IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
    Да, на вноски с размер до еди колко си % от там.. МРЗ или Средната ли беше, та до 700 лева годишно.
    Нагоре...10% таратанци
    Данъчно облекчение за лични вноски за доброволно осигуряване и застраховане
    чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) Сумата от годишните данъчни основи по чл. 17 се намалява с направените през годината лични вноски за допълнително доброволно осигуряване в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17, както и с внесените през годината лични вноски за доброволно здравно осигуряване и премии/вноски по договори за застраховки "Живот" в общ размер до 10 на сто от сумата от годишните данъчни основи по чл. 17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
      данъчни облекчения до 10% от данъчната основа на физическо лице
      Да, на вноски с размер до еди колко си % от там.. МРЗ или Средната ли беше, та до 700 лева годишно.
      Нагоре...10% таратанци

      Коментар


      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
        Императоре, като те слушам, направо си намерил светия граал на инвеститорите или си самия Бъфет. Това как грам златце си е грам златце е малко наивно ама щом те кефи няма лошо.
        Пенционните фондове с 21% леко ме съмнява. Моите наблюдения са, че в добри години се представят добре, в лоши - зле. Последните 5 години дърпат, щото и пазарите като цяло са нагоре, което не значи, че в един момент няма да занулят. Това стана през 2008ма ли беше или 2009та след години на 7-10% доходност сринаха за една година с 20 до 30% дългосрочно се върнахме на влога. Явно портфейлите им са добри наистина и отразяват пазара. Когато пазара е нагоре, те са малко под него като е надолу - и те са надолу. Тая работа с данъчните облекчения е ограничена до определена сума която е да кажем... 700 лева на година За над 700 лева пак има ама са толкова минимални, че таксата на фонда почти ги изяжда.
        Недвижимите имоти са ми слабост, следя как върви и си е просто средна работа. Има разправии и не е като да е "сигурна" печалба. Иначе аз съм правил 110% от едно парцелче за 2 год, ама си беше и късмет , просто го купих на цена, на която трябваше да съм луд да не го купя, а после го продадох на един, на който му трябваше ТОЧНО този парцел та плати 10% над пазарната цена отделно за 2 год. цените се изстреляха яко, но това не е "представителна" извадка
        По отношение на дивидентната доходност, ще ми кажеш ли само дали я правиш на БФБ или навън? Тука нямам представа, може да е реално това, което казваш, ама още не съм намерил тези точно акции
        данъчни облекчения до 10% от данъчната основа на физическо лице

        Коментар


        • При имотите има също много условности:
          1. Дали със собствени средства или заемни
          2. Локация
          3. Изискват значителен ресурс
          4.Доходност /има или не /
          5.Разходи/само при земеделската засега няма /
          6.Излизането е трудно
          7. има и още

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Бльъ.

            1. Има и други пасивни инвестиции, които не искат ного мозък и няма особена бумащина.
            2. Вътре си при всички положения – дори само поскъпването на точецът и последващите поскъпваници на други работи не можеш да си покриеш с кирливата лихва... да не говорим – пропуснати ползи – защото не си вложел парите си по-доходно в по-умни работи.
            3. Гарантирани: дръжки. Една бамка каза „бам” и БНБ и политиците се ослушват като свинки в царевица, щото Гаранционният фонд не може да покрие дори да 196 Б, а ако бамнат 4-5? Добре че ПИБ устоя, защото щеше да стане страшно.

