IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
    Колеги, вместо да се джафкате дайте да видим какви алтернативи имат влоговете.По принцип съм съгласана с тази мярка на правителството, дано се пораздвижат малко тези заспали пари и хората да вземат да инвестират, но все пак трябва да имаме и малко бързоликвидни средства за зорзаман
    Сорри Адче,

    ама насила хубост не става...

    Ако искат да раздвижат "заспалите" пари да създадат условия и обстановка хората да искат да инвестират заради инвестирането. Всичко друго е камъни по собствените им тикви...

    А Дянков е доказал, че е страхливец. Никога няма да се приеме този закон, защото автоматично означава, че герб отива в трета глуха...
    Всичко е ПР

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Ха, ха, ха,

      Данъкът върху лихвите ще оскъпи кредитите


      Банкерите са в недоумение как и кой ще администрира новия налог

      Ако парламентът каже "ДА" на новия налог, банките вероятно ще повишат лихвите по депозитите, за да задържат клиенти. По-високите лихви по влоговете от своя страна ще бъдат прехвърлени към кредитополучателите.

      Ха ха ха,

      и то какво излезе?
      Ще вдигнат лихвите по депозити за да компенсират данъка, и ще увеличат вноската на кредитополучателите за да компенсират вдигането на лихвите по депозити...
      Ще ме уморите от смях, хем Дянката ревеше как щял да сваля лихвите в банките хем сега ще ги вдига

      И такива като Лордчето дето имат 200 кинта месечна вноска изведниж ще им стане 300 кинта...
      +100

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Тези вече съвсем се оляха !!!

        Само се чудят каква простотия да измислят. Бизнесът се оплаква от утежняване на климата от бездействието или вредите на правителството, и като не върви икономиката и няма откъде да идват ръст в данъците, дай сега да изсмучем от спестяванията на хората - там поне ще има сигурни постъпления !?

        Това е втората значима простотия по отношения на гражданите, след "кражбата" на отпуските, където покрай идеята да накажат бюрократи, които почиват но не ползват отпуски, реално удариха и хора, които се скъсват в частния сектор, но не могат да си ползват отпуските по обективни причини...

        Накратко, гледат да прецакат работещата средна класа, хората, които реално работят (дори с цената на пропуснати отпуски) да спестят някой лев, било то за старините си или да помогнат на децата си за образование, старт в живота, помощ или др. Просто гледат как да прецакат хората и да вземат от трудно изкараните от тях пари.

        Изключително много СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ ГЛАСУВАХ ЗА ГЕРБ на предните избори !!! Но, сега определено ще коригирам вота си !

        Ето една идея към разните стратези на различните партии дето киснат по форумите. Ще дам вота си за тази партия, която поеме ангажимент да отмени безумията на ГЕРБ-аджиите от този мандат (то за всички няма как, но поне да отмени тази простотия с данъка върху лихвите и ограбването на отпуските) ! Винаги съм гласувал дясно/център, но вече ще преценявам, според това кой се опитва да прецака труда ми... Ако трябва и за БСП ще гласувам, стига да поемат ангажимент да се цени труда на хората, а не държавата да прецаква тези които се скъсват от бачкане !
        Всеки си има мнение нали знаеш , аз не разбирам откъде накъде вси4ки доходи се облагат а доходите от лихви да не се облагат , кажи ми логиката ? Продала Гинка два апартамента от дядо си сложила ги на влог и бум две хиляди лева необлагаеми ...а аз на моята заплата защо да плащам 10% ? Аиде стига глупости вие наистина се оляхте в цяла Европа е така тук все мрънкаме ... а това за отпуските извиняваи ама ситуацята беше безумна хора с по 200 дена отпуск къде го има това ? Кои са обрали след като в кодекса пише 4е отпуската се дава за по4ивка на работника а не да се трупа на депозит
        Last edited by p_trade; 11.10.2012, 09:38.

