IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да спрем да плащаме за ток и парно!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вижте какво, аз ви пиша тук, за да споделя и как може да бъде нормално.
    Това, че не вярвате - не е мой проблем. В момента с парното нямам проблеми.
    Значи - има начин!



    Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
    Да спрем да се бръснем, че пак ще брадясаме

    Коментар


    • Да спрем да се бръснем, че пак ще брадясаме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
        Що да не може? Сградата е нова, с добри топлоизолации, PVC дограми. Ако е в район с не много силни ветрове...И като никой не може да краде... Напълно е възможно. Хеле пък ако всички се отопляват. А навярно е така. Понеже в новите апартаменти обикновено всички семейства са средна ръка и нагоре. Не е като в нашия блок-пенсионери...
        Добре де съгласих се, под техния апартамент де намира абонатната станция.
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
          Парното е по-скъпо от газта. Не може да е само до 80 кинта. Мръзнало си като куче през зимата.
          Що да не може? Сградата е нова, с добри топлоизолации, PVC дограми. Ако е в район с не много силни ветрове...И като никой не може да краде... Напълно е възможно. Хеле пък ако всички се отопляват. А навярно е така. Понеже в новите апартаменти обикновено всички семейства са средна ръка и нагоре. Не е като в нашия блок-пенсионери...
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
            - било е топло.
            Ти нормален ли си??? Това беше най-студената зима от десетилетия!!!!!
            Какви глупости говориш! Аз живея в двустаен и плащах през най - студените месеци към 200лв. Двустайния ми е 60 кв.м. нямам балкон вече щото е усвоен към детска стая облицован с 10см. минерална вата. Хола ми също с външна изолация 5см. стиропор.
            А ти за 90кв.м. да твърдиш, че плащаш 80лв. означава, ча си се врял под одеалото като ескимос!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
              Парното е по-скъпо от газта. Не може да е само до 80 кинта. Мръзнало си като куче през зимата.
              Готов съм да ти пратя сметките сканирани, нямам как да ти докажа, че не мръзнал като куче. Не съм се сещал да гледам температури, просто не се е налагало - било е топло. /първите години беше и доста влажно, та редовно проветряване/.
              Дограма и изолация - мисля, че перфектни.
              Нямам нищо общо с Топлофикация и като техен клиент в предишен период също съм недоволен.
              Виж - в предишния апартамент си беше студено, там мръзнал като куче.
              Last edited by KoMetov; 04.05.2012, 08:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                От 6 години съм в нова сграда с парно на 90 квадрата. Хоризонтални разводки - общите щрангове стигат точно до вратата на всеки апартамент, веднага след отклонението за апартамента - топломер - почти 99 % гаранция, че няма как да се краде.
                Ами хора - не виждам как зимата ще се разхождам по къс ръкав и сметката за парно не е била над 80 кинта нито веднъж за тези 6 години. Обикновено е около 55-60лв. Но дори и при това - според мен напълно приемливо положение - имаме мизерници, които не си плащат парното и мрънкат, че им е скъпо. За общите части и такса мощност не е дало повече от 14 % по сметките на топлинния счетоводител за нито 1 сезон до момента.
                Според мен сметките са високи и неприемливи там, където има тарикати, които крадат от топлото на комшиите си.
                И да, трябва да се предприемат действия - било с неплащане на сметки, било с масов бойкот на услугата, но наглостта на Топлофикацията е безгранична - ние знаем, че вие се крадете помежду си, не можем да ви хванем, затова е.ем тези, които сме хванали - плащащите!
                Така бях допреди 6 години - за 64 квадрата по-малко от 110-120 лв на месец не бях плащал.
                Няма как сега да не съм доволен, макар и да предполагам, че Топлото пак ме лъже в сметките.
                Парното е по-скъпо от газта. Не може да е само до 80 кинта. Мръзнало си като куче през зимата.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • От 6 години съм в нова сграда с парно на 90 квадрата. Хоризонтални разводки - общите щрангове стигат точно до вратата на всеки апартамент, веднага след отклонението за апартамента - топломер - почти 99 % гаранция, че няма как да се краде.
                  Ами хора - не виждам как зимата ще се разхождам по къс ръкав и сметката за парно не е била над 80 кинта нито веднъж за тези 6 години. Обикновено е около 55-60лв. Но дори и при това - според мен напълно приемливо положение - имаме мизерници, които не си плащат парното и мрънкат, че им е скъпо. За общите части и такса мощност не е дало повече от 14 % по сметките на топлинния счетоводител за нито 1 сезон до момента.
                  Според мен сметките са високи и неприемливи там, където има тарикати, които крадат от топлото на комшиите си.
                  И да, трябва да се предприемат действия - било с неплащане на сметки, било с масов бойкот на услугата, но наглостта на Топлофикацията е безгранична - ние знаем, че вие се крадете помежду си, не можем да ви хванем, затова е.ем тези, които сме хванали - плащащите!
                  Така бях допреди 6 години - за 64 квадрата по-малко от 110-120 лв на месец не бях плащал.
                  Няма как сега да не съм доволен, макар и да предполагам, че Топлото пак ме лъже в сметките.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Казусът отдавна е решен, Пешка... Решава се с помоща на общия топломер на сградата. От общия топломер се вади сумата от индивидуалните топломери и се разпределя пропорционално на идеалните части притежание на собствениците.
                    Решена е по този начин, но едни 25-30%
                    тарикати се възползват от системата
                    и крадат от комшиите си !!!!
                    Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      А сега в задачата се пита на третия етаж кои щрангове ще са топли и колко киловатчаса топлинна енергия да му се разпределят.
                      Казусът отдавна е решен, Пешка... Решава се с помоща на общия топломер на сградата. От общия топломер се вади сумата от индивидуалните топломери и се разпределя пропорционално на идеалните части притежание на собствениците.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                        Jay Gould чадо,
                        наскоро някъде бях чел, че столичната топлофикация печели
                        около 95% от делата срещу длъжници, но забележи СЛЕД ДВОЙНО НАМАЛЕНИЕ НА СМЕТКИТЕ !!!
                        Ха.. Това не го знаех. Мерси за инфото.. Още по-зле. От тия 213 000 000 лева дългове половината ги пишем бегали тогава, дори да съберат останалите. Така на Топлофикацията и остават да плаща 430-440 000 000 лева. Дори дълговете на Булгаргаз са по-малки и само някакви си 341 000 000 лева.

