IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Хахахаххаах На тебе ли да вервам или на статистиката? От четири години не са ми вдигали данъците на НИ. а ЦЕНИТЕ НА НАЕМИТЕ САМО РАСТАТ., явно много погрешна статискика си наблюдавал!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Оооо, и ти си почнал като Дянков
    Това не сме вдигнали, онова не сме вдигнали....а за всичко останало дето всеки ден мисли как да изземе си трае
    Ако не са ти вдигнали данък имот, дали не са повишили данък смет и не ги ли плащаш заедно

    И за наемите така, предлагането нараства, но викаш и цената му също
    Да не е почнал някакъв наплив на емигранти към България, впечатлени от Стабилната макроикономическа Рамка

    Коментар


    • Трябва данъчните оценки да се регулират. В момента някои от тях са много по-високи от пазарната цена, което особено при фирмите е голямо дърво. Данъчните и всичката сволач лапачи трябва да се размърдат и да поставят истински данъчни оценки. И като ми кажат, че данъчната оценка е 1000000 например, да имат задължението в срок от 3 месеца след поискване да купят на тази данъчна оценка

      Коментар


      • НАИВHИК

        Данъците на имотите специално трябва да се коригират в посока надолу , данъчните им оценки също. Това е нормално според мен да се случи и ще доведе до по добра събираемост , доброволна и не насилствена.
        Тук не може да се въведат данъци като в САЩ , поради ниския жизнен стандарт..аз съм съгласен и тук сградите да изглеждат отвън винаги като нови , а не опушени и сиви с един пръст прах. Обаче кой ще я плати тази екстра такса в България - безработните ли ? Те в България плащат здравна такса , плащат и други такси..пък как ли ги плащат действително безработните ?
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Не са общински , плащал съм и знам.
          Не съм плащал. Не знам, но това прочетох в нета. Както и да е. Тук почваме да се караме, на кой какъв данък да набичат. Правилната позиция е СТИГА НОВИ ДАНЪЦИ!!!! ОСТАВЕТЕ ПОНЕ ЗА 10 ГОДИНИ НЕЩАТА ТАКИВА КАКВИТО СА!!!!!! ДАЙТЕ НЯКАКВА СТАБИЛНОСТ И ПРЕДВИДИМОСТ!!!!!!

          Коментар


          • НАИВHИК

            Не са общински , плащал съм и знам.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Да ама не е така , ти четеш такса но реалната такса която отива от тези пари в хазната е не повече от 1500 долара.На мен ми е ясно какво пише в обявата , уви нашите такси дори са по високи , защото само смет и канал има . Ти сигурно не знаеш , но там им боядисват къщите с парите от таксата им - отвън , всяка година.Четеш в обявата такса и си мислиш, че е данъка който взема държавата.
              В България в момента данъците са много високи , данъчните оценки са нереални а самия данък който взема държавата е по висок от този в САЩ , като се съпостави с цената на имота и стандарта на живот на хората . И разликата е към два пъти.
              Да не говорим за това , че има имоти с дънъчна оценка а пазарната им цена е 10 пъти може би по ниска , на непродаваемите на които държавата събира такса.
              През 2011г. в България:
              - приходите от данъка върху недвижимите имоти бяха 226.6 милиона лв.
              - жилищата бяха 3,899,750
              Тоест през 2011г. данъкът върху недвижимите имоти средно за жилище в България беше по-малко от 59 лв. годишно.


              През 2011г. в САЩ:
              - приходите от данъка върху недвижимите имоти бяха 470,892 милиона долара (над 470 милиарда долара)
              - жилищата бяха 132,312,404
              Тоест през 2011г. данъкът върху недвижимите имоти средно за жилище в САЩ беше 3,558 долара годишно.




              http://quickfacts.census.gov/qfd/states/00000.html
              http://www.census.gov/govs/qtax/
              http://www.minfin.bg/bg/page/645
              http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20

              Коментар


              • Само дезинформатор, може на ангро да обижда 120 000 човека......

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                  Извинявай,но не те разбрах,поясни.
                  Ето пореден шокиращ пример от София:
                  1)
                  Под наем апартамент от 90 кв. м. в гетото жк Люлин
                  - 390 евро наем на месец
                  http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2041352.html
                  2)
                  Под наем апартамент от 100 кв. м. на бул. Сливница
                  - 195 евро наем на месец
                  http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2076278.html

                  Щом на двойно по-ниска цена може да се наеме апартамент в центъра на София в сравнение с гетото жк Люлин явно броят на наемателите в София се "увеличава".