        Коментар


        • Алтернативи на влогЪ

          Колеги, вместо да се джафкате дайте да видим какви алтернативи имат влоговете.По принцип съм съгласана с тази мярка на правителството, дано се пораздвижат малко тези заспали пари и хората да вземат да инвестират, но все пак трябва да имаме и малко бързоликвидни средства за зорзаман

          Коментар


          • Ха, ха, ха,

            Данъкът върху лихвите ще оскъпи кредитите


            Банкерите са в недоумение как и кой ще администрира новия налог

            Ако парламентът каже "ДА" на новия налог, банките вероятно ще повишат лихвите по депозитите, за да задържат клиенти. По-високите лихви по влоговете от своя страна ще бъдат прехвърлени към кредитополучателите.

            Ха ха ха,

            и то какво излезе?
            Ще вдигнат лихвите по депозити за да компенсират данъка, и ще увеличат вноската на кредитополучателите за да компенсират вдигането на лихвите по депозити...
            Ще ме уморите от смях, хем Дянката ревеше как щял да сваля лихвите в банките хем сега ще ги вдига

            И такива като Лордчето дето имат 200 кинта месечна вноска изведниж ще им стане 300 кинта...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Ще трябва да намалиш наема на влогарчетата с 10-тина процента
              Така де, държаха си кинтите на Флог и ти плащаха наем, ама сега лихвите ще са с 10% по-малко
              Ама аз и досега си плащах данък върху доходите от наем. А те на лихвите не. Значи трябва да ми върнат и тези платени данъци с лихвите в предстоящото УУУвеличение на наема

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Точно защото принципа е важен всеки доход трябва да се облага. Дохода от лихви в момента не се облага. Това все едно да се каже защо да ми се облага печалбата от продажби. Лихвите по депозита са новосъздаден доход, който трябва да се облага. Не вече обложен такъв както се опитват да внушават разни псевдоикономисти като Иван Нейков и Красимир Каракачанов. Не съм съгласен и че идеята била простотия!
                Хората си облагат лихвите в целия нормален свят!
                Ай с...тер влогарчета дребнави!
                Ще трябва да намалиш наема на влогарчетата с 10-тина процента
                Така де, държаха си кинтите на Флог и ти плащаха наем, ама сега лихвите ще са с 10% по-малко

                Коментар


                • Нека да признаят и 10% от лихвите по кредити за разход и тогава да сравняват как е в Европа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    Много сте се възбудили тука.

                    Не ми харесва тоя данък, защото реално вместо да облекчи банките той ще спомогне за вдигането (или по-скоро непадането на ливхите по кредитите)... банките ще се оправдаят, че за да запазят клиенти са им качили леко % по депозитите така, че да компенсира отчасти тоя данък.

                    по никакъв начин тоя данък няма да помогне на банковата система и потребителите!

                    а това как щели хората да теглят е леко малоумно. верно по-уфатните може да се ослушат за нещо, но 10% на лихвата са все едно лихвата от 5% да стане 4.5% не е болка за умирачка, но принципа е важен и Дянков ще отнесе доста критика.

                    Другия вариант е да са си направили разчет кой ще страда най-много и да се окаже, че беднотията ще умре от кеф, че зимат 10% на тия с 'парите' ...и герб ше краде гласове от БКП-то...

                    абе в момента това не е най-важното, но е поредната кампания за отвличане на вниманието...вече не знам от какво...

                    поздрави
                    Точно защото принципа е важен всеки доход трябва да се облага. Дохода от лихви в момента не се облага. Това все едно да се каже защо да ми се облага печалбата от продажби. Лихвите по депозита са новосъздаден доход, който трябва да се облага. Не вече обложен такъв както се опитват да внушават разни псевдоикономисти като Иван Нейков и Красимир Каракачанов. Не съм съгласен и че идеята била простотия!
                    Хората си облагат лихвите в целия нормален свят!
                    Ай с...тер влогарчета дребнави!

