IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пазарна капитализация на търгуваните фирми на БФБ (Българска Фондова Борса):
    1)
    - в края на юни 2008г. беше 22,113,573,799 лв.
    2)
    - в края на септември 2014г. беше 8,158,516,534 лв.
    Тоест за 6 години и 3 месеца пазарната капитализация се е сринала с над 63%.





    Честито!


    http://www.bse-sofia.bg/?page=QuarterlyBulletin

    Коментар


    • Жилищни кредити, които домакинствата в България дължат на банки, които НЕ СА БЪЛГАРСКА СОБСТВЕНОСТ:
      1)
      - в края на септември 2008г. бяха 7,233,053 хил. лв. или 92% от всички жилищни кредити отпуснати от банковата система в България
      2)
      - в края на септември 2014г. бяха 8,448,866 хил. лв. или 91% от всички жилищни кредити отпуснати от банковата система в България
      Тоест за щастие банките, които НЕ СА БЪЛГАРСКА СОБСТВЕНОСТ продължават да доминират на пазара за жилищни кредити.





      Честито!


      http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

      Коментар


      • В края на септември 2008г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
        1)
        - беше на стойност 2,295,359 хил. лв.
        2)
        - от тези 2,295,359 хил. лв. едва 596,026 хил. лв. или ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ПО-МАЛКО ОТ 26% БЯХА ИНВЕСТИРАНИ В ЦЕННИ КНИЖА, КОИТО СЕ ТЪРГУВАТ НА ЧУЖДЕСТРАННИ РЕГУЛИРАНИ ПАЗАРИ (ТОЕСТ НЕ НА БФБ)


        В края на септември 2014г. инвестиционният портфейл на пенсионните фондове за допълнително осигуряване:
        1)
        - беше на стойност 7,136,289 хил. лв.
        2)
        - от тези 7,136,289 хил. лв. вече 3,792,365 хил. лв. или ВЕЧЕ НАД 53% БЯХА ИНВЕСТИРАНИ В ЦЕННИ КНИЖА, КОИТО СЕ ТЪРГУВАТ НА ЧУЖДЕСТРАННИ РЕГУЛИРАНИ ПАЗАРИ (ТОЕСТ НЕ НА БФБ)





        БРАВО на пенсионните фондове, че инвестират все по-голям дял от инвестиционния си портфейл на ЧУЖДЕСТРАННИ РЕГУЛИРАНИ ПАЗАРИ.


        http://www.fsc.bg/Pazari-bg-4

        Коментар


        • Inform

          И какво ги правят пирамидите тези пари ? Само не ми обяснявай че кредитират с тях, то ясно че кредитират кухи фирми.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Да наистина си за психиатър. Няма лошо. Важното е, че имаш виждане за нещата които само ти виждаш

            Коментар


            • В банковата система на България общо домакинствата и фирмите извън финансовия сектор:
              1)
              - в края на юни 2014г. имаха 19,085 депозита, които бяха над 200 ХИЛЯДИ лв. а стойността им беше 16,264,481 ХИЛЯДИ лв. или по-малко от 16.3 МИЛИАРДА лв.
              2)
              - в края на септември 2014г. имаха 19,784 депозита, които бяха над 200 ХИЛЯДИ лв. а стойността им беше 16,963,354 ХИЛЯДИ лв. или над 16.9 МИЛИАРДА лв.
              Тоест за 3 месеца има увеличение от над 698 МИЛИОНА лв.





