IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сanned goods и призрака на хиперинфлацията

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Все повече се замислям за европейската дългова криза и начините по които тя може да се реши. Освен хиперинфлация на еврото нищо друго не ми идва на ум. Вероятно и на архитектите на европейските финанси. Но кога ще се взриви еврото? Според Краси ето как:
    http://strogosekretno.com/184/2/%D0%...%82%D0%B0.html
    И вместо да стоим безучастно и да бъдем отново прекарани, трябва да се защитим някак. Още помня кризистната 1990г. ,когато рафтовете на магазините бяха празни, а аз в казармата набивах само русенско варено от дълбоките провизии на артелните.
    Помня и януари 1997г., когато сутрин си купуваш едно кафе за 200лв., след това на обяд станало 500!
    Когато ни връхлети хиперинфлацията трябва да имаме стоки под ръка. На село Бате Пешо е добре, защото всичко си произвежда, но ние градските чада какво да правим?!
    Замислих да се запася със следните стоки:
    http://www.mma-bulgaria.com/statii/h...viranata-hrana
    Наскоро прочетох, че едни консерви са изпробвани след 60 години и храната в тях била годна!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Станах голям фен на консервите. Вече купувам най-разнообразни от рибни, до царевица, боб, доматено пюре и месо и ги складирам в три от имотите ми. Лошото е, че срока на годност им е до средата на 2014г. А ако хиперинфлацията се забави чак до тогава?!?!
    Това с кафето през '97 малко си го преувеличил . Сигурно наскоро си чел нещо на Ремарк . Инфлация ще има, задължително , но не мисля че ще е ХИПЕР ! И консервите ти ще се развлят , ако са годни до 2015 . Може и да дойде времето за което искаш да се готвиш ( и за което пише Супертрейдъра) ........ама ние с теб няма да сме вече тук ! А на едно '' по-хубаво място'' .
    Last edited by БАЦЕ; 13.09.2012, 21:47.

    Коментар


    • Тъкмо си мислех за Глобална война, четейки статията и съзрях, че ти се готвиш за блокада- трупаш военновременни запаси.

      Коментар


      • Аз пък ще инвестирам в пушка и отварачка за консерви. Ще обера на Лордето консервите Абе пичове..... Ще се поболеете

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Все повече се замислям за европейската дългова криза и начините по които тя може да се реши. Освен хиперинфлация на
          к до тогава?!?!
          Това няма да стане тъй че спокойно купувай аграрни стоки на фондове злато на фондове петрол на фондове и ти дреме какво ще стане даже колкото по зле става за хората толкова по добре за тебе щото ти ще имаш петрол и соя царевица , а те ще трябва да ти плащат огромни суми за да си я набавят на още по безумните цени които предстоят

          Коментар


          • Ако са консервирани правилно и в стъклен буркан могат да издържат десетки години. Инвестирал съм десетки хиляди в храна вече. Друг метод е дълбокото замразяване. Аз съм си купил шест професионални фризера и в момента в който настъпи да действам ще ги напълня с риба и зеленчуци.
            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

            Коментар


            • Според мен трябва да се коригираш заглавието и вместо хиперинфлация да сложиш стагфлация .....Проблемът е,че при нея нищо не можеш да запазиш ,просто защото ножицата между пазар и цена на активите се разширява много и за неопределено време....А и световната практика е твърде бедна откъм челен опит - поне досега.....
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Сanned goods и призрака на хиперинфлацията

                Все повече се замислям за европейската дългова криза и начините по които тя може да се реши. Освен хиперинфлация на еврото нищо друго не ми идва на ум. Вероятно и на архитектите на европейските финанси. Но кога ще се взриви еврото? Според Краси ето как:
                http://strogosekretno.com/184/2/%D0%...%82%D0%B0.html
                И вместо да стоим безучастно и да бъдем отново прекарани, трябва да се защитим някак. Още помня кризистната 1990г. ,когато рафтовете на магазините бяха празни, а аз в казармата набивах само русенско варено от дълбоките провизии на артелните.
                Помня и януари 1997г., когато сутрин си купуваш едно кафе за 200лв., след това на обяд станало 500!
                Когато ни връхлети хиперинфлацията трябва да имаме стоки под ръка. На село Бате Пешо е добре, защото всичко си произвежда, но ние градските чада какво да правим?!
                Замислих да се запася със следните стоки:
                http://www.mma-bulgaria.com/statii/h...viranata-hrana
                Наскоро прочетох, че едни консерви са изпробвани след 60 години и храната в тях била годна!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Станах голям фен на консервите. Вече купувам най-разнообразни от рибни, до царевица, боб, доматено пюре и месо и ги складирам в три от имотите ми. Лошото е, че срока на годност им е до средата на 2014г. А ако хиперинфлацията се забави чак до тогава?!?!
                Last edited by Andi11; 13.09.2012, 21:55. Причина: Главна буква
              Working...
              X