IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Така е, не споря за това, прав си.

    Обаче какви са последиците от тегленето на депозитите и под дюшека?

    За последиците говоря, а не дали депозита е изгоден или не.

    Едни от сговнясаните ще са тези купували злато с чужди пари - просто, елементарно....

    Не може всички да са супер инвеститори и на супер печалба. Трябва да има и такива, които са доволни от депозитите - щото колко% от кинтите са те? Ако ги няма? Първи ще се сговнясат тези които са против депозитите и то поради някакви невзрачни причини - примерно надявайки се че имотите ще се вдигнат. Ама тях няма какво да ги коментирам.
    ами честно казано, ако народът не си дръпне парите, а аз мисля, че няма да ги дръпне, то няма да има никаква промяна на кредитите (просто няма на базата на какво), макар че с Бг банките - знае ли човек Принципно е негативна новина за ипотекарите, така е.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      не е невъзможно, дедо - даже мислех да правя подобна врътка през 2009, като заложа един имот - лихвата по ипотечния беше по-ниска от Флога (нещо от сорта на 8% към 10%). Не го направих поради 2 причини - трябваше да си оставя парите в "българската" фибанка, от която принципно бягам като дявол от тамян (а там лихвите бяха най-високи), а от друга - това е имот, който майка ми и баща ми са строили едно време и им е доста свиден, макар че нотариално аз съм собственик.
      Е, все нещо не е точно, в случая се говореше за потребителски кредит, 10 години, хиляди разлика и т.н. То и сега има ипотечни за по-ниски лихви за определен период.
      Може би Съни даде добър пример с чужда банка.
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Нищо лично

        Първоначално изпратено от bigpetka Разгледай мнение
        Надявам се, че се шегуваш?
        Никак не се шегува,но е много деликатен.Пенсионните пари за да отидат за заколение,минават през разни трансформации.На плакатите на тотото нали винаги има джакпот 5 милиона.Аналогична уидурма

        Коментар


        • Първоначално изпратено от itso78 Разгледай мнение
          Ами може и да не е лъжа, ако ги е сложила на 6.5% лихва след 10 год , ще има близо 37 500 лв., а ако теглила кредит с лихва 11% при това при анюитетни вноски ще е върнала 33 000
          http://www.moitepari.bg/Kalkulatori/...EvMVcA#details
          е, ти малко обърка нещата с капитализацията - леФче сега винаги е повече от левче утре
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            изобщо не се бъркам и ше ти дам пример - лихвите в пика достигнаха около 10% (че даже и малко отгоре), сега е трудно да се намери лихва над 5 в стабилна негръцка и небългарска банка или с други думи доходността падна двойна, а депозитити си растат. Сега ще паднат с още 0.5 пункта - биг дийл, ще помрънкат, ще помрънкат, пък ще им мине (стига изобщо да се приеме това, аз продължавам да не го вярвам). И знаеш ли защо - нямат алтернатива, освен да си ги сложат под дюшека, ама там пък хептен нищо няма да носят. Абе малко е като избора между тиквата и комунетата - където и да се завъртиш, все не ти кеф, пък накрая пцуеш и гласуваш "с отвращение"
            Така е, не споря за това, прав си.

            Обаче какви са последиците от тегленето на депозитите и под дюшека?

            За последиците говоря, а не дали депозита е изгоден или не.

            Едни от сговнясаните ще са тези купували злато с чужди пари - просто, елементарно....

            Не може всички да са супер инвеститори и на супер печалба. Трябва да има и такива, които са доволни от депозитите - щото колко% от кинтите са те? Ако ги няма? Първи ще се сговнясат тези които са против депозитите и то поради някакви невзрачни причини - примерно надявайки се че имотите ще се вдигнат. Ама тях няма какво да ги коментирам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
              Ако това не е брадата лъжа, наистина е интересно къде се прави врътката????
              Нещо май досто свободно боравиш с термините и цифрите.
              не е невъзможно, дедо - даже мислех да правя подобна врътка през 2009, като заложа един имот - лихвата по ипотечния беше по-ниска от Флога (нещо от сорта на 8% към 10%). Не го направих поради 2 причини - трябваше да си оставя парите в "българската" фибанка, от която принципно бягам като дявол от тамян (а там лихвите бяха най-високи), а от друга - това е имот, който майка ми и баща ми са строили едно време и им е доста свиден, макар че нотариално аз съм собственик.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                изобщо не се бъркам и ше ти дам пример - лихвите в пика достигнаха около 10% (че даже и малко отгоре), сега е трудно да се намери лихва над 5 в стабилна негръцка и небългарска банка или с други думи доходността падна двойна, а депозитити си растат. Сега ще паднат с още 0.5 пункта - биг дийл, ще помрънкат, ще помрънкат, пък ще им мине (стига изобщо да се приеме това, аз продължавам да не го вярвам). И знаеш ли защо - нямат алтернатива, освен да си ги сложат под дюшека, ама там пък хептен нищо няма да носят. Абе малко е като избора между тиквата и комунетата - където и да се завъртиш, все не ти кеф, пък накрая пцуеш и гласуваш "с отвращение"
                някои хора забравят и момента, че освен доходност при влагането/депозирането на парите се търси и елемент на сигурност
                Затова и колкото по-стабилна е една банка, толкова олихвяването на депозита е по-ниско - цената за сигурността
                Защо се купуват немски брейдита