              Честито!


              http://www.bnb.bg/statistics/index.htm

              Коментар


              • В края на септември 2014г. фирмите в ЕС извън финансовия сектор дължаха на банковата система на ЕС (въпреки наличието на фондови борси в ЕС):
                - над 5,244 МИЛИАРДА евро или над 5.2 ТРИЛИОНА евро





                Честито!


                http://sdw.ecb.europa.eu/reports.do?node=1000003503

                Коментар


                • Излъгал си системата а
                  Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                  И аз така - давах 10% от дохода при 24% ставка, като стана 10 плосък данък - не само спрях да внасям ами си и взех квито кинти имаше - не че бяха много ама близо 4к за кво да им ги оставям да си ги харчат те вместо аз

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    ела при бате Тони бе Тотко,
                    аз изтеглих миналата година точно поради тази причина! Цакат те по ТЕКУЩАТА данъчна ставка!
                    И аз така - давах 10% от дохода при 24% ставка, като стана 10 плосък данък - не само спрях да внасям ами си и взех квито кинти имаше - не че бяха много ама близо 4к за кво да им ги оставям да си ги харчат те вместо аз
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • В края на август 2014г. фирмите в ЕС извън финансовия сектор дължаха на банковата система на ЕС (въпреки наличието на фондови борси в ЕС):
                      - над 5,223 МИЛИАРДА евро или над 5.2 ТРИЛИОНА евро





                      Честито!


                      http://sdw.ecb.europa.eu/reports.do?node=1000003503

                      Коментар


                      • Мастъров – доколкото зная: 10% от доходността.
                        Тони – така е – то идеята е човек да не тегли сумата върху която е ползвал данъчни облекчения – все пак това: за дръти години. То се знае – ако вкараш наведнъж 20 Б, а ползваш само 1 Б за данъчни облекчения, след 2-3 години може да си изтеглиш 19 Б, ще реализираш десетина процента доходност, а данъчни облекчения няма да връщаш за тия 19 Б, защото не си ползвал.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                          Имам въпрос ,малко аматьорски ама не ми се рови :Ако имам партида в ДПФ и закрия партидата преди навършване на пенсионна възраст и данъчната ставка в този момент е да кажем 24 %/не вярвам плоският данък да се запази вечно ,все пак съм още млад /,по коя данъчна ставка ще ме цака Милата държавица -по тази на която съм внесъл сумата / в момента 10%/ или към момента на закриване /примерно 24%/

                          Благодаря предварително
                          ела при бате Тони бе Тотко,
                          аз изтеглих миналата година точно поради тази причина! Цакат те по ТЕКУЩАТА данъчна ставка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Мастъров – таксата на входа зависи от това колко си внесъл, аз разбира се в моята сметка си я вадя като разход – а и то с нея не се купуват дялове, а аз си отчитам дяловете. Радев, няма значение колко са седели – казваш: 10% не е малко, но аз бих казал – 20 лв не са ного. Защото и 500 кинта да дръпнеш и 50 Б да дръпнеш – 20 лв и туйто. Колко процента са 20 кинта от 50 бимберици?
                            Импе, питам за Гогдишната Такса за Управление на фонда. Ясно че в началото има % такса за този, който ти е направил ДПО, за всяка свършена работа се плаща и нямам нищо напротив.
                            Защото в моите извлечения тази годишна такса си я имаше.
                            Last edited by master of the seven seas; 03.10.2014, 19:38.

                            Коментар


                            • Имам въпрос ,малко аматьорски ама не ми се рови :Ако имам партида в ДПФ и закрия партидата преди навършване на пенсионна възраст и данъчната ставка в този момент е да кажем 24 %/не вярвам плоският данък да се запази вечно ,все пак съм още млад /,по коя данъчна ставка ще ме цака Милата държавица -по тази на която съм внесъл сумата / в момента 10%/ или към момента на закриване /примерно 24%/

                              Благодаря предварително

                              Коментар


                              • Мастъров – таксата на входа зависи от това колко си внесъл, аз разбира се в моята сметка си я вадя като разход – а и то с нея не се купуват дялове, а аз си отчитам дяловете. Радев, няма значение колко са седели – казваш: 10% не е малко, но аз бих казал – 20 лв не са ного. Защото и 500 кинта да дръпнеш и 50 Б да дръпнеш – 20 лв и туйто. Колко процента са 20 кинта от 50 бимберици?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X