IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се забранят ли печките на дърва в градовете ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    За ноември месец нали...???
    да, за ноември, защото за Декември са ми хванали само 3 седмици, но ье си го компенсират за януари, където очкавам около 150 кинта за климатиците и 60-70 кинта други токове
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • ха

      Аз се отоплявам с комин но без дим ..
      Тоест имам парно с пелети, който са води екологично чисто био гориво, в повечето случай възобновяемо. От комина ми нищо не излиза, защото изгарянето е близо до 100%.
      За разлика от съседо
      Last edited by USBPerorr; 08.01.2011, 23:07.

      Коментар


      • остава да забраните и киселото мляко, "като няма хляб да ядат пасти". сори ама не сме дорасли така че надявайте противогазите

        Коментар


        • Боже, Алънов - ти да си видял някога ушеви да си вършат работата? Те оставят да нападат болници и да убиват хора пред очите им, стоят отстрани и чопкат семки, ти искаш да гонят някакви фльорци, щото палели гуми !!!

          Не и в тая държава, не и в тая епоха и не и с тоя "министър".
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Искаш алтернатива - аз съм с климатици и плащам около 120 кинта за малко мад 100 квадрата, с 3 климатика - хем ми е евтино, хем ми е чисто,а и вдигам потреблението на ток, че да може Боко да построи Белене
            За ноември месец нали...???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Искаш алтернатива - аз съм с климатици и плащам около 120 кинта за малко мад 100 квадрата, с 3 климатика - хем ми е евтино, хем ми е чисто,а и вдигам потреблението на ток, че да може Боко да построи Белене
              Туй през месец май ли е? Щото през януари минавам 300.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Алън Разгледай мнение
                Пропуснах да отбележа,малката но съществена подробност.

                Труженичките на околовръсното се греят на запалени гуми. Чернилката на облака стига от лифта до Бояна. Та се чудя, по околовръсното патрулки не минават ли, не виждат ли какво се случва? За това ли бюджета на МВР за 2011г е с 5% повече ?
                Случайно да си виждал дали носят червени шапчици, горкичките......

                Коментар


                • Пропуснах да отбележа,малката но съществена подробност.

                  Труженичките на околовръсното се греят на запалени гуми. Чернилката на облака стига от лифта до Бояна. Та се чудя, по околовръсното патрулки не минават ли, не виждат ли какво се случва? За това ли бюджета на МВР за 2011г е с 5% повече ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                    Сложи си хидрофор и ще си регулираш налягането. Ако чакаш на общината....
                    И с вентил става.
                    "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Може да се повторя и някой да реши, че се правя на интересен, но:
                      Дайте по-добра алтернатива - включително, поне толкова достъпна, колкото въглищата, за средностатистическия гражданин със сегашните му доходи, и нещата тутакси ще се оправят.
                      Искаш алтернатива - аз съм с климатици и плащам около 120 кинта за малко мад 100 квадрата, с 3 климатика - хем ми е евтино, хем ми е чисто,а и вдигам потреблението на ток, че да може Боко да построи Белене
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Може да се повторя и някой да реши, че се правя на интересен, но:
                        Дайте по-добра алтернатива - включително, поне толкова достъпна, колкото въглищата, за средностатистическия гражданин със сегашните му доходи, и нещата тутакси ще се оправят. Просто, хората се отопляват, с каквото могат да си позволят финансово и който не го разбира и не се съобразява с това, е или пълен, или празен, но, идиот. Трябва чист въздух, да. Знам, как може да се изчисте поне 30-50% въздухът в София - също да.
                        Но, някои не искат това да се случи и, следователно, ще гнием в пушилката, това е.

                        Коментар


                        • Напълно подкрепям Трейдъров и Венелин !!! При мен, в моят квартал от няколко години направо не се диша, понякога, при неблагоприятни атмосферни условия, дори видимостта спада до двадесетина метра, хората се прибират на пребежки с кърпи и шалове на лицата, а да отвориш прозорец е абсурдно, колкото и да е задушно в стаята, навън въздухът е неизмеримо по-лош. Направо се молим за вятър, пък ако ще да е леден. Ако дойдат да измерят замърсяването, машинките им ще се строшат, а обслужващите ги - ще се задушат. В кантората ми, на пъпът на София, въздухът е сто пъти по-чист и съм принуден да стоя там до нощите, за да дишам що-годе нормален въздух.
                          Сигурен съм, че причината е основно в разположените наоколо хъхряшки гета - Факултето, Виетнамските, Татарлъ и Баталова воденица - кафявите тъпчат в кюмбетата каквито боклуци намерят и въобще не ги интересува, че тровят всичко наоколо. В края на краищата мисля, че имаме право на поне що-годе чист въздух, годен за дишане и не сме длъжни да търпим пушливият терор на тия самонастанили се диваци, които и фъндъкова и господарят и преди това обещаваха, че ще махнат, но разбира се, стигнаха само до обещанията. Не знам - това европейска столица ли е или бомбайско предградие? Отвратен съм вече, честно ви казвам.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Алън Разгледай мнение
                            При нас в Симеоново е 15 атмосфери и за това на всеки 15-18 месеца си сменяме бойлера.
                            .
                            Сложи си хидрофор и ще си регулираш налягането. Ако чакаш на общината....
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tradera Разгледай мнение
                              http://communities.canada.com/montre...30/320975.aspx

                              Естественно е процес иска време . Но щом Лондон са ги забранили още 1956-а.......то и тук е време.
                              Държавата, ако може да сметне,че всъщност ще икономиса от лекарства ще го направи.
                              Дори една субсидия за преминаване на газ също е вариант.
                              Я сега се замисли малко, каква е покупателната способност на хората в Лондон и тази в София.
                              В Лондон е строго регламентирано качеството на питейната вода. Както и налягането в тръбите което трябва да е 4.5-5 атмосфери.
                              При нас в Симеоново е 15 атмосфери и за това на всеки 15-18 месеца си сменяме бойлера.
                              В Лондон няма улици тип лунен пейзаж, а тук това не прави впечатление на никого.
                              Съседите ми са французи и се греят на дърва, че им е най-евтино. Ние се отопляваме с климатик, ама като спре тока за 3-4ч. и измръзваме. Та в тази връзка в Лондон тока сигурно от '56г. не е спирал за повече от 1ч.
                              В Лондон пред всяка къща има и кофа за боклук. В нашият "баровски" квартал има 1 кофа за цели 4 улици ......да ревеш ли, да се смееш ли.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                                Гадна работа,тия пушлявещи комини как напомнят за родните местаааааа
                                А може би просто на това, което не сме имали.

                                Коментар

                                Working...
                                X