            Имотите: наемът вече е ного по-доходен от лихвата, дори с другите разходи, но трябва да управляваш, а и там има рискове – достатъчно е тумба ромове да се самонастани под прозорците на инвестицията ти, за да падне стойността и наполовина. Да не говорим, че дългосрочно потенциалните наематели ще стават все по-малко по демографски причини. Цената тоже може да пада, както знаем вече след Седма година, останалите работи – пожар, земетресение се неутрализират с една застраховка. Застраховка за бамков фалит няма.
            Златцето не е воатилна работа, защото грам златце винаги струва грам златце. Проблем: съхранение.
            Акциите може да са спекула, може и да не са – ама ако знаеш какво правиш. Моята чисто дивидентна доходност упорито държи над 10% и то аз инвестирам нискорисково и с немалка диверсификация. Никоя бамка вече не дава и 30% от моята дивидентаджийска доходност.
            Пенсионните фондове като доходност са по-високи от влоговете, освен ако не знаеш тайна бамчица, дето да дава 6-7% годишна лихва. Да, скатаваш данъци, но тегленето не те товари с особени такси. Аз си направих пенсионен фонд преди 2 години и от пръвата ми вноска доходността ми е вече 21%, като вадя входящата такса и турям данъчното облекчение. Нямам никакво намерение да ги тегля, защото това ми е дълбок резерв , който искам да ползвам по предназначение – когато стана дрът.
            Туканка трябва да турим и инвестиционните човешки застраховки – ако го направиш по правилният начин, ще биеш бамката лесно. Гледал съм партидите на хора с над 12-13% за година и половина.

            Въобще човек да си тури парите в бамката е (без никого да нагрубявам) проява на невежественост. Да не изброявам по-екзотически варианти от горните.
            Императоре, като те слушам, направо си намерил светия граал на инвеститорите или си самия Бъфет. Това как грам златце си е грам златце е малко наивно ама щом те кефи няма лошо.
            Пенционните фондове с 21% леко ме съмнява. Моите наблюдения са, че в добри години се представят добре, в лоши - зле. Последните 5 години дърпат, щото и пазарите като цяло са нагоре, което не значи, че в един момент няма да занулят. Това стана през 2008ма ли беше или 2009та след години на 7-10% доходност сринаха за една година с 20 до 30% дългосрочно се върнахме на влога. Явно портфейлите им са добри наистина и отразяват пазара. Когато пазара е нагоре, те са малко под него като е надолу - и те са надолу. Тая работа с данъчните облекчения е ограничена до определена сума която е да кажем... 700 лева на година За над 700 лева пак има ама са толкова минимални, че таксата на фонда почти ги изяжда.
            Недвижимите имоти са ми слабост, следя как върви и си е просто средна работа. Има разправии и не е като да е "сигурна" печалба. Иначе аз съм правил 110% от едно парцелче за 2 год, ама си беше и късмет , просто го купих на цена, на която трябваше да съм луд да не го купя, а после го продадох на един, на който му трябваше ТОЧНО този парцел та плати 10% над пазарната цена отделно за 2 год. цените се изстреляха яко, но това не е "представителна" извадка
            По отношение на дивидентната доходност, ще ми кажеш ли само дали я правиш на БФБ или навън? Тука нямам представа, може да е реално това, което казваш, ама още не съм намерил тези точно акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
              За мен дивидентните акции в момента са най-доброто.2 Наемите винаги са си благи, но трябва сериозен контрол, а и слабата страна са средата около теб както казваш.
              2.Доходи от лихви вече като Бате Пешо никога! Ерата на добрите лихви свърши. Очаквах го, затова и така съм кръстил темата. Доходността от застраховки не ми е много понятна. Златцето освен съхранение, не носи и текущ доход. Сребърцето е подценено според мен в момента и е една добра възможност.
              Дивидентаджийските акции вече тоже не толкова добро: поскъпнаха. С доходност над 10% в момента се сещам само за Атерки и Жабоци.
              Наемите - така е.
              Лихвите - под 3% то за такава доходност не си струва да се разхождаш до бамката.
              Доходността от застраховки си е доходност от инвестиция... ама ако направиш застраховката както трябва.
              Златцето - резерв за кризи, защото винаги струва самото себе си. Сребърце - подценено: да. Но за мен и двете - само като нумизматика - така имаш допълнителна гаранция за запазване и увеличаване на стойността.

