпродавали Атера земицата, за да снасят дивидент - ако щат утре да обявят ликвидация - навитак съм - с якото кинти дето зема, може да си купя няколко декара истинска земя и да си направя лозенце и пчелинец, щото разбирам и от лозарство и от пчелици.


                                Надя, не нападай Ухиленият дедик, дето е купувал земята на бабетата - тия бабета са юридически дееспособни и щом имат право да гласуват, значи имат право да си продават и земицата по 108 кинта на декар.

                                Дядка - кефиш - ного право разсъждаваш, адмирации.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X