IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неконвенционални теории от форума.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не по врат а по-шия. Ще си загубил много повече от това което си взел.
    Ти си се хванал за парите и си правиш "упражнения".

    Добре - имам туба с 20 литра вода. Тубата ми се спуква и водата започва да изтича от нея. Колко най-много литра или процента от водата мога да загубя?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
      Истината е, че някои смятат загубата с лоста, а други без лоста. Това показва, че лоста е твърде опасен , когато става въпрос за ипотечни кредити ...
      Точно това не успяха да разберат хората, когато взимаха ипотечните заеми.
      Не се усетиха, че ги вкарват в "лостова" система. Наистина с доста по-къс лост от форекса (около 1:2 докъм 1:3), но пак си е "лост".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        Ще съм загубил 100% от капитала си, а ако брокерът не ми е ударил навреме марджин-кола - ще му дължа определена сума. Но това вече е дълг вследствие на позицията, а не загуба от нея.
        Не по врат а по-шия. Ще си загубил много повече от това което си взел.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Продаваш кол опция и взимаш 100 евро да кажем. Акцията преминава страйк цената и в момента когато закриват опцията цената на акцията е вече е 10 пъти над страйк цената. това загуба ли ще е или някакво там задлъжняване.
          Ще съм загубил 100% от капитала си, а ако брокерът не ми е ударил навреме марджин-кола - ще му дължа определена сума. Но това вече е дълг вследствие на позицията, а не загуба от нея.

          Коментар


          • три пъти ура за генерала. Винаги съм казвал, че гигов е най-умния от цялата червена паплач пишеща в този форум

            Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
            Колега, ти не смяташ процентите върху 10 К евро. Ти добавяш в уравнението една променлива, която можеш да променяш както си искаш и да изкараш каквито си искаш загуби. От гледна точка на математиката това е некоректно. Трябва да боравиш само с първоначално даденото число. Вземи тези 10 К евро и купувай, продавай, търгувай , печели губи... Ама само с тях. Ако пазарът е във възход може да станат и 20К (100%печалба) и 40К (300% печалба). Ако не успееш може да станат 5К (50% загуба) или да загубиш всичко (100% загуба).
            Повече от 100% загубата не може да стане. ОТ ТЕЗИ 10К.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              От каквато и точка да го гледаме - физична, математична, имотна, счетоводна или там каквото се сетите - Няма как да загубим повече от това, което имаме. Т.е. границата е 100%.

              Но въз основа на това което имаме в един начален момент (приложимо е главно за пари) е възможно да задлъжнеем с пъти, т.е. с няколкостотин процента спрямо капитала си в началния момент. Но това по никакъв начин не може да се приравни със "загуба" от еди-колко си стотин процента.

              Това е моето мнение в тази абсурдна тема. Гледайки съдържанието на останалите теми, може би не е и толкова абсурдна.

              П.П. Аз май обърках темата.

              П.П2 - Ами да - то си имало специално място за горния ми пост: "Спад над 100 % - има ли такова животно?". Но пък там се говори за спад, а тук май говорите за загуба.
              Истината е, че някои смятат загубата с лоста, а други без лоста. Това показва, че лоста е твърде опасен , когато става въпрос за ипотечни кредити и няма закон за фалит на физическите лица. Банките да не се ослушват, а по скоро да приемат , че такъв закон е нужен щото или ще бъде наложен от ЕС или пазара ще го наложи. Същото е с фиксираните лихви , които до скоро бяха екзотика в БГ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Но това по никакъв начин не може да се приравни със "загуба" от еди-колко си стотин процента.
                Продаваш кол опция и взимаш 100 евро да кажем. Акцията преминава страйк цената и в момента когато закриват опцията цената на акцията е вече е 10 пъти над страйк цената. това загуба ли ще е или някакво там задлъжняване.

                Коментар


                • Я да разгледаме една нова за форума теория. Иначе идеята не е моя!

                  Въпросът е защо зачестиха разните бедствия?
                  - Земетресението в Перник.
                  - Падна мостът на Струма!
                  - Някакво наводнение стана и отвлече пак мост във Владая
                  - Наводнение и свлачища в Златарица
                  - Земни маси се сринаха след проливните дъждове в селата Росно, Сливовица и Дединци
                  - Взрив в склад с боеприпаси край Петолъчката
                  - Ракета падна на "Билла" Пловдив
                  И т.н.
                  Моят отговор е: Заради това, че България вече е защитена от противоракетния щит на НАТО.

                  Същността на теорията е:

                  Увеличаването на защитата ти, кара неведомите зли сили да увеличат усилията си да ти навредят.

                  И това се отнася както за индивида, така и за група индивиди и очевидно за цели държави...
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • От каквато и точка да го гледаме - физична, математична, имотна, счетоводна или там каквото се сетите - Няма как да загубим повече от това, което имаме. Т.е. границата е 100%.

                    Но въз основа на това което имаме в един начален момент (приложимо е главно за пари) е възможно да задлъжнеем с пъти, т.е. с няколкостотин процента спрямо капитала си в началния момент. Но това по никакъв начин не може да се приравни със "загуба" от еди-колко си стотин процента.

                    Това е моето мнение в тази абсурдна тема. Гледайки съдържанието на останалите теми, може би не е и толкова абсурдна.

                    П.П. Аз май обърках темата.

