IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами ако банката не е БГ ЮЛ?
    Ами ако влогаря не е БГ Ф/Ю лице?
    Ами.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      винаги съм се Очудвал, как е възможно хора, които имат някакви икономически познания, колкото и бейсик да са, да не са наясно с елементрания факт:

      ВИНАГИ ГО ДУХАТ ХОРАТА С ДЕПОЗИТИТЕ
      Винаги съм се Очудвал как хората не се съобразяват с фактите и започват отчаяни къндърми за да докажат, че бялото всъщност е черно и обратно.

      През изминалите 5 години инвестицията в банкови депозити е с най-висока възвръщаемост с изключение на тази в злато. Изминалите 5 години ДОКАЗАХА, че духачите са инвеститорите на бфб-то... И то така яко го издухаха, че още им пищят ушите от напъна!
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Трябва да има. Ако продължаваме да сме изключение от всички нормални икономики, ще лъсне неравноправната ситуация всеки да разпродава бизнес и имоти да да набива на влог откъдето да папа от лихви и да гледа тъпо в една точка, нищо да не произвежда, създава, услужва! Това е антиикономика. Това е феодализъм. Не създава блага, създава единствено зависимости. Не случайно и в древните епоси пише че лихвата е кражба. Винаги е била.
        Добре де, разбрах, че си за!

        Ама дали ще има или не - басче?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
          Имам приятелка, която си изтегли потр. кредит 20 000 за 10 г. с ниска лихва и го сложи на влог, щяла да вземе на края на периода няколко хиляди повече, отколкото ще плати за лихвите по кредита
          Подобен арбитраж и сега се прави от някои хора, взели кредит в Германия, напр. и депозирали парите тук
          Кои са свързаните рискове, всеки сам си смята

          Коментар


          • сега се зачетох в тази тема
            ще копирам мнението си от "политика"

            Както очаквах, предложението за данък върху лихвата по депозити ще срещне отпор от цялата политическа палитра.
            Ако стигне изобщо до парламента, там и герберастите ще са против него
            Никой не иска да му облагат доходите от милиончетата

            Всички срещу ГЕРБ за новия данък върху влоговете

            Пак си мисля за хипотезата на Наивника, трансформирана в подобен случай - имаш кредит, обезпечен с депозит... Лихвата по депозита се облага, но лихвата по кредита(дошъл от депозита) не се освобождава...

            Интересно би било влиянието на подобна мярка и върху лихвите по кредитите.
            По-скоро ще е негативно, мисля...не за друго, а защото тук банките са обвързани с куп тъмни балкански субекти, картели и тайни подаръци от БНБ...

            Намаляването на нетната доходност от лихви ще стопира някои банки да продължат със свалянето на лихвите по депозити, които са от най-високите в ЕС, впрочем....което важи и за лихвите по кредитите...
            А как това се отразява на инвестиционния климат е ясно


            Мярката на Дянков не е лоша, лош е бизнес климатът, който е очертал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bigpetka Разгледай мнение
              (Forex) Системата е свръхликвидна и пари има.
              Системата е свръхликвидна само за свръхсигурните инвестиции. Само една крачка встрани и ликвидността никаква я няма...

              Това е все едно да ми твърдиш, че системата е свръхликвидна защото банките в ЕЗ ще се избият да дават пари на ЕЦБ, но когато нещата опрат до даване на преки депозити помежду им няма и грам ликвидност, а подозрителноста помежду им е неимоверно висока!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
                Имам приятелка, която си изтегли потр. кредит 20 000 за 10 г. с ниска лихва и го сложи на влог, щяла да вземе на края на периода няколко хиляди повече, отколкото ще плати за лихвите по кредита
                Ако това не е брадата лъжа, наистина е интересно къде се прави врътката????
                Нещо май досто свободно боравиш с термините и цифрите.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                  Значи според теб няма да има закон?
                  Трябва да има. Ако продължаваме да сме изключение от всички нормални икономики, ще лъсне неравноправната ситуация всеки да разпродава бизнес и имоти да да набива на влог откъдето да папа от лихви и да гледа тъпо в една точка, нищо да не произвежда, създава, услужва! Това е антиикономика. Това е феодализъм. Не създава блага, създава единствено зависимости. Не случайно и в древните епоси пише че лихвата е кражба. Винаги е била.

