IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
    нямаш никакъв шанс да се пенсионираш по-рано при положение, че имаш средни доходи за страната

    колко % спестяваш в момента от тази средна заплата която взимаш в момента???

    трябват високи доходи , да имаш големи спестявания за да се пенсионираш по-рано - това си е елементарно
    Това е разковничето в моето питане!
    Ако човек получава средни за страната доходи и няма пенсиониране на хоризонта, не е ли по-нормално да смени страната? Примерно за работа 10 години в Англия каква пенсия би получил човек от тази друга държава в ЕС? Или Кипър да приведем за пример, защото там работят хиляди българи.

    Коментар


    • мдаааааааа, забравих да напиша, че се пенсионирах на 35 .................... повечето от този форум знаят това

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
        Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам без да си снижавам стандарта с повече от 30%.
        Хипотезата е, че съм човек със средни доходи за страната. Нито много повече изкарващ нито много по-малко. Та идеята е какво да се направи за да се пенсионираме много по-ранот отколкото ни подготвя държавата. Моля ви само аргументирани мнения подплатени с факти и точни сметки, без реклами на пенсионни дружества и залитания в две крайности!
        нямаш никакъв шанс да се пенсионираш по-рано при положение, че имаш средни доходи за страната

        колко % спестяваш в момента от тази средна заплата която взимаш в момента???

        трябват високи доходи , да имаш големи спестявания за да се пенсионираш по-рано - това си е елементарно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
          Ще споделиш ли плана си?
          той вече е направен...
          сега го доизкусурявам

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            аз ако съм жив и здрав ще се пенсионирам на около 45г
            Ще споделиш ли плана си?

            Коментар


            • ще си насея градина с лешници и орехи. не голяма, около 10 дек.

              Коментар


              • Отиди да поработиш няколко годинки на запад. върни се. поработи тук. накрая ще получаваш някаква пенсийка от тази пробита държава и ако си успял да спестиш нещо ще взимаш и лихвички. ако си отворил бизнесче - ще капе и от там. но, най-големият дял в пенсията ще са постъпленията от социалната западна такава, която поради разликата в стандарта ще се усеща по-приятно.
                така мнозина са го измислили и направили.

                Коментар


                • трябва да си луд да чакаш от държавата. Обречен си на мизерия. Хващай си живота в ръце, свобода имаш, изкарвай, спестявай, инвестирай само на пенсия не разчитай...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    аз ако съм жив и здрав ще се пенсионирам на около 45г
                    а дано!!!
                    УСПЕХ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                      Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам без да си снижавам стандарта с повече от 30%.
                      Хипотезата е, че съм човек със средни доходи за страната. Нито много повече изкарващ нито много по-малко. Та идеята е какво да се направи за да се пенсионираме много по-ранот отколкото ни подготвя държавата. Моля ви само аргументирани мнения подплатени с факти и точни сметки, без реклами на пенсионни дружества и залитания в две крайности!

                      аз ако съм жив и здрав ще се пенсионирам на около 45г

                      Коментар


                      • Pанно пенсиониране

                        Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам без да си снижавам стандарта с повече от 30%.
                        Хипотезата е, че съм човек със средни доходи за страната. Нито много повече изкарващ нито много по-малко. Та идеята е какво да се направи за да се пенсионираме много по-ранот отколкото ни подготвя държавата. Моля ви само аргументирани мнения подплатени с факти и точни сметки, без реклами на пенсионни дружества и залитания в две крайности!
                      Working...
                      X