              Аз в моментът най се кефя на елмази - защото всеки е уникален - но си трябва разбиране и дебнене, за да купиш добър камък на сгодна цена. Но става - преди 2 години купих красив корундов елмаз за малко над 300 кинта, а цената на еквивалентни камъни със сертификат в Бейското е между 2.5 и 3 Б в зелено.... а сертификат се вади при нужда от дето трябва. Освен това елмазите стават за кефене и човек спокойно може да си играе с тях, а не като златните и сребърните монети - да не смее да ги извади от капсулата им.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                6-7% на пенсиите дръжки по скоро 3.5-4% и като изтеглиш 30% комисион . не благодаря
                Хайде-хайде: аз туй работя - на пъпешар продаваш пъпеш, а на дрехар продаваш риза.

                Впрочем в КФН може да се види доходността на.
                Last edited by Императорът; 02.10.2014, 12:03.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Бльъ.

                  1. Има и други пасивни инвестиции, които не искат ного мозък и няма особена бумащина.
                  2. Вътре си при всички положения – дори само поскъпването на точецът и последващите поскъпваници на други работи не можеш да си покриеш с кирливата лихва... да не говорим – пропуснати ползи – защото не си вложел парите си по-доходно в по-умни работи.
                  3. Гарантирани: дръжки. Една бамка каза „бам” и БНБ и политиците се ослушват като свинки в царевица, щото Гаранционният фонд не може да покрие дори да 196 Б, а ако бамнат 4-5? Добре че ПИБ устоя, защото щеше да стане страшно.

                  Имотите: наемът вече е ного по-доходен от лихвата, дори с другите разходи, но трябва да управляваш, а и там има рискове – достатъчно е тумба ромове да се самонастани под прозорците на инвестицията ти, за да падне стойността и наполовина. Да не говорим, че дългосрочно потенциалните наематели ще стават все по-малко по демографски причини. Цената тоже може да пада, както знаем вече след Седма година, останалите работи – пожар, земетресение се неутрализират с една застраховка. Застраховка за бамков фалит няма.
                  Златцето не е воатилна работа, защото грам златце винаги струва грам златце. Проблем: съхранение.
                  Акциите може да са спекула, може и да не са – ама ако знаеш какво правиш. Моята чисто дивидентна доходност упорито държи над 10% и то аз инвестирам нискорисково и с немалка диверсификация. Никоя бамка вече не дава и 30% от моята дивидентаджийска доходност.
                  Пенсионните фондове като доходност са по-високи от влоговете, освен ако не знаеш тайна бамчица, дето да дава 6-7% годишна лихва. Да, скатаваш данъци, но тегленето не те товари с особени такси. Аз си направих пенсионен фонд преди 2 години и от пръвата ми вноска доходността ми е вече 21%, като вадя входящата такса и турям данъчното облекчение. Нямам никакво намерение да ги тегля, защото това ми е дълбок резерв , който искам да ползвам по предназначение – когато стана дрът.
                  Туканка трябва да турим и инвестиционните човешки застраховки – ако го направиш по правилният начин, ще биеш бамката лесно. Гледал съм партидите на хора с над 12-13% за година и половина.

                  Въобще човек да си тури парите в бамката е (без никого да нагрубявам) проява на невежественост. Да не изброявам по-екзотически варианти от горните.

                  6-7% на пенсиите дръжки по скоро 3.5-4% и като изтеглиш 30% комисион . не благодаря

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Бльъ.

                    1. Има и други пасивни инвестиции, които не искат ного мозък и няма особена бумащина.
                    2. Вътре си при всички положения – дори само поскъпването на точецът и последващите поскъпваници на други работи не можеш да си покриеш с кирливата лихва... да не говорим – пропуснати ползи – защото не си вложел парите си по-доходно в по-умни работи.
                    3. Гарантирани: дръжки. Една бамка каза „бам” и БНБ и политиците се ослушват като свинки в царевица, щото Гаранционният фонд не може да покрие дори да 196 Б, а ако бамнат 4-5? Добре че ПИБ устоя, защото щеше да стане страшно.

