IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Ако говориш за Пенсионнният фонд - това дето написал: абсурд нямащ нищо общо с действителността: По общи условия пише следното - дословно:

    Такса при изтегляне (изцяло или частично): Таксата при изтегляне е такса, която се удържа при еднократно или частично изтегляне на натрупаните средства от осигуреният преди придобиване на право на лична пенсия за старост или инвалидност. Тя се удържа в моментът на изтегляне. Таксата е в размер на 10 на сто върху изтеглената сума, но не повече от 20 лева.
    зависи колко са седели ако е по малко дерат повече. а и 10% не е малко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Не видиш ли: човекът казва - 15 години - значи там влиза и спихът от Осма година, който отдавна е наваксан. Апропо - тогава сривът на фондовете - ного по-малък от сривът на борсите.
      да де ама влиза ръста преди срута. тогава по 10% на година правеха

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Не видиш ли: човекът казва - 15 години - значи там влиза и спихът от Осма година, който отдавна е наваксан. Апропо - тогава сривът на фондовете - ного по-малък от сривът на борсите.
        Импе, един въпрос. Доходността е 5.6% годишно. А колко е годишната такса на фонда, КОЯТО се удържа след като е изчислена доходността. Не беше ли 2.8% годишно или ме лъже паметта????
        И как (по дяволите), точно Алианц,които 2006-2008 правеха ЗАШЕМЕТЯВАЩАТА доходност от 7%, когато всички други праваха 25%, как точно пък Алианц излязоха на такава доходност ПРЕДИ таксите за упрвление??????????
        Май че сега влогЪ е на 3%
        Last edited by master of the seven seas; 03.10.2014, 13:57.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
          Императоре, като те слушам, направо си намерил светия граал на инвеститорите или си самия Бъфет. Това как грам златце си е грам златце е малко наивно ама щом те кефи няма лошо.
          Пенционните фондове с 21% леко ме съмнява. Моите наблюдения са, че в добри години се представят добре, в лоши - зле. Последните 5 години дърпат, щото и пазарите като цяло са нагоре, което не значи, че в един момент няма да занулят. Това стана през 2008ма ли беше или 2009та след години на 7-10% доходност сринаха за една година с 20 до 30% дългосрочно се върнахме на влога. Явно портфейлите им са добри наистина и отразяват пазара. Когато пазара е нагоре, те са малко под него като е надолу - и те са надолу. Тая работа с данъчните облекчения е ограничена до определена сума която е да кажем... 700 лева на година За над 700 лева пак има ама са толкова минимални, че таксата на фонда почти ги изяжда.
          Недвижимите имоти са ми слабост, следя как върви и си е просто средна работа. Има разправии и не е като да е "сигурна" печалба. Иначе аз съм правил 110% от едно парцелче за 2 год, ама си беше и късмет , просто го купих на цена, на която трябваше да съм луд да не го купя, а после го продадох на един, на който му трябваше ТОЧНО този парцел та плати 10% над пазарната цена отделно за 2 год. цените се изстреляха яко, но това не е "представителна" извадка
          По отношение на дивидентната доходност, ще ми кажеш ли само дали я правиш на БФБ или навън? Тука нямам представа, може да е реално това, което казваш, ама още не съм намерил тези точно акции
          Е, не претендирам, че съм Чичо Уорън - аз - небъфет, но си е така.
          Сам поразсъждавай - реално ли е да съизмерваме неунищожимото и несъздадаемо златце с някакви хартийки, дето държавите си ги печатат колкото си щат.
          Пенсионният фонд: изчислих го според стойността на дялът преди 2 години спрямо сегашната стойност + данъчните облекчения, минус входящата такса. Впрочем данните са публични и в нашият сайт, и в КФН.
          Написаха ти и средната доходност за 15 години - там влиза и това, което несправедливо наричаш: зануляване.
          Дивидентната я правя само туканка, а портфейлът ми е известен - провери в съответната тема туканка - във форумът - на по-назадните страници - нарисувал съм колелца на всичките си инвестиции... само дето повечето акции вече не можеш ги взе на цената, на която аз съм ги. Над 10% сега носят само Атерките и Жабоците (привилегировани акции и облизвации).
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            режат главата от кръста с 30% и данъка си го плащаш
            Ако говориш за Пенсионнният фонд - това дето написал: абсурд нямащ нищо общо с действителността: По общи условия пише следното - дословно:

