IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Да земята със сигурни ренти е много сладка работа
    Дългосрочни договори с фиксирана рента, а
    Абе старите си личат отдалече - по делата ще ги познаете

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
      ще ми е интересно коя застр. компания избра...
      не е честно да се прави реклама, ... само ще кажа, че баща ми имаше застрахова живот, в най-смотаната /според мен/ компания и много му се сърдих като си е направи сам, че не ме е питал за съвет. Та преди две години се разболя и почина, лека му пръст, че го споменавам, но ... от компанията изплатиха до стотинка застраховката и без шикалкавения - факт!
      Мнението ми не е препоръка!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение

        ... след като ми се случи нещастието, веднага си направих застраховка живот и то солидна, поне да знам, че ако нещо ми се случи, то поне децата ми да са подсигурени. Че с баща инвалид или мъртъв в нашата държава са за никъде.
        ще ми е интересно коя застр. компания избра...

        Коментар


        • це кандидатствам ца цистац
          у маляшкиют парлямент,
          кат са пенционирам це зема
          60 (ШЕЙСЕТ) брутни необлагаеми
          цаплати

          Коментар


          • Питайте патило ...

            Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            А трябва.Не дърпай Господ за шлифера и не го развеселявай с писаниците си.Никой не знае утрешния ден какво може да му донесе.Един миг невнимание и нещата са необратими.Не предизвиквай съдбата и бъди смирен.
            Преди около 7 години, си счупих крака изведнъж всичко ми се преобърна, не можех да мръдна 3 месеца от леглото, а след това и още 6 месеца ходих с патерици, за работа не можех и да мисля, а издържах цялото си семейство и децата си ... тогава за пръв път се замислих как за секунди може да ти се обърне живота на 180 градуса.
            ... въпроса не е дали ще ти се случи, ... а кога ще ти се случи.

            Не само за пенсия трябва да помисли човек, но и за застраховки, умни хора са ги измислили тези работи да знаете. Като ни е загубена държавата, разумните хора трябва да се спасяват по единично.

            ... след като ми се случи нещастието, веднага си направих застраховка живот и то солидна, поне да знам, че ако нещо ми се случи, то поне децата ми да са подсигурени. Че с баща инвалид или мъртъв в нашата държава са за никъде.
            Last edited by daris; 20.11.2012, 22:56.
            Мнението ми не е препоръка!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от zepter Разгледай мнение
              Изобщо не разчитам на пенсионирането!
              А трябва.Не дърпай Господ за шлифера и не го развеселявай с писаниците си.Никой не знае утрешния ден какво може да му донесе.Един миг невнимание и нещата са необратими.Не предизвиквай съдбата и бъди смирен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zepter Разгледай мнение
                Изобщо не разчитам на пенсионирането!
                Ами точно щото не разчиташ дай идея как да получаваш средната пенсия /в момента 260лв./ до края на живота без да зависиш от държавата. Отговора аз го знам, но понеже брокерката е пуснала темата, ми е интересно вие какво ще измислите.? Май въртим сучем, паък пак към имотяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяята бегаме
                Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от zepter Разгледай мнение
                  Изобщо не разчитам на пенсионирането!
                  И много правилно, защото Тотю си го е рекъл в прав текст: Трябва да ограничим пенсионирането до минимум

                  Коментар


                  • Изобщо не разчитам на пенсионирането!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от daris Разгледай мнение
                      И изчислих че за да имам месечен доход от 200 лв. /т.н -та пенсия/ с която ще ми се наложи да живия, с която се налага да живеят хиляди пенсионирани учители/ за 12 месеца това са

                      2400 лв.

                      Значи ако притежавам актив от 24000 лв. и той ми носи 10% годишна печалба - ... то аз ще се пенсионирам.
                      Да бъдем песимисти и да пресметна актив с 5% годишна доходност - ... ще са ми нужни за да се пенсионирам 48000 лв.
                      за всички решения(+земята) може да се оптимизира допълнително ако човек си сложи 'крайна дата' за получаване на пенсията(демек смърт) и започне да харчи спестяванията(влогове, имоти и т.н.) х години преди тази дата.
                      Така необходимият за пенсиониране актив би бил значително по-малък, просто няма да остане нищо за наследниците.

                      Коментар


                      • Алаууууууу. Тука ли беше аграрната тема?
                        дА НЕ СМЕ СЕ объркале нещо
                        Остана малко време да погледна за цени на земя. Нещо излезе.
                        Първо Източна ГБ.
                        Там е имало яко ъп в периода 2005 до 2010.
                        Цени от средно 3000 паунда акър до върхови стойности до 8500.
                        Порядъково в лев за дка: да кажем от 2000 до 5000 лв. Това само за да се хване примерно ниво. Не му се взирайте толкова.

                        Източник
                        ТУК

                        После викам да погледна и в Щатите, че не успях да попадна на нищо подходящо за интересуващата ме Европа.
                        Рекох да подбера някой щат, който да е със сходна на нашата геогр. ширина, сходен климат, да не е на крайбрежието, плодородна земя. От изток на запад попадам на Уисконсин и се намира един материал

                        ТУК
                        където много прилежно са извели хората един гранд тотал, който е около 3200 Щ.Д. за акър, или малко над 800 Щ..Д. за дка - примерно 1300 лв.
                        За сведение.

                        Ако имате инфо, викайте!
                        Знаете къде! При аграрниците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Ти майтапиш ли се, акциите са най-евтини от втората световна война насам. Какво му е трудното.
                          То за него само трейдинга е евтин, всичко друго скъпотия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Затова трябва подценен актив, който трудно се намира дори и сега.
                            Ти майтапиш ли се, акциите са най-евтини от втората световна война насам. Какво му е трудното.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
                              Да речем, че средната пенсия е около 350лв. Та може да я постигнеш само с един двустаен апартамент след 20 години. Ако не си претенциозен, по този начин може да ес пенсионираш на 40 с такава пенция. А може и да продължиш да си работиш, ако децата са ти малки.
                              Няма какво да наричаме, средната пенсия е 260 лева, проблемът е че това не е пенсия, а минимума който мухлясалият ни народ поема без да откача нездравословно към властта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                И земята и апартаментите не стават за ракети. Ако някой сега стартира с цел ранно пенсиониране те трудно ще му вършат работа, просто ще останат за внуците.
                                Затова трябва подценен актив, който трудно се намира дори и сега.
                                Да речем, че средната пенсия е около 350лв. Та може да я постигнеш само с един двустаен апартамент след 20 години. Ако не си претенциозен, по този начин може да ес пенсионираш на 40 с такава пенция. А може и да продължиш да си работиш, ако децата са ти малки.
                                Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                                Коментар

                                Working...
                                X