                    Имотите: наемът вече е ного по-доходен от лихвата, дори с другите разходи, но трябва да управляваш, а и там има рискове – достатъчно е тумба ромове да се самонастани под прозорците на инвестицията ти, за да падне стойността и наполовина. Да не говорим, че дългосрочно потенциалните наематели ще стават все по-малко по демографски причини. Цената тоже може да пада, както знаем вече след Седма година, останалите работи – пожар, земетресение се неутрализират с една застраховка. Застраховка за бамков фалит няма.
                    Златцето не е воатилна работа, защото грам златце винаги струва грам златце. Проблем: съхранение.
                    Акциите може да са спекула, може и да не са – ама ако знаеш какво правиш. Моята чисто дивидентна доходност упорито държи над 10% и то аз инвестирам нискорисково и с немалка диверсификация. Никоя бамка вече не дава и 30% от моята дивидентаджийска доходност.
                    Пенсионните фондове като доходност са по-високи от влоговете, освен ако не знаеш тайна бамчица, дето да дава 6-7% годишна лихва. Да, скатаваш данъци, но тегленето не те товари с особени такси. Аз си направих пенсионен фонд преди 2 години и от пръвата ми вноска доходността ми е вече 21%, като вадя входящата такса и турям данъчното облекчение. Нямам никакво намерение да ги тегля, защото това ми е дълбок резерв , който искам да ползвам по предназначение – когато стана дрът.
                    Туканка трябва да турим и инвестиционните човешки застраховки – ако го направиш по правилният начин, ще биеш бамката лесно. Гледал съм партидите на хора с над 12-13% за година и половина.

                    Въобще човек да си тури парите в бамката е (без никого да нагрубявам) проява на невежественост. Да не изброявам по-екзотически варианти от горните.
                    За мен дивидентните акции в момента са най-доброто.2 Наемите винаги са си благи, но трябва сериозен контрол, а и слабата страна са средата около теб както казваш.
                    2.Доходи от лихви вече като Бате Пешо никога! Ерата на добрите лихви свърши. Очаквах го, затова и така съм кръстил темата. Доходността от застраховки не ми е много понятна. Златцето освен съхранение, не носи и текущ доход. Сребърцето е подценено според мен в момента и е една добра възможност.

                    Коментар


                    • Каквото и да си приказваме народът си държи парите в банки:

                      "Само преди месец Profit.bg посочи, че домакинствата в страната нямат алтернатива на банковите депозити. Въпреки понижението на лихвите по този вид банкови продукти, през август в банките са депозирани с 307 млн. лв. повече от изтеглените суми от трезорите.
                      Така към 31 август общо населението държи на влог 40.957 млрд. лв., което е по-малко от 6 млн. лв. под рекордa, отчетен през май месец. Припомняме, че само месец по-късно в страната се разрази банкова криза, довела до затварянето на Корпоративна търговска банка и Креди Агрикол България (вече ТБ Виктория). Блокираните средства, депозирани в КТБ, са за 4.499 млрд. лв., или близо 11% от съвкупните спестявания на населението в банките. По последни данни от централната банка 52.09 на сто от спестяванията са в лева, 39.86 на сто в евро и 8.05% в други валути, най-често долари.
                      Вчера ви информирахме, че именно доларовите депозити са най-доходоносните от началото на годината, въпреки предлаганите най-ниски лихви от страна на трезорите. От началото на годината населението е получило 841 млн. лв. от лихви по спестяванията си спрямо 918 млн. лв. за първите осем месеца на 2013 г."

