IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tази година 50% от местата в бг университети остават незаети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    Мисля, че ще им бъде трудно да преминат от педагогика на андрагогика.
    Говоря за хора по на 30-40 години. Аз лично гледам от време на време какво предлагат, но за нещата които ме интересуват се държат като феодали, държащи свещения граал.

    Програмите им са ужасяващи, никаква гъвкавост на предметите - никаква възможност за взимане на курсове от различни области на познанието, макар и смислово свързани. Слагат някакви избираеми дисциплини които на 90% са някакъв пълен таш..к. и никаква работа не вършат практически. не повече от 10-20% от това което му налагат да учи ще има някакво приложение.

    За часовете за преподаване пък е пълен абсурд, липсва дългосрочен график, липсва възможност за планиране, липсва сигурност че ще са така направени че човек да може и да ходи на работа и да учи.

    Административната им организация е като на комунистически бюрократ. Опашки, губене на време, преподавалети държащи се все едно че никаква отговорност не носят, а имат само права.

    И за цялата тази пародия слагат някакви безумни такси.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Мисля че е време университетите да се преориентират. Да започнат да правят програми за възрастни хора, с работа, с други задължения, но които просто искат да си увеличат квалификацията иили пък да се захванат да учат нещо съвсем различно.
      Мисля, че ще им бъде трудно да преминат от педагогика на андрагогика.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Мисля че е време университетите да се преориентират. Да започнат да правят програми за възрастни хора, с работа, с други задължения, но които просто искат да си увеличат квалификацията иили пък да се захванат да учат нещо съвсем различно.

        Коментар


        • пролича си ниската раждаемост...

          Коментар


          • Най-малобройното поколение навършва пълнолетие.

            След 5-6 години нещата ще се променят... ако междувременно се погрижим да променим държавата и никога повече не допускаме тиквочи, които и за овчари не стават, да я управляват.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Какво да правят децата, като не могат да си попълнят документите.....мъка....
              Т'ва три имена, университет, специалност.....'найш ли колко е трудно да се напише....
              Ххахахахах! мамка му, колко е вярно!

              Но ако им разрешат да пишат на латиница никовете си - има шанс за позапълнят някоя и друга бройка... това за тази година!
              а за догодина - требе да отпада изискването за специалност - всички на общо основание ФиШисти.... Студентите и без това толкова ходят на лекции - поне от цялата сган да има достатъчно кворум... за лекции! Че сега под 5 присъстващи - понякога лекторите се отказват да изнасят лекции...

              А за реализацията да не се притесняват - то е ясно - или безработен (масата), или емигрант....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                тази година 50% от местата в бг университети остават незаети

                70 000 места--------65 000 са 12 клас от които 9000 с 2-ки на матурите 4000 не се явили на матурите 6-7000 отиват в чужбина
                Какво да правят децата, като не могат да си попълнят документите.....мъка....
                Т'ва три имена, университет, специалност.....'найш ли колко е трудно да се напише....

                Коментар


                • Tази година 50% от местата в бг университети остават незаети

                  тази година 50% от местата в бг университети остават незаети

                  70 000 места--------65 000 са 12 клас от които 9000 с 2-ки на матурите 4000 не се явили на матурите 6-7000 отиват в чужбина
                  в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ
                Working...
                X