                  Коментар


                  • винаги съм се Очудвал, как е възможно хора, които имат някакви икономически познания, колкото и бейсик да са, да не са наясно с елементрания факт:

                    ВИНАГИ ГО ДУХАТ ХОРАТА С ДЕПОЗИТИТЕ

                    Доказано е през всичките години на съществуването на парите като някакъв вид капитал и особено през последните 200 години с развързването на златния стандарт и появата на феномена инфлация в особено големи размери. Така е и сега, така и ще бъде, поне в обозримо бъдеще.

                    Конкретно за сегашния случай, все още всичко изглежда като пр трик, в който (както всички вече знаят) по сценарий Бащицата плесва през ръцете лошия Дянков и всички стават рахат, точно като във вица:

                    Един човек се оплакал на Насреттин ходжа, че къщата му е много малка и тясна, и поискал съвет. Ходжата го изслушал внимателно и му казал:
                    - Сега си иди вкъщи и прибери козата вътре.
                    На другия ден човекът пак дошъл при ходжата:
                    - Ох, ходжа, прибрах козата вътре, но стана още по-тясно.
                    Ходжата го изслушал и му казал:
                    - Сега си иди и прибери вътре и кокошките.
                    На следващия ден човекът пак обезпокоил ходжата:
                    - Ох, ходжа, стана още по-тясно.
                    Насреттин ходжа обаче казал невъзмутимо:
                    - Иди и прибери и кравата вътре!
                    После човекът пак дошъл при ходжата:
                    - Ох, ходжа, стана нетърпимо тясно вкъщи.
                    Насреттин ходжа му казал спокойно:
                    - Тази вечер изкарай козата навън.
                    На другия ден човекът дошъл при него и му казал, че малко си е отдъхнал.
                    - Тази вечер изкарай и кокошките от вас. – казал му ходжата.
                    На следващия ден човекът пак дошъл при ходжата много по-спокоен.
                    - Сега иди и изкарай кравата, а после почисти добре къщата си. – му казал ходжата.
                    Човекът направил всичко, за което ходжата го посъветвал, и на другия ден го посетил. Този пък му казал, че вече му е много широко вкъщи и благодарил от все сърце.

                    И все пак си мисля, че има и шанс да го въведат - реакцията е доста слаба, а всички знаем, че сме "пряка" демокрация с това правителство - изстрелва се някаква глупост и ако народа реагира - отменя се, ако не - просто се оставя, щото раята е свикнала да търпи.....

                    П.С. Никога не съм имал депозит, няма и да имам - всичките ми активи са в злато, ценни книжа, НИ и т.н.
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      НЕ! Никъде не съм твърдял, че точно това правителство ще приеме закона. Твърдя, че този закон трябва да се приеме и сме единствената останала европейска държава където не са го приели ФАКТ!
                      Друг е въпроса, че правителството няма капацитета да различи коя идея винаги трябва да се защитава защото е добра и коя не. Заради лобитата на работодателите бяха готови да приемат безумната идея за диференцирана минимална пенсия по региони. Това мен щеше да ме устрои идеално като столичанин, защото щях да разчитам на цели орди нови номади /квартиранти/, които ще си търсят квартира тук заради по-атракнивното заплащане, но отдруга страна разбирам, че идеята е малоумна както се изрази г-н Манолов от КНСБ, защото се дискриминират точно изостаналите региони, които трябва да се стимулират.
                      Така, че дълбоко грешиш ако мислиш, че позициите ми са продиктувани от личния ми интерес. Гледам кое ще подобри бизнес средата, инициативността и предприемчивостта дълбоко задрямали зад тесногръдите влогарски душички.
                      Не мога да бъда сигурен за ходовете на правителството които ту лансират нещо, ту после дават заден ход. Единствено смятам, че тезата им за прокарването на този налог е правилна и необорима-ВСЕКИ ДОХОД - ОБЛАГАЕМ!
                      Значи според теб няма да има закон?