                      Така че не ги чакайте на борсата тези пари, в дюшеците да, но във фондове и акции НЕ.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Пак плачете на гроба на влоговете
                        Абе хора, край на това, край на онова, от това може да се печели от онова не може... чувате ли се? А сте се писали инвеститори. Всяко нещо си е с плюсовете и минусите. Къде влагаш зависи от това какво искаш и какво можеш.
                        Влога има уникални характеристики, несравними с нищо друго
                        1) Абсолютно пасивен е. НИКАКВИ усилия, никаква бумажтина (данъчни декларации и т.н.) никави амортизации
                        2) Не може да си на загуба. Може при инфлация, но като брутна стойност си напред, макар и малко
                        3) До 196 000 е гарантиран от държавата. Няма друг актив който да е гарантиран от държавата.
                        Е сега, ако фалира банката, ако ... ама пак е гарантиран. Ниски били лихвите, еми ниски са ама...
                        Недвижимите имоти, там като цяло печалба може да ти дойде или от наистина много имоти, които управляваш или от повишаване на цената. Наема като цяло дава доход, близък до лихвата по влоговете, като не трябва да се забравя, че недвижимия имот изисква усилия - поддръжка, отдаване под наем, декларации, данъци, такси смет и др. Така че като туриш наема у джепа, не го сравнявай директно с лихвата, а се замисли колко от тия пари са доход от имота и колко си си ги изработил реално. После, който си мисли колко му е сигурен имота, да помисли пак - може да изгори, може да падне при земетресение, може да стане жертва на измама и да му го откраднат ( Да, да може) Верно е че не е много вероятно, но вероятността да се случи нещо от тези е съизмерима с това да ти фалира баМката и ФГВ да не покрие парите. От имот също така може да загубиш в брутно изражение, ако си го купил на 100К а не мое го продадеш за 80 после.
                        Акциите, златото, валутата са волатилна работа. За мен това не е инвестиция а спекула.
                        Разните пенционни фондове имат смисъл ако успееш да скатаеш данъци, така още с внасяне на парите си напред. Доходността е близка до влоговете но ликвидността е по-лоша и ако в даден момент решиш да изтеглиш, мое ти откинат главата с такси а да си платиш и данъка на куп. Става ама трябва да си направиш отнапред сметката и да си следваш плана. Освен това доходността също не е гарантирана и може да е назад фонда.
                        Та.. кой каквото. Който не иска НИЩО да прави и да са му гарантирани мангизите ще си седи на влог дори и на 1%. Лихвата обикновено покрива поне инфлацията
                        Бльъ.

                        1. Има и други пасивни инвестиции, които не искат ного мозък и няма особена бумащина.
                        2. Вътре си при всички положения – дори само поскъпването на точецът и последващите поскъпваници на други работи не можеш да си покриеш с кирливата лихва... да не говорим – пропуснати ползи – защото не си вложел парите си по-доходно в по-умни работи.
                        3. Гарантирани: дръжки. Една бамка каза „бам” и БНБ и политиците се ослушват като свинки в царевица, щото Гаранционният фонд не може да покрие дори да 196 Б, а ако бамнат 4-5? Добре че ПИБ устоя, защото щеше да стане страшно.

                        Имотите: наемът вече е ного по-доходен от лихвата, дори с другите разходи, но трябва да управляваш, а и там има рискове – достатъчно е тумба ромове да се самонастани под прозорците на инвестицията ти, за да падне стойността и наполовина. Да не говорим, че дългосрочно потенциалните наематели ще стават все по-малко по демографски причини. Цената тоже може да пада, както знаем вече след Седма година, останалите работи – пожар, земетресение се неутрализират с една застраховка. Застраховка за бамков фалит няма.
                        Златцето не е воатилна работа, защото грам златце винаги струва грам златце. Проблем: съхранение.
                        Акциите може да са спекула, може и да не са – ама ако знаеш какво правиш. Моята чисто дивидентна доходност упорито държи над 10% и то аз инвестирам нискорисково и с немалка диверсификация. Никоя бамка вече не дава и 30% от моята дивидентаджийска доходност.
                        Пенсионните фондове като доходност са по-високи от влоговете, освен ако не знаеш тайна бамчица, дето да дава 6-7% годишна лихва. Да, скатаваш данъци, но тегленето не те товари с особени такси. Аз си направих пенсионен фонд преди 2 години и от пръвата ми вноска доходността ми е вече 21%, като вадя входящата такса и турям данъчното облекчение. Нямам никакво намерение да ги тегля, защото това ми е дълбок резерв , който искам да ползвам по предназначение – когато стана дрът.
                        Туканка трябва да турим и инвестиционните човешки застраховки – ако го направиш по правилният начин, ще биеш бамката лесно. Гледал съм партидите на хора с над 12-13% за година и половина.

