IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неконвенционални теории от форума.

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Two things are infinite: the Universe and human stupidity; and I'm not sure about the the Universe." Albert Einstein

    ("Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен." Алберт Айнщайн)

    Този цитат обобщава всичко доста добре.

    Коментар


    • по темата

      ще я кръстя Теория на Трайчо за сравняването на несравнимите неща а ето я и нея:

      Кога още беше министър и имаше проблем в рудниците с миньорите Трайчо излезе в сутрешния блок по Босфор ТиВи да обясни как седи хавата. То тук малко и % имаме намесени. Та занчи, вади Трайчо една хартишка и на нея 2 графики, респективно линии като едната по наклонена. Та значи тази с по малкия наклон показваше добивът на въглища за периода ако се не лъжа 1995 до 2011 а другата по-наклонената показваше увеличението на заплатите на миньорите за същия период.

      И рече Трайчо - Хари потър същ. Цитирам по памет: " видно от графиките е че добивът на въглища за целия този период е нарастнал само с 75% а видите ли заплатите на работниците са скочили 4 пъти или сиреч 400%. Т.е Плащаме им все повече, за по малко свършена работа"

      Накратко, пари се дават, ама ефективност нъц. Браво Трайчо, браво Завършен Икономисте. Хубаво е как се сравняват тези величини, производство на въглища в тонове и заплати на миньори в левове. Туй инфлация, продажни цени, разходи за добив финансови и други, за нищо ги нямаш.

      Както и да е, нали го махнаха. Ама иначе тезата му ме изпълни.
      Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
        Шегувах се. Темата е изключително забавна, просто спазвайте добрия тон.
        Така и го приемаме. Исках само да ви върна на най-практичното достижение, което не знам, защо се пренебрегва жестоко - хипотезата на доцент Каро.
        Според мен, тя успя да се докаже като жизнена и незименно присъстваща, осезателно присъстваща по време на криза.
        Заслужава, да се отчете фактът, че изобщо не е лишена от здравата основа на трезвата мисъл. Има хляб в нея ))
        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
          аааааа, не не.

          Бисерите са си бисери от всякакво естество. Тук трябва да пускаме цели теории и хипотези. Не просто че някой казал някава глупост. Трябва да публикуваме цели и завършени съждения.

          Шегувах се. Темата е изключително забавна, просто спазвайте добрия тон.
          The weak are meat and the strong do eat.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
            Съгласен съм, но не е нормално в уж сериозен форум да има "Идиотски" в заглавието на някаква тема. Ако темата ви е толкова забавна да я преместя в "Бисери и вицове" направо? Deal with it.
            аааааа, не не.

            Бисерите са си бисери от всякакво естество. Тук трябва да пускаме цели теории и хипотези. Не просто че някой казал някава глупост. Трябва да публикуваме цели и завършени съждения.
            Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
              Първо си търсих един ден любимата тема.
              Второ като се махна "идиотски" от заглавието, някой може да остане впечатление за серозна тема. А това за процентите си е точен критерии за ИДИОТ.
              Съгласен съм, но не е нормално в уж сериозен форум да има "Идиотски" в заглавието на някаква тема. Ако темата ви е толкова забавна да я преместя в "Бисери и вицове" направо? Deal with it.
              The weak are meat and the strong do eat.

              Коментар


              • Не съм съгласен

                Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                Момци, едитнах леко заглавието на темата, за да няма обидени.
                Първо си търсих един ден любимата тема.
                Второ като се махна "идиотски" от заглавието, някой може да остане впечатление за серозна тема. А това за процентите си е точен критерии за ИДИОТ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                  Момци, едитнах леко заглавието на темата, за да няма обидени.
                  Fair Enough
                  Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                  Коментар


                  • Лелеййй ...
                    Тука вече става страшно ...
                    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                    Коментар


                    • Първо си мислих - няма начин толкова много неконвенционални хора във финансов форум, то какво остава тогава за тези които не се занивмават с това. На къде върви тази държава с толкова много неконвенционали.

                      След това си помислих - бе какво ми пука за парите на неконвенционалите. Тъкмо ще са по-бързи в движението си. Та има хляб в България - вече съм убеден. С толкова много неконвенционали с икономическо образование, няма защо човек да се мъчи да прави сложни работи. те и прости явно са далеч от конвенционалност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                        уникално...



                        брилянтно...

                        невероятно прозрение...

                        черешката на тортата...

                        не мога да отрека ,че има хора достойни за награди ..Стоилов до тази сутрин си мислех ,че по голяма простотия по темата проценти едва ли ще чуя , но ето оказва се ,че не съм била права.
                        а от пренебрежителното отношение към УНСС ми идва въпроса : А ти поне средно образование успя ли да завършиш.


                        да те питам: правиш ли разлика м/у твърдение и доказателство?
                        защото освен да пишеш какво може и какво не може, а и обиди...

                        и кое му е сложното да разбереш: ако днес си спечелила 20 лв от
                        борсата, утре загубиш 30, значи си загубила над 100% от печалбата си!

                        виждам,че се засегна за образованието и унсс...явно е право в десятката.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Nikola Разгледай мнение
                          Момци, едитнах леко заглавието на темата, за да няма обидени.
                          Така ще се обиди селският неконвенционалист

                          Коментар


                          • Момци, едитнах леко заглавието на темата, за да няма обидени.
                            The weak are meat and the strong do eat.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                              Дали ? , А отрицателното екуити от какво идва ?

                              2008
                              актив..................................пасив
                              хапартамент 100к...............кредит 80 к
                              ........................................собствени средства 20к

                              2012
                              актив..................................пасив
                              хапартамент 50к...............кредит 70 к
                              ........................................собствени средства - 20к забележи минуса отпред!
                              уникално...


                              Първоначално изпратено от стоилов
                              Аноне , ти поне доколото знам не си икономист. С % се мери съотношение -> няма причина да не бъде ПО-ГОЛЯМ от 100 , когато едното число е отрицателно !
                              брилянтно...
                              Първоначално изпратено от стоилов
                              Как може да загубиш повече от колко имаш в момента ? Мноооого лесно .

                              За физика и математика пък да не говорим. Там отрицателните числа не са екзотика, на която УНСС-овци се чудят.
                              невероятно прозрение...
                              Първоначално изпратено от стоилов
                              Ноо , буквално погледнато дълга не е загуба - дълга е чужд капитал, който си загубил. И понеже няма опция да се се върне чуждия капитал, то стойността на имуществото ти става отрицателна.
                              черешката на тортата...

                              не мога да отрека ,че има хора достойни за награди ..Стоилов до тази сутрин си мислех ,че по голяма простотия по темата проценти едва ли ще чуя , но ето оказва се ,че не съм била права.
                              а от пренебрежителното отношение към УНСС ми идва въпроса : А ти поне средно образование успя ли да завършиш.

                              Коментар


                              • Аз мога да дам определение, що е маркуч

                                1. Хората с по висока обща култура са му виновни щото са с по висока обща култура.
                                2. Хората с по ниска обща култура са му виновни щото са с по ниска обща култура.
                                3. Той самия е виновен по презумпция щото е маркуч.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X