                    Коментар


                    • Тези вече съвсем се оляха !!!

                      Само се чудят каква простотия да измислят. Бизнесът се оплаква от утежняване на климата от бездействието или вредите на правителството, и като не върви икономиката и няма откъде да идват ръст в данъците, дай сега да изсмучем от спестяванията на хората - там поне ще има сигурни постъпления !?

                      Това е втората значима простотия по отношения на гражданите, след "кражбата" на отпуските, където покрай идеята да накажат бюрократи, които почиват но не ползват отпуски, реално удариха и хора, които се скъсват в частния сектор, но не могат да си ползват отпуските по обективни причини...

                      Накратко, гледат да прецакат работещата средна класа, хората, които реално работят (дори с цената на пропуснати отпуски) да спестят някой лев, било то за старините си или да помогнат на децата си за образование, старт в живота, помощ или др. Просто гледат как да прецакат хората и да вземат от трудно изкараните от тях пари.

                      Изключително много СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ ГЛАСУВАХ ЗА ГЕРБ на предните избори !!! Но, сега определено ще коригирам вота си !

                      Ето една идея към разните стратези на различните партии дето киснат по форумите. Ще дам вота си за тази партия, която поеме ангажимент да отмени безумията на ГЕРБ-аджиите от този мандат (то за всички няма как, но поне да отмени тази простотия с данъка върху лихвите и ограбването на отпуските) ! Винаги съм гласувал дясно/център, но вече ще преценявам, според това кой се опитва да прецака труда ми... Ако трябва и за БСП ще гласувам, стига да поемат ангажимент да се цени труда на хората, а не държавата да прецаква тези които се скъсват от бачкане !

                      Коментар


                      • Много сте се възбудили тука.

                        Не ми харесва тоя данък, защото реално вместо да облекчи банките той ще спомогне за вдигането (или по-скоро непадането на ливхите по кредитите)... банките ще се оправдаят, че за да запазят клиенти са им качили леко % по депозитите така, че да компенсира отчасти тоя данък.

                        по никакъв начин тоя данък няма да помогне на банковата система и потребителите!

                        а това как щели хората да теглят е леко малоумно. верно по-уфатните може да се ослушат за нещо, но 10% на лихвата са все едно лихвата от 5% да стане 4.5% не е болка за умирачка, но принципа е важен и Дянков ще отнесе доста критика.

                        Другия вариант е да са си направили разчет кой ще страда най-много и да се окаже, че беднотията ще умре от кеф, че зимат 10% на тия с 'парите' ...и герб ше краде гласове от БКП-то...

                        абе в момента това не е най-важното, но е поредната кампания за отвличане на вниманието...вече не знам от какво...

                        поздрави
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iivanoff Разгледай мнение
                          И покрай мен се подготвят всички да "теглят"
                          Пък как няма некой да бута..всички теглят

                          Доколкото схванах настроенията, основните депозитари са чиновници. Явно частния бизнес е бъхтисал с кеша - или е фалирал или е инвентаризиран и трудно ликвиден
                          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jikev Разгледай мнение
                            Ще вземат данък, ако им оставя парите!
                            Отивам и дърпам всичко!
                            Дано устискат банките, че ще има и други като мен...

                            Хмм, само в Корпоративна може да оставя, че там пак ще са към 7%, но това 3/6 месечни, разни забравени депозити - всичко ще урина!
                            И покрай мен се подготвят всички да "теглят"
                            Мнението ми не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                            Коментар


                            • Хахахахха,яката темичка,батка !
                              Ените,които имат кредити и кимизарници плюят другите,които па имали спестен некой леФ,а трети па реват кви доходнУсти вадят !

                              Коментар


                              • К'во ревете като вдовици бре?! Нали сте все трейдъри събрани тука! Какво са за вас 10%? Та вие ги избивате за половин сесия на борсата

                                Коментар

                                Working...
                                X