IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Аз слагам 5 лефа, че утре вдругиден Светиня му ще шляпне едно жълто картонче на ДянкоФчето и всичко ще се размине
    ази пък ке звъънна на бодигарду да го питам какви са тез глупости дет се въртят в главъта на дясната му ръка


    ''Данък върху лихвите все пак ще има''
    аз казвам че няма да има
    Last edited by ТАТО; 10.10.2012, 17:38.
    Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Аз съм ЗА данъка.
      Естествено че си. Всеки бедняк който изплаща кредити част от които е загробил на бфб-то и няма пукната стотинка заделена настрана, ще бъде ЗА. Само че от това нито ще ти намалят лихвите по кредитите нито ще се вдигнат цените на кациите. Даже тъкмо наобратно ще стане. Гарантирано!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        Аз слагам 5 лефа, че утре вдругиден Светиня му ще шляпне едно жълто картонче на ДянкоФчето и всичко ще се размине
        Aз и 500 съм готов да заложа.
        Лошия Дянков ще бъде напляскан от Светията че му подлива вода предизборно, народа ще си отдъхне доволно че има бащица да мисли за него
        А минат ли изборите - данъка ще бъде въведен, дали от Боко или плъха -няма значение. Аз съм ЗА данъка.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
          Приходи от данък върху недвижимите имоти:
          А за онези де са инвестирали в НИ пък изобщо не ми се мисли. Данъците върху НИ ще бъдат вдигнати с пъти, не с %. Вижте какво става в момента във Франция! Цените на НИ в лукс сегмента се сриват, защото ще им вдигат данъците! Така ще е скоро в цялото ЕС.
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • Пазарна стойност на жилищата в България:
            - в края на юни 2012г. беше 207,771 млн. лв. тоест над 207 милиарда лв.


            Приходи от данък върху недвижимите имоти:
            - от началото на 2012г. до края на юни 2012г. беше по-малко от 154 милиона лв.




            http://www.minfin.bg/bg/page/4
            http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Me...EWS_08_10_2012

            Коментар


            • Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ
              Това е само началото. Държавата ще взема пари отвсякъде, където има нещо за вземане. Така че, спокойно е можело да напишеш темата със заглавие - Предизвестения край на всяка "инвестиция"... Спасението е само и единствено покупка на злато, докато е все още евтино! Само златото няма как да ти го обложат с данъци, защото няма как. Трябва да си най-голямата гъдулка да го декларираш!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Ако можеш да докажеш от къде са парите и по-важното, дали си ги декларирал не виждам причина да си ги изнасяш.
                Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                Коментар


                • Аз слагам 5 лефа, че утре вдругиден Светиня му ще шляпне едно жълто картонче на ДянкоФчето и всичко ще се размине

                  Коментар


                  • Поредният лов на вещици от страна на държавата (в частност ГЕРБ, защото те са на власт сега) .
                    Значи цял живот си внасял за черни дни ( тук каква е сумата е друг въпрос), платил си си данъците за тези пари, и затова че не ги харчиш СЕГА( а ще ги харчиш в бъдеще) и решиш да ги сложиш в банка на депозит ( че поради това че БГ държавата не си върши работата -> те е страх че ще те оберат, не искаш да си държиш парите у вас) ти иска ДЪРЖАВАТА част от тези пари които, банката е решила да ти даде за това че си държиш спестяванията в нея (съответно тя може да ги ползва както реши през периода на пазене)
                    Тук някъде явно ми се губи причинно следствената връзка, защото ако БГ всичко беше наред и икономиката и работеше, определено нямаше парите да се трупат на съхранение в банките в такова количество ( не желано от ГЕРБ и други кръгове).

                    Стигаме до това, че държавата(ГЕРБ в частност) иска пряко да разбере кои колко пари държи в банките( до сега можеха да разберат, но само ако има официално следствие срещу теб или фирмата ти).Това го пиша за хората които не са теглили големи суми и съответно не знаят, че декларация за произход се пише само при изнасянето на големи суми( като банката се отчита на БНБ и вече ако БНБ не и хареса какво си писал в декларацията и има съмнение че переш пари, те пуска към съответните държавни органи и комисии ), демек ти може да си натрупал и 10 милиона, докато не ги изкараш на куп ( или теглиш над определено количество , всяка банка си има определени условия за това какво е количеството на ден) никои не те закача и няма право на това , без да те разследват официално за извършено престъпление.

                    Сега с това нещо (този закон) ще искат да разберат кои колко има в банките и .... чак не ми се мисли в какви рекетьорски схеми ще подложат хората със спестявания за да им вземат парите .

                    Разбира се че ще има нежелано изнасяне на депозити, но не на куп а както го описах по горният начин , всеки ден по малко.

                    Вече виждам буркан банк ( преди време в темата на форекса обясниха хора че в 1 литър буркан влизали малко над 50 000 евро в банкноти по 500 евро) заровени в нивата или вложени в злато и други ценни метали скрити пак там

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Ахаааааааа, дойдохме си на думата. Ми мене кво ме брига, че Бай Пешо захранва с пари нечии банки-майки с влогчето си. Да оставят тука в държавата 10% от лихвите и да си захранват когото щат.
                      Обаче Бай Пешо дава пари назаем на китайците и те произвеждат и му връщат част от печалбата под формата на лихва... кво лошо има в това? Ако българите бяха способни на това, Бай Пешо щеше на тях да дава... това е свободния пазар... не вярва на сълзи и сополи...
                      Location: Terminal Island
                      Institution: FBI Correctional Facility
                      Jurisdiction: Unknown

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                        Благодаря за отговора!А технически данъка може би ще се удържа директно при източника,щото иначе ще стане голям мармалад?

                        да така ще е ако имаш полагаема лихва 100 банката ще ти преведе 90

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                          Чаай ся малко ... ако банките имат излишен ресурс, те си го търгуват и пак този ресурс отива някъде, където има търсене, така, че твърдението ти, че не допринасят за икономиката е несъстоятелно... може да не е в БГ, това е ясно, но пак допринасят някъде...
                          Ахаааааааа, дойдохме си на думата. Ми мене кво ме брига, че Бай Пешо захранва с пари нечии банки-майки с влогчето си. Да оставят тука в държавата 10% от лихвите и да си захранват когото щат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                            А дали нямаше някакви директиви на ЕС за облагане на спестяванията...
                            Може би имаш предвид това:

                            http://europa.eu/legislation_summari.../l31050_bg.htm

                            Добре, че сме в ЕС, както беше добре когато бяхме в СИВ.

                            Тази директива заедно с програмата за развитие на селските райони и политиката за регионите може да промени страната. Безвремието за мен беше между 1989г. и 2007г.
                            Добре, че през това време накупих туй-онуй

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Оппааа, още един нервак почна да обижда!
                              И баба знае, че кредитите са в пъти по-малко отколкото преди кризата. Банките си стиснаха кесията и ако беше така в класическия смисъл да ДАВАТ кредити щеше да е добре, но те хем не дават кредити, хем не свалят лихвите.

                              http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1380942
                              Чаай ся малко ... ако банките имат излишен ресурс, те си го търгуват и пак този ресурс отива някъде, където има търсене, така, че твърдението ти, че не допринасят за икономиката е несъстоятелно... може да не е в БГ, това е ясно, но пак допринасят някъде...
                              Location: Terminal Island
                              Institution: FBI Correctional Facility
                              Jurisdiction: Unknown

                              Коментар


                              • А дали нямаше някакви директиви на ЕС за облагане на спестяванията...
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X