IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да спрем да плащаме за ток и парно!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в моя блок спряха парното преди повече от 10 години и почти всички си изрязаха радиаторите и тръбите и ги занесоха на вторични
    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Ха.. Това не го знаех. Мерси за инфото.. Още по-зле. От тия 213 000 000 лева дългове половината ги пишем бегали тогава, дори да съберат останалите. Така на Топлофикацията и остават да плаща 430-440 000 000 лева. Дори дълговете на Булгаргаз са по-малки и само някакви си 341 000 000 лева.

      Това е за Април:

      Е та Джей, аз като данъкоплатец питам какво става с управителните и директорски съвети на тези дружества?

      Да не ви се натрапвам, ама вие четохте ли как Обама еба майката на всички лобисти с това, че ветира закон за това, че американците нямат задължение да плащат на частни компании за здравно осигуряване...

      Плуем американците, ама те си гледат своето...евала...
      Имам нова клавиатуара и йу-то ми се губи нещо, за което се извинявам...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rado 42 Разгледай мнение
        Това от днес е решение на ВКС специално за "Топлофикация". За неплатени сметки за ток , вода , телефон , нет , кабелна си има лостове - просто ги спират докато не си платиш. При ТФ обаче не става - няма как да се спре само твоето парно. А не можеш и само ти да се откачиш , което е пълна простотия !!! Схемата на ТФ е сбъркана по дифолт , там батака е пълен . Но това е безкраен спор и е направо за нов форум , не за нова тема в този.
        А "давност" 3 г. означава , че през това време никой не си е потърсил парите. Ако всяка фактура се дава срещу подпис тогава няма "давностен срок". Ти вече си уведомен за сумата , която дължиш и тези пари могат да се изискат още следващия месец . Ако ще и по съдебен път.
        Съгласно чл.154 от Закона за енергетиката, за задълженията на потребителите – неизправни длъжници към топлопреносното предприятие може да се издаде Заповед за изпълнение по чл.140 ал.1 от ГПК ......, но само след изготвена изравнителна сметка на съответната година, за която е задължението.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Форка за съжаление си пълен профан в тази тема.Нямам намерение да ти обяснявам къде живея не в това е спора.Вземи се ограмоти ако изобщо имаш акъл да проумееш за какво става дума.Пишеш така убедително за неща от които не разбираш.Зададох ти въпрос и ти понеже не можеш да отговориш реши че си велик.
          Да бе,да!!!Той току що реши ,че е велик!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Чувам нещо по новините и не мога да повярвам на ушите си. Нплатените битови сметки преди 3 години нямало вече да се търсят щото имали давност. Давноста била 10 години, след това била 5 години, сега става на 3 години! Само искам да кажа, че в белите държави такова нещо не може да се случи... Там ако се правиш на интересен ще ти конфискуват апартамента и ще го продадат на търг!

            Досега съм изряден платец, но не виждам защо трябва да плащам сметките на тупаните? Нека спрем всички да плащаме тези сметки!!!
            Явно много хора са се вслушали в призива за не плащане на сметки за парно и топла вода.Как си обяснявате факта ,че топлофикация София има не събрани около 200 млн лв от клиенти.Как ще ги събират,дали ще ги събират или ще чакат тригодишния давностен срок.....?Дали да не си върнат Вальо за директор

            Коментар


            • Каква е далаверата в нашия блок?

              От 6 години плащам само сградна инсталация и към момента тя е 49,75%, а сега след изравняването сигурно ще мине 50%. Това ме накара да се замисля и разбрах, че яко се краде, а другите плащат. Ето как става номерът: Хората уж се отказват от услугите на ТЕЦ. Но плащат някой друг лев на отговорника по Тец от блока да източи инсталацията и да си закачат радиаторите. После като се обяви, че ще минават да засичат от Тец , пак се източва инсталацията и се свалят. Всичко точно. НОоооо на мене ми писна да им плащам. Преди 6 години лично се срещнах с директора на Топлофикация и го помолих да направим проверка като обещах да осигуря полицейско лице. Но той ми отвърна, че това можело да стане само със заповед на съдия-изпълнител и нищо не направи. Затова и се ядосах и се отказах от ТЕЦ, но пак съм прецакана. Какво да направя като Тец така или иначе си гледат общия топломер от абонатната станция и си получават парите, а ние коректните страдаме. Явно скоро ще започнат етажни войни. Моля за съвет, към кого да се обърна за помощ. Благодаря!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                +1
                Аз като писах , че плащам по 78 лв за 4 стаен в студа за парно , ме анатемосаха....
                МИИИ това е...при добра изолация и дограма всичко е точно....
                Така си е . Като сложих ]изолация(имах преди това дограма), ами сметките с 35 процента надолу. Без коментар.
                Last edited by X_Y; 07.06.2012, 22:09.
                ремонт на покриви