                  Коментар


                  • Много добре си го е написал Информ. Това 700 ти е точно данък и други общински такси

                    Коментар


                    • LANDLORD 31

                      Той си копира разни работи от обяви и не му е ясно за каква такса става въпрос , това е жилище с поддръжка първо и за нея са повечето от половината пари от месечната 700 долара и нещо такса и от тази такса , която не е за поддръжката 300 и нещо също има пари за поддръжка..друга поддръжка от други фирми и за държавата има 150 и дори по малко.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Inform

                        Да ама не е така , ти четеш такса но реалната такса която отива от тези пари в хазната е не повече от 1500 долара.На мен ми е ясно какво пише в обявата , уви нашите такси дори са по високи , защото само смет и канал има . Ти сигурно не знаеш , но там им боядисват къщите с парите от таксата им - отвън , всяка година.Четеш в обявата такса и си мислиш, че е данъка който взема държавата.
                        В България в момента данъците са много високи , данъчните оценки са нереални а самия данък който взема държавата е по висок от този в САЩ , като се съпостави с цената на имота и стандарта на живот на хората . И разликата е към два пъти.
                        Да не говорим за това , че има имоти с дънъчна оценка а пазарната им цена е 10 пъти може би по ниска , на непродаваемите на които държавата събира такса.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                          Като доказателство на твоето твърдение ето два апартамента в София:
                          1)
                          Под наем апартамент от 100 кв. м. на бул. Сливница
                          - 195 евро наем на месец
                          http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2076278.html
                          2)
                          Продава се апартамент от 100 кв. м. в жк Младост
                          - 1,022 евро на месец за изплащане на жилищен заем (апартаментът струва 164,800 евро, а заемът е за 80% от тази стойност и е за 20 години при дори 7% лихва)
                          http://www.imoti.net/tristaen-aparta...no1925931.html



                          Обаче комунистчетата си живеят в някъв измислен свят, но това не е изненада защото всеки комунист е психично болен.

                          Извинявай,но не те разбрах,поясни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                            В интерес на истината-голяма част от влогарите имат НИ,вероятно повече от един.
                            Като доказателство на твоето твърдение ето два апартамента в София:
                            1)
                            Под наем апартамент от 100 кв. м. на бул. Сливница
                            - 195 евро наем на месец
                            http://www.imoti.net/naem-tristaen-a...no2076278.html
                            2)
                            Продава се апартамент от 100 кв. м. в жк Младост
                            - 1,022 евро на месец за изплащане на жилищен заем (апартаментът струва 164,800 евро, а заемът е за 80% от тази стойност и е за 20 години при дори 7% лихва)
                            http://www.imoti.net/tristaen-aparta...no1925931.html



                            Обаче комунистчетата си живеят в някъв измислен свят, но това не е изненада защото всеки комунист е психично болен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Не трябва и нямаааааааа да стане
                              Жилището е основна необходимост, която се притежава от 90% от българското население. Само 10% ненормални влогари-ексцентрици си държат парите на влог и дори нямат жилище! Те разбира се с нищо не допринасят не само за икономиката, ами и за обществото, щото най-често са самотни, егоистични и невзрачни цървули. Дори бих им набил и 50% данък върху лихвите, колкото данък печалба в Германия!
                              В интерес на истината-голяма част от влогарите имат НИ,вероятно повече от един.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                                Уви не е така както си мислиш. Ето цитат от обявата за продажбата:

                                206 East 124th Street, 1B
                                Price: $190,000
                                Maintenance/CC: $421
                                Monthly Real Estate Tax: $708
                                Minimum Percent Down: 5%
                                Neighborhood: East Harlem
                                http://www.elliman.com/new-york-city...hattan-nmpxxrs

                                Привилегия е да имаш апартамент в Манхатан. Така трябва да стане и в София за да има повече средства за пенсии.
                                Не трябва и нямаааааааа да стане
                                Жилището е основна необходимост, която се притежава от 90% от българското население. Само 10% ненормални влогари-ексцентрици си държат парите на влог и дори нямат жилище! Те разбира се с нищо не допринасят не само за икономиката, ами и за обществото, щото най-често са самотни, егоистични и невзрачни цървули. Дори бих им набил и 50% данък върху лихвите, колкото данък печалба в Германия!

                                Коментар

                                Working...
                                X