                        Въобще човек да си тури парите в бамката е (без никого да нагрубявам) проява на невежественост. Да не изброявам по-екзотически варианти от горните.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Ми той ни дойде остава да си вземем парите от КТБ и чао Гергино.Бурканбанк.За три процента да си държа парите в банка айде мерси.Но акции няма да си купя нито апартамент.Може би земя но засега не съм решил
                          +101

                          Коментар


                          • Пак плачете на гроба на влоговете
                            Абе хора, край на това, край на онова, от това може да се печели от онова не може... чувате ли се? А сте се писали инвеститори. Всяко нещо си е с плюсовете и минусите. Къде влагаш зависи от това какво искаш и какво можеш.
                            Влога има уникални характеристики, несравними с нищо друго
                            1) Абсолютно пасивен е. НИКАКВИ усилия, никаква бумажтина (данъчни декларации и т.н.) никави амортизации
                            2) Не може да си на загуба. Може при инфлация, но като брутна стойност си напред, макар и малко
                            3) До 196 000 е гарантиран от държавата. Няма друг актив който да е гарантиран от държавата.
                            Е сега, ако фалира банката, ако ... ама пак е гарантиран. Ниски били лихвите, еми ниски са ама...
                            Недвижимите имоти, там като цяло печалба може да ти дойде или от наистина много имоти, които управляваш или от повишаване на цената. Наема като цяло дава доход, близък до лихвата по влоговете, като не трябва да се забравя, че недвижимия имот изисква усилия - поддръжка, отдаване под наем, декларации, данъци, такси смет и др. Така че като туриш наема у джепа, не го сравнявай директно с лихвата, а се замисли колко от тия пари са доход от имота и колко си си ги изработил реално. После, който си мисли колко му е сигурен имота, да помисли пак - може да изгори, може да падне при земетресение, може да стане жертва на измама и да му го откраднат ( Да, да може) Верно е че не е много вероятно, но вероятността да се случи нещо от тези е съизмерима с това да ти фалира баМката и ФГВ да не покрие парите. От имот също така може да загубиш в брутно изражение, ако си го купил на 100К а не мое го продадеш за 80 после.
                            Акциите, златото, валутата са волатилна работа. За мен това не е инвестиция а спекула.
                            Разните пенционни фондове имат смисъл ако успееш да скатаеш данъци, така още с внасяне на парите си напред. Доходността е близка до влоговете но ликвидността е по-лоша и ако в даден момент решиш да изтеглиш, мое ти откинат главата с такси а да си платиш и данъка на куп. Става ама трябва да си направиш отнапред сметката и да си следваш плана. Освен това доходността също не е гарантирана и може да е назад фонда.
                            Та.. кой каквото. Който не иска НИЩО да прави и да са му гарантирани мангизите ще си седи на влог дори и на 1%. Лихвата обикновено покрива поне инфлацията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                              Може, ама си е трудна работа. Трябва да се уцели сегмента, за да се докара доходност, поне колкото дивидентите.
                              Да,така е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                Може и се печели чудесно от НИ,но не е лъжица за всяка уста.
                                Може, ама си е трудна работа. Трябва да се уцели сегмента, за да се докара доходност, поне колкото дивидентите.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X