IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pанно пенсиониране

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря за съветите, исках да чуя и други интересни предложения, но както е видно освен откровени простаци, които спамят, само Начев и Императора имат визия относно опциите за ранно пенсиониране
    След 70-те не ми трябва пенсия, щото мисля да съм достигнала 9-та степен на йога и няма да са ми необходими ресурси за живот, освен това което ще ми дава земята




    Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
    Ясно, искаш да стигнеш до положение, прие което на около 50 г. да имаш гарантирано на разположение ежемесечна сума пари за харчене, но без да ти се налага да работиш за някого или да развиваш дейност. И така - примерно 20 години.
    Има и нещо друго леко неясно. Оставам с впечатление, че сега имаш прилични доходи, които ти осигуряват един приемлив стандарт. Няма да спекулирам с конкретни числа, но имам усещането, че ако от числото Х (дохода ти сега), извадим 30 %, в представите ти отиваме на поне 900 - 1000 лв. А средната пенсия в Бг в момента е по0скоро наполовина - 400 -500 лв.
    Не е лесно осъществимо, но не е и невъзможно.
    Колега, много рядко пиша, не те познавам, но ми звучиш като млад човек. Ще се изненадаш, че хората живеят и след 70 г. възраст, колкото и невероятно да изглежда това. При схемата, която описваш обаче, съществува доста сериозен риск да се окажеш след 70 си година само с една социална пенсия и без здравна осигуровка. Изглежда соц. пенсия към момента е около 110 лв. при минимум 15 год. осигурителен стаж.
    Вярно е, че Императора ти е дал конкретни предложения, при това доста добри.
    За да се случат, трябва готов ресурс или сериозно свиване на сегашния ти стандарт. Имам усещането, че и двете не са опция.
    Наистина, има хора, които имат талант чрез инвестиране да правят пари от нищото, има и такива, които го могат без това дори да отнема значителна част от времето им.
    Но те са по-скоро изключения.
    Иначе трябва много учене, полагане на много самоотвержен, специфичен и самотен труд, абе .... бамбашка работа.
    Варианти, които са свързани с придобиване и управление на имоти, по-скоро не станат.
    Остава вариантът с развиване на един успешен бизнес, който да бъде продаден в подходящ момент, след 50-та ти годишнина. Ако имаш някаква специфична квалификация или способности, знаеш добре език, помисли за вариант собствен бизнес някъде по света. Може и на трудов договор, но само ако става дума за сериозни пари.
    Успех.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
      Разбира се визирам вариант в който не зависиш от държавата, а успяваш да постигнеш стандарт да вземаш пенсия колкото среден пенсионер поне 20 години след 50 годишна възраст. Който притежава формулата, да я сподели. Дотук само Императора пише в конкретика.
      Ясно, искаш да стигнеш до положение, прие което на около 50 г. да имаш гарантирано на разположение ежемесечна сума пари за харчене, но без да ти се налага да работиш за някого или да развиваш дейност. И така - примерно 20 години.
      Има и нещо друго леко неясно. Оставам с впечатление, че сега имаш прилични доходи, които ти осигуряват един приемлив стандарт. Няма да спекулирам с конкретни числа, но имам усещането, че ако от числото Х (дохода ти сега), извадим 30 %, в представите ти отиваме на поне 900 - 1000 лв. А средната пенсия в Бг в момента е по0скоро наполовина - 400 -500 лв.
      Не е лесно осъществимо, но не е и невъзможно.
      Колега, много рядко пиша, не те познавам, но ми звучиш като млад човек. Ще се изненадаш, че хората живеят и след 70 г. възраст, колкото и невероятно да изглежда това. При схемата, която описваш обаче, съществува доста сериозен риск да се окажеш след 70 си година само с една социална пенсия и без здравна осигуровка. Изглежда соц. пенсия към момента е около 110 лв. при минимум 15 год. осигурителен стаж.
      Вярно е, че Императора ти е дал конкретни предложения, при това доста добри.
      За да се случат, трябва готов ресурс или сериозно свиване на сегашния ти стандарт. Имам усещането, че и двете не са опция.
      Наистина, има хора, които имат талант чрез инвестиране да правят пари от нищото, има и такива, които го могат без това дори да отнема значителна част от времето им.
      Но те са по-скоро изключения.
      Иначе трябва много учене, полагане на много самоотвержен, специфичен и самотен труд, абе .... бамбашка работа.
      Варианти, които са свързани с придобиване и управление на имоти, по-скоро не станат.
      Остава вариантът с развиване на един успешен бизнес, който да бъде продаден в подходящ момент, след 50-та ти годишнина. Ако имаш някаква специфична квалификация или способности, знаеш добре език, помисли за вариант собствен бизнес някъде по света. Може и на трудов договор, но само ако става дума за сериозни пари.
      Успех.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
        Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам без да си снижавам стандарта с повече от 30%.
        Хипотезата е, че съм човек със средни доходи за страната. Нито много повече изкарващ нито много по-малко. Та идеята е какво да се направи за да се пенсионираме много по-ранот отколкото ни подготвя държавата. Моля ви само аргументирани мнения подплатени с факти и точни сметки, без реклами на пенсионни дружества и залитания в две крайности!
        По еврейски мойто момиче,по еврейски.Но като си спомня другите простотии дето ръсеше из инвестора за теб има и още по древен вариант
        За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Не разбрах какъв месечен доходн търсиш???
          За да е сигуна рботата и да има буфер в случай на криза мисля, че трябва да се направи 5 хил лв месечен доход. От него половината да се реинвестира през годините.
          Като източници на пари може да се диверсифицира в слдното:
          -земя отдавана под наем, това трябва да е над 60% от доходите
          -дивидентни акции, около 30% отдоходите
          -търговия със стоки нанякои пазари, окло 10%
          -някаква работа - хайляшка, която може да се работи, ама може и да не се работи 10-15% с малка заплата, римерно 300-600лв
          общият процент е повече от 100% защото някои доходи може да отпаднат за някакъв период от време