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                  Нещо важно, преди да се е изродила дискусията тук в безплодна говорилна и пореден повод за заяждане.
                  Топломер /като водомер/ е уред, който отчита постъпващата топлинна енергия в даден обект.
                  Уредите, които се монтират по радиаторите - според мен - се наричат дялови разпределители. До колкото съм компетентен, тези дялови разпределители не отчитат топлинната енергия, т.е. за тях не може да се каже, че са топломери.
                  Ако има някой по-компетентен да даде допълнителни пояснения, моля!
                  Аз не се заяждам с Форката а само констатирам факта че познанията му в топлофикацията са някъде около нулата.Дори не е за двойка. Питам простичко.Крановете на правата и обратната вода на даден радиатор са затворени.От какво зависи щранговете на този радиатор да са топли?И как ще сметнеш това?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Пешка, гола вода си... Кой знае в каква кочинка живееш?
                    Форка за съжаление си пълен профан в тази тема.Нямам намерение да ти обяснявам къде живея не в това е спора.Вземи се ограмоти ако изобщо имаш акъл да проумееш за какво става дума.Пишеш така убедително за неща от които не разбираш.Зададох ти въпрос и ти понеже не можеш да отговориш реши че си велик.

                    Коментар


                    • Нещо важно, преди да се е изродила дискусията тук в безплодна говорилна и пореден повод за заяждане.
                      Топломер /като водомер/ е уред, който отчита постъпващата топлинна енергия в даден обект.
                      Уредите, които се монтират по радиаторите - според мен - се наричат дялови разпределители. До колкото съм компетентен, тези дялови разпределители не отчитат топлинната енергия, т.е. за тях не може да се каже, че са топломери.
                      Ако има някой по-компетентен да даде допълнителни пояснения, моля!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Тук топломери на отделните апартаменти няма
                        Пешка, гола вода си... Кой знае в каква кочинка живееш?
                        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                          Казусът отдавна е решен, Пешка... Решава се с помоща на общия топломер на сградата. От общия топломер се вади сумата от индивидуалните топломери и се разпределя пропорционално на идеалните части притежание на собствениците.
                          Форка ти осъзнаваш ли въобще какво те питам.Говоря за сграда с вертикални щрангове.Тук топломери на отделните апартаменти няма.като ми отговориш на въпроса ще разбереш как те крадат.Това е лотария и дали тръбите при теб ще са топли или студени зависи от тези над тебе.Ако над теб не ползват а в другите апартаменти да речем ползват при теб е студено и плащаш като поп.Това обаче го знаят само професионалистите.За съжаление ти си лаик в тази сфера.Знанията ти дори не са ниво журналист.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            +1
                            Аз като писах , че плащам по 78 лв за 4 стаен в студа за парно , ме анатемосаха....
                            МИИИ това е...при добра изолация и дограма всичко е точно....
                            когато бях на парно, преди 5 години и аз съм плащал макс 100 кинта на Топлофикация за тристаен (при положение, че не падах под 40 кинта за топла вода и лятото) в стара сграда, но там също много малко се крадеше.... Парното и топлата вода са страхотни придобивки, но не са безплатни - колкото по-бързо тиквите го проумеят и почнат да плащат, толкова по-ниски сметки за всички. Като не щат - пътя за село е отворен за всеки, ама там като минат на дърва и въглища, хем ще се счупчт от хамалогия и мръсотия, хем ще им е в пъти по-скъпо. А, сори, грешка, няма как да им е по-скъпо, щото сега отоплението им е безплатно - плащат го шматките дет са им съседи. То за това е и целия рев......
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                              От 6 години съм в нова сграда с парно на 90 квадрата. Хоризонтални разводки - общите щрангове стигат точно до вратата на всеки апартамент, веднага след отклонението за апартамента - топломер - почти 99 % гаранция, че няма как да се краде.
                              Ами хора - не виждам как зимата ще се разхождам по къс ръкав и сметката за парно не е била над 80 кинта нито веднъж за тези 6 години. Обикновено е около 55-60лв.
                              +1
                              Аз като писах , че плащам по 78 лв за 4 стаен в студа за парно , ме анатемосаха....
                              МИИИ това е...при добра изолация и дограма всичко е точно....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                                Вижте какво, аз ви пиша тук, за да споделя и как може да бъде нормално.
                                Не му се връзвай на падрето... Не виждаш ли, че пълни шушоните само при мисълта, какво ще стане ако всички решат да се възползват от 3 годишната давност!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X