                а туй за дюшеците - валидно е само в моменти на несигурност в банковата система, каквото сега няма ясно изразена )
                пък...и за нечии пари, що фабрики за дюшеци ще трябва да заработят

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                  Ако това не е брадата лъжа, наистина е интересно къде се прави врътката????
                  Нещо май досто свободно боравиш с термините и цифрите.
                  Ами може и да не е лъжа, ако ги е сложила на 6.5% лихва след 10 год , ще има близо 37 500 лв., а ако теглила кредит с лихва 11% при това при анюитетни вноски ще е върнала 33 000
                  http://www.moitepari.bg/Kalkulatori/...EvMVcA#details

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Надявай се. Това упражнение е безплатно.

                    Само като зачета мненията в темата и видя как всички пишман инвеститори в акциЙ на бфб-то, всички пишман инвеститори в НИ и прочие профи трошачи на чужди пари злобеят и ненавиждат хората с влогове, веднага на човек му става ясно кой е спечелил и кой е изгубил откакто кризата започна през 2008 г.
                    глупости на търкалета - нямам акции от май 2008 и пак не съм имал и един леФ на Флог за периода, като съм си докарал сумарно около 120% доходност от тогава до сега със съвсем безрисковото (поне за момента) физическо злато. И продължавам да твърдя, че влогарите са идиоти, дори по-големи от държачите на НИ, макар двете групи да се припокриват и дори да се преливат от едната в другата при определени обстоятелства (покупко-продажбата), просто защото умственият им капацитет е еднакъв
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Много се бъркаш....

                      Просто хората с депозите си дръпват депозитите, пък тогава кой ли го духа? Този дето си купува злато с чужди пари може би?...
                      изобщо не се бъркам и ше ти дам пример - лихвите в пика достигнаха около 10% (че даже и малко отгоре), сега е трудно да се намери лихва над 5 в стабилна негръцка и небългарска банка или с други думи доходността падна двойна, а депозитити си растат. Сега ще паднат с още 0.5 пункта - биг дийл, ще помрънкат, ще помрънкат, пък ще им мине (стига изобщо да се приеме това, аз продължавам да не го вярвам). И знаеш ли защо - нямат алтернатива, освен да си ги сложат под дюшека, ама там пък хептен нищо няма да носят. Абе малко е като избора между тиквата и комунетата - където и да се завъртиш, все не ти кеф, пък накрая пцуеш и гласуваш "с отвращение"
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bigpetka Разгледай мнение
                        Надявам се, че се шегуваш?
                        Надявай се. Това упражнение е безплатно.

                        Само като зачета мненията в темата и видя как всички пишман инвеститори в акциЙ на бфб-то, всички пишман инвеститори в НИ и прочие профи трошачи на чужди пари злобеят и ненавиждат хората с влогове, веднага на човек му става ясно кой е спечелил и кой е изгубил откакто кризата започна през 2008 г.
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Добре де, разбрах, че си за!

                          Ама дали ще има или не - басче?
                          Старх лозе пази

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                            Винаги съм се Очудвал как хората не се съобразяват с фактите и започват отчаяни къндърми за да докажат, че бялото всъщност е черно и обратно.

                            През изминалите 5 години инвестицията в банкови депозити е с най-висока възвръщаемост с изключение на тази в злато. Изминалите 5 години ДОКАЗАХА, че духачите са инвеститорите на бфб-то... И то така яко го издухаха, че още им пищят ушите от напъна!
                            Надявам се, че се шегуваш?
                            Мненията ми не са препоръка за търговия с финансови инструменти!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Винаги съм се Очудвал как хората не се съобразяват с фактите и започват отчаяни къндърми за да докажат, че бялото всъщност е черно и обратно.

                              През изминалите 5 години инвестицията в банкови депозити е с най-висока възвръщаемост с изключение на тази в злато. Изминалите 5 години ДОКАЗАХА, че духачите са инвеститорите на бфб-то... И то така яко го издухаха, че още им пищят ушите от напъна!
                              Смени срока на 3 г. и го кажи пак същото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                винаги съм се Очудвал, как е възможно хора, които имат някакви икономически познания, колкото и бейсик да са, да не са наясно с елементрания факт:

                                ВИНАГИ ГО ДУХАТ ХОРАТА С ДЕПОЗИТИТЕ
                                Много се бъркаш....

                                Просто хората с депозите си дръпват депозитите, пък тогава кой ли го духа? Този дето си купува злато с чужди пари може би?...

                                Коментар

                                Working...
                                X