          И тази структура не е асолютно стабилна, но все пак има буфер за обиране.
          Благодаря! Много интересно мнение, обаче земята няма ли да е твърде голяма за 60% от 5К? Аз за някакви 50 дка вземам едва в натура няколко чувала, дамаджани и туби, с които не бих издържала и два месеца след пенсионирането.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
            Разбира се визирам вариант в който не зависиш от държавата, а успяваш да постигнеш стандарт да вземаш пенсия колкото среден пенсионер поне 20 години след 50 годишна възраст. Който притежава формулата, да я сподели. Дотук само Императора пише в конкретика.
            Не разбрах какъв месечен доходн търсиш???
            За да е сигуна рботата и да има буфер в случай на криза мисля, че трябва да се направи 5 хил лв месечен доход. От него половината да се реинвестира през годините.
            Като източници на пари може да се диверсифицира в слдното:
            -земя отдавана под наем, това трябва да е над 60% от доходите
            -дивидентни акции, около 30% отдоходите
            -търговия със стоки нанякои пазари, окло 10%
            -някаква работа - хайляшка, която може да се работи, ама може и да не се работи 10-15% с малка заплата, римерно 300-600лв
            общият процент е повече от 100% защото някои доходи може да отпаднат за някакъв период от време

            И тази структура не е асолютно стабилна, но все пак има буфер за обиране.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
              .

              Това ме навежда на мисълта, че вероятно говориш за "пенсиониране", но е твърде възможно да мислиш за нещо, което е коренно различно. Ерго, думата "пенсиониране" е употребена по-скоро символично.

