IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
    Ти това със заплатите как точно си го представяш. С Постановление на Министерския Съвет, с акт на Народното Събрание или как?
    Да не би да си имал някакви надежди, че в периода 2009-2013 г. заплатите ще достигнат средното ниво в ЕС? Може би очакваш с нетърпение следващото правителство, при което към края на мандата му през 2017г. вече ще сме минали средните заплати в ЕС или какво?
    Aко искат с постановление на Светия синод.Не ме интересува точно как.Надежди не съм имал.Като са некадърни да увеличат заплатите и да създадат среда в която хората сами да си ги изкарват да не вдигат данъците и да ми въвеждат нови.Как пък едно хубаво нещо от Запад не прихванаха.Само съкращения затваряне на заводи увеличаване на възраст за пенсиониране.И народа си мълчи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Омръзна ми да ми дърдорят какво било в Европа.Омръзна ми да ме карат да работя по европейски а да получавам българска заплата.Да направят заплатите европейски да въведат европейските облекчения и съм съгласен с европейската работа.
      Ти това със заплатите как точно си го представяш. С Постановление на Министерския Съвет, с акт на Народното Събрание или как?
      Да не би да си имал някакви надежди, че в периода 2009-2013 г. заплатите ще достигнат средното ниво в ЕС? Може би очакваш с нетърпение следващото правителство, при което към края на мандата му през 2017г. вече ще сме минали средните заплати в ЕС или какво?

      Коментар


      • Бате Пешо

        Не е виновна само държавата , хората са като овце и нямат свой собствен план. Подкараха ги като гламави да купуват имоти..осраха се..има едно място на морето Влас..там ненормалниците си събориха къщите и построиха хотели , застроиха си целите дворове..няма откъде въздух да се движи около сградите , една до друга и не можеха с години да изсъхнат мазилките. Подкараха ги с големи лихви да си вкарат парите в банките , които са чисти пирамиди защото реалната доходност в момента е отрицателна но банките дават лихви като фокусници са , понеже има внесени пари а няма теглени..Колкото едните ще видят туристи в "хотелите" си , толкова и другите ще си вземат парите , а не лихвите..И това е икономика , така се печерят в България пари..
        Няма ак при псевдоикономика , псевдо финасови институции да си добре , то е ясно че ще е зле. Както сега в най голямата депресия един селянин от Банкя се скъсва да адвалтира , защото така се създава работа на кого ?
        Last edited by supertrader; 21.11.2012, 18:18.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Peter(Petar) Разгледай мнение
          Сори,
          Малко нетактично се вмъкнах, не съм в течение в приказката ти с лендлорд.
          Сега прочетох кръстосано началото на темата, в която нейният автор с нескрита еуфория приветства 10%-ното облагане на лихвите по депозитите.
          Нямам нищо против това облагане. Аргументирали са го по някакъв начин, преди всичко на основата на сравнителен анализ, как е по света, как е в ЕС итн. Независимо от това, на мен лично няма да ми се промени положителното отношение, което имам към българските депозити.
          Омръзна ми да ми дърдорят какво било в Европа.Омръзна ми да ме карат да работя по европейски а да получавам българска заплата.Да направят заплатите европейски да въведат европейските облекчения и съм съгласен с европейската работа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Не бъдете такива душмани на държавата, тя много късно се сети да вземе и тя нещо от депозитите..то е ясно че тези които депозираха в банките им издухаха парите самите банки. Поне държавата да бе взела нещо , банковата система на цяла Европа по нищо не се различава от тази на Исландия..т.е. парите внесени в банки вече да в рая на парите..
            Трейдърко това не е моята държава.Тя не е направила нищо за мен и семейството ми.Единственото нещо което съм получил от нея са учебниците за първи клас на децата ми.Предпочитам да ми отидат парите на вятъра но на държавата няма да дам и стотинка.То не бяха акцизи ДДС ДОД такси за това и онова сега и на спестяванията посегнаха.Алчността е безгранична.Увеличиха и възрастта за пенсия.Пари има за цигани и тумбаци.Всеки ден пътувам по два пътя единия е 5,5км а другия 11км.Ремонт не са виждали от 30 години.Минат хвърлят две лопати асфалт в дупката и си отиват.След седмица дупката си е дупка.Това не е моята държава.Анадънму.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Адашко успокой се бе.Не се бъркай в закачките ми с Лорда.И не приемай предложенията ми по този начин.Специално за него като богат човек 2000 са малко трябва поне 5000 за да изглежда още по як.
              Сори,
              Малко нетактично се вмъкнах, не съм в течение в приказката ти с лендлорд.
              Сега прочетох кръстосано началото на темата, в която нейният автор с нескрита еуфория приветства 10%-ното облагане на лихвите по депозитите.
              Нямам нищо против това облагане. Аргументирали са го по някакъв начин, преди всичко на основата на сравнителен анализ, как е по света, как е в ЕС итн. Независимо от това, на мен лично няма да ми се промени положителното отношение, което имам към българските депозити.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                КТБ дават годишна лихва 8.85% за суми над 100 000 лева при 4-месечен срочен депозит "4х4"
                Значи ако имам 100К на влог в КТБ, на края на годината ще прибера лихва 8850 лева.
                Дянков ще ми вземе 10% - остават 7965 лева. Тоест, реалната лихва е 7.965%.
                Пак не е зле. Никак даже.
                Пак КТБ имат БЕЗСРОЧЕН депозит "Евролев" с годишна лихва 7% за суми над 55000 лева.
                Та, да ви кажа, влогът, поне в някои банки, продължава да си е една много добра и доходоносна инвестиция
                На фона на лихвите на другите банки , тия са високи та чак съмнителни . Ще наберат яко капитал и .......... буууум