            Такса при изтегляне (изцяло или частично): Таксата при изтегляне е такса, която се удържа при еднократно или частично изтегляне на натрупаните средства от осигуреният преди придобиване на право на лична пенсия за старост или инвалидност. Тя се удържа в моментът на изтегляне. Таксата е в размер на 10 на сто върху изтеглената сума, но не повече от 20 лева.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
              Ама брошура ли гледа или графика?
              Щото ако доходността върви така /\/\в брошурата ти изкарват период за койо е или така / или така /\/ a на практика често теглиш фонда когато периода е или така \ или така \/\
              Не видиш ли: човекът казва - 15 години - значи там влиза и спихът от Осма година, който отдавна е наваксан. Апропо - тогава сривът на фондовете - ного по-малък от сривът на борсите.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • http://www.capital.bg/biznes/finansi...e_nadminava_6/

                Тази доходност след кончината на депозитЪ ке се срине

                Коментар


                • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                  Toчно с дивидента стаа врътката, ама ако си е от твоя фирма, щото като си платиш 10% данък печалба, за да изкараш паричките от фирмата и да си ги сложиш в джеба, тее да платиш и 5% данък дивидент. Ако обаче си ги вкараш по пенсионната партида, нема да го платиш, ама па ще платиш такса на дружеството, ама пък може да го теглиш след като навършиш годините. Ако преди това ти кинат главата И ТЕ ТАКА!
                  Бистрихме ги оня ден тука с една брокерка... мое се скатае нещо ама не чак толкова че да се развълнувам силно
                  режат главата от кръста с 30% и данъка си го плащаш

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                    да така е има далалверка ако си на заплатка ама не е много. ако имаш дивидиенти примерно не се брои.
                    Toчно с дивидента стаа врътката, ама ако си е от твоя фирма, щото като си платиш 10% данък печалба, за да изкараш паричките от фирмата и да си ги сложиш в джеба, тее да платиш и 5% данък дивидент. Ако обаче си ги вкараш по пенсионната партида, нема да го платиш, ама па ще платиш такса на дружеството, ама пък може да го теглиш след като навършиш годините. Ако преди това ти кинат главата И ТЕ ТАКА!
                    Бистрихме ги оня ден тука с една брокерка... мое се скатае нещо ама не чак толкова че да се развълнувам силно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                      ОК, прав си, не е 700 лева, не знам от къде съм запомнил това число, но е в размер максимум на 10% от дохода ти. Тоест можеш да спестиш 10% от максимум 10% от доходите си. Ако решиш да вкараш повече от 10% от дохода си, на останалите си плащаш ДОД като ПОП!
                      да така е има далалверка ако си на заплатка ама не е много. ако имаш дивидиенти примерно не се брои.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Ама брошура ли гледа или графика?
                        Щото ако доходността върви така /\/\в брошурата ти изкарват период за койо е или така / или така /\/ a на практика често теглиш фонда когато периода е или така \ или така \/\
                        поисках от офиса справка за 15 години и ми дадоха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                          гледах на Алианц доходността за 15 години 5,6% средно
                          Ама брошура ли гледа или графика?
                          Щото ако доходността върви така /\/\в брошурата ти изкарват период за койо е или така / или така /\/ a на практика често теглиш фонда когато периода е или така \ или така \/\

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане
                            чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 се намалява с направените през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17, както и с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17.
                            ОК, прав си, не е 700 лева, не знам от къде съм запомнил това число, но е в размер максимум на 10% от дохода ти. Тоест можеш да спестиш 10% от максимум 10% от доходите си. Ако решиш да вкараш повече от 10% от дохода си, на останалите си плащаш ДОД като ПОП!

                            Коментар


                            • гледах на Алианц доходността за 15 години 5,6% средно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                                Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане
                                чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 се намалява с направените през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17, както и с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17.
                                това е според ЗДДФЛ

                                Коментар

                                Working...
                                X