IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Златото си е най- обикновена суровина...
    Която централните банки купуват като топъл хляб... Прав си. Суровина е, ама суровина за бъдещите пари!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Какво ревете като хималайски мечки бре! За 20 иляден влог ще ви приберат няма и 100лв.
      Я вижте хората в стара Европа какви такси сбират!

      http://banks.dir.bg/2012/10/10/news12170661.html
      Събират, ама ги харчат после за удобството на същите тези хора, а не като оня селски бек-кмет дето си "бил заслужил" и "можел да си позволи" от бюджета на селото да си купи служебна кола за 100 000 лв., а улиците в селото - дупка до дупка.!

      Коментар


      • Какво ревете като хималайски мечки бре! За 20 иляден влог ще ви приберат няма и 100лв.
        Я вижте хората в стара Европа какви такси сбират!

        http://banks.dir.bg/2012/10/10/news12170661.html

        Коментар


        • Ще вземат данък, ако им оставя парите!
          Отивам и дърпам всичко!
          Дано устискат банките, че ще има и други като мен...

          Хмм, само в Корпоративна може да оставя, че там пак ще са към 7%, но това 3/6 месечни, разни забравени депозити - всичко ще урина!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Ти ме подсещаш за едно Импе, що не вземат да го направят прогресивен. Примерно:
            Общ сбор на влогове на физически лица до 5000лв.- 10%
            Общ сбор на влогове на физически лица до 20000лв.- 15%
            Общ сбор на влогове на физически лица до 50000лв.- 25%
            Общ сбор на влогове на физически лица до 100000лв.- 30%
            Общ сбор на влогове на физически лица до 1 000 000лв.- 35%
            Общ сбор на влогове на физически лица над 1 000 000лв.- 45%

            На фирми същата таблица с 5% завишена и така. Имаме нужда от реална икономика, а не парите на депозит като баба и дядо със зелената книжка на банка ДСК.
            А за фалит на банка чувал ли си?

            Коментар


            • Това е цитат от изявлението на БНБ: "Настоятелно се обръщаме към всички участници в започналите вече публични дебати да не се спекулира с възможното влияние на тази потенциална фискална мярка върху стабилността на банковата система".
              Това е същността на проблема. Сигналът за тези които знаят как са спечелили парите си е, че пари правителството няма и ще изтеглят депозитите си не заради данъка, а защото ще се съмняват в сигурността на спестяванията си. А, че има колоси на глинени крака едва ли някой се съмнява. Когато се завърти порочния кръг очилата на Дянков ще се изпотят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Както рекох и по-рано - съвсем ЗА !!!

                И 18% данък да им тръснат - да се учи паплачта да инвестира, на предприемчивост да се учи, а не само да пълни бамкерските гуши.
                Намаляват се лихвите и си готов. Процеса тече, но е бавен. На 5% ще има опашки пред банките. Имотите ще качат с 10%, ще строят като за последно. Ти искаш да дадеш 18% на сегашното правителство. Те точно това искат - да сложат ръка на едни пари. Боли ги ... за предприемчивостта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  То нямаме нужда и от имотни рентиери.За едно жилище се запазва сегашния данък за второ троен данък +тройна такса смет а за трето деветорен.За магазин десеторен.Толкова мангали живеят по поляни и градинки.Не може така.И те са хора и те трябва да имат жилища.Не е честно едни да имат по два апартамента къща и магазин а други да са на улицата.А доходите от наеми да се облагат 50%.Имотите трябва да се въртят защото от това печелят общините нотариусите брокерите.
                  Това няма да стане. Сега разбрах защо си толкова жлъчен! Сина ти е избягал на 2000км. от теб. Нали си голЕм селски бизнесмен. Защо собствения ти син не задържа да те наследи и да се грижи за голямото ти стопанство чорбаджи Пешо, а отиде в изгнание?? Такива като теб не заслужават и лев пенсия защото семката им е обречена да живее в странство и да не влага нищо в нашата икономика.