                    П.П2 - Ами да - то си имало специално място за горния ми пост: "Спад над 100 % - има ли такова животно?". Но пък там се говори за спад, а тук май говорите за загуба.
                    Last edited by anon6706; 05.06.2012, 22:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                      Тънкият момент в мнението ти, според мен! От 10 стават 40, после 0!!! Ами ако са били станали не 40, а 40 000 ( справка цената на една акция на БФБ), колко си загубил!? Едва ли има някой, който може да каже кога точно и с колко е започнал... Всъщност всеки е започнал от 0-та (при раждането си), така че според теб никога не може да загуби повече от колкото е имал в началото, т.е. винаги ще е на плюс (печалба), дори в даден момент да има само 1 лев (примерно), така ли!? Аз за това и в един преден мой пост казах, че от гледна точка на математиката, икономиката, счетоводството спад под 100% от една цена (стойност) няма, но от субективна, психологическа и емоционална гледна точка only sky is the limit!
                      Значи от математическа гледна точка НЕ МОЖЕ да загубиш повече пари отколкото си вложил, тоест до 100%. От счетоводна също. То счетоводството си е смятане.
                      А на тебе какво ти се струва (субективна) и колко те боли за загубата (емоционална точка), всичко това може да го изразиш с думи: много!, малко, ужасно!!, не ми пука , ама не може да се изразява с процент.
                      Така че теорията, че може да загубиш повече от 100 процента си е точно за темата.
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • правите ми густо как вече в трета тема пишете едно и също и всеки си знае неговата си догма и не приема чуждо мнение...
                        -----------------------------------------------------

                        доживях и аз да видя ника "гигоу" да напише нещо свястно ................................ нищо, че поста му започва както някой стар бакшиш с думата "колега"

                        Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Колега, ти не смяташ процентите върху 10 К евро. Ти добавяш в уравнението една променлива, която можеш да променяш както си искаш и да изкараш каквито си искаш загуби. От гледна точка на математиката това е некоректно. Трябва да боравиш само с първоначално даденото число. Вземи тези 10 К евро и купувай, продавай, търгувай , печели губи... Ама само с тях. Ако пазарът е във възход може да станат и 20К (100%печалба) и 40К (300% печалба). Ако не успееш може да станат 5К (50% загуба) или да загубиш всичко (100% загуба).
                        Повече от 100% загубата не може да стане. ОТ ТЕЗИ 10К.
                        вари я, печи я, сливата си остава слива - народна мъдрост

                        Коментар


                        • Ако някой мисли че не може да загуби над 100% сериозно му препоръчвам да прочете това

                          http://www.bg-pravo.com/2010/11/graj...izvodstvo.html

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                            Колко е загубата не от гледна точка на математиката, ами от гледна точка на финасите в
                            Пример: Нямаш пукнат лев. Отиваш и вземаш потребителски заем 10 000 лв. Поръчител е синът ти. Отива и синът ти и той взема 10 000 лв потребителски заем. Поръчител си ти. Профуквате парите и нищо не плащате година и нещо. И един ден двамата дължите 26 000 лв. Та колко % е загубата?
                            Ами двама емигрирали в чужбина защото тук не могат да започнат работа и да взимат над минималната. Това е загубата.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                              Колега, ти не смяташ процентите върху 10 К евро. Ти добавяш в уравнението една променлива, която можеш да променяш както си искаш и да изкараш каквито си искаш загуби. От гледна точка на математиката това е некоректно. Трябва да боравиш само с първоначално даденото число. Вземи тези 10 К евро и купувай, продавай, търгувай , печели губи... Ама само с тях. Ако пазарът е във възход може да станат и 20К (100%печалба) и 40К (300% печалба). Ако не успееш може да станат 5К (50% загуба) или да загубиш всичко (100% загуба).
                              Повече от 100% загубата не може да стане. ОТ ТЕЗИ 10К.
                              Тънкият момент в мнението ти, според мен! От 10 стават 40, после 0!!! Ами ако са били станали не 40, а 40 000 ( справка цената на една акция на БФБ), колко си загубил!? Едва ли има някой, който може да каже кога точно и с колко е започнал... Всъщност всеки е започнал от 0-та (при раждането си), така че според теб никога не може да загуби повече от колкото е имал в началото, т.е. винаги ще е на плюс (печалба), дори в даден момент да има само 1 лев (примерно), така ли!? Аз за това и в един преден мой пост казах, че от гледна точка на математиката, икономиката, счетоводството спад под 100% от една цена (стойност) няма, но от субективна, психологическа и емоционална гледна точка only sky is the limit!
                              Last edited by kev; 05.06.2012, 22:13.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                От гледна точка на финансите е абсолютно коректно. И всъщност отлично отразяващо реалността, където активи и пасиви преминават едни в други.

                                И колкото и да е объркващо пасива е - актива е + и когато актива стигне 0 той не е задължително да изчезне, а съвсем спокойно може да премине на отрицателна територия.
                                Колко е загубата не от гледна точка на математиката, ами от гледна точка на финасите в
                                Пример: Нямаш пукнат лев. Отиваш и вземаш потребителски заем 10 000 лв. Поръчител е синът ти. Отива и синът ти и той взема 10 000 лв потребителски заем. Поръчител си ти. Профуквате парите и нищо не плащате година и нещо. И един ден двамата дължите 26 000 лв. Та колко % е загубата?
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X