                        Това е за Април:

                        Last edited by Jay Gould; 03.05.2012, 16:41.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Jay Gould чадо,
                          наскоро някъде бях чел, че
                          столичната топлофикация печели
                          около 95% от делата срещу длъжници,
                          но забележи СЛЕД ДВОЙНО НАМАЛЕНИЕ НА СМЕТКИТЕ !!!
                          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                          Коментар


                          • Дълговете на столичната "Топлофикация" към "Булгаргаз" и други доставчици са към 540 000 000 лева. В същото време полу-умрелият динозавър има да събира 213 000 000 лева дългове. От тях обаче, ще се отреже огромна част, защото Топлофикацията не може да докаже в съда, че е предоставила услуги срещу тези пари, поради твърде съмнителните и неясните си формули за "изчисления", скарани с физиката и математиката. Да приемем обаче, че събере всичко до стотинка, какво следва? Пак остават едни дългове на самата Топлофикация за 327 000 000 лева. Фалитът е грандиозен, дори повече от тоя в Кремиковци, просто динозавърът още рита и не знае, че вече е умрял. Да се спасява тоя музеен експонат, значи от 327 000 софиянци (минимум) да се вземат по 1000 лева и то без никаква гаранция, че само след 2 години динозавърът няма да е пак в кома. Кой от вас ще даде по 1000 лева за да спаси Дино?
                            В същото време шефове в "Топлофикация" са със заплати по 3600 лева без другите си бонуси и премии. Ако те самите не плащат за спасяване на компанията, на кой друг да му пука?! На софиянци? Съмнява ме!
                            Last edited by Jay Gould; 03.05.2012, 15:51.
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Форката я да те питам нещо.Казуса е следния лицето х живее на трети етаж в сграда на пет етажа и не ползва парно.Апартамента е примерно с четири радиатора вързани към четири щранга в хола кухнята и две спални.Да предположим че на четвъртия етаж над него са се отказали от парното и всички отклонения за всички радиатори са със свалени кранове и запушени с капи.На петия етаж отопляват само хола.А сега в задачата се пита на третия етаж кои щрангове ще са топли и колко киловатчаса топлинна енергия да му се разпределят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                И това съм го писал, ама кой да чете... По-лесно е да се драскат небивалици...Ако 75% от собствениците на идеални части решат че не искат парно то парното се спира за всички. Съответно тези които искат да ползват парно или трябва да поемат на 100% всички разноски за парното на цялата сграда или трябва да си продадат апартамента в бедняшката сграда и да си купят апартамент в сграда населена с бели хора.
                                Малко по тази тема - Тъй като в закона специално за парното са посочени 2/3 от обитателите то може да се процедира по следния начин:

                                »Парното на целия блок може да се спре само с решение на общото събрание, при което 2/3 от съседите са гласували „за”.
                                »Освен за топлоподаването същият брой собственици в кооперацията ще решават и за прекъсване на газоснабдяването.
                                »Общото събрание може да бъде свикано:
                                »от всеки собственик или ползвател в неотложни случаи;
                                »или ако е минала повече от една година от последното заседание.
                                »»Ако събранието не може да се осъществи поради липсата на кворум, се отлага с един час. Тогава трябва да са налични поне 33% от собствениците, а ако и тогава няма кворум, събранието се отлага за следващ ден, а решенията му са легитимни, независимо колко от собствениците са присъствали.
                                Общите събрания са задължителни поне веднъж годишно. Те се свикват, след като собствениците на 20% от идеалните части поискат писмено това.
                                »Ако управителният съвет не го направи, собствениците може да се жалват на районния кмет, който трябва да насрочи събранието до 2 седмици.
                                »Общото събрание не може да се провежда от 15 юли до 15 септември, както и на официални празници.

                                И да плачеш и да не плачеш мастърчо, времето на парното е изпято. Дори цените на газта да паднат, е много по-рентабилно да се сложи един котел за сградата, отколкото да се ползва тоя съмнителен търговски субект, който дори не може да обясни смислено какво точно калкулира във фактурите си. Топлофикация София отдавна е във фалит, дори опростените му от "Булгаргаз" 120 милиона лева задължения не ги спасяват. Само след два месеца топлофикацията има нови задължения от 160 милиона лева. Парното е като американска кола от края на 60 г. Голямо, скъпо и гори по 30-40 на 100.
                                Last edited by Jay Gould; 03.05.2012, 15:25.
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X