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                  според ме даже повече ще получиш ,защото лихвата се капитализира ))
                  Да, така е, разбира се, но нека не натоварваме излишно ограничения капацитет на мозъка на лендлорда/музовир, че няма да може да пресметне правилно печалбата и доходността от инвестицията в панеляци
                  Never underestimate the predictability of stupidity

                  Коментар


                  • според ме даже повече ще получиш ,защото лихвата се капитализира ))



                    Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                    КТБ дават годишна лихва 8.85% за суми над 100 000 лева при 4-месечен срочен депозит "4х4"
                    Значи ако имам 100К на влог в КТБ, на края на годината ще прибера лихва 8850 лева.
                    Дянков ще ми вземе 10% - остават 7965 лева. Тоест, реалната лихва е 7.965%.
                    Пак не е зле. Никак даже.
                    Пак КТБ имат БЕЗСРОЧЕН депозит "Евролев" с годишна лихва 7% за суми над 55000 лева.
                    Та, да ви кажа, влогът, поне в някои банки, продължава да си е една много добра и доходоносна инвестиция
                    мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                    Коментар


                    • КТБ дават годишна лихва 8.85% за суми над 100 000 лева при 4-месечен срочен депозит "4х4"
                      Значи ако имам 100К на влог в КТБ, на края на годината ще прибера лихва 8850 лева.
                      Дянков ще ми вземе 10% - остават 7965 лева. Тоест, реалната лихва е 7.965%.
                      Пак не е зле. Никак даже.
                      Пак КТБ имат БЕЗСРОЧЕН депозит "Евролев" с годишна лихва 7% за суми над 55000 лева.
                      Та, да ви кажа, влогът, поне в някои банки, продължава да си е една много добра и доходоносна инвестиция
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                        Панаира започва :
                        http://fibank.bg/bg/page/301#nasheto-predlojenie
                        Като си помисля, че това е границата на разумния максимум за влог на виждане, направо се чудя КОРП как ги докарват нещата на техните в евро и щ.дол.
                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                          Панаира започва :
                          http://fibank.bg/bg/page/301#nasheto-predlojenie
                          На ход сега са банките.
                          Сега ще му обяснят на Вдянков че да бъркаш в джоба на хората по тоя мутренски начин не става. Ама от де акъл в една мутра???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                            Аз си мисля ,че отново правят услуга на банките ,сега ниската лихва ще се "узакони"....
                            Досега ги беше страх да не предизвикат депозитен туризъм ,а сега всички имат законово основание за намаляне на лихвите ...Ще има едни гимнастики и "хибриди" да се майсторят
                            аз мисля че играта е друга:

                            1. няма да падат лихвите по депозитите защото парите ще избягат

                            2. ще го отнесат с данък САМО парите вложени в БГ-депозити от чужбина /има хора теглили кредити на ниска лихва в чужбина и вложени в БГ-депозит на по-висока лихва/

                            - те няма да могат да реагират на промените и необходимостта да прехвърлят в нов влог... или ако могат - ще е скъпо!
                            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                            Коментар


                            • Аз си мисля ,че отново правят услуга на банките ,сега ниската лихва ще се "узакони"....
                              Досега ги беше страх да не предизвикат депозитен туризъм ,а сега всички имат законово основание за намаляне на лихвите ...Ще има едни гимнастики и "хибриди" да се майсторят

                              Коментар


                              • Е вие какво си помислихте, че Дянков ще вземе леФ ли? Чакайте като пуснат дериватите

                                Коментар

                                Working...
                                X