                      Коментар


                      • (Forex) Не мога да се съглася с това твърдение. Ако погледнеш последните аукциони на БДЦК ще видиш кои са основните купувачи. Ще ти подскажа - банките. Системата е свръхликвидна и пари има.
                        Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          За това дали ще приемат закон за данък по депозитите, ти за какво си помисли бре братчед?

                          Ако си готов да цепим баса!
                          Аз съм за това, че няма да има данък депозите,

                          ти- че ще има!

                          Далавера ли си?

                          П.С. Аз по един или друг начин винаги си изплащам задълженията...
                          НЕ! Никъде не съм твърдял, че точно това правителство ще приеме закона. Твърдя, че този закон трябва да се приеме и сме единствената останала европейска държава където не са го приели ФАКТ!
                          Друг е въпроса, че правителството няма капацитета да различи коя идея винаги трябва да се защитава защото е добра и коя не. Заради лобитата на работодателите бяха готови да приемат безумната идея за диференцирана минимална пенсия по региони. Това мен щеше да ме устрои идеално като столичанин, защото щях да разчитам на цели орди нови номади /квартиранти/, които ще си търсят квартира тук заради по-атракнивното заплащане, но отдруга страна разбирам, че идеята е малоумна както се изрази г-н Манолов от КНСБ, защото се дискриминират точно изостаналите региони, които трябва да се стимулират.
                          Така, че дълбоко грешиш ако мислиш, че позициите ми са продиктувани от личния ми интерес. Гледам кое ще подобри бизнес средата, инициативността и предприемчивостта дълбоко задрямали зад тесногръдите влогарски душички.
                          Не мога да бъда сигурен за ходовете на правителството които ту лансират нещо, ту после дават заден ход. Единствено смятам, че тезата им за прокарването на този налог е правилна и необорима-ВСЕКИ ДОХОД - ОБЛАГАЕМ!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ади Разгледай мнение
                            Имам приятелка, която си изтегли потр. кредит 20 000 за 10 г. с ниска лихва и го сложи на влог, щяла да вземе на края на периода няколко хиляди повече, отколкото ще плати за лихвите по кредита
                            Откъде го е взела и къде го е дала? Ако го е дала на "влог" в депозитна къща след 10 години ще вземе на босия цървулите...
                            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
                              Реално погледнато данъка не е кой знае какво, но има някои неща, на които трябва да се обърне внимание:
                              1 Случай: - Имам кредит за 10 000 лв. - и депозит за 1000 - по кредита плащам 1100лв, лихва, а от депозита взимам 50 лв. - ще се дължи ли данък?
                              Имам приятелка, която си изтегли потр. кредит 20 000 за 10 г. с ниска лихва и го сложи на влог, щяла да вземе на края на периода няколко хиляди повече, отколкото ще плати за лихвите по кредита

                              Коментар


                              • Както и да се върти и суче, през следващите 2-3 години цената на НИ ще пада а свободният паричен ресурс ще е още по-трудно достъпен. Държавата ще се конкурира все по отчаяно с другите търсачи на свободен паричен ресурс. Ето защо цената на свободните пари ще се вдига.

                                Тухли и бетон около нас бол. Свободни пари йок. Все повече хора виждам около мен, които притежават някакви НИ но нямат налични пари! Ясно е накъде вървят нещата.
                                Last edited by Forex Master; 11.10.2012, 10:28.
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X