IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предизвестения край на "инвестицията" влогЪ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts




  • Отворен бас......

    Аз залагам една каса стела или един чичо Джак 1Л за това, че няма да приемат данък депозит.

    Някой доказал се форумец да ми скочи??????
    Няма желаещи?

    Толкова ли сте зле, че нямате кинти за няколко бири или един бърбън или по-скоро всички мислите, че това е ПР?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      Вълчо, случаят с арбитража е валиден само за случаите с изтеглен кредит в чужбина.
      Тук не става - защото и законите облагодетелстват банките!
      Почти няма кредит, на който да не са вдигнали лихвите, единствено по свое осмотрение
      А и една пазарна среда не би допуснала такова изкривяване за продължителен период от време.

      Изключенията не са интересни - напр. някой братовчед на банкера или мутра, завлякала банката....с нейно одобрение
      То и на Ицо примера е верен като аритметика, но да вземеш пари за 10 години за да направиш годишна доходност от 2 - 2,5 %?!?
      И това ще мине ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
        Старх лозе пази
        Бати Цецко да не ни повика да пазим лозето от страх?????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
          Е, все нещо не е точно, в случая се говореше за потребителски кредит, 10 години, хиляди разлика и т.н. То и сега има ипотечни за по-ниски лихви за определен период.
          Може би Съни даде добър пример с чужда банка.
          Вълчо, случаят с арбитража е валиден само за случаите с изтеглен кредит в чужбина.
          Тук не става - защото и законите облагодетелстват банките!
          Почти няма кредит, на който да не са вдигнали лихвите, единствено по свое осмотрение
          А и една пазарна среда не би допуснала такова изкривяване за продължителен период от време.

          Изключенията не са интересни - напр. някой братовчед на банкера или мутра, завлякала банката....с нейно одобрение

          Коментар


          • This!!! So much win

            Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Аз пък да ви открехна за една врътка_

            живееш си живота, харчиш си кинтите, купуваш, продаваш - че не се усетиш и хот станал си дядо...
            Няма какво да му мислиш да усигуряваш децата, внуците.... те сами могат. Пък тъй или иначе каквото остане след теб ще е за тях.

            Та тъй, гледайте си кефа, иакате 3д ТВ, купувате си, искате Майорка - отивате, искате да продадете на дядо (лека му пръст) имота - продавайте/никаква носталгия, щото децата ви нямат никаква, искате да купите имот който ви е на сърцето - купувайте.
            Та тъй, аз съм на този принцип - кефи се на живота....
            От днес вече си ми идол, защото съм те следвал досега дори без да те познавам :P
            Радвам, се че има и други такива хора

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              е, кери трейда е друга бира, но не с епрактикува от цървули, а от хора с пари, а за тях лихвите са различни Аз ти дадох пример със себе си, валиден към онзи момент - няма как да знам след 10 години каква ще е ситуацията - нито лихвата по депозита, нито тази по кредита е фиксирана за такъв период (макс депозита беше година тогава на тази доходност)
              Спор нема, за момента си прав!
              И това ще мине ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Аз пък да ви открехна за една врътка_

                живееш си живота, харчиш си кинтите, купуваш, продаваш - че не се усетиш и хот станал си дядо...
                Няма какво да му мислиш да усигуряваш децата, внуците.... те сами могат. Пък тъй или иначе каквото остане след теб ще е за тях.

                Та тъй, гледайте си кефа, иакате 3д ТВ, купувате си, искате Майорка - отивате, искате да продадете на дядо (лека му пръст) имота - продавайте/никаква носталгия, щото децата ви нямат никаква, искате да купите имот който ви е на сърцето - купувайте.
                Та тъй, аз съм на този принцип - кефи се на живота....
                +1
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  прочетох те отлично
                  Щом твърдиш, че пиша глупости на търкалета явно си пропуснал нещо?!...

                  Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                  През изминалите 5 години инвестицията в банкови депозити е с най-висока възвръщаемост с изключение на тази в злато.
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Аз пък да ви открехна за една врътка_

                    живееш си живота, харчиш си кинтите, купуваш, продаваш - че не се усетиш и хот станал си дядо...
                    Няма какво да му мислиш да усигуряваш децата, внуците.... те сами могат. Пък тъй или иначе каквото остане след теб ще е за тях.

                    Та тъй, гледайте си кефа, иакате 3д ТВ, купувате си, искате Майорка - отивате, искате да продадете на дядо (лека му пръст) имота - продавайте/никаква носталгия, щото децата ви нямат никаква, искате да купите имот който ви е на сърцето - купувайте.
                    Та тъй, аз съм на този принцип - кефи се на живота....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      Май нямаш навика да четеш това, което коментираш, а?
                      прочетох те отлично и знам, че си привърженик на златото, казах ти каква е била моята стратегия за периода - не съм сложил и лев на депозит и пак съм напред. Какво ще направя след 5 години - не знам, но знам, че със сигурност няма да си направя Флог. Даже на племенницата ми купих една тройунция за кръщенето, вместо да и дам пари или да й открия детски влог.
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                        Е, все нещо не е точно, в случая се говореше за потребителски кредит, 10 години, хиляди разлика и т.н. То и сега има ипотечни за по-ниски лихви за определен период.
                        Може би Съни даде добър пример с чужда банка.
                        е, кери трейда е друга бира, но не с епрактикува от цървули, а от хора с пари, а за тях лихвите са различни Аз ти дадох пример със себе си, валиден към онзи момент - няма как да знам след 10 години каква ще е ситуацията - нито лихвата по депозита, нито тази по кредита е фиксирана за такъв период (макс депозита беше година тогава на тази доходност)
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Аз отсега се сещам за една възможна врътка за финансово грамотните хора. Вместо на депозит в банка, парите, да се вложат в паричен ДФ. Има 2-3, които са без такса вход и изход и минимална такса управление. Гледам, че за последните 12 месеца докарват около 5,50% доходност. Котират ежедневно, което осигурява много по-добра ликвидност от депозитите и дивесификация на портфейла. Лихвите изплащани на самото ДФ би трябвало да не се облагат с 10%, както и дохода от инвестицията в ДФ е необлагаем за физ. лице.
                          Поне аз така ги виждам нещата.

                          Коментар


                          • Прави ми впечатление една "малка" подробност. Винаги, когато се заговори за удържането на данъка, се говори за данъчни декларации. Да разбирам ли, че по някаква причина е невъзможно удържането да става "автоматично" (т.е. като при данъка върху дивидентите например). Щото ако е така, баси казусите изникват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              ами честно казано, ако народът не си дръпне парите, а аз мисля, че няма да ги дръпне, то няма да има никаква промяна на кредитите (просто няма на базата на какво), макар че с Бг банките - знае ли човек Принципно е негативна новина за ипотекарите, така е.
                              За това дали народа ще дръпне депозитите си...и аз не знам....ама за два дена ми надуха главата поне 30 човека как щели да гласуват против герб.

                              За мен това е основната причина да се пуска в публичното пространство тази тема. Изводите ги знаеш какви са - умен си - знам го.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                глупости на търкалета
                                ....
                                като съм си докарал сумарно около 120% доходност от тогава до сега със съвсем безрисковото (поне за момента) физическо злато.
                                Май нямаш навика да четеш това, което коментираш, а?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X