IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Догодина ли бяха изборите?

    Или май това е само PR на управляващите, които няма да го приемат, но пък ще могат да кажат - ето на, благодарение на нас няма нов данък...

    Коментар


    • [QUOTE=Вълчо-34;1059326744]
      Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Аз му обяснявам от две години, че влога не е никаква инвестиция, QUOTE]

      Да де, но ако се обложат влоговете с данък върху дохода, то какво е вложението. На мен ще ми изглежда на финансова инвестиция. Не държа на авторство за термина.
      А пък от друга страна ще трябва да ми се признаят разходи...
      Е, добре де ГОЛЕМА инвестиция си е с около 5% годишна доходност Тези дни някои на БФБ направиха такава за два дни!

      Коментар


      • [QUOTE=LANDLORD 31;1059326714]Аз му обяснявам от две години, че влога не е никаква инвестиция, QUOTE]

        Да де, но ако се обложат влоговете с данък върху дохода, то какво е вложението. На мен ще ми изглежда на финансова инвестиция. Не държа на авторство за термина.
        А пък от друга страна ще трябва да ми се признаят разходи...
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Оппааа, още един нервак почна да обижда!
          И баба знае, че кредитите са в пъти по-малко отколкото преди кризата. Банките си стиснаха кесията и ако беше така в класическия смисъл да ДАВАТ кредити щеше да е добре, но те хем не дават кредити, хем не свалят лихвите.
          Това се казваа изтупване на чувала...Туй си е баш робство, само се чудя как ще го кръсти историята
          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
            Е как да не допринасят? Нали си наясно, че банките не ги държат в кашони, а ги връщат в икономиката под формата на кредити с които се купува какво ли не!!!

            Понякога имам чувството, че 90 % от пишещите тук са бавноразвиващи...
            Оппааа, още един нервак почна да обижда!
            И баба знае, че кредитите са в пъти по-малко отколкото преди кризата. Банките си стиснаха кесията и ако беше така в класическия смисъл да ДАВАТ кредити щеше да е добре, но те хем не дават кредити, хем не свалят лихвите.

            http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1380942

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              .
              Евалла на Дянков, най-после достигна да идеята, че парите на влог с нищо не допринасят за българската икономика. ...
              Е как да не допринасят? Нали си наясно, че банките не ги държат в кашони, а ги връщат в икономиката под формата на кредити с които се купува какво ли не!!!

              Понякога имам чувството, че 90 % от пишещите тук са бавноразвиващи...
              Location: Terminal Island
              Institution: FBI Correctional Facility
              Jurisdiction: Unknown

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Нито съм изпаднал в нервен срив нито ще дам и стотинка.Не си заслужава риска при такива лихви.Моите пари ще напуснат страната щото пари за тъпи милиционери нямам.Освен това мисля да стана социално слаб.Край с осигуряването на максимума.Почвам болнични и безработен.След влоговете идва ред на имотите.Да видим тях как ще ги скриеш.Тогава ще видиш кой в какво е изпаднал.Аз все още не съм убеден че това малоумие ще се приеме.
                Пешо, имотите винаги са се облагали с данък. Ама трябва да ги имаш за да знаеш
                Освен това таксата смет си е на практика още един данък при това троен на първия.
                Ето как банковото лоби започна да реве като хималайска мечка:

                http://www.darikfinance.bg/novini/83...E1%EB%E5%EC%E8

                Коментар


                • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                  Не разбирам тая дивна радост по повеод нов данък. Обикновено хората се радват, когато данъците намаляват. Тука доста народец се кефи, че държавата ще ужули някого, и той ще дойде на неговия хал. Българина е комунист по душа. Трябват му управници като Тато и Бащицата
                  Аз пък и много други добре я разбират. Всеки знае как забогатяха голямата част от богатите в България. Сега повечето големи влогове са техни естествено и силното им лоби ще направи всичко възможно за да не се прокара закона. Дянков обаче ще трябва да удържи. Ето повече за структурата на влоговете в БГ:

                  http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...dep_qty_bg.xls

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Никой не ме е питал дали искам да влизаме в ЕС.За съюза ми дреме на цървуля.И с него и без него ми е все тая.А ти си ясен отсекъде.Явно си пенсионер или държавен чиновник щом се кефиш на това.Е няма да стане.Кинтата под дюшека.А милицията да си въвежда каквото ще.Много скоро ще разберат каква глупост са направили.Ако предизвикат банкова криза точно през зимата народа ще ви натири с камъни и сопи
                    Едва ли - все едно лихвата ти е станала от 6 на 5%-та. Бюджета празен, няма кинтье за пенции, а шефа обеща..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                      Не разбирам тая дивна радост по повеод нов данък. Обикновено хората се радват, когато данъците намаляват. Тука доста народец се кефи, че държавата ще ужули някого, и той ще дойде на неговия хал. Българина е комунист по душа. Трябват му управници като Тато и Бащицата
                      И как ще ужили че не разбрах

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Пешо не е патрон, а нещо изпадна в нервен срив. Аз му обяснявам от две години, че влога не е никаква инвестиция, ама байчото се тупаше в гърдите, че е спестовник. Сега взе да обижда наляво, надясно заради прилагането на една нормална европейска практика. Вече ще се хвали с бурканбанк. Което ме сеща, че и други старци са си крили парите под дюшека, докато някой местен апаш /най-често ром/ не им счупи главите заради единия "пълнен дюшек".
                        Нито съм изпаднал в нервен срив нито ще дам и стотинка.Не си заслужава риска при такива лихви.Моите пари ще напуснат страната щото пари за тъпи милиционери нямам.Освен това мисля да стана социално слаб.Край с осигуряването на максимума.Почвам болнични и безработен.След влоговете идва ред на имотите.Да видим тях как ще ги скриеш.Тогава ще видиш кой в какво е изпаднал.Аз все още не съм убеден че това малоумие ще се приеме.

                        Коментар


                        • Не разбирам тая дивна радост по повеод нов данък. Обикновено хората се радват, когато данъците намаляват. Тука доста народец се кефи, че държавата ще ужули някого, и той ще дойде на неговия хал. Българина е комунист по душа. Трябват му управници като Тато и Бащицата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            Благодаря за отговора!А технически данъка може би ще се удържа директно при източника,щото иначе ще стане голям мармалад?
                            100% данъкът ще е при източника. Както е за наемането на имоти на физически лица от фирми (и други примери има).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                              всички са изпедерастили само баи пешо е патрон , ми да вземем да излезем от ЕС ако искаш ..
                              Никой не ме е питал дали искам да влизаме в ЕС.За съюза ми дреме на цървуля.И с него и без него ми е все тая.А ти си ясен отсекъде.Явно си пенсионер или държавен чиновник щом се кефиш на това.Е няма да стане.Кинтата под дюшека.А милицията да си въвежда каквото ще.Много скоро ще разберат каква глупост са направили.Ако предизвикат банкова криза точно през зимата народа ще ви натири с камъни и сопи

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                А ти мислиш че 10% е краят. Това е само началото...
                                О, не. Аз знам, че нещата ще стават по-зле.
                                Данъците за недвижимите имоти (нещо по начало ценно за българина) ми изглеждат доста ниски. Там и да ги удвоят - пак ще се плащат . Няма накъде.
                                Мегдан за данъци, акцизи и др. има

                                Коментар

                                Working...
                                X