              Може и да греша?
              Поправи ме и евентуално задай въпроса отново.
              Разбира се визирам вариант в който не зависиш от държавата, а успяваш да постигнеш стандарт да вземаш пенсия колкото среден пенсионер поне 20 години след 50 годишна възраст. Който притежава формулата, да я сподели. Дотук само Императора пише в конкретика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                Добре, ти за разлика от преждепишещия разбираш проблема, но как го разрешаваш?
                Опитвам се да инвестирам успешно. Няма друга рецепта. Търси и комбинирай различни варианти:
                - собствени инвестиционни умения;
                - човекозастраховка;
                - пенсионен фонд;
                - секси метали;
                - земица.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                  Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам
                  Изглежда е подходящо да приемем, че упражняваш някаква обичайна (неизвънредна) професия, дейност(труд), която не дава специфично право на ранно пенсиониране.
                  Въпреки това искаш да излезеш в пенсия на около 50 годишна възраст.
                  Излизането в пенсия, поне така както аз го разбирам, е един един акт, при който след някаква административна процедура ежемесечно получаваш "гарантирано" някаква сума пари. С повечко късмет живееш в страна, в която самото ти качество на пенсионер, ти дава право и на "безплатно" здравно обслужване.
                  По-просто формулирано, при изпълнение на определен набор от изисквания и условия, те прикрепват като дебитор към някакъв фонд или директно към държавния бюджет.
                  Това ли е пенсионирането, което визираш ?

                  Да, обаче! Знаем, че не само в нашата страна, но и в почти цяла Европа върви процес на затягане на условията за пенсиониране в този стар, класически смисъл. Вдигат безмилостно пенсионната възраст. На всекидневен език това значи - може и всичко друго да ти е в ред, да си работил здраво, но няма да попаднеш в лелеяната ведомост преди навършване на определена възраст.
                  Хората с обичайни професии или труд, които днес са малко над младежка възраст в страна като Бт по -скоро не могат да се надяват да получат класическа пенсия при тези изисквания, които поставяш. Пък и годините за пенсиониране неизбежно ще опрат до 70.

                  Това ме навежда на мисълта, че вероятно говориш за "пенсиониране", но е твърде възможно да мислиш за нещо, което е коренно различно. Ерго, думата "пенсиониране" е употребена по-скоро символично.

                  Може и да греша?
                  Поправи ме и евентуално задай въпроса отново.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Секи трябва да разсъждава по този въпрос - просто защото управляващите си правят сметката да ни яхат докато пукнем.
                    Добре, ти за разлика от преждепишещия разбираш проблема, но как го разрешаваш?

                    Коментар


                    • Секи трябва да разсъждава по този въпрос - просто защото управляващите си правят сметката да ни яхат докато пукнем.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                        Интересно ми е да прочета вашите мнения относно ранното пенсиониране. Предпочитам да работя здраво до около 50-те и след това да мога да се пенсионирам без да си снижавам стандарта с повече от 30%.
                        Хипотезата е, че съм човек със средни доходи за страната. Нито много повече изкарващ нито много по-малко. Та идеята е какво да се направи за да се пенсионираме много по-ранот отколкото ни подготвя държавата. Моля ви само аргументирани мнения подплатени с факти и точни сметки, без реклами на пенсионни дружества и залитания в две крайности!
                        Спри небивалиците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          от какво живееш сега?
                          питай мисирката -> тя всичко знае

                          Първоначално изпратено от мисирката монти
                          Ако още един път пишеш нещо по мой адрес и се занимаваш с мен ,ще пусна трите имена ,адреса и всичките ти простотии който мислиш че никой не знае....Благойчо...
                          в момента мисирката можеш да я намериш в темата "оптимизъм на БФБ"

                          Коментар


                          • Много ми е интересна тази тема. Ще се радвам някой от Вас да сподели как се е измъкнал...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                              Това е разковничето в моето питане!.
                              изобщо не сте попитали това

                              Първоначално изпратено от Babbitt Разгледай мнение
                              Ако човек получава средни за страната доходи и няма пенсиониране на хоризонта, не е ли по-нормално да смени страната? Примерно за работа 10 години в Англия каква пенсия би получил човек от тази друга държава в ЕС? Или Кипър да приведем за пример, защото там работят хиляди българи.
                              за мен България е номер 1 да се правят кинти ................. иначе навън ти трябват няколко години да бачкаш за някой друг като роб преди да ти се открие някакъв шанс за свой бизнес

                              иначе в лондон само за шопинг , а в кипър на моренце но не и през лятото

                              през целия си живот не съм работил за никой друг, а само за себе си ................. е, по комунистическо бачках и за Народна Република България

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                                мдаааааааа, забравих да напиша, че се пенсионирах на 35 .................... повечето от този форум знаят това

                                от какво живееш сега?

                                Коментар

                                Working...
                                X