                  Коментар


                  • Абе , как ще ми взимат пари от лихвата бе? Първо , банката е платила данък върху печалбата си и след това тая печалба я разделя между мен и нея ( е, не в стил -едно за мен ,едно за теб ) . Ако обложат моята лихва , излиза че на едни и същи пари взима два пъти данък . Ама , даже и да не съм прав........преди малко гледам по ''Господарите.....'' , че дават по 4 лева на циганите .........на ден , за да ходят на училище . И ония , разбираш ли , са записали на тумби , направо с каруците ходят да се записват . 83 годишна мангалка , я даваха първокласничка !!!!!! Ти е..а правителството и държавата . 100 лв на месец на мангал , не ходил никога на работа , а една моя леля с 40 години стаж - 160 лв пенсия. Сега и от мойте парици искат да дърпат , да хрантутат циганорете. Ай сиктир , толерасти , лев нема да видите !!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Ти ме подсещаш за едно Импе, що не вземат да го направят прогресивен. Примерно:
                      Общ сбор на влогове на физически лица до 5000лв.- 10%
                      Общ сбор на влогове на физически лица до 20000лв.- 15%
                      Общ сбор на влогове на физически лица до 50000лв.- 25%
                      Общ сбор на влогове на физически лица до 100000лв.- 30%
                      Общ сбор на влогове на физически лица до 1 000 000лв.- 35%
                      Общ сбор на влогове на физически лица над 1 000 000лв.- 45%

                      На фирми същата таблица с 5% завишена и така. Имаме нужда от реална икономика, а не парите на депозит като баба и дядо със зелената книжка на банка ДСК.
                      То нямаме нужда и от имотни рентиери.За едно жилище се запазва сегашния данък за второ троен данък +тройна такса смет а за трето деветорен.За магазин десеторен.Толкова мангали живеят по поляни и градинки.Не може така.И те са хора и те трябва да имат жилища.Не е честно едни да имат по два апартамента къща и магазин а други да са на улицата.А доходите от наеми да се облагат 50%.Имотите трябва да се въртят защото от това печелят общините нотариусите брокерите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Както рекох и по-рано - съвсем ЗА !!!

                        И 18% данък да им тръснат - да се учи паплачта да инвестира, на предприемчивост да се учи, а не само да пълни бамкерските гуши.
                        Ти ме подсещаш за едно Импе, що не вземат да го направят прогресивен. Примерно:
                        Общ сбор на влогове на физически лица до 5000лв.- 10%
                        Общ сбор на влогове на физически лица до 20000лв.- 15%
                        Общ сбор на влогове на физически лица до 50000лв.- 25%
                        Общ сбор на влогове на физически лица до 100000лв.- 30%
                        Общ сбор на влогове на физически лица до 1 000 000лв.- 35%
                        Общ сбор на влогове на физически лица над 1 000 000лв.- 45%

                        На фирми същата таблица с 5% завишена и така. Имаме нужда от реална икономика, а не парите на депозит като баба и дядо със зелената книжка на банка ДСК.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          Ако визираш мен от много отдавна не съм ДС. Съкратен съм и разчитам на доходност от наеми и БФБ, както и от преподаване. Имам и спонсор дето ми плаща за да пиша в "политика". За ниските лихви си прав и те затова от 2 години намаляват, макар и бавно. Надявам се догодина да видим лихви от 5% по кредити и 3% по депозити.
                          Ти ако от това се издържаше досега да си умрял.Злорадството ти се дължи на тези жалки 60 кинта дето маймуняка ще ви вдигне порциона.Ама да видим откъде ще ги намерят.Всички пропищяха от чумата ГЕРБ.Напаст и чума.Още няколко месеца ше ги изтърпя.И с кеф ше ги изритаме на изборите тези нагли и арогантни малоумници.

                          Коментар


                          • Както рекох и по-рано - съвсем ЗА !!!

                            И 18% данък да им тръснат - да се учи паплачта да инвестира, на предприемчивост да се учи, а не само да пълни бамкерските гуши.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Нещо не си в час Бай ПешКо, като пишеш такива небивалици! Ще си вземеш парите на 6% лихва и ще ги пратиш в Германия на 3 пъти по-ниска!!
                              Където впрочем има също данък върху лихвата.
                              Като пишеш за географията и СУ, да те питам тебе, кой ПУЦ беше завършил?
                              Пощенска баМка този месец ми намали лихвата.

                              http://europa.eu/legislation_summari.../l31050_bg.htm

                              Ето виждаш ли ПешКо, че само глупости и неистини пишеш! В теб няма и блед спомен от икономически познания!
                              Да лъжеш не е хубаво.Да злорадстваш също.Казах ти че последния се смее най добре,Ще си говорим догодина.Ще има да бришеш сополи и тогава всички ще се бъзикаме с тебе.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                                "Дремещите" пари се вадят с ниски лихви, а не с данъци !
                                Държавен служител се кефи в 100 поста, че се вдигат данъци. Темата е класика.
                                Ако визираш мен от много отдавна не съм ДС. Съкратен съм и разчитам на доходност от наеми и БФБ, както и от преподаване. Имам и спонсор дето ми плаща за да пиша в "политика". За ниските лихви си прав и те затова от 2 години намаляват, макар и бавно. Надявам се догодина да видим лихви от 5% по кредити и 3% по депозити.

                                Коментар

                                Working...
                                X