IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Ама ти за какво се басираш, за това дали ще приемат закона или за вдигането на лихвите по депозитите?
    За това дали ще приемат закон за данък по депозитите, ти за какво си помисли бре братчед?

    Ако си готов да цепим баса!
    Аз съм за това, че няма да има данък депозите,

    ти- че ще има!

    Далавера ли си?

    П.С. Аз по един или друг начин винаги си изплащам задълженията...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      Какво да ти плащам?
      Законът ще се приеме от НС, не от Дянков.

      Всичко това показва само колко си несериозен...страх те е от една каса стела или един чичо Джак?
      Ама ти за какво се басираш, за това дали ще приемат закона или за вдигането на лихвите по депозитите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Значи трябва да ми купиш едно Джакче още сега!

        http://www.capital.bg/biznes/2012/10...ite_klienti_s/

        Лихвите ми намаляват, докато този данък никакво въздействие няма да има. Казаха го от БНБ , каза го и Хърсев и е напълно логично, защото един десятък от лихвата едва ли ще обърне тенденцията на спад, който се очаква през 2013г. Докато лихвите не станат 5% по кредитите и 3% по депозитите, няма да имаме нормализиране. Това ще ни е догодишната награда за макроикономическата стабилност. Ама вие докато си се надахте на високите лихви, вече те намаляха драстично за 2 години. Може би и затова сега тези 0,5% реално намаление на лихвата по депозит ви се струва колосална загуба
        Какво да ти плащам?
        Законът ще се приеме от НС, не от Дянков.

        Всичко това показва само колко си несериозен...страх те е от една каса стела или един чичо Джак?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
          На една каса стела артоа или на едно чичо Джак?
          Сериозно? Бас пред всички?
          Значи трябва да ми купиш едно Джакче още сега!

          http://www.capital.bg/biznes/2012/10...ite_klienti_s/

          Лихвите ми намаляват, докато този данък никакво въздействие няма да има. Казаха го от БНБ , каза го и Хърсев и е напълно логично, защото един десятък от лихвата едва ли ще обърне тенденцията на спад, който се очаква през 2013г. Докато лихвите не станат 5% по кредитите и 3% по депозитите, няма да имаме нормализиране. Това ще ни е догодишната награда за макроикономическата стабилност. Ама вие докато си се надахте на високите лихви, вече те намаляха драстично за 2 години. Може би и затова сега тези 0,5% реално намаление на лихвата по депозит ви се струва колосална загуба

          Коментар


          • За мен това е пълна глупост !!!
            Пари от тая ралта няма да изкарат ( нещо значимо като сума)
            Просто се огледаха у депозитната база и се чудят как да бръкнат и там...
            Относно "спящите" пъри, въпроса се отнася не към вложителите, а към БАНКИТЕ ...
            Само събират пари, а НЕ инвестират...
            Леонията седи на тия нива от сума ти време ...
            Там е дерта
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Ще ще, като приемат и 10% от кредита да се признава като разход и ето нещата си идват на мястото. Дремещите пари /ценност от викторианската епоха/ не са нужди никому. Трябва стимули за създаване БВП. Лихвата е кражба и банките са крадци със съучастници - всички влогарчета. На запад са намалили кражбата до екзистенц минимума, тука кражбата е очевадна.
              На една каса стела артоа или на едно чичо Джак?
              Сериозно? Бас пред всички?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Сорри Адче,

                ама насила хубост не става...

                Ако искат да раздвижат "заспалите" пари да създадат условия и обстановка хората да искат да инвестират заради инвестирането. Всичко друго е камъни по собствените им тикви...

                А Дянков е доказал, че е страхливец. Никога няма да се приеме този закон, защото автоматично означава, че герб отива в трета глуха...
                Всичко е ПР
                Ще ще, като приемат и 10% от кредита да се признава като разход и ето нещата си идват на мястото. Дремещите пари /ценност от викторианската епоха/ не са нужди никому. Трябва стимули за създаване БВП. Лихвата е кражба и банките са крадци със съучастници - всички влогарчета. На запад са намалили кражбата до екзистенц минимума, тука кражбата е очевадна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                  Реално погледнато данъка не е кой знае какво, но има някои неща, на които трябва да се обърне внимание:
                  1 Случай: - Имам кредит за 10 000 лв. - и депозит за 1000 - по кредита плащам 1100лв, лихва, а от депозита взимам 50 лв. - ще се дължи ли данък?
                  2.Случай - не работиш, но имаш депозит за 5000 лв.- получаваш лихва 200 лв., но пък си плащаш здравни осигуровки за 201 лв. - други доходи нямаш - ще се дължи ли данък?
                  +1
                  Още много примери могат да се дадат. Но не мислят, а някои лобита не искат и да чуят за закон за фалит на физическо лице. Мисля, че като ще се равняваме за едни неща, ще трябва да сме равни за всичко с юрид лица.
                  Нали производството на достатъчна, добре образована, нахранена и отпочинала трудова маса, (баси израза) е една от най-важните задачи на човешкия род?!?
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                    Аз па не моа да разбера що са 10%
                    ????
                    Не е ли по-добре да са 20 ?
                    Така държавата ще събере още повече пари ...
                    А най-добре да са 50 !!!
                    Тва са си шестин мильона бе !!!
                    Не разбирам, какво не разбирате.

                    Цялата работа идва от банковото лоби - просто искат да вдигнат лихвите и вноските по кредитите.

                    Но иначе идеята за 50% данък лихви депозите е супер. Тогава ще стане манджа с грозде, как следващите управляващи ще махнат закона със задна дата и как ще се връщат пари...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Дохода от лихви в момента не се облага.
                      Нормално. Никъде по света едни доходи не се облагат 2 пъти. Това е все едно за едно престъпление да те съдят 2 пъти и да излежиш 2 присъди. Преди да влязат в банката тези пари вече са били обложени!

                      Ако се облагат инвестициите в банкови ценни книжа каквито са депозитите, то трябва да се облагат и доходите от бфб-то!

                      Ако искат да обложат лихвите по депозити трябва да го направят по друг начин. Примерно да въведат данък "депозит", който се заплаща с от банката а не от гражданите с депозитите. Същото което направиха със данъка "застраховка" и който се заплаща от застрахователните компании. Нали се сещаш какво щеше да стане ако тогава бяха обявили, че данъка се плаща от лицето което се застрахова?

                      По същество и при двата данъка тези пари се плащат в крайна сметка от потребителя. При застраховането това е застрахованото лице. А при данъка върху лихвите това са кредитополучателите, чийто лихви в крайна сметка ще се натоварят с нови 10%. Така че правителството взема тези 10% не от тези които имат а от тези които нямат - имат само кредити за изплащане!
                      Last edited by Forex Master; 11.10.2012, 10:09.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Аз па не моа да разбера що са 10%
                        ????
                        Не е ли по-добре да са 20 ?
                        Така държавата ще събере още повече пари ...
                        А най-добре да са 50 !!!
                        Тва са си шестин мильона бе !!!
                        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                          Реално погледнато данъка не е кой знае какво, но има някои неща, на които трябва да се обърне внимание:
                          1 Случай: - Имам кредит за 10 000 лв. - и депозит за 1000 - по кредита плащам 1100лв, лихва, а от депозита взимам 50 лв. - ще се дължи ли данък?
                          Мамма мия,

                          за това не се бях сетил,

                          имаш депозит - плащаш данък
                          в същото време имаш кредит - вноската ти се увеличава...

                          маммма мияяяя

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                            Ади, донякъде има смисъл в това, че лихвата е доход. Но кой ще ми каже къде е границата на поносимост на такъв данък! Дебитната ми карта, аджеба, нали се олихвява, на нея данък ли ще и сложим?!?
                            Що се отнася до активизирането на парите, за които тук някои казват, че "спяли", моите разсъждения са, че се търси резултат от следствието, а не от причината. Да се твърди, че данъкът ще активизира предприемачеството е наивно, смешно, за да не употребявам други думи. Монката вероятно има за съветници олигофрени, които не разбират от парична маса, матуритет и т.н.
                            Тая работа ми прилича на синята и зелена зона в нашето големо село - не се търси отстраняване на причината за мръсния въздух и задръстените тротоари, а се хвърляме върху следствието.
                            И други мухи ми бръмчат из главата, ама да караме по-лекинко...
                            +1 Вълчо,

                            Само да добавя, че Монито най-вероятно не се вслушва в съвети на съветници. Мене Монката ме кефи, обаче трябва човек да го разбира, т.е. да чете между редовете. Виж само как вдигна духа на такива като Лордчето?Ама в този случай всичкото е ала-бала. ПР за изборите.

                            Коментар


                            • Реално погледнато данъка не е кой знае какво, но има някои неща, на които трябва да се обърне внимание:
                              1 Случай: - Имам кредит за 10 000 лв. - и депозит за 1000 - по кредита плащам 1100лв, лихва, а от депозита взимам 50 лв. - ще се дължи ли данък?
                              2.Случай - не работиш, но имаш депозит за 5000 лв.- получаваш лихва 200 лв., но пък си плащаш здравни осигуровки за 201 лв. - други доходи нямаш - ще се дължи ли данък?

                              Коментар


                              • Ади, донякъде има смисъл в това, че лихвата е доход. Но кой ще ми каже къде е границата на поносимост на такъв данък! Дебитната ми карта, аджеба, нали се олихвява, на нея данък ли ще и сложим?!?
                                Що се отнася до активизирането на парите, за които тук някои казват, че "спяли", моите разсъждения са, че се търси резултат от следствието, а не от причината. Да се твърди, че данъкът ще активизира предприемачеството е наивно, смешно, за да не употребявам други думи. Монката вероятно има за съветници олигофрени, които не разбират от парична маса, матуритет и т.н.
                                Тая работа ми прилича на синята и зелена зона в нашето големо село - не се търси отстраняване на причината за мръсния въздух и задръстените тротоари, а се хвърляме върху следствието.
                                И други мухи ми бръмчат из главата, ама